CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Zidni

Harga Pakej Berpantang Dato Siti RM8800 Buat Wanita Ini Sentap. Kenapa?

DollahRepek replied at 27-3-2018 12:24 PM
Betul jugak tu. Berpantang dekat rumah mak pastu segala2 mengharapkan mak. Bila suruh hulur duit dek ...

bagi pprt depa tak amalkan family planning, asal tersentuh jer ON...pastu kata rezeki tp at last mengeluh duit tak ckp ini itu tp ttp ON...mgadu kat bos kekonon ssh idup and nak gaji lbh puiiiiiiiii sgt kapel2 camne... blom ckup semua ni, ada hati lak nak tambah lagi.

Kepohnyer hal duit org
Itu tak kena....ini tak kena
Cuba ko yg dpt sponsor 8.8k tuh...mau melompat2 nak kan

Sapa yg terkejut  & kata mahal RM8800 utk 44hari tu, agaknya tinggal kat hulu banat mana ek....

Aku ingatkan siti bayar paling kurang RM30K....
Rupanya tak sampai RM10k punn.....

Siti tu mmg la sponsor.. Tp publicity n marketing yg deols dpt tu lbh mahal dr nilai sponsor 8k tu.. Skrg ni ramai yg duk sebut2 Natalies CL tu..

chazey replied at 27-3-2018 11:59 AM
Murah je bagi akak. Setimpal la rega dengan service. Sure mencanak naik bisnis ko lepas ni.

murah weih... sehari rm200 dan kalo seminggu rm1400... aku rasa ni package all in ni (sekali urut baby n masak)... package kawan aku 3 hari dah rm1200...

Murah dan katanya ada 2 org jaga tok ti..
Natalis berpantang bersalin
Ig dorg..

Follow Us
chazey replied at 27-3-2018 11:59 AM
Murah je bagi akak. Setimpal la rega dengan service. Sure mencanak naik bisnis ko lepas ni.

Mac sampai july da fully booked..

teha86 replied at 27-3-2018 01:47 PM
haritu aku berbual ngn seorang kakak ni..dia cite la.. dari ko abiskan beribu2 bersalin kat sepital  ...

Aah betol jugak. Tak terfikir plak aku. Dari ko byr service sepital ribu2 hnya utk 2,3 malam baik ko hulur mak ko ribu2 jgk.

Moms know best. Gitu

giyomi replied at 27-3-2018 06:13 PM
bagi pprt depa tak amalkan family planning, asal tersentuh jer ON...pastu kata rezeki tp at last m ...

Bila bab modify kereta, bercuti, mkn mahal2 etc boleh pulak bayar sambil upload flm fb dgn caption "alhamdulillah rezeki hari ini". Tapi mak dekat rumah terkontang kanting jaga cucu dgn bayaran yg seciput. Hanat sgt perangai org mcm tu kan?

korang ni baca tajuk je ke? dia bukan pertikaikan harga pakej berpantang tu la. Dia mention pasal yg berpantang suruh mak/mak mertua jaga tapi tak hulur duit langsung

naina replied at 27-3-2018 10:32 PM
Aah betol jugak. Tak terfikir plak aku. Dari ko byr service sepital ribu2 hnya utk 2,3 malam baik  ...

kan... aku pun terus terbukak minda kejap bila akk tu ckp mcm tu...hahahaha...

skrg da ada one stop centre kan utk wanita berpantang,
macam hotel 5 star, mummy & baby akan ada bilik sendiri
hubby hanya dtg melawat jah
doktor, nurse, tukang masak semua prepared
siapkan jer duit paling minima rm 20k / 40days
oooh.. lupa plak, yg malay punnya belom ada yg terpikir nk buat macam ni
towards generasi baru ni, everything pon hanya petik jari

tri-max replied at 29-3-2018 12:33 PM
skrg da ada one stop centre kan utk wanita berpantang,
macam hotel 5 star, mummy & baby akan ada bi ...

Ada suggestion ke CL mana? Yang artis2 pergi semua mahal. Ada yg pakej husband pun boleh tidur sekali kan

armin replied at 2-4-2018 01:41 AM
Ada suggestion ke CL mana? Yang artis2 pergi semua mahal. Ada yg pakej husband pun boleh tidur sek ...

search/google je confinement centre, byk mostly chinese
tp hubby more likely tak diberi tggl bersama kot
tp lebih kepada tinggal kan duit kaching.. kaching... jer

aku kalau ada duit berkepok  rm10k pun aku ambik package tu...
haruslah nk di layan bagai puteri masa dlm pantang...sakit tauu

tri-max replied at 2-4-2018 08:34 AM
search/google je confinement centre, byk mostly chinese
tp hubby more likely tak diberi tggl bers ...

Haha.. tp mcm pernah nampak ada pakej yg bagi. Meols tgk pakej siti tu menarik betul. Ada lagi murah tak dari yg siti amik CL pakej 44 hari rm8k tu? Atau tu kira murah habis dah?

armin replied at 27-3-2018 12:20 PM
Meols pun rasa murah sbb baca kt lowyat forum deyols amik confinement ladybyr 6k utk 2minggu je. s ...

Cina ka sis? Depa memang kaw2 potong leher sis. Nyampah ai.

Asalamualaikum, mohon page IIUMC siarkan pengalaman peribadi saya supaya dapat menjadi rujukan dan pertimbangan buat ibu lain apabila mencari Confinement Pakage sesudah bersalin nanti. Saya juga nk pendapat pada akhir tulisan ini nnti.

Ini adalah berkaitan hak kita sebagai pengguna yang membayar beribu ringgit utk tujuan penjagaan pantang. Ada ibu mengumpul wang semenjak dari awal mengandung untuk dimanjakan dan dijaga sewaktu proses pemulihan dr sakit bersalin. Bukan semua org senang dpt duit segedebuk 3ribu begitu sahaja. Maklumlah sekarang semua ada kesedaran berpantang dgn sempurna tetapi tidak mampu membuatnya sendiri. Umumnya apabila membayar sejumlah ringgit kita mengharap dapat perkhidmatan yang setara dgn bayaran. Tapi malang bukan semua Confinement Lady tahu atau celik ttg customer’s right pelanggan mereka.

DALAMI TERMS CONFINEMENT PAKAGE YANG DISEDIAKAN

Study betul betul rules and regulation yang mereka sediakan untuk kita persetujui. Adakah berat sebelah? Kebanyakan melindungi hak mereka sahaja. Sebagai contoh sy kena byr penuh sebelum bersalin lagi utk booking tarikh (ingat ya BOOKING TARIKH). Saya ada tanya xboleh ke byr deposit sahaja utk book tarikh. Dan byr selebihnya masa pertama kali mereka dtg ke rumah nanti. Mereka kata xboleh sbb takut customer xdpt bayar habis setelah servis tamat. Okay saya setuju. Mati mati ingat servis mereka ni bagus sbb nampak disitu niat nak “tamatkan servis”. Oleh itu anda kena tanya balik mereka klu mereka yang xtamatkan servis apa yang anda dpt atau perlu lakukan?

Kalau boleh tanya lebih detail. Sedetail detailnya. Anda nk byr jgn membuta tuli, tanya kalau urut tu berapa jam?
Urut bahagian mana?
Badan ditutup atau tidak?
Urutan jenis pengubatan melayu lama, urutan refleksologi atau urutan ala spa?
Pengurut berpengalaman berapa lama sebelum buat servis ini?

Kalau bertungku pun harus tanya berapa lama?
Pakai alat apa?
Bahagian mana kena tunku?
Panas tahap mana?
Biasa ke bertungku orang lain sebelum ni?

Sebab ada mereka ni pandai, ketua dtg untuk mengurut sahaja. Bab bertungku dn lain lain mereka sub pada pekerja lain. Pekerja tidak berpengalaman pula tu. Macam saya dpt pekerja bidan terjun mmg sgt teruk masa bertunku tu. Besi tu sgt panas dan badan tidak dilapik dgn kain batik. Saya baru tahu skrg ni rupanya ramai buat servis bertungku alas kain batik nipis utk melindungi kulit dan mngurangkan kecederaan. Lagi satu bila pekerja tak biasa dia hentam semua tempat bertungku tu sama sahaja. Contoh tempat kulit nipis di tengah tapak kaki dan celah peha jangan la lama lama sgt tekap bahagian situ. Sangat sakit dan panas.

RUMAH ANDA PUN ADA RULES JUGA

Kadang kita rasa semua org ada common sense macam kita juga. Rupanya tidak ya. Jd utk selamat terangkan satu persatu undang undang rumah anda eg: bab toilet dan dapur terutamanya. Kalau ambil servis memasak tu, logik la kena kemas sekali dapur tu. Anda sakit, bahagian bawah masih terasa sakit berjahit, kepala pening. Anda nak kena kemas dapur cuci sinki setelah mereka pulang? No.

Pengalaman saya, salah saya jugak saya ingat SEMUA ORANG TAHU non stick pan & pot tak boleh guna senduk besi. Walau saya dah keluarkan senduk kayu, diorg tetap la guna sudu besi. Mmg habis bercalar rosak periuk. Geram sangat. Dah bagitau jgn buat lg, esok ketua dia hantar pekerja lain pulak. Jadi sekali lagi. Semua xde common sense. Sabar jelah. Lg satu. Pengalaman saya sendiri, diorang simpan akar akar mandian saya dalam periuk saya dan letak di luar rumah. Tinggal lama sbb diorg selalu cuti. Hari terakhir saya kemas tgk periuk sy berkarat. Sabar jelah. Jadi sila briefkan juga bab rumah anda tu.

APA KITA EXPECT?

Umum secara logik kita mesti ambil pakej berpantang dgn harapan dapat membantu memulihkan badan dengan cepat dan berkesan. Dapat rehat dengan tenang dan teratur. Dapat mengurangkan pergerakan dan sakit sakit badan. Jadi kita pun ambil pakej 7 hari ke 14 hari ke 44 hari ke atau berapa hari yang kita mahu. Malangnya mereka tidak semestinya habiskan tempoh tu berturut2 ya. Mereka datang sesuka hati nak datang datang, tak nk datang tak datang. Dengan alasan yg tak setimpal. Jadi anda mesti tanya dan tegaskan yang anda mahu proses rawatan berturut2 lebih lebih lagi 3 hari pertama. Bukannya lompong2. Pengalaman saya ambil 14 hari tetapi tidak dihabiskan dalam tempoh 44 hari saya berpantang pun. Kalau dah sihat walafiat apa motif berurut, memasak dan dll tu? Kita nk servis tu dibuat semasa kita tak berdaya. Masa kita sakit awal awal bersalin tu diorg cuti pula, terpaksa la buat sendiri masa tgh tak sihat tu.

Lagi satu, saya bayar extra untuk produk kesihatan berpantang dengan harapan tak perlu lagi sy cari di luar. Sampai kesudah sy xdpt barang nya. Baby saya pun sudah berumur 3 bulan sekarang. Sy tanya setiap kali mereka dtg tp alasan juga tidak logik diberikan. Produk yang dijanjikan produk terkenal. Mana mana kedai jamu ada dijual. Alasan tiada stok tak boleh diterima oleh org yang sakit yang tidak boleh keluar rumah ni. Jadi saya pun berpantang tanpa produk yang dijanjikan tersebut. Saya minta refund sahaja tetapi dipandang sepi. Last sekali mereka minta tempoh 3 bulan merujuk “TERMS AND REGULATION” mereka. Jadi anda ambilkan pengajaran dari pengalaman saya. Sila bertegas dr awal lagi. Bukannya dah lama lama baru tersedar kena game.

ILMU BERPANTANG PUN KENA ADA

Ilmu basic pun kena kaji sikit sikit. Jangan harapkan confinement lady sahaja. Pengalaman saya, kali pertama berlulur elok guna produk lulur yg sepatutnya. Biasa skrub ada biji biji untuk tanggal sel kulit mati kan? Lulur kali pertama elok berlangsung selama 45 minit.

Kali kedua berlulur tak sampai 10minit. Dan dari bau “lulur” tu sy dapat kesan produk yg mereka gunakan bukan lulur tp param. Param tu sebijik param yg sy guna masa bersalin anak pertama. Mmg tak rasa apa macam sapu losyen sahaja ke kulit. Jangan diperbodohkan seperti saya. Tolong banyakkan bertanya jgn malu. Mereka nk kejar masa untuk hadir ke customer lain pula pada hari yang sama. Oh ya lupakan BOOKING TARIKH tadi ya. Walau byr beribu utk booking tarikh pun tak menjanjikan apa apa sbb mereka still ambil customer lain wlu servis dgn kita masih belum habis.

Kesimpulannya sila ketahui hak anda.
Kita pelanggan yg mesti didahulukan.
Kita pelanggan membayar tanpa minta kurang.
Kita pelanggan berharap servis setimpal dgn janji.

Sila study lebih untuk mencari pakej berpantang.

Kalau boleh undur masa balik, mmg xnak dah ambil pakej macamni. Apa perlu sy buat untuk dpt kan wang saya semula? Sbb masih ada berbaki lagi servis yang tak habis. Saya bukannya batalkan. Confinement lady yang tidak habiskan servis dlm tempoh berpantang.

amboi  semua kata woojibb amik set berpantang bagai ya,

pastu bila ada gst ko komplen cakap nak makan semuanya mahal naik rega tak mampu. pgfhhhfrttt akak senyum sinissssssss