CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Magnum8

Apa hikmah kita suka someone bertahun-tahun?

Xphm ayt kat ats..mak kau excited nk tgok dia kat tv?

Aku suka kt officemate aku setahun 2 bulan dah, Kami bukan kawan cuma officemate.
Pernah berckp dgn dia tapi itu pun boleh kata x sampai 10 patah perkataan. Last week aku Skype dia tulis "Hai XXXX" after dlm 15 minit dia reply "Hi" and terus offline balik. Esok last day aku kat office  sini, so this is the right time to move on la. hahahaha

Jangan buang masa lama sangat setia tanpa ikatan x menjamin kebahagiaan.

Merujuk kepada tajuk tt,  xde hikmahnya aih suka org bertahun2, klu org tu x balas pun cinta.
Hikmah buang masa ada lah.  
Tapi.. .mungkin sekurang kurangnya, boleh mendidik tt dari segi kesabarrrrannnnn.  Mungkin la.. ..
Hahahahaha.

Xde org helok dari dia tu nak kat tt ke?  Sbb tu dok mengharap.  

Aku kan,  kalau aku suka seseorang tu,  tetiba ada org lagi helok suka aku.  Sekelip mata ja aku boleh lupa kat org yg aku minat tadi..

Kahkahkah.  

nuhanis replied at 19-4-2018 08:09 PM

Aku kan,  kalau aku suka seseor ...

Hahahahaha.mata keranjang

mrizumi replied at 16-4-2018 04:46 PM
Xphm ayt kat ats..mak kau excited nk tgok dia kat tv?

Kdg die kuar kat oasis...tv show something like that..

Follow Us
nuhanis replied at 19-4-2018 08:09 PM

Aku kan,  kalau aku suka seseor ...

Klau ckp 'lebih pandai' atau 'lebih berharta' mmg ada, but i look pd akhlak dia, belum jumpa mcm die..

Magnum8 replied at 14-5-2018 04:01 PM

Okey, berminat nak tau. Siapa dia? ;p

chesfa replied at 15-5-2018 11:35 AM

kalau you tahu nanti share dengan i ya...

assalamualaikum

ramadan kareem,

well...ada berada dalam hikmah-NYA tapi insya Allah , kalau sabar dan  dulu dan saya pasti  suatu hari nanti akan ada  tingggg  moment  yang buatkan ada tersedar , sometimes kita sedar secara bawah sedar  akan hikmah kita ditakdirkan stuck with someone for Allah knows how many years but , you know..akan tiba masa di mana tertakdirnya you akan bertemu with the kind of gentleman yang waltz thru your heart  and you will i hope disedarkan , tersedarkan  sesuatu...

so in the mean time... you probably better tidak bertarung dengan takdir dengan bertanya memaksa diri mencari hikmah , leraikan ikatan itu dan move on...and focusing on  other important matters selain affairs of the heart yg duniawi ni , unless ada someone  yg you memang suka ...

unless that person tu you dah approach and ikhtiar untuk taaruf , but if not  sesia je kot bertanya apa hikmah itu ini...jgn bertarung just let go dulu and keep on going...

Tt tak cuba bercakap dengan dia? Kalau takut, boleh ajak kawan atau saudara teman.
Dulu aku minat la seorang mamat tabligh ni. Stalk dia dll. Bertahun2 tak bercakap. Kagum dari jauh. Bila aku berani bercakap, dan jadi makwe dia. Kenal keluarga dan diri dia, aku jadi turn off. I just love the idea of him. Yang dia budak tabligh, handsome, budak pandai dan baik. Tapi ciri2 kecik lain takde pada dia. Ciri2 tu ada pada laki aku sekarang. Tt kena buat keputusan dan perkenalan cepat. Jangan bazir masa pada orang tak betul

Magnum8 replied at 15-5-2018 12:01 AM

quite famous rupanyer. patut arr susah nak lupa

chesfa replied at 15-5-2018 11:35 AM

Hahaha korang tak kenal pun, tpi die biasa buat tv show ala-ala jejak rasul, tentang kehidupan Islam dan pelajar malaysia di negara barat...kdg tu jadi tour guide je, ade rezeki jdi host..dulu penah guide haramain backpacker yg mat dan n pu amin tu...

MissVixen replied at 18-5-2018 12:28 PM
Tt tak cuba bercakap dengan dia? Kalau takut, boleh ajak kawan atau saudara teman.
Dulu aku minat  ...

Tu yg i takut sbnrnye. Takut yg actually perasaan ni takat kagum je. Samelah ciri die ni dgn mamat tabligh tu. Sbb tk kenal rapat, so taktau kelemahan die kat mana. Klau pndng ciri2 besar mmg nmpk perfect kan. Baik mmg baik, kwn2, makcik pakcik sekalian sume suke, even naib cancelor mse kat Uni die dulu tu pon org Arab minat sngt kat die until now..tu yg mcm bgi jaminan yg die ni ok. But who knows right, ciri2 kecik tu ade ke takde tak taulah..

Bertegur tu ade lah jgk, tpi bnde penting je. Takut nk lelebih sbb sis die my ex-bestfriend. Nama pun dah ex. Rapat nye tak ada lagi. Tpi masih brkwn. Chat biasa2 more on mls nk lyn i. She knows about me liking his brother since dulu. And walaupun die tak ckp terus terang, bnyk kali die bgi hint yg she doesn't want me ade ape2 dgn her brother...sadiss

Biarlah mls nk fikir...so what happen to mamat tabligh tu?

Magnum8 replied at 21-5-2018 05:30 PM
Tu yg i takut sbnrnye. Takut yg actually perasaan ni takat kagum je. Samelah ciri die ni dgn mamat ...

Tak tahu apa cerita. Lama dah tak stalk dia. Haha.

sila berhenti berharap... noks 7 tahun tu kalo every month u mengusha jantan lain2.. dah berapa dah stok u ok... kasi can laa kat laki lain kenal u and u enjoy being friends and rapat with other guys.... rugi tau chuols melepas berkenalan jantan2 tasty...

green~tea replied at 22-5-2018 10:40 AM
sila berhenti berharap... noks 7 tahun tu kalo every month u mengusha jantan lain2.. dah berapa dah  ...

dah penat kasi can lah you... tapi ade je yg tak kena dimata ni..hahaha memilih sngt kita ni..

Korang tau x aku mimpi indah gila. Mula tidur mimpi aku selepas akad nikah...xder lucah2 eh. Ni mmg mimpi dapat suami. Siap tidur sebelah suami lagi tapi bila pegang sebelah tgk2 ceh mimpi rupanya. Aku xnmpk siapa suami aku tu.

Second tidur, mimpi aku dengan laki ni sah jadi suami isteri. Kiranya majlis perkahwinan. Bukan main girang aku sebab majlis kahwin aku. Hahaha adoi..mimpi ni pun xnmpak muka suami aku.

Third time mimpi, ada orang nak bertunang dengan aku. Kahkah.. gementar dia tu real sangat. Siap dalam mimpi tu berdoa harap lako ni sudi terima aku jdi tunang dia. HAHAHAHAHAHHA still x nmpk muka tunang aku ni. Sadis gak la. Tp dlm masa sama indah gila wei mimpi ni. Camtu rupanya perasaan bila dicintai. Hahaha indah wei indah

12
Return to list New