CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7076|Reply: 53

Cik Ponti Berdondang

Edited by crozencoklat at 19-4-2018 04:11 PM

Assalamualaikum dan hai semua..burpp!!! kenyang makan laksa penang alhamdulillah hahaha
--Hangpa semua dah makan ke?kalau belum pi makan dulu okay?
Okay…tak nak panjang lebar bebel..aku nk cerita ni..Hari selasa baru-baru ni, kat rumah aku lagi (kuarters)

aku sedang ralit tengok cerita omputih camtu lah..hujung2 dah nak habis..
Tengah ralit tengok tu, pap!!! Telinga cepat je menadah dengan jelas sekali!
Dududu dududud dududu  (aku tak pandai nak terjemah dalam bentuk tulisan) tapi nyanyian dondang dia tu seolah-olah menunjukkan makhluk berkenaan sedang dalam kegembiraan.
5 minit.. panjang tapi cukup jelas dan kuat serta ada lenggok berirama..ibarat kau nyanyi sambil menari gitu..abis kat situ jela..tapi ini pertama kali aku dengar dia berdondang..bunyi yang pertama kali aku dengar bukan dondang sayang tapi dia bunyi mengendong bayi atau nama lain nak dodoikan baby.
sekian cerita tak panjang, tapi berkemungkinan ianya berulang oh noooo

sesiapa ada pengalaman yang sama atau lebih kurang boleh la share janji bukan rekaan okay!

Sepupu iols nampak.cik pon kat pokok kekabu
Masa raya tahun lepas
Elok je dr pohon.kekabu ke atap rumah.nenek iols
Masa tu hujan.lebat..
Masa tu plak ada kengkawan dia dtg beraya...
Nampak.cik pon tu berdiri ala style kak limah..
Habis semua.takut nak.balik.umah memasing sebab dh nampak.cik pon dok atas atap....
Xtau bila dia.blah..
Tp.org tua tua kata cik pon.mmg suka.hinggap di pohon kekabu

xterase nk tertdo skali ke..

Betul ke kalau bunyi cik pon mmg satu nafas je? Contoh kalau time gelak mmg gelak je panjang panjang takde pun stop utk breathing??

saya pernah nampak.. masa tu saya berumur 11 atau 12thn.. saya jaga  3org adik yg masih kecil..

mak abah keluar..  masa tu waktu malam.. adik yg kecil  lapar.

kemudian saya bawa adik2 makan kat dapur.. tgh2 makan.. dengar bunyi bising kat belakang rumah

tapi tak heran pun.. elok2 tgh makan menghadap tingkap cermin kaca.. ternampak susuk memakai baju

putih kat tengah tingkap.. apalagi kami semua lari masuk bilik selubung lah dengan selimut..

jo_je replied at 19-4-2018 07:18 AM
saya pernah nampak.. masa tu saya berumur 11 atau 12thn.. saya jaga  3org adik yg masih kecil..

m ...

Kesiannya awak, dahlah kecik2 belaka.
Mujur cik pon tak masuk rumah.

Follow Us
Sblm ni mmg x percaya sgt hantu2 ni. Tp satu hari, waktu di asrama kat uni i have encountered one. Mmg my asrama tu bangunan lama drpd tahun 1942 ke mcm tu la n mine was a small campus (cawangan) di tgh bandar. Selalunya mmg senior2 asik duk crita pasal cik ponti yg suke duk bergayut kat pokok2 besar n tinggi next to our hostel. Bile dgr mcm tu i gelak2 je sbb rase mcm klaka je.

One night around pukul 9pm mcm tu, terasa rajin plak nk pakai peel off mask kat muka. Sementara nk tunggu mask kering, baring2 la kat katil. Sebilik mase tu berdua. My friend waktu tu  kat luar bilik maybe duk sembang ramai2. Entah mcmana terlelap pulak mase duk baring atas katil.

Sdang nyenyak tido, tetiba i terdengar satu jeritan yg sgt kuat n panjang. Mase tu mmg menyumpah dlm hati sbb igtkan suara kawan2 kat hostel yg duk gelak kuat giler atau duk bergurau2 (biasa mmg ade je yg suke tido lambat n sembang2 kuat) .

Tapi bila bukak mata, keadaan dalam bilik sgt gelap dan keadaan sekeliling sgt sunyi means sume org dah tido n sudah masuk tgh malam buta. Pelik!! Dari mana plak dtgnya jeritan yg sgt kuat n panjang yg mcm mengilai tu. Bile pandang belah kiri nampak la tingkap kat tepi katil terbuka luas. Geram jg tgk sbb knape roomate x tutup tingkap sblm die tido. Tp bila pandang ke depan, ternampak satu kain putih yg panjang dr katil atas (tidur katil bertingkat n i tido belah bawah). Kain tu bergerak2 sbb kene angin kipas. Kain tu sgt panjang hampir mencecah lantai. Mula2 terpikir kain ape yg panjang sgt tu, kain sembahyang ke? Tp terlampau panjang x lojik! Kain tuala ke? Tp mane ade kaintuala putih dlm bilik kami. Atau kain cadar? Tp kain tu x cukup lebar utk jd kain cadar n kitaorg x gune cadarwarma putih. Lepas tu barulah terpikir tu adalah kain cik ponti....

Terus berdebar2, berpeluh sjuk dan kejung atas katil. Nk kejut roomate die plak xleh sbb suara seolah x keluar drpd mulut. Terus pejam mata rapat2 n baca segala surah yg ingat berkali2.

Tiba2 terasa bulu roma belah kanan muka berdiri tgk n dpt rase seolah di sdg berdiri n merenung i . Tuhan ajela yg tau betapa cemasnya waktu tu. Tetiba 2 bulu roma belah kiri plak berdiri tgk.. maybe die beralih ke kiri plak.. n lepas tu terasa seperti ade benda yg duk perati muka plak. Setelah beberapa minit mcm tu baru la rase mcm dah takde org perati. Barulah berani bukak mata n tgk kain yg panjang mengurai tadi dh takde.
Terus melompat drpd katil dan pasang lampu cepat2. Tutup tingkap dan pasang radio bacaan Al Quran. Roomate x bangun2 walaupun dah buka lampu bagai. Tgk jam waktu tu, rupanya tepat 2.30 am!

One of the most scariest moment in my life.

Edited by crozencoklat at 19-4-2018 04:33 PM
shernazz replied at 19-4-2018 02:54 PM
Sepupu iols nampak.cik pon kat pokok kekabu
Masa raya tahun lepas
Elok je dr pohon.kekabu ke atap  ...

Yezza..tempat dia tu bergurau senda..hujan lebat redup-redup lagi menambahkan keseraman bagi sesiapa sahaja.
Cik pon tu datang nak tengok kemeriahan suasana hari raya hehehe..tapi kalau kita terlampau seronok memang boleh mengundang cik ponti tu.

grizz replied at 19-4-2018 02:55 PM
xterase nk tertdo skali ke..

hahaha dengar benda tu tak jadi nak tidur..
celik mata sebab first time dengar kan.

.beriya je dok dodoi sebab waktu tu 6.45 petang so awal sikit la dia bagi anak dia tidur..jahat gila statement aku.. (automatik terpikir cik ponti tu ngendong batu nisan ke ape?)huhuhu

Edited by crozencoklat at 19-4-2018 04:45 PM
mawarika replied at 19-4-2018 03:05 PM
Betul ke kalau bunyi cik pon mmg satu nafas je? Contoh kalau time gelak mmg gelak je panjang panjang ...

Tak pernah dengar lagi orang cakap camtu..tapi kalau difikirkan kembali nyanyian yang didondangkan/diperdengar tu memang senafas je..maybe tu sifat dia kan..wallahuallam

jo_je replied at 19-4-2018 03:18 PM

m ...

bagus kakak yang bertanggungjawab ..kecil-kecil semua ek..cik ponti tu tengah jenguk korang ke?nampak jelas tak wajah dia?

crozencoklat replied at 19-4-2018 04:25 PM
hahaha dengar benda tu tak jadi nak tidur..
celik mata sebab first time dengar kan.

klu aku..harus la tetdo..
dlu penah tinggal kt kuarter bapak aku..umah tu dlu xde org duduk..letak buku2 je..cm muzium buku gamaknye..
mase memule dlu ade la kne kacau..tp aku wt bodo je..
kejap2 die goncang katil..tp goncang bese jela..lg lena la tdo..terbuai2 gtu..

ladybugz replied at 19-4-2018 03:45 PM
Sblm ni mmg x percaya sgt hantu2 ni. Tp satu hari, waktu di asrama kat uni i have encountered one. M ...

Haaa kalau tertidur awal mst nk terjaga awal pagi kan..tak selalu tapi kadang kala.  Kire nampak  kain panjang tu bukan apa, sebab cik ponti tu memang tinggi dan kain dia saja labuh panjang.
Alhamdulillah cik ponti tu tak ganggu lama-lama kan.dan mujur pejam mata..kalau bukak mesti nampak wajah ayunya hehehe

grizz replied at 19-4-2018 04:36 PM
klu aku..harus la tetdo..
dlu penah tinggal kt kuarter bapak aku..umah tu dlu xde org duduk..leta ...

goncang katil saja nak bagitahu kehadiran dia la tu..baguslah grizz buat derk dan meneruskan acara dibuai mimpi

crozencoklat replied at 19-4-2018 04:47 PM
goncang katil saja nak bagitahu kehadiran dia la tu..baguslah grizz buat derk dan meneruskan acara ...

mmg wt xlayan je..ngantok lg menghantui diri ini..

grizz replied at 19-4-2018 04:50 PM
mmg wt xlayan je..ngantok lg menghantui diri ini..

mesti dia putus asa sebab grizz tak layan hahaha

kecik2 dulu time nak tido..aku dgn mak aku pernah terdengar bunyi mcm air mencurah dari tempat tinggi..padahal tak hujan..tapi clear sangat bunyi tu sebelah rumah aku..aku pun pelik tapi tak terkeluar nak tanya apa2 kat mak aku masa tu..masing2 diam jer..adik2 aku dah tido masa tu..esoknya tu aku tanya mak aku, dia ckp tula bunyi pontianak kencing..

myakayina replied at 19-4-2018 05:10 PM
kecik2 dulu time nak tido..aku dgn mak aku pernah terdengar bunyi mcm air mencurah dari tempat tingg ...

amboi..byk nye kencing ponti tu..

myakayina replied at 19-4-2018 05:10 PM
kecik2 dulu time nak tido..aku dgn mak aku pernah terdengar bunyi mcm air mencurah dari tempat tingg ...

bunyi kencing tu mcm manusia or ade perbezaan getaran bunyi kencing tu?  mcm mana nk cakap ek, bunyi mcm air paip mengalir ke ape?hehehe

bagus tak tegur dan tak pergi jenguk on the spot

crozencoklat replied at 19-4-2018 05:18 PM
bunyi kencing tu mcm manusia or ade perbezaan getaran bunyi kencing tu?  mcm mana nk cakap ek, b ...

bunyi mcm kita curahkan air ke tanah mcm tu..tapi mcm dari tempat tinggi..k.ponti atas pokok kot masa tu..tak pasti la pokok mana dia bertenggek..tapi pokok kundang depan rumah aku dulu tu mmg nostalgia sbb pernah benda bergayut jgk..mengibas kain bagai dianya..tepi rumah mmg ada pokok rambutan..dgn pokok pisang selain pokok serai..pandan dan pokok mak aku tanam la masa tu..nak kata lembu..mana ada lembu pun masa tu..nak kata org takkan org kencing bunyi kuat mcm tu..dengar jelas sbb sunyi masa tu..