CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1759|Reply: 12

Mohon Pencerahan Berkenaan Hukum Perkahwinan

Post time 14-4-2018 09:13 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
ingin bertanya kpd yg arif hukum hakam agama esp bab perkahwinan..ape hukum perkahwinan yg tak berwalikan bapa sendiri? ade kenalan bukak cerita psl masalah famili dia dulu2 menyebabkan dia terputus hubungan dgn keluarga. time dia kahwin, ayah nye masih ada cuma tak dimaklumkan. waktu dia bukak cerita, tak terpikir nk tnye psl wali2 time nikah ni.tp katakan die mmg tak berwalikan ayah dia waktu nikah dulu, apekah hukum perkahwinan dia skrg ye?

Bila seorg bapa mengabaikan hak si anak perempuannya tanpa sebarang khabar berita, dari segi hukum, si bapa kafir kpd undang2 yg ditetapkan oleh-Nya. Maka, si bapa itu hilang kelayakkan SESUDAH tidak berhubung terus terhadap si anak selama lebih dari masa iddah yg ditetapkan antara si suami dan si isteri yg bercerai, begitulah yg akan berlaku hilangnya kelayakkan utk mewalikan anak perempuannya itu.

Walau bagaimanapun,  sekiranya si ibu melarikan si anak atas dasar kekafiran si suami ke atasnya lalu berlaku pembubaran perkahwinan, hak utk mewalikan si anak perempuan itu bukan hak kpd bekas si suami berkenaan utk diuruskan.

Sekiranya,  si ibu dgn sengaja melarikan si anak perempuan atas dasar selain kekafiran yg dilakukan oleh bekas suaminya, makanya selama mana si ibu itu menyembunyikan si anak itu, selama itulah laknat Allah berserta kaum2 (sesiapa jua yg terlibat termasuklah perundangan) yg memutuskan silaturahim antara si anak dan si bapa.

Bila mana si bapa kembali kpd keimanan sebenar, maka selayaknya diberikan hak utk mewalikan anak perempuannya tanpa prasangka.

Kenapa saya ajarkan ilmu ini? Kerana saya tahu, orang bodoh sombong tak ada jawapan utk setiap permasaalahan yg terkini.

Kerana mereka menyembah selain Allah berserta Allah. Dan Allah tidak mengajar ilmu-Nya kpd orang2 yg ditakdirkan-Nya bodoh sombong nyata.

Edited by dovob at 14-4-2018 10:31 PM

Semoga pencerahan ini, menjelaskan, orang bodoh sombong tak tahu nak uruskan hal ehwal agama yg diredhai oleh Allah tanpa prasangka.

Malah, ulama pun tak tahu nak selesaikan masaalah yg paling simple kerana mereka BUKAN ulama al-haqq

Layak masuk syurga ke tu?

Saya rasa, orang yg bodoh sombong tak layak diajar oleh saya.

Biar shj, Allah ajar mereka hingga semua fitnah kembali kpd mereka.

Edited by dovob at 15-4-2018 10:11 AM

Ada yg mencari2 dalil yg mengesahkan makna keingkaran didalam Alquran merujuk kpd kenyataan saya diatas?

Sila rujuk surah Muhammad dan baca hingga faham, awak yg bodoh sombong berserta ulama awak memang layak mendapat balasan dineraka kerana tak faqih hal yg mudah utk menyelesaikan permasaalahan semasa.

Bukankah saya pernah bgtahu, saya lebih terkehadapan berbanding semua para ulama sejak dahulu hingga kini?

Jika saya sombong, tak akan ada satu ilmu yg tepat dari sisi-Nya yg akan dinyatakan oleh saya disini ya!

Awak semua budjet bagus sgt ke amalan awak semua itu disisi-Nya?

Pi mampos dgn perasan pandai akan tetapi bodoh sombong tak bertepi tu ya!

3 golongan yg DIBOLEHKAN HASAD (memang Allah tak catit sebagai DOSA samaada kecil atau besar)
1) ahli yg membaca Alquran yg bodoh sombong
2) orang kaya yg bodoh sombong
3) satu lagi apa ya?

Semua benda asas pun ulama2 GAGAL ikut perintah Allah. Bermula sekecil2 perkara hingga sebesar2 perkara, rasa hebat sgt ke dgn sanad2 tu bila tak sedar, hal ehwal Taqwa belum Allah ilhamkan?  Kenapa ya? Pasal rasa diri tu pandai sgt ye?

Follow Us
Tak mau test guna perundangan terkini saman saya ke? 1/2 juta leh dapat.

Tak der kote ke? Atau tak sedar asal usul pun dari tempat yg bernajis?

RM1/2 juta dah warta utk fitnah. Takkan tak mau test.

Saya nak heran sgt dgn bodoh sombong awak itu ke? Pi mampos le perangai bodoh sombong itu ye.

Apa nama tu, ulama? Mana dia ulama2 yg dahsyat baca kitab tapi hampeh tak faham Alquran pun ye?

Apa awak fikir, Allah nak ajar ilmu Taqwa kpd orang2 yg tak suka nak ikut ketetapan Allah?

Gebang aje nampak mcm tin kosong, ulama ahlul sunnah le konon. Pirah mabuk!!

Utk makluman, terkini, dah mula proses fitnah ulama yg bersanad. Info ni saya dpt waktu lepak dikedai aje.

Biasanya, orang2 bodoh sombong ni, bukan gheti makna "bakal menjadi mangsa fitnah secara besar2an".

Saat huru-hara semakin dekat. Lantak korang dgn bodoh sombong yg tergedik2 perasan pandai tu.

Hahahahahaha.

Jenis2 mcm awak tu, saya taji sekali aje, terus tak berani nak kata apa2 kpd saya ye.

Bila id bersepah2, memang ler seronok nak taji. Bila face to face, lari gaya tikus yg busuk tunggu kena taji dgn saya aje.

Hahahahaha.  Jenis bodoh sombong yg ingat dgn apa yg mereka tahu, mampu olah utk menyelamatkan sesuatu?

Hahahahaha.  Jika saya mahu, saya mampu hancurkan semua fitnah2 itu tanpa ada bunyi langsung terhadap sekelian ulama2 bersanad.  Akan tetapi, saja saya biarkan, utk ajar makna "wahai ulama bersanad,  awak tak rasa ke diri awak itu bodoh sombong? Allah sudah kirimkan fitnah utk hancurkan sekelian ulama dari atas muka bumi. Tak sedar2 lagi ke?"

dovob replied at 15-4-2018 10:31 AM
Utk makluman, terkini, dah mula proses fitnah ulama yg bersanad. Info ni saya dpt waktu lepak dikeda ...

Terima kasih atas penerangan pjg lebar nya..tp saudara panggil sy ke yg bodoh sombong tu ye?
berkenaan pernikahan yg tak berwalikan bapa yg masih hidup, adakah pernikahan tu di kira tidak sah?

Adakah? replied at 15-4-2018 10:33 AM
Terima kasih atas penerangan pjg lebar nya..tp saudara panggil sy ke yg bodoh sombong tu ye?
ber ...

Ada saya attach nama sesiapa disini tak? Makanya yg terlibat shj akan lebih memahaminya.

Edited by dovob at 15-4-2018 10:52 AM

Utk tajuk ini, tak der satu hukum yg berkaitan hati kerana urusan hukum hati, perlu merujuk terus kpd Allah dan Rasul-Nya.

Samaada halal, haram, wajib, sunat, harus dan makhruh, ianya berkaitan hati yg merujuk kpd urusan iman.

Perkataan bodoh sombong atau "tayang gaya bodoh dalam keadaan sombong nyata" yakni bertuhankan akal dgn menyangka, setiap usahanya itu akan membantu urusannya didunia sambil menyembah selain Allah berserta Allah perlu dihentikan serta-merta.

Jika mahu tahu sesuatu, terus kpd point. Tak perlu menyangka sambil menyatakan dalam keadaan bodoh sombong.

Saya stop membaca kesemua posting atau memposting selepas ini. Jgn ingat, gaya bodoh sombong itu menguntungkan awak ye. Ini kerana, Allah boleh ubah sesuatu yg Haq menjadi fitnah pada bila2 masa yg Dia kehendaki.

Okeylah ye. Nak tanya soalan, dtg terus bersemuka dgn saya. Takut hilang maruah yg lebih penting atau takut kpd Allah? . Kerana, saya tak akan ajar orang yg bodoh sombong ilmu, samaada ketika berada di forum atau di dunia nyata (secara hakikatnya).

Sepertimana seorg yg bodoh sombong yg mengajar saya ilmu yg mendalam, diakhir kisahnya (sambil tergelak2 berkata2)-"saya pun tak tahu kenapa saya gelak".

Semoga jelas lagi menjelaskan.

Edited by ussopp at 15-4-2018 10:38 PM

bolehkah diceritakan kenapa dia tidak berwalikan bapanya....

jika cerita itu terlalu peribadi bg tuan badan itu, maka hal seberat perkahwinan ini wajar dirujuk di jabatan agama terus....

kerana mereka ada penyelesaian untuk hal-hal begini....

mudah-mudahan dipermudahkan dan dirahmati.....diampunkan dan diredhai kerana usaha bertanya akan hal yang benar....

ussopp replied at 15-4-2018 10:36 PM
bolehkah diceritakan kenapa dia tidak berwalikan bapanya....

jika cerita itu terlalu peribadi bg  ...

kenapa tidak berwalikan bapa semasa nikah atas sebab mereka lama terputus hubungan. sebab kenapa terputus hubungan tu, tidak lah sy bertanya kerana itu dah masuk hal keluarga mereka.
cuma silap sy sbb tak terfikir nk bertanye berkenaan hukum pernikahan waktu dia bukak cerita.