CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: misswa

Kadang rasa confuse perasaan terhadap parents.

puccafan replied at 1-4-2018 12:48 PM
Selalunya kan, kalo orang tua perangai cam ayah TT  ni, pucca sound je teros. Contoh, dia dok ngumpa ...

Hahaha ni sebijik adik i,  masalahnya tak lut la pucca. Sampai adik i kene bodoh dengan kurang ajar dengan ayah i. Hahahaha

misswa replied at 1-4-2018 05:06 PM
Hahaha ni sebijik adik i,  masalahnya tak lut la pucca. Sampai adik i kene bodoh dengan kurang aja ...

Sebab takde peristiwa yg boleh jadi turning point dia. Harap2 ayah TT punya turning point tu melalui cara yg elok. Bukan kena bala baru nak insaf

Sejak dh dewasa ni i mmg dah berani sound mak.. bila mk stat nak membwng.. tp dgn nda yg sopan n gurau2..
Mak mcm okey .. bole terima

Sabar ya TT. Semoga baik baik saja semuanya

jangan melawan ayah..ayah hanya seorang

Just nk check. Si ayah tu pandai masak tak? Slalunya laki pndai masak ni mulut boleh tahan

Follow Us
Ayah akak lagi teruk dik, kaki mabuk, kaki judi, kaki pompuan, pendekata semua kaki yg hodoh2 tu ayah akak pakai, haha...

Skrg ni pun amal ibadah x buat mana pun, solat je kut sbb jarang akak tgk dia solat...mulut jahat, suka maki, meludah...yg jadi mangsa mak akak..ptg smlm baru mak akak menangis disebabkan kejahatan mulut ayah akak, 50 thn mak akak bertahan tau...entah sampai bila semua ni akan berakhir...kesian mak, dah bercerai 2 kali tapi rujuk semula, sbbnya mak akak surirumah, fikirkan anak2...padahal hakikatnya kami membesar hasil jualan nasi lemak dan kuih muih

Tapi tu lah, hikmah akak bercerai, dapat protect mak dari di dera secara mental...dan pernah akak melawan cakap ayah sebab dia mengamuk marahkan mak disebabkan hal yg kecik je, akak ugut nak bawa mak lari tinggal bersama akak(padahal akak yg menumpang rmh mak skrg)

Cuma ingat satu perkara jea, senjata kita hanyalah doa, sebab walau apa pun, dia tetap ayah kita, wajib kita taat...perbuatan dia tu kita x perlu judge sgt, dia yg tanggung akibatnya, x di dunia, di akhirat....tapi tak sampai hati pulak bila fikir seksaan api neraka semua tu

So kesimpulannya, kita hanya perlu tingkatkan kesabaran pada tahap yg tinggi dan berdoa berdoa berdoa...tu je. Tanggungjawab kita menjaga org tua jgn diabaikan, inshaAllah bila diorg tiada nanti, takdela rasa terkilan sbb kita dah buat sebaik mungkin

hibernation replied at 24-8-2018 12:56 AM
Ayah akak lagi teruk dik, kaki mabuk, kaki judi, kaki pompuan, pendekata semua kaki yg hodoh2 tu aya ...

Itulah. Memang sabar je sekarang ni. Rasa apa sekarang saya tatau la. Sebab perangai dia hari2 buat saya selalu rasa marah geram dengan dia. Jadi saya tatau sayang ke kasih tu ada ke tak. Jahat tak jahat sekarang yang pasti fikirkan tanggungjawab je. Fikir dia yang besarkan hantar sekolah apa semua. Kesian sis, kita rasa keadaan kita teruk rupanya ada orang lagi teruk. Sabar ye sis.

misswa replied at 24-8-2018 10:16 AM
Itulah. Memang sabar je sekarang ni. Rasa apa sekarang saya tatau la. Sebab perangai dia hari2 bua ...

Akak fahamm sgt apa yg misswa rasa,, alami...nasib kita sama

Yg penting kita jalani tanggungjawab kita sbg anak walau dlm hati hanya Allah yg tahu....kalau rasa sakit hati je istighfar byk2, dan yg paling penting kita bahagiakan emak kita, buat yg terbaik...

Nak tahu betapa jahatnya akak dulu, selalu je doa agar ayah cepat meninggal, dah x tahan nak hadap perangai dia..tapi sampai skrg masih hidup, hehe...

Redha je dgn apa yg Allah aturkan utk kita, dah nasib/rezeki dpt ayah camtu...

Bertabah ye misswa

Dulu2 yes im komfius..tried hard to be a good daughter. Tapi arwah keep on push me away..never givap to show how much i love her..td trgt i used to put few hundred duit gaji dlm surat i pos kat mak..tp xpnah di balas and terimksih. Satu2 usaha dibiar sepi..tp entahla..akhirnya mak meninggal dlm pangkuan ku.

Mana anak2 lain yg dia baggakan..mana????  Sprt apa yg aku lakukan akhirnya tk memberi pahala sebab aku komfius aku ni siapa dlm hidup mak..kenapa benci anak sdri. Tp anak ni jgak yg menyelamatkan tiapkli. Haaaa

Itu cerita lama..

Aduhaiiii..susahnya i nak digest isu gini. Alhamdulillah I ada ayah yang penyayang. alhamdulillah walau hari hari i bergaduh dgn ayah..tapi usually soal remeh..soal yang ayah sengaja sakat

Anyway untuk TT all i can say is...banyakkan sabar. Maybe apa yg you boleh buat tak perlu komen apa dah...just doa pada Allah. Biarlah antara ayah dan Allah...yg utama u jaga ur mum

Maybe what u can do, make ur mum happy, layan dia sebaik mungkin..selalu bagitau dia mak jgn risau anak anak ada untuk mak. Xpayah pikirkan sgt apa tanggapan org, yg penting apa you adik badik buat utk family.

One day hari ur dad akan sampai, tak payah risau...it is between him and Allah.

Try lead a happy life with ur mum. Dont complicated kan lagi situation ok

adila39 replied at 24-8-2018 03:40 PM
Aduhaiiii..susahnya i nak digest isu gini. Alhamdulillah I ada ayah yang penyayang. alhamdulillah wa ...

Kadang2 hilang juga sabar u. Hari2 keluarkan kata2 yang menyakitkan hati. Gurau kasar / berbaur lucah. Macam i cakap la solat amalan sunat dia i rasa kalah ustat kot tapi perangai tu hmm. Takpelah. I redha dah ni bahagian hidup i. Hadam jelah. Dalam masa sama macam forumer lain komen sabar doakan dia

Brape umur ayah TT ?

Umur ayah saya dah 70..ayah saya pun ada jgk perangai dia yg saya tak suka..(mcm perangai ayah TT tu, tapi tak semua la)..kdg tu penat tegur..

Saya selalu ingat..dia yg membesarkan saya n fikirkan kebaikan dia selama ni..
Saya selalu kenang kenangan masa kecik saya dgn ayah..masa saya skolah rendah..saya kerap sakit..ayah la yg slalu ulang alik bwk sy gi hosp..kami bkn org senang..nk gi hosp pun sewa van jiran..

Bila ayah saya dah 70 ni..kdg takut jgk..perangai2 dia yg saya tak suka tu..ada petanda lain ke..ada jgk org kata..bila umur makin meningkat..perangai jd mcm bdk2 balik..

Selagi ayah ada..berbakti la..senangkan hati dia..perangai2 yg kita tak suka tu..jgn la sampai kita membenci ayah sendiri..
Berdoa la  n bersabar saja la..kita tak tau brape lama lagi kita boleh berbakti pada ayah kita..

Dik @misswa , setelah berbicara dengan mendalam bersama seorg yg amat memahami keperitan hidup ini, akak berkeputusan untuk tidak lagi merasa sakit hati, merasa kemarahan yang amat kepada ayah akak yg bertuah tu...

caranya....redha dgn nasib kita yg berayahkan dia, tak perlu merasa terbeban, malu, sakit hati dgn perbuatan dia...tu antara dia dgn Allah

tugas kita hanyalah taat, berbakti selagi hayatnya masih ada dan dalam masa sama tak putus2 berdoa agar ayah mendapat hidayah serta insaf dgn perbuatannya, aamiinn

dalam masa sama kita bahagiakan ibu tersayang, biar ibu rasa tenang meniti hari2 tua dia...

semoga kita semua mendapat pengakhiran yang baik nanti, in shaa Allah