CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2321|Reply: 13

Hantu Air

Assalammualaikum warga forum...

Aku selalunya sr jer dalam ni tp teringin pulak harini nak kongsi cerita. Kalau cerita tak best or gaya tulisan tak menarik maaf la yer...

Cerita ni kisah bapak aku masa muda2 dulu. Bapak aku zaman mudanya dulu suka sangat menyelam ikan (tangkap ikan guna senapang ikan sambil menyelam). Org kpg la katakan. Masa ni umur bapak aku dalam belasan tahun, dia ikut arwah datuk aku pergi menyelam ikan. Selalu mmg org akan pegi mlm2x. Diorg akan naik perahu pergi cari lubuk ikan, baru menyelam.

Dalam satu2 masa sorg je boleh menyelam satu2x area tu. Kalau tak kang bahaya, ada tertembak org pulak. So bila sampai kat lubuk yang dorg yakin ada ikan, arwah datuk aku pun turun nak menyelam. Dia pesan kat bapak aku jgn turun menyelam. Bapak aku iyekan la..sambil tgg atas perahu. Tak sampai 2 minit menyelam arwah datuk aku naik semula, terus dimarahnya bapak aku. Katanya

"aku dah cakap jgn turun, yang pegi turun jugak pasal apa!!". Terpingga2x la bapak aku, bila masa dia turun, elok je duk lepak atas ni. Dgr je bapak aku cakap tak ada turun terus arwah ajak balik. Tak jadi menyelam mlm tu. Tapi kali tu je lah...lepas2x tu still duk menyelam lagi, even dah berumur ni pun kadang ada geng mengajak laju je bapak aku tu.

Tu je la cerita aku, pendek jer...Tq sudi baca...

Citer hantu masa tangkap ikan!

Tertanya jugak, geng kaki pancing, orang yang cari rezeki dengan tangkap ikan, ketam, udang ni biasanya buat keja memalam.
Mesti ada citer seram.

Hantu ni bagi i lebih menakutkan kalau dia menyamar jadi orang yang kita kenal.

Menyelam kat mana noks? Kwn2 husband sll nyelam kt sg pahang cari udang galah.

biasa menyamar ni hantu raya,  hantu raya jadi pendamping kepada tuan dan  menjaga kebun dusun harta benda daripada pencuri dan haiwan.

orang dulu sengkek nak hire guard gurkha jadi bela hantu raya murah. hantu raya ni bila nak mati kalau xbuang jadi saka dan silap2 jenazah yang dah meninggal sibuk ada kt rumah siap makan macam biasa malah ada kes sampai mengawan dengan isteri yang masih hidup.

mana2 perjanjian dengan jin iblis akhirnya akan makan diri, setiap kelebihan yang didapati pasti ada timbal balik permintaan. jauhilah perbuatan amalan syirik.

sis vokuru ni salah satu spesis hantu raya tapi dah upgrade jadi hantu kopek memandangkan kopek labuh.

Follow Us
sufi^_^ replied at 12-4-2018 12:50 PM
Hantu ni bagi i lebih menakutkan kalau dia menyamar jadi orang yang kita kenal.

kannn..btl sgt2x...

noraidil_06 replied at 12-4-2018 12:53 PM

mmg kat pahang pun...harap la diorg tak jumpa ape2x...

CiliPadiSedap replied at 12-4-2018 01:07 PM
biasa menyamar ni hantu raya,  hantu raya jadi pendamping kepada tuan dan  menjaga kebun dusun harta ...

Mayb...sbb time tu mmg tgh ada kes hantu raya menganas. Tuannya dah meninggal tp waris tak nak ambik bela. Habis skpg dikacaunya. Kalau ingat balik mak aku cerita seriau sgt..

ladymorgana replied at 12-4-2018 01:18 PM
Mayb...sbb time tu mmg tgh ada kes hantu raya menganas. Tuannya dah meninggal tp waris tak nak amb ...

dulu2 memang orang takut benda sebegini, zaman sekarang orang xpercaya tp hakikat masih ramai lagi memakai benda sebegini terutama mereka yang terlibat industri scammer, industri politik, industri business berkaitan kuasa, pangkat duit.. ilmu2 begini ilmu kotor pasti di balas azab seksaan pedih.

aku thn lepas saja pergi pulau perhentian.. sembang jap je dgn brader bawak bot tu sbb dia bwk harpoon. kata nk cari jenahak, kerapu merah ke.. pastu brader tu citer skali tu dia terkena dgn hantu air ni. dia nk tembak ikan apa ntah tp yg harga lumayan la.. tembak sekali tak kena.. pasang blk panah tu tembak lg.. pun tak kena tp ikan tu makin dekat kat dia.. reload n shoot balik pun tak kena.. dia geram la.. reload lg, tgk depan rupanya ikan tu betul2 depan mata dia.. terkejut n tembak.. tp mcm takde apa2.. takde apa2 tu aku rasa mcm tembus je la dari citernya.. terus brader tu naik atas tak jadi cari ikan.. sekian

noraidil_06 replied at 12-4-2018 12:53 PM

xde boya ke

bbalik replied at 12-4-2018 04:09 PM
xde boya ke

Ade.tp buaya sg Pahang x kacau org.

Ada orang panggil jembalang air ../ mambang air