JAWATAN KOSONG! Jadi penulis freelance kami dan berpeluang menang hadiah wang tunai berjumlah RM300! Klik sini > CARI Warrior
Chinese
Color
Orange
Black
Blue
Purple
Green
Deep Blue
Laman Utama
Forum
Fokus
Semasa
Gosip Socmed
Kolumnis
Search
1234
Return to list New
6511
View
89
Reply

ALL ABOUT PULAU LANGKAWI PART 7

[Copy link]

Author: LelaRentaka7       Show all posts   Read mode

Post time 15-9-2018 12:13 PM From the mobile phone | Show all posts
nfaaa replied at 14-9-2018 02:28 PM
LIMA'19 nnt 26-30 March 2019.
Tg Rhu best kan. tapi jauh sket dr town. takut kalau keluar malam2 ...

Segelap gelap mlm....takut lg gelap hati
Reply

Use magic Report

Post time 15-9-2018 12:14 PM From the mobile phone | Show all posts
Choc-chip replied at 14-9-2018 08:08 PM
Nanti citer pasal langkawi ye uols... dah lama tak pergi langkawi...

Insyaallah....sy update....btw x de yg joint ke weekend ni
Reply

Use magic Report

Post time 16-9-2018 08:16 PM From the mobile phone | Show all posts
cintasakti replied at 15-9-2018 12:14 PM
Insyaallah....sy update....btw x de yg joint ke weekend ni

Tq uols... I lambat lagi pergi Langkawi... tunggu update...
Reply

Use magic Report

Post time 16-9-2018 11:26 PM From the mobile phone | Show all posts
Hye...semua berjalan lancar Di Langkawi... walaupun hujan rezeki ada night cable car...Dan view cantik....
Cable car rm40 basic combo 3d art dinosaur 6d Dan skytrek 3D...berbaloi la...budak2 2 hgga12 then rm30
Cuaca X menentu....bergantung pada rezeki Kita la....so far Dr Tiba semua smooth iris yg ambil dgn zarina pun ok.... stay Di dream garden tg Rhu...bilik besar....sgt selesa...stay sini kena sewa Kereta la.... Book dgn Agoda dpt Jimat byk...makan tgh Hari best Dan murah dkt3 area tg Rhu.... dinner Di anjung tirai makan sedap...HARGA DIA Sederhana...nak kata murah X juga...Mahal sgt X juga....Sederhana la......magarove esok contact tg Rhu mangrove Di page 1.... So far recommend Dr forum Cari sgt membantu...
Reply

Use magic Report

Post time 16-9-2018 11:28 PM From the mobile phone | Show all posts
Coz of so tired by sy update senonoh sikit...tak larat nak type dah....letih sgt2 dah
Reply

Use magic Report

Post time 17-9-2018 10:03 AM From the mobile phone | Show all posts
Day 2 hujan renyai2...walaupun tak dibasahi hujan namun tempiasnya menyegarkan...
Mangrove dlm hujan...harap Ada miracle MCM Naik cable car semalam.... recommended abg Ali...contact Dr page Satu tg Rhu mangrove...sharing only 35/person 3 jam....X De masa dah nak amik 6 jam....duit pun tak ramai....janji Rasa sudah......btw org pulau Langkawi baik2 belaka...  
Reply

Use magic Report

Post time 19-9-2018 12:14 PM | Show all posts
cintasakti replied at 16-9-2018 11:26 PM
Hye...semua berjalan lancar Di Langkawi... walaupun hujan rezeki ada night cable car...Dan view cant ...

kalo hujan cable car jalan gak ke?

iols nak gi langkawi sabtu ni
risau hujan xdpt nak wat aktiviti
sian anak2 kang
Reply

Use magic Report

Post time 28-10-2018 01:09 PM | Show all posts
Alhamdulillah baru balik dari cuti2 Pulau langkawi. Ambik pakej AirAsia, 2 dewasa, 3 knk2..RM570.00, cukup2 je dua beg 25kg masuk luggage termasuk dgn coklat bagi.
Hotel ambik Rumah Persekutuan, bawah Holiday Villa, bolehlah nak merasa mewah tp bajet..huk2... Sebelah Holiday Villa ada hotel Dash Resort konsep arnab, siap ada rabbit hole...mlm2 meletup2 pasang muzik techno..agaknya parti and mabuk2...biarlah deme.
Coklat survey punya survey last beli kat Hj. Ismail Grup jgk.
Ai ambik Nissan Sylphy 3 hari 2 malam, RM150.00..baguslah dh booking awal dgn Shamsibah...nama Shamsibah pun dapat dr porum cari...tq geng..puas hati kereta ni.
Pegi sendiri tak banyak tpt boleh pegi je..just relax dan cari makan ikan bakar dan gulai claypot kat Pengkalan Nelayan Kuah. Org Langkawi baik2 kecuali yg jaga kolam hotel, mulut agak lancang sikit.
Reply

Use magic Report

Post time 7-12-2018 01:33 PM | Show all posts
hai , nak tanya la
berbaloi tak kalau borong kain batik sarung kat langkawi ? atau patut ke negeri lain ?
lg 1 kalau dilangkawi dekat mana tempat boleh borong kain batik ni ?
tqia
Reply

Use magic Report

Post time 30-12-2018 12:09 AM From the mobile phone | Show all posts
DARSITA replied at 27-7-2018 10:37 AM
Aii suka sangat Langkawi. Harap kerajaan negeri Kedah tidak majukan langkawi spt tmpt peranginan neg ...

Dar please share travel tour tu...i malas drive pusing2 ni...
Reply

Use magic Report

Post time 10-1-2019 06:56 AM From the mobile phone | Show all posts
CNY nih nak p sana. Nak naik parasailing
Reply

Use magic Report

Post time 11-1-2019 10:34 AM | Show all posts
apa ye resort yg bukak je pintu nampak pantai? nak yg betul2 mengadap pantai
Reply

Use magic Report

Post time 11-1-2019 11:24 AM | Show all posts
sara_thrash replied at 11-1-2019 10:34 AM
apa ye resort yg bukak je pintu nampak pantai? nak yg betul2 mengadap pantai




Four Seasons Langkawi
Reply

Use magic Report

Post time 17-1-2019 01:30 PM | Show all posts
Selemat sejahtera semua!

Sekiranya anda sedang kempunan gula, layarilah www.montel.life !

Cupcakes, brownies, cream horn, semua ada. Nak buat custom cake pun boleh!

Custom Cakes (Langkawi only)
- Premium Red Velvet https://montel.life/?product=red-velvet-cake
- Lychee Creamlicious Cake https://montel.life/?product=lychee-creamlicious-cake
- Matcha Green Tea Cake https://montel.life/?product=matcha-green-tea-cake
- Russian Black & White Cake https://montel.life/?product=russian-black-white-cake
- Turkish Indulgence Cake https://montel.life/?product=turkish-indulgence-cake
- Premium Hawaiian Cake https://montel.life/?product=hawaiian-carrot-cake
- Absolute Chocolate Cake https://montel.life/?product=absolute-chocolate-cake
- Cheese Cake https://montel.life/?product=cheese-cake
- Pandan Gula Melaka Cake https://montel.life/?product=pandan-gula-melaka-cake
- Fruitilicious Cake https://montel.life/?product=fruitilicious-cake
- Double Chocolate Nutella Cake https://montel.life/?product=double-choc-cake
- Red Bean Cake https://montel.life/?product=red-bean-cake
- Slice Cake https://montel.life/?product=slice-cake-10
- Chocolate Moist with Chocolate Cake https://montel.life/?product=chocolate-mois...chocolate-sauce
- Lemon Blueberry Cake https://montel.life/?product=lemon-blueberry-cake-8
- Premium Apple Crumble Cake https://montel.life/?product=premium-apple-crumble-cake-8
- Premium Marble Butter Cake https://montel.life/?product=premium-marble-butter-cake
- Floral Cream Box Cake https://montel.life/?product=floral-cream-box-cake

Desserts(Langkawi only)
- Pavlova https://montel.life/?product=pavlova
- Mini Pavlova https://montel.life/?product=mini-pavlova-16-pieces
- Mini Cheesetart https://montel.life/?product=mini-cheesetart-25-pieces
- Mini Fruit Tartlet https://montel.life/?product=mini-fruit-tartlet-25-pieces
- Fresh Fruit Pie https://montel.life/?product=fresh-fruit-pie
- Premium Brownies https://montel.life/?product=brownies
- Premium Cream Puffs https://montel.life/?product=premium-cream-puff
- Eclairs Dipped Chocolate https://montel.life/?product=eclairs-dipped...olate-16-pieces
- Premium Cupcakes https://montel.life/?product=cupcakes
- Creamhorn https://montel.life/?product=cream-horn
- Bambolini Nutella Filling https://montel.life/?product=bombolini-donut-12-pieces
- Bread Pudding Custard Banjir https://montel.life/?product=bread-pudding-custard-banjir
- Cinnamon Rolls with Cheese Topping https://montel.life/?product=cinnamon-rolls...pping-12-pieces
- Cream Caramel https://montel.life/?product=cream-caramel-8
- Premium Brownies Stick https://montel.life/?product=premium-brownies-stick-8-pieces
- Tart Nenas Gedabak https://montel.life/?product=tart-nanas-gedabak-25-pieces

Lunch & Dinner (Langkawi only)
- Home Stimbot https://montel.life/?product=home-stimbot-3-pax

Snacks / Jajan (Seluruh Malaysia)
- Flavored Crispy Cornflake https://montel.life/?product=crunchy-oreo-cornflake-200g


Love, Montel team.


Reply

Use magic Report

Post time 18-1-2019 08:56 AM | Show all posts
sapa pernah stay dkt penarak bamboo beach motel
ok ke? boleh share sikit
Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register | Facebook Login

Points Rules

 CARI App
Get it FREE Apple App Store
Get it FREE Google play
 Instagram
cari_infonet
FOLLOW
Copyright © 1996-2019 Cari Internet Sdn Bhd All Rights Reserved(483575-W)
0.043507s Gzip On
Quick Reply To Top Return to the list