CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Reinaldo

Pengalaman study di Cyberjaya berumah di Seri Kembangan

I ols nak baca tapi tengah kejar masa so i ols parking dulu ok. i tot tadi seri kembangan yang red ruby bcause my friend keje cyberjaya stay there

Reinaldo replied at 27-3-2018 03:09 AM
Sambungannya.....

Yang lain2 kat bawah semu tenangkan Aku....diorg btau jgn takut. Lepas 10 minit ...

Jap, kawan2 tt tu muncul dalam master bedroom ikut almari baju?

sufi^_^ replied at 27-3-2018 12:37 PM
Jap, kawan2 tt tu muncul dalam master bedroom ikut almari baju?

yup ... orang bujang. Almari baju sentiasa terbukakan. Kalau igt yg dulu2 nya plastic tue....
Terpulang nak percaya or not. Tapi mmg begituelah kejadiannya. Sebenarnya, masa tgh menaip ni pun mcm seram2 jugak...

Reinaldo replied at 27-3-2018 05:10 AM
yup ... orang bujang. Almari baju sentiasa terbukakan. Kalau igt yg dulu2 nya plastic tue....  ...

Aiyo mau heart attack kalau cam tu, tetiba keluar tang almari.
Marah betul benda tu agaknya bila disuruh blah.

Teruskan bercerita tt.

seram...
lagi TT

Reinaldo replied at 27-3-2018 11:09 AM
Sambungannya.....

Yang lain2 kat bawah semu tenangkan Aku....diorg btau jgn takut. Lepas 10 minit ...

bila uols cite pasal rumah sewa tiba2 teringat adik manis @Andyscenes

Follow Us
sambung cpt

Baca citer nie teringat thread 1 lg.. Psl Rumah sewa gak smpai kena lepak kt kedai mkn smpai subuh baru blk rumah

Alamak.... tt sambung lar lg

Ok parking. Tt sambung lagi

Come on TT... nak lagi!!

RatuDunia94 replied at 27-3-2018 12:44 AM
Ayooo.. Iols kalo tau ada housemate menuntut sebegitu siap praktik tgkap hantu jam tu juga iols angk ...

betul. me too. tak koser i ols nak serumah dengan pemanggil penangkap ni. takutttt

alaaa mana pi tuan tanah kedaung ni....copat la sambung kisah kisahmu yang bombastik tuuu

Sambungannya....

Semua  orang duk dalam Master Bedroom, suasana pun senyap jer.....masa tue Aku dah ngantuk sgt. Menguap jer sambil tunggu lagi sorang yg duk dalam bilik Aku. Tertiba dgr suara orang marah2 dalam bilik Aku.....Aku syak housemate Aku tgh berinteraksi dgn bende tue kot.  House mate yang lain duk dalam bulantan sambil baca2 ayat Al Quran... pastue ada yang bangun Azan. Lagi kuar diorg Azan lagi kuat plak bunyi dlm bilik Aku. Bukan bunyi mengilai pun.....bunyi mcm ribut pastu barang2 jatuh. Lepas 10-15 minit....member tue pun keluar, sambil tersengih.

Dari takut ....Aku dah nak tergelak. Aku tanya nape sengih....Dier btau bende tue mmg Power. Dier tak nak blah, sebab itu laluan dier.  Tapi bende tu janji dier tak akan ganggu atau kacau sesiapa.......boleh lak mcm tue,pastue member ni btau maybe bende tu suka kat Aku..... lagilah Aku seram.  Mcm nak nangis pun ada....boleh lak mcm tue. Semua org tenangkan Aku....bitau bende ni boleh settle dan ada jalannya. Diorg suggest kat Aku utk tidor dalam bilk diorg jer mlm tu. Sambil diorg panggil member lain tolong. Mula2 aku setuju tapi sebab dah kul 4 pagi Aku btau tak payah......

Sebenarnya Aku mmg ada problem tido, maksudnya Aku tak boleh tidur kalau bukan dalam bilik.
Mesti tidur dalam bilik. Keduanya segan and malu menyusahkan diorg semua. So, nak tahu apa Aku buat???......tunggu sambungan ek

fuhh rasa real habis tt cite. berani tul nak duduk lagi kt umah tu bila tahu dorg semua main tangkap2 hantu.. btw, tak sangka area situ byk hantu.. nampak cam ok2 je..

lagi lagi.. sambung cite lagi..

Sambungannya.....

Aku mmg respek dgn semua housemate. Diorg mmg org baik2. Kalau bercakap pun lembut jer. Thats why Aku tak nak menyusahkan diorg. Aku btau diorg yang Aku nak tido bilik sendiri dan tak payah panggil member diorg. Mula2 semua org tak setuju....sebab takut kalau bende ni kacau Aku. So, semua volunteer tidur kat depan bilik Aku (tingkat atas ada living room) bersyarat pintu bilik kena buka. Baikkan diorg......Aku cakap tak apa, since diorg dah try cara diorg tak jalan. Biar Aku try cara Aku.  Diorg setuju......but diorg akan tido depan bilik Aku.  

Since background Aku sekolah agama duk Asrama, tau lah hal2 ni skit. Aku masuk toilet , ambil wudhu ....then baring (pintu bilik Aku tutup tapi tak kunci). Ingatlah ayat2 yg pernah senior2 ajar dulukan masa sekolah..... masa tue seram lah jugak tapi sebab dier dah masuk kawasan Aku, Aku kena btau bende ni jgn kacau Aku.  Sebab ngantuk sgt Aku pun terlelap lah.....
Hahahah...... bende yang aku niatkan jadi. Maybe sebab amalan tak cukup....sekali lagi Aku tak dpt tgk bende tu. Cuma bayangan jer.....cantik dier landing kat depan tingkap. Yes dier janji tak akan ganggu aku.....itue cuma laluan dier.  Susah nak xplain mcm mana bende ni boleh communicate dgn Aku (this is not the first time, masa kat sekolah, kat rumah 2-3 kali incident ni jadi). nanti Aku citer. Tapi mmg Allah lindungi Aku dari hijab terbuka.

Pagi tue housemate Aku gerakkan Aku dari tidur. Semua orang lepas Suboh.
Lepas btau diorang apa yang jadi...diorg ok. Tapi mlm nanti diorg akan panggil member lain utk tgk2kan sebab bahaya. Bende ni bukan boleh percaya..........

Nanti Aku share apa jadi mlm tue....

lagi2

Okay pastu apa jadi tt

Xsbr nak tunggu apa lak lps tu