CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2418|Reply: 12

Atasi Jiwa Kacau - Ustaz Sharhan Shafie

Post time 23-4-2018 04:41 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Penerangan ringkas oleh Ustaz Sharhan Shafie (Pengamal Perubatan Islam,Pengajian Tinggi di Kusza dan Al-Azhar), tentang cara, tips menyucikan jiwa rohani dalam perubatan islam.

terima kasih sis , ilmu bermanfaat.

Hahahaha. Memang jelas. Bos and da geng terkena penyakit gila. Hahahahaha.

dovob replied at 23-4-2018 08:43 PM
Hahahaha. Memang jelas. Bos and da geng terkena penyakit gila. Hahahahaha.

awat tu wahai mat nizam kaldai???
awat tu...kahkah...
terasa sendiri ka?
elokla tu...belajar belajar la zikir ...opsss
tapi xde sanad mursid...patot hang tak pi kemana
kahkah...

rantaikendoq replied at 25-4-2018 07:51 PM
awat tu wahai mat nizam kaldai???
awat tu...kahkah...
terasa sendiri ka?

Lama cuti. Cuti tengok keadaan ke tu?

Mesti buat silap lepas ini. Hehehehe

Daripada Abu Hurairah RA mengatakan Rasulullah SAW bersabda: “Jika sifat amanah telah disia-siakan, maka tunggulah kedatangan hari kiamat (tanda kiamat semakin dekat).” Lalu seorang sahabat bertanya: “Bagaimanakah yang dimaksudkan sifat amanah disia-siakan ya Rasulullah?.” Baginda menjawab; “Jika diserahkan sesuatu urusan bukan kepada ahlinya, maka tunggulah kedatangan hari kiamat.”    (Hadith riwayat al-Bukhari, No. 6496).

Follow Us
Kenapa saya berkata bos and da geng? Siapa mereka itu?

Edited by dovob at 26-4-2018 11:26 AM

Untuk maklumat semua, bos yg saya maksudkan itu bos ditempat kerja saya ler. Apa halnya dgn kamu pulak ye?

Begini kisahnya "in detail" mengenai bos saya.

Baru2 ini, gara2 perbuatan 2 org kerani yg bodoh sombong yg suka cari pasal utk tutup kesalahan sendiri, mula le cari pasal dgn mencari kesalahan saya. Saya ni jenis terus terang aje.

Bila bos bodoh sombong ni tau hal ini, lalu Dia saja suka-hati menyuruh saya mesin rumpat dikawasan bersebelahan sedangkan tak der dalam job description saya seperti yg dimaklumkan sebelum ini. Saya ni suruh apa pun saya buat MELAINKAN jika perkara itu DILUAR dari pengetahuan saya.

Bila saya tengok aje keadaan mesin rumput galas ni, byk part yg rosak. Dan byk tools yg tak ade.

So, saya maklumkan kpd bos yg bodoh sombong ni, mengenai kerosakan mesin itu. Lalu bos ni arahkan saya hantar repair.

Memandangkan saya ni baru kerja, maka saya semak pengalaman dari orang2 yg berilmu mengenai hal berkenaan. Ada yg kata, jgn mesin, nanti kamu dapat susah. Ada yg kata, orang lama dulu bagus orangnya, pasal bos awak tu JAHAT orangnya, dia bergaduh dgn bos pasal kes itu (mesin rumput) hingga dihempasnya mesin itu  berkali2 utk melepaskan kemarahannya. Ada lagi yg saya belum nyatakan disini, kerana ianya merujuk ilmu yg BELUM JELAS KEBENARANNYA.

Makanya, semua khabar saya tolak, dan saya praktikan ikut prosedure yg sepatutnya.

Yg menariknya, bila saya mula ajukan soalan mengenai mesin rumput, pada wajah bos ni kelihatan tidak jujur dan amanah dalam berkata2. Bg saya, wajah tak melambangkan apa2 pun utk kaitkan dgn hakikat. Makanya bos arahkan saya utk survey berapa kos yg diperlukan utk membaik-pulih dan saya sempurnakan ikut cara bos. Bila saya maklumkan menerusi tel, saya hairan kenapa bos ini suruh saya kaitkan dgn nama syarikat bapanya?

Bila semua butiran saya maklumkan mengikut perjalanan gerak-kerja, malangnya, ketika saya meminta sejumlah wang yg diperlukan utk mesin berkenaan, saya tanya bos, bos suruh tanya kerani. Saya terus tanya kerani, saya nampak wajah tak jujur dan amanah kerani sambil berkata duit tak ada lagi. Bila saya maklumkan kepada bos, bos terus suruh saya minta kepada syarikat bapanya. Meskipun ikut prosedure, hakikatnya orang bodoh sombong itu akan PERSALAHKAN orang lain dgn nada "saya tak suruh pun", "awak ni tak ikut prosedure".

Ini antara tanda, bila amanah disia2kan, tunggulah saat kiamat berlaku (samaada kiamat itu menghancurkan seluruh rangkaian yg berkaitan termasuklah orang yg amanah -kiamat kecil atau kiamat keseluruhannya) .

Tiada keberkatan dari Allah sekiranya tiada sifat amanah. Inilah antara bukti nyata, bukan sahaja syarikat bos saya, malah pihak JPJ, pihak imigresen pun belum benar2 amanah.

Bila tiada amanah, fitnah akan berleluasa.  Maka tunggulah saat kehancuran bila orang amanah dianiya dan ditindas dizaman ini sewenang2nya.

Oh ya, saya kalau ikut, nak gi kerja. Tapi bila terlalu byk penganiayaan berlaku keatas saya menerusi urusan JPJ dan syarikat setakat ini, termasuklah yg terbaru nak kena bg makan kucing2 ni, makanya, sesuatu yg memudaratkan saya itu dihukum haram olehNya utk dikerjakan oleh saya.

Tak der isu saya tak amanah melainkan saya tahu, amanah saya hanyalah kerana Allah.

Apa mcm? Zaman ni. Orang kaya hanya gheti sebut kecian, tapi menyusahkan orang yg dalam kesulitan. Itulah hakikat dunia yg mana tunggu saat berlakunya kiamat Al-Kubra pada bila2 masa yg DIA kehendaki.

Okeylah ye. Ilmu yg bermanfaat hanya diperolehi bila diri sendiri dalam ketaatan hanya kepada-Nya tanpa mempersekutukan-Nya.

Renung2kanlah

Oh ya, sebelum awak semua nak menilai saya, saya nak tahu, apakah kewajaran seseorg itu menegur kesilapan seseorg yg lain yg mana kesilapannya yg berkali2 itu boleh memudaratkan orang yg menegur? Apa patut ada kewajaran orang yg menegur kesilapan itu dipersalahkan atas suatu kesalahan yg sengaja diada2kan?

Hidup ini, bila amanah disia2kan dan dirosakkan, tunggulah saat kehancuran.  

Hidup ni bila BIADAP, Allah akan berikan amaran dan nasihat sebelum dihapuskan.

Lalu kekallah di dalam neraka TANPA mendapat pertolongan.

Apa itu kafir? Mengingkari.  

dovob replied at 26-4-2018 11:34 AM
Oh ya, saya kalau ikut, nak gi kerja. Tapi bila terlalu byk penganiayaan berlaku keatas saya menerus ...

kahkah...dok merepek mcm kaldai berok melalang kena aniaya zalim
kamu tu dah minta ampun pd orgtua kamu ke?
kutuk orgtua sendiri mmg takde berkat la muka berok oiii...dah xde otak ke kamu ni?
dah minta ampun pd org2 yg selalu kamu cari pasal di forum ???
selagi itu xlepas kemana kamu ni
cerita ular sarkis jgn bawa dlm forum
tok wali tersenyum jer tgk perangai bodoh kamu tu...
perasan koyal betol berok mat nizam ni
hahahah