CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Reinaldo

Pengalaman study di Cyberjaya berumah di Seri Kembangan

aryyan replied at 2-4-2018 12:46 PM
meee duduk equine. skrang dh ramai dok area sni. xnmpk spooky pn.
cuma rumah yg area dalam2 tu. les ...

lestary puchong tu sekarang ni masih sunyi lagi atau dah ramai yang duduk?

moonela replied at 2-4-2018 02:17 PM
lestary puchong tu sekarang ni masih sunyi lagi atau dah ramai yang duduk?

ramai dh. cuma main access dia still lorong kt kota perdana tu la.
and ada fews kondo dh ada dalam tu.
pdhal lubang nk masuk situ ada 3 ja kot. bsesak keta petang2 blk keja.

Azana replied at 27-3-2018 09:44 PM
Baca citer nie teringat thread 1 lg.. Psl Rumah sewa gak smpai kena lepak kt kedai mkn smpai subuh b ...

ya ya... saya pun pernah terbaca cite ni...sampai kena tunggu subuh baru balik rumah..huuuu

Hearty_Winter replied at 2-4-2018 03:11 PM
ya ya... saya pun pernah terbaca cite ni...sampai kena tunggu subuh baru balik rumah..huuuu

dah knp sampai mcm tu? angker sangat ke rumahnya tu? kenapa tak panggil org yg pandai utk bersihkan?

myakayina replied at 2-4-2018 03:25 PM
dah knp sampai mcm tu? angker sangat ke rumahnya tu? kenapa tak panggil org yg pandai utk bersihka ...

ntah laaa...

go tt..go!!... besttt arr cite tt..

Follow Us
Tt sila sambung...jgn biarkan hidup kami di selubungi misteri.....

equine park dah macam2 ada, dah penuh dengan manusia
nanti nak naik MRT stesen sebelah The Atmosphere tu
rasanya rumah sewa tt ni kawasan perumahan belakang Bazar Rakyat tu
baru pergi pasar borong semalam, teringat cerita tt nih

ada masa penakut hantu...tp nk gak panggil2 hantu...hantu dlm toilet pun tak terhalau..

Sambungannya.....

Mcm2 komen yang Aku baca. Mmg sebenarnya kat toilet bawah mmg kami maseh tak guna. Cuma siang2 jer....kalau emergency sgt. Kalau malam mmg naik ataslah. Sampailah ke hari ni Aku tak tanya housemate Aku.......diorg jer yang tahu.

Tapi benda ni mmg pernah jadi kat family Aku (s0rry luar topic skit). Kami beli rumah baru masa umor Aku 17 tahun. So, kami pindah rumah baru masa aku baru sgt lepas SPM. Masa pindah tue  kawasan tue tak sunyi sgt. Sebelah menyebelah mmg dah ada org duduk. Kami 3 beradik tido satu bilkik kat blakang.....semua lelaki. Bilik tgh kosong....so kami letak komputer dgn barang2 lain skit. Kekadang tu Aku tido bilik tgh...ngantuk masa zaman2 Yahooo Mesengger....Chatting MIRC.....hahahha.

Selalujer tido bilk tgh kena hempap....cakar2..... Tiap kali kami btau Mak atau Abah kami, diorg senyum jer. Sampai satu hari, sebab tak tahan Aku ajak Abah Aku pi jumpa Ustaz. Dipendekkan citer, jumpalah Ustaz ni. Mengikut kata Ustaz ni...mmg ada bende duk situ, tapi dier tak akan ganggu sesiapa. Kalau nak juga buang bende ni....Ustaz ni kata dier kena dtg. Lepas tue Ustaz tue bagilah ayat2 amalam sebelum tido utk sesiapa yang tido bilik tgh. Lepas kami amalkan ayat2 ni....tak adalah gangguan lagi. Sampai skang lepas 20 tahun.....bilik tue maseh sama mcm tue. ....

Tapi kekadang tu bende ni "test power" jugak. Ada sekali tue lepas meghrib...kami bersiap2 nak pi kuar dinner. Tgh bersiap2 ....tetiba jer bunyi guli, mcm org main guli dari bilik tgh. Abah Aku rilekjer....dier masuk bilik semayang. Mak Aku ambil cucu dier bawak kedepan. Bini Aku lagi best "....apalah anak org sebelah ni, mlm2 main guli...." Aku nak tergelak jer. Lepas Abah Aku abes solat....dier keluar bilik. Then ajak semua masuk kereta......Pastu dgn muke selamba, dier beri kunci rumah kat Aku....." Dah pi settle dgn bende tue dlm bilik. Mlm kang budak2 nak tidour susah plak nanti". ....  agak2 Aku buat apa? .....

Sambungannya.....

Lepas ritual tue habis. Brader tue pun terpisat- pisat bangun......Kami beri air dan basuh muka dier.
Masa dier bangun tue dier ngadu....haus, banyak jugak lah air yg dier minum. Lepas 10-15 minit, baru dier citer.

Lepas kawan housemate Aku habis mandi. Dier pun naik ataslah nak mandi. Kiranya masa kejadian tue dier soranglah kat atas sebab Aku dah turun bawah. Masuk bilik dier terus pi almari baju nak amek baju......Masa tgh pilih2 baju, dier rasa seram sgt ....toleh blakang ada makhluk besar giller warna hitam blakang dier. Dier pun panik ler. Baru tgh2 siap2 nak bukak langkah....baca ayat lembaga ni dah cekik leher dari blakang. Masa ni dier rasa sakit sgt....Masa tgh bergelut, dier berjaya gaklah lepaskan diri.....tapi masa ni dier kena flying kick, dan masa inilah kami masuk bilek.....seram gak lah, ikut kata brader ni.......makhluk ni berbulu besar dan tinggi.....tapi bab muke dier tak berapa nak perasan sgt. Masa ni Aku cuak sgt.....kalau diorg tak menjelma, tka kacau2 ....Aku boleh tahan lagi. Tapi kali ni siap2 cekik.....flying kick......Aku tak boleh blah.....

Since semua org pun tak tahu nak buat apa. Aku ajak semua pi makan dulu. Bincang apa nak buat.
So, kami pun kekedailah. Otw, housemate Aku ni sibuklah call member2 diorg.....plus tok guru diorg. Sambil makan2 housemate Aku tenangkan Akulah supaya jgn risau sgt. Depan diorg Aku sengih jerlah.....tapi dlm hati siapa tahu. Aku dah terpikir nak call member lain, nak tumpang tido mlm nie....

Dalm kul 930 tue, housemate Aku kata member diorg dah sampai kat rumah. Diorg tanya Aku nak join sekali atau nak tunggu.......Memandangkan Aku dah takut sgt. Aku btau diorg Aku nak leypark rumah kawan kat Cyberia. Aku nak diorg hantar Aku......semua gelak jer. So, diorg pun hantarlah rumah member Aku. Diorg kata bila habis nanti diorg akan amek Aku, Aku angguk jerlah..... Member Aku tinggal dgn gurlfren dier jer serumah so masa Aku call cakap nak tumpang diorg mcm surprise jugaklah. Sebab Aku jenis yg tak suka leypark rumah orang. Sampai rumah diorg Aku pun citerlah perkara yg terjadi.......diorg plak seram...hahahaha. Since Aku kat Cyberia, adalah 2-3 kawan dari hostel apartment lain dtg meleypark. Dah Aku start citer seram......semua pun sharelah pengalaman masing2....... Sebab dah kul 1 member aku suh tido jer rumah dier, esok diorg akan hantar Aku balik. So, aku msg housemate Aku ....diorg minta maaf sebab semua ni jadi. Diorg pu n tak settle lagi.

Yang paling kelakar.....yang lain2 semua takut nak balik. So, semua pakat tidur rumah member kat Cyberia. Paling best...member Aku yg Tuan rumah dgn girlfren dier siap buka pintu takut nak tidur....Mmg lawak malam tue......

Nanti Aku sambung lagi ek....

Sila2 sambung ye tt....hakak tunggu niii

Ok park sini pulak. Thank you tt bila free sambung lagi

Reinaldo replied at 2-4-2018 01:07 PM
Sekarang ni mmg ok. Tapi sepuluh tahun lepas area Equine, Giant tue mmg tak ramai orang.
Thats w ...

sekarang ni nk dpt murah area situ xdpt la..lg2 nt mrt da siap kan...rasanya saya tau area rumah tu...

update please

Alaaaaa belum update story baru ke tt?  Bersemangat hakak bukak benang lepas bbrp hari tak bukak ingatkan dah berderet story huhuhuuuu

idakamaruddin replied at 27-3-2018 04:10 PM
bila uols cite pasal rumah sewa tiba2 teringat adik manis @Andyscenes

Hahaha.. tringat jugk... bomoh mintk durian.. ingtkn pngeras, rupe nyeeeee tringin nk mkn.. hampagas nyeee bomoh no tpon kt tiang letrik..

Tt, laju2 skit update.. mmg best cite tt..

karang story pnjg2 yee.. kaka parking sesiap!!!

menarik cerita TT. seram tapi kelakar at the same time. sambung lagi TT

Tt ada ms update la ye hehe