CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Reinaldo

Pengalaman study di Cyberjaya berumah di Seri Kembangan

CikYaw replied at 24-4-2018 09:26 AM
Mlm tadi aku merempit baca benang ko TT..TT sambung la cepat.. adui, selagi citer tergantung mcm ni ...

Ermmm....
Tak adalah plak Aku tgk diorg bersilat. Aku tgk diorg duduk jer sambil baca2 ayat.
Aku rasa diorg lawan pakai "rohani" jer kot.

coyote_ugly0911 replied at 25-4-2018 06:03 PM
Adoiiiiii... bape kali smbungggg daaaaaa???!!! Cpt laa dik reinaldo.. kot ye pun post laa 2,3,4  ...

Bukan apa, since bende ni terjadi kat diri sendiri. Tiap kali tulis terasa plak ketakutannya....hahahah

Reinaldo replied at 25-4-2018 06:22 PM
Bukan apa, since bende ni terjadi kat diri sendiri. Tiap kali tulis terasa plak ketakutannya....ha ...

Baek laaa dik reinaldo.. kaka memahami.. sjak2 kaka bkuntum kt bng dik reinaldo, kaka shampoo rmbut pun x tutup mata.. redho jek mata pedih smpi merah mnyala... bkn apa, takut klu tutup mata bile tbukak kot2 ade benda dpn muka..

Sambungan dari post# 99 - hari ni byk post, kepala pecah buat Tender....hahaha...

Kami ber3 pun dgrlah bunyi bende jatuh kat bawah. Dah makin misteri plak jadinya. Mamat ni ajak Aku dgn Adik aku turun bawah tgk apa yang ada. Mula2 Aku takut gak lah. Tapi lepas diorg pujuk aku pun ikutlah. Reason utama Aku ikut sebab- "kalau diorg turun, nanti Aku tinggal sorang kat atas", lagi naya.

So, Mamat ni pun lead the waylah. Sampai tgh2 kat tangga dier pesan kalau apa2 jadi jgn lari, bacalah ayat kursi byk2. Sampai bawah, kami tgk semua ok jer (lampu bawah mmg kami tak tutup). So, kami decide masuk dapur."Jeng, jeng......pintu toilet bawah terbuka". Masa tu Aku yang paling cuak. Sebab, mmg kami satu rumah tak guna toilet bawah. Mamat nie check dlm tgk tak ada apa2 pun. Dier pun tutup balik. Tgh tutup tetiba air sinki keluar plak.  Aku dgr spontanya pi tutup.
Lepas tutup....air keluar balik. Aku pun biarkanlah. Masa ni kami semua dah ngantuk.
Kami pun decide naik atas balik tapi kami semua tido dalam Master Bedroom sesama. Di pendekkan citer kami pun tidolah. Mula2 mmg susah nak lelap....tapi lepas tue ok jer tertido.
Aku igt sgt masa ni Aku kena tindih. Mmg sakit sgt dada ni.  Sebab geram sgt...Aku suruh dier tunjukkan diri. Sekali......mcm lembaga hitam besar plak keluar tinggi giller berdiri depan Aku (muka tak nampak pun) badan mcm asap2 hitam jer (tak perasan, takut sgt aku tutup mata).

Sedar2 dah siang. Rupanya Adik aku pun kena tindih....dier siap mcm ada kena cakar lagi kat tangan. Mamat tue kena cakar jer.  Mmg thrill pengalaman malam tue.  Mamat ni pun call housemate yang lain citer apa yang terjadi. So, diorg pakat dtg rumah lepas Asar kecuali Brader tue...sebab dier balik Kedah. Aku dgn Adik aku ambil keputusan balik kampung. Lepas breakfast kami balik kampung dan Mamat tue balik rumah dier (Ampang). Petang diorg akan jumpa lepas Asar kat rumah. Diorg akan cari jalan nak settle kan problem kami.

Reinaldo replied at 25-4-2018 06:40 PM
Sambungan dari post# 99 - hari ni byk post, kepala pecah buat Tender....hahaha...

Kami ber3 pun ...

Fuhh korang hati kental jugak kan.. dah memacam jadi kat rumah tu masih bertahan lagi yer.. kalau aku xtunggu dah.. cabut je lah.. hahaha.. nanti sambung lagi .. dah sambung sila seruu aku..

Sambungan dari post# 103

Since Aku balik kampung, Aku tak adalah nak amek tahu or call member Aku apa yang diorg buat.
Adik aku plak share citer kat Mak Ayah Aku. Ayah Aku kata kalau tak sesuai ajaklah member pindah. Masalahnya bukan snang nak pindah- nanti deposit burn (x cukup setahun), rumah baru deposit baru. Kami student manalah berduit sgt.......Actually bende nilah yang buat kami "kebal", malas nak pk "pindah". Selagi boleh tahan kami tahan.

Esoknya tghari Aku balik KL. Lepas hantar Adik Aku, Aku pun balik rumah...pasrah jer. Kalau ada org bagus kalau tak ada orang "tabahkan hati". Sampai2 rumah 2 biji kereta ada....tapi org tak ada. Aku agak2 mesti diorg kuar lunch/minum. Aku dgn snang hati pun masuklah rumah. Keadaan macam biasa jer. Naik atas terus ke bilik....Lepas Solat, aku dgr housemate Aku balik.

Aperlagi Aku turunlah. Kami pun berboraklah. So, diorg pun mulalah bercerita apa yang berlaku semalam. Kali ni diorg panggil "Guru" diorg yang turun. Ada 2-3 Ustaz lain juga join. Katanya kalau nak tangkap bende2 mcm ni kena bawak ramaii geng. Lepas Meghrib diorg pun start lah upacara. aku tak pasti diorg buat apa....tapi diorg kata diorg start Solat, baca2 ayat suci. Itu jer diorg btau.
Aku tanya lagi....korang tangkap ker semua or diorg lari? banyak ker? Diorg cuma btau kali ni diorg tangkap dan bawak pi buang. Aku tanya lagi mcm mana? "rahsia" jawapannya...Cettt....
Tapi confirm mmg dah tak ada apa2 kat rumah. At last, toilet bawah boleh pakai.

Aku tanya, apa yang ada kat Toilet bawah? Rupanya Brader ynag senior tue dah byk kali kena kaco dalam toilet tue. Lampu tertutuplah....air terbukalah...berus gigi, sabun jatuh lah. Mmg ada bende bermastautin dlm tue. That's why dier tak beri kami guna. Aku tanya  Abg pernah tgk ker?
Dier kata sepintas lalu ..dier pernah nampak. Bendenya bongkok...kuku kaki, tangan panjang,..rambut kerinting...berbulu. ....hahahaha. Seram bunyinya. Mmg time2 Meghrib favorite bende ni "bermain" dlm toilet. Time ni jugaklah Brader ni suke mandi. So, masul Aqallah dier jer yang kene kaco.

Cuma kami serumah diingatkan jgn :-
1) tinggal solat
2) kena baca quran
3) jgn kencing berdiri

Sebabnya, bende nie mmg ada jer kat sekelililng kita. Anytime, dier dtg tanpa diundang.

Nanti Aku share entiti2 lain yang diorg bagitau Aku dalam rumah tue....

Follow Us
Reinaldo replied at 26-4-2018 01:02 PM
Sambungan dari post# 103

Since Aku balik kampung, Aku tak adalah nak amek tahu or call member A ...

ni da kire penamat ke pd kish rumah sewa tt ni?

aku penah duduk bandar putra permai, dulu takde giant lagi..tahun 2005
apa pun takde masa tu, kat area equine/lestari tu langsung la rumah semua tak laku kot time tu, mana taknya, bau sampah dari dumping area tu gila punya menyengat. kalo hujan lagi teruk bau sampah.

di BPP, sewa teres 2 tingkat 5 bilik pun baru RM450. rumah besar gile. tapi area tu dah berlambak indon dah time tu, diorg buat bangunan kat putrajaya dan sekitar.

Jiran sebelah tak kena kacau ke?

tak dengar citer apa2 ke TT?

Ni rumah teres belah pinggirab putrs eh.. Aku oebah dulu dulu circa 2003-2004 gitu.. Memula apartme t.. Jenuh panjat apartment pindah pi teres. The first day nak msk rumah tu kebetulannya maghrib. Anak aku baby lgk... Sebelah umab tu takde org.. Lalang meninggi.. Depan tu surau... Elok nak msk rumah azan maghrib... Dan2 tu jgk anak aku melalak tak hengat... Kami baca yassin pun still dia melalak.. Dia tido sebab dia penat sgt dah... Then tak lama jiran kami yg muslim cuma taska jek.. Dia ckp rumah ni dulu non muslim duduk.. Dia bwk msk anjing hitam dia.. So dia tanya uols dah samak ke... Huhu.. Mmg kami ads buat la... Tp rs mmg sense something ja area tu... Anjing ske menyalak jek... Padahal sebelah surau jek pun

meanrik citer ni. tak ada lagi ke cerita baru TT?

coyote_ugly0911 replied at 25-4-2018 06:25 PM
Baek laaa dik reinaldo.. kaka memahami.. sjak2 kaka bkuntum kt bng dik reinaldo, kaka shampoo rmbu ...

walaupun yang sis post ni dah berbulan
tapi tak tahan tak mereply...
boleh tahan juga penakutnya sis ni...
boleh kita imagine syampu rambut buka mata

tt xde berhajat nk sambung lg ke cite?

ABANG ATAU KAKAK SAYA NAP BAGI TAHU ITU RUMAH SAYA DULU ,YANG KORANG CERETA TU DEKAT MANA, TAPI SAYA BUDAK LAGI NAMA SAYA ZAREEF

ABANG ATAU KAKAK SAYA NAJ BAGI TAHU ITU RUMAH SAYA DULU ,YANG KORANG CERETA TU DEKAT MANA, TAPI SAYA BUDAK LAGI NAMA SAYA ZAREEF

SORRY SALAH CAKAP

Sorry anak sis hijack acc sis. Ngat nk baca je. Rupanya dia g komen

Reinaldo replied at 26-4-2018 01:02 PM
Sambungan dari post# 103

Since Aku balik kampung, Aku tak adalah nak amek tahu or call member A ...

update please

Skang ni aku dok cyberjaya..  baca tajuk terus tertarik..ada apa2 lg sambgn tak TT? Tgh musim covid ni org dok rumah dah santak bosan..

Aku pnah duduk kt SK ni taun 2005-2007, masa tu keje kat putrajaya...aku duk kt apartment yg 5 tgkt tu...area tu dulu bau x menyenangkn sgt...sbb dkt dgn tmpat pmbuangan sampah...nsib baik 2007 dpt kuaters...terus pindah putrajaya