CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Kimoraleesimons

Harapan

Apa2 jelah lelaki macam ni rubbish
Simpati dgn kawan TT bersabarlah ya

Laaa... mcm mana boleh sama dgn kisah kwn i ni? Entah2 kwn u, kwn i? hahaha

I nak kata simpati sgt, hurm tak la.. sbb i dh pesan dh dkt dia, jgn la over sgt. Entah2 si laki tersebut x de pape perasaan pun. Tp tu la, dia idok mahu mendengar pesanan dn nasihat yg bertauliah dr sye ni. So, skrg dh know the truth, nak sedih. Org dh pesan, x mo dgr. Huish...

Girls, kalau that boy x ada luah kan any feeling toward you like" i suka u la, u jom couple, you nak tak jd gf i, u i cinta dkt u' pls, jgn humban kan diri dlm dunia fantasi, perasaan, syok sendiri. End up, u jugak yg sakit sendiri.

Hurm, i bkn nk kondem tau, sbb i pernah rse, pernah jd dkt i, that why i nasihat dkt dia. Tp x nk dgr, so ckp ke tgn la. ==" menyampah tau. Tahu loner, tahu single, tapi rilex la. I nak kesian pun x thu celah mana dan i x de point nk salahkan laki tu.

Rasanya samada dua-dua tak salah or dua-dua salah.
Saya ada pengalaman mengenali org yg terjebak dlm perasaan sebelah pihak

Mula-mula si A couple dgn siB then somehow mereka clash. So A merana. Sedang A dlm hidup yg terumbang ambing, datang si C yg berjaya keluar kan A dari penderitaan selepas perpindahan. Then A dan C jadi belangkas sekejap. Then tak pasti setelah beberapa lama but rasanya kurang setahun kot, di B datang kembali dan pujuk rayu si A. Then si A lemah lutut. Tinggalkan si C yg memang ambil berat pada dia. A kembali menjalin hubungan dgn B. Si C ada cuma merayu pada A tapi memang hati A masing kuat pada B. Dan saya adalah kawan kpd si A.

Pernah saya tanya A. Why? Dia akui memang C yg keluarkan dia dari lubang yg dlm dan memang dia layan C. Cuma tak sempat utk perasaan dia menguat terhadap C,  B datang semula. Memang perasaan dia masih kuat pada B. Cinta mati kot. Then bila B rayu sepenuh jiwa, then A kena buat keputusan. So, salahkah A buat keputusan utk tak meneruskan hubungan dgn C walau C banyak berjasa?

Pada saya A tak salah. A layan C dlm keadaan dia terluka. Then of course mereka develop satu perasaan antara mereka. But sebagai org luar, saya memahami keputusan yg dibuat oleh A

Ah...to me man yg spesis ni no balls. U like a lady u straight approach her..rejected or otherwise stay cool barulah gentleman..ni guna si kawan pulak.

So i rasa ur friend patut lupakan lelaki ni...cantikkan lagi diri tu lepas tu...tayang kat dia and by the time sure u akan meet someone yg lagi better.

Forget this chickenla..