CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9658|Reply: 55

Baru pindah di KL

Hey korang... aku baru jer pindah dari Taiping ke KLso, aku xtau sgt ape yg ade kt KL ni
cara nak naik bas, monoreil, LRT or MRT pun aku tak bape tau hahahahaha
senang cite mmg zero la jalan pun xtau sgt...

ape susah waze kan adoooo hahahahaha
ko baru pindah bapo lamo dah?
sehhh org nogori pun dulu2 tak bapo pandai eh jalan sekitar KL
lamo2 ok lah tu.. hehehheh

agongbaba replied at 23-4-2018 11:59 PM
sehhh org nogori pun dulu2 tak ...

kahkahkahkah waze ade pun tah mane2 dia bwk aku
baru pindah 2 hari kat KL ni memang mcam beruk siket lah
hahahahaha kampung masuk bandar memang culture shock
lagipun aku nak tau bank alliance area raja laut ni kat mane....

agongbaba replied at 23-4-2018 11:59 PM
sehhh org nogori pun dulu2 tak ...

kahkahkahkah waze ade pun tah mane2 dia bwk aku
baru pindah 2 hari kat KL ni memang mcam beruk siket lah
hahahahaha kampung masuk bandar memang culture shock
lagipun aku nak tau bank alliance area raja laut ni kat mane....

kalau dok raja laut, paling dekat kat jalan sultan ismail tapi sesak lah hohohohoho
kau pegi wesite car location pling dekat dgn kau

Edited by Lagubestbest at 24-4-2018 01:16 AM

Beli kad touch N go http://www.touchngo.com.my/ kat 7e. Takpun pergi kat mana2 kaunter dalam stesen Mrt ke contohnya, bagi IC bagi duit kata nak letak Touch N Go dalam IC. Semua public transport kat KL sekarang dah integrated, semua terima guna Touch N Go, takpun cash tapi cash mahal sikit la caj.

Nak travel memana, tengok map jalan keretapi kat dinding. Semua stesen eg mrt https://www.myrapid.com.my/trave ... ith-us/rapid-kl/mrt ada maps besar. Kalau color sama, tu maksud keretapi sama. Boleh naik, nanti sampai la stesen dituju tu. Kalau ke tempat kita mula dan ke tempat yang kita nak pergi tu ada sampai dua tiga color, tu maksud kena lah turun mana-mana stesen yang color bertindih, naik color lain pula di stesen sama (sebelah ke, tingkat bawah ke tingkat atas, ada petunjuk arah jgn risau) sampai stesen nak dituju. Kalau nak ke ikea dari bukit bintang contohnya, naik la MRT yang menuju ke Kajang (kajang stesen terakhir)

Cara nak naik, sampai je kat laluan masuk, touch IC kat mesin tu, nanti turun, touch la kat laluan keluar. Kalau silap ke terlepas stesen, dah keluar dari keretapi jangan pergi laluan keluar, naik la tingkat atas ke tingkat bawah ke naik guna keretapi jenis sama kembali ke stesen yang terlepas. Kalau ada masalah, tempat laluan masuk/keluar ada sorang guard tengah cuci mata ada sorang pekerja lagi main facebook depan pc dalam kaunter, tanya je jangan malu jangan segan.

Kalau bas, sekitar KLCC ni, boleh naik bas free GoKL yang pink tu. Tapi jalan bas tu color coded laluan. Tengok la kat https://www.gokl.com.my/. Naik je, kalau tak sure, tepuk auntie yang duduk depan, tanya jangan malu jangan segan. Kalau ada masa, naikla bas ni dia bawak round hampir seluruh tempat hot kat KL.

KL tak besar pun. Nak senang lagi letak dari mana nak kemana kat RapidKL https://www.myrapid.com.my/. Nanti dia akan tunjuk cara nak sampai kena naik situ turun sini jalan 10 minit naik itu pula turun situ pula.

Walaupun ada basikat kuning yang boleh scan kemudian boleh ride tu, kalau jauh takyahlah naik basikal tu, kang kena langgar sesia je arwah. Orang yang melanggar jarang nak stop tolong, diorang pecut hilangkan diri dulu.

Nak senang lagi. Naik Grab sudehhhh. Yang penting jangan malu bertanya. Tak payah berlagak tau, orang KL pun berduyun tak tau mana-mana jugak sebenarnya.

Follow Us
Hg tepeng mna?

sebelum pergi jalan raja laut singgah sogo hari2 ada diskaun . dh selesai baru pergi bank. bahagian kaunter tekan butang nombor tu sis vokuru jaga. nanti tegurlah dia

TT ni laki ke puan?
Kalo ikut jalan citer drama melayu, kalo baru dtg kay el dr kampung, mesti kene pakai baju kurung dan tudung bawal murah dan kendong beg baju besar ke hulu hilir
Lps tu pegang sekeping kertas ada alamat kat situ
Lps tu naik teksi,  "pakcik, hantarkan saya ke alamat ni ye"

cmf_premierleag replied at 24-4-2018 01:59 AM
TT ni laki ke puan?
Kalo ikut jalan citer drama melayu, kalo baru dtg kay el dr kampung, mesti ken ...

penangan drama melayu sungguh nihh

cmf_premierleag replied at 24-4-2018 01:59 AM
TT ni laki ke puan?
Kalo ikut jalan citer drama melayu, kalo baru dtg kay el dr kampung, mesti ken ...

siotttt!! tersemboorrr ak minum air milo hahahahahahaha ... nampak mcam TT ni laki2 hahahahahhaa .. ..KL ni senang jer kalo tak mau naik kereta, naik lah public transport tak kan sesat punyaiii hahhahahaha ....

kite geng sis

walaupun dekat 2 tahun dah duduk kl ni, kalau drive gi balik office je yg aku tau

yg lain semua waze je

tp waze pon bagus gak, ada option kalau jalan tutup kt kl ni

yelar kejap2 ada fun run, kejap2 pm nak lalu, kejap2 no car in kl la

so waze je senang

Lagubestbest replied at 24-4-2018 12:59 AM
Beli kad touch N go http://www.touchngo.com.my/ kat 7e. Takpun pergi kat mana2 kaunter dalam stesen  ...

..wehhhhh details gileeeeee ... .. ak yg study KL ni pn tak berapa nak details sebab ak tak tau sgt public transport sbb selalu drive kete je .. tapi knp alliance bank ekk?? ?? tak de bank lain ke ?? hihhihihi .. . .

aku ni dok berangan bila la dpt keluar dari kl...

X perlu lah naik bas atau monorel mcm2 tu kalau x tau jalan, terus panggil Grab saje kan senang.

itab17 replied at 24-4-2018 09:07 AM
..wehhhhh details gileeeeee ... .. ak yg study KL ni pn tak berapa nak details sebab ak tak tau sg ...

Bahagia betul lah remaja skrg, belajar kolej saje sudah ade kereta utk pandu ke sana sini. Waktu aku dahulu tu mau ke mana2 hanya dpt naik bas, x ade pun kawan yg pandu kereta, mmg jauh beza dgn skrg.

Kalau area raja laut tu, if naik train, ada station star lrt station Bandaraya and komuter station bank rakyat. Persoalan nya TT ni dari area mana?
kalau rumah dekat dengan lrt putra, naik lrt tukar kat masjid jamek ambik star lrt pergi bandaraya.
kalau rumah dekat dgn star lrt station or komuter sonang tak yah salin2 train terussss saja

Adik saya ni baru masuk tar kolej, masa saya teman dia jalan dekat KL area, ada nampak satu bank nama Alliance bank. Bank baru ke tu? Dulu saya pun tak pernah nampak kat tempat lain, saya baru tahu ada bank ni lepas saya nampak dia.

Toneli replied at 24-4-2018 09:00 PM
X perlu lah naik bas atau monorel mcm2 tu kalau x tau jalan, terus panggil Grab saje kan senang.

Kalau kejar masa saya panggil grabcar, kalau nak jimat wang sikit biasa saya pakai mrt sahaja, murah sikit weh....

Rosmawa_TI replied at 24-4-2018 10:05 PM
Adik saya ni baru masuk tar kolej, masa saya teman dia jalan dekat KL area, ada nampak satu bank nam ...

Bank tu saya pun tak berapa kenal lah... biasa lalu sahaja, tak masuk tanya apa-apa pun
Kan kurang dengar ada kawan saya pakai bank tu, jadi saya pun tak kisah sangat.