CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17065|Reply: 82

Suami curang selepas 6 tahun berkahwin

Saya dah taktahu nak refer pada siapa. Saya nak mintak pendapat dan kata kata semangat dari semua

Kami dah berkahwin almost 7years atas dasar suka sama suka. Suami seorang yg baik. Hormat pada org tua, educated.

To cut the story short, usia perkahwinan ke6, suami dah tunjuk perangai. Perangai selalu keluar malam and hati saya memang tak keruan. Sebelum ni die rajin juga keluar, tp kluar mnum atau main futsal. Saya tak nafikan, sixth sense seorang wife mmg betul!

Satu hari saya jumpe bil telefon, berderet no ni. Saya save and keluar gbr pempuan. Bile saya tanya, die terus tergamam tanpa defend diri.

Bile sy tny siapa sundal tu, kerja apa, nama apa. Die memang kunci mulut.

Jadi atas kepakaran saya, dari no fon tu, saya dpt nama, alamat, ic dan adik beradik die di fb.

Dalam pada masa yg sama, sy terjumpe yg husband pernah check in. U duduk klang valley, tak munasabah nak outstation tido hotel area yang sama kan?

So die denied. I called pihak hotel, mmg hotel tu ckp suami checked in. Check in dengan siapa memang tak tahu. Hotel tak nk bagi CCTV. Takut kena saman. Melanggar akta katanya..

Now dari system polis, sundal tu byk terlibat dgn kes dadah.

Saya beruntung sebab famili mentua mmg pertahankan saya.

Soalan nya,
1. perlukah saya beli peluang pada suami yg telah terlanjur pada pempuan lain?
2. Sy ada baca forummer tulis pasal cerai taklik. Bile sy diskas dgn suami, die mengamok. Katenye taklik ni mmg bercerai. Mmg la bercerai KALAU KAU BUAT LAGI. Ye tak?
3. Sekarang tgh usaha untuk pergi kaunseling
4. And nak paksa die buat test HIV, sifilis. Saya pon nk pergi test sekali
5. Macamana nk hadapi semua ni? Saya mmg stress, tak boleh fokus dgn kerja. Saya ada kerja yg sy suka dan sayang. Sy jadi tak boleh fokus. Bila jadi bende ni, suami seolah olah dah ragut semua kegembiraan selama saya hidup.

Takziah buat TT.
Semoga terus tabah.
Anggaplah inj ujian dari Tuhan.
Biar apapun keputusan yang nak di buat, fikirkan juga kebajikan anak2.

wow tahniah sebab dpt membongkar kecurangan suami, siap dgn bukti sekali....sy kagum.
Sabar dan redha....itu je la yg mampu sy katakan.....semua kejadian itu ada hikmahnya..
apa2 action nk amik pun biarlah berlandaskan undang2.
semoga tabah... Allah SWT disisi kamu  

Menjawab soalan TT,

1. perlukah saya beli peluang pada suami yg telah terlanjur pada pempuan lain?

Ikut jawapan standard forum cari FD - Perlu.

2. Sy ada baca forummer tulis pasal cerai taklik. Bile sy diskas dgn suami, die mengamok. Katenye taklik ni mmg bercerai. Mmg la bercerai KALAU KAU BUAT LAGI. Ye tak?

Tak semestinya. Jika cerai taklik itu bersyarat, sehingga TT mengadu kepada pihak yang berkenaan barulah jatuh talak. Contoh mudah, cerai taklik yang sudah ditetapkan oleh sesetengah pejabat agama negeri... dihujungnya ada ayat, “jika isteri mengadu ....”

3. Sekarang tgh usaha untuk pergi kaunseling

My ex kelik pernah berada di situasi yg sama dgn TT. Masa kaunseling, suami bela diri dgn berkata dia tak pernah culas bagi nafkah dan sentiasa bagi keselesaan kepada keluarga. Jawapan kaunselor (ustazah pej. Agama la) masa itu, “Dengar tu Pn Xx. Puan harus bersyukur suami masih bertanggungjawab”...
Kesimpulannya, membantu atau tidak bergantung kepada kebijaksanaan dan logik akal kaunselor juga.

4. And nak paksa die buat test HIV, sifilis. Saya pon nk pergi test sekali.

Sila buat untuk kesenangan hati sendiri dan penentu keputusan seterusnya.
My schoolmate was diagnosed with HIV positive since 2008 and masih kelihatan sihat sampai sekarang. Yang penting, tak berhenti makan ubat.

5. Macamana nk hadapi semua ni? Saya mmg stress, tak boleh fokus dgn kerja. Saya ada kerja yg sy suka dan sayang. Sy jadi tak boleh fokus. Bila jadi bende ni, suami seolah olah dah ragut semua kegembiraan selama saya hidup.

Redho dan anggap sebagai ujian dari Tuhan. Mengadu kepada Tuhan, berdoa... sibukkan diri dengan urusan lain, jika ada anak, utamakan kebajikan anak. Kegembiraan TT bukan dengan adanya suami tapi kerana diri TT sendiri. Positif okay!

Anyway, good luck!

zulka replied at 24-4-2018 12:35 PM
wow tahniah sebab dpt membongkar kecurangan suami, siap dgn bukti sekali....sy kagum.
Sabar dan red ...

suami minta saya move on. tapi bila kita selalu mengadu pada Allah, satu satu Allah bongkarkan. tapi hati saya makin lama makin perit. saya tak boleh nak fokus dgn kerjaya.

puas saya positif kan diri tapi mesti meraung dgn kejadian ni bila teringat

sarahmirza replied at 24-4-2018 12:45 PM
Menjawab soalan TT,

1. perlukah saya beli peluang pada suami yg telah terlanjur pada pempuan lain ...

Sarah..
Saya perlukan jugak consult dari lawyer. apa patut dibuat. tapi at the same time, saya tak punya kewangan yang cukup.

kiranya ada, tlg la inform pada saya.

buat masa ni memang saya fight untuk perkahwinan saya. demi in laws dan anak2 saya.

tapi saya tak tahu sampai bila saya boleh kuat.

Follow Us
sis jom joint team csi cari forum, sis ada expertise apa kita berkongsi sama ye? board gossip dan luahan emosi memerlukan kepakaran sis untuk menyelesaikan masalah forumer2 sekalian.

berkenaan suami sis, selesaikan mana yang patut dulu, buat medical check up, refer pada ustazah, sunat taubat dan istikharah. then baru buat keputusan. tenangkan hati. hati yang tenang segala masalah dapat diselesaikan.

laut yang tenang kapal mudah berlayar, laut yang bergejolak kapal akan karam tanpa arah tujuan. jadi tenangkan hati dulu. selesaikan satu persatu.

p/s : sis vokuru pernah upah orang cari guni acik bawang angkut suami dia dan pukul tinggal tepi jalan sebab kes curang.

CiliPadiSedap replied at 24-4-2018 01:17 PM
sis jom joint team csi cari forum, sis ada expertise apa kita berkongsi sama ye? board gossip dan lu ...

sis vokuru pernah upah orang cari guni acik bawang angkut suami dia dan pukul tinggal tepi jalan sebab kes curang.

boleh buat ke?

CiliPadiSedap replied at 24-4-2018 01:17 PM
sis jom joint team csi cari forum, sis ada expertise apa kita berkongsi sama ye? board gossip dan lu ...

tak apa ke reply sini expertise tu?

Tt tanya diri sendiri..mampu or x untuk move on dan hidup dgn memori yg husband pnah mengkhianati?
Perlukan kekuatan luar biasa utk hadapi semua tu.
Tapi utk berpisah n move on pun bukan semudah yg kita sebut.

tisu_premier replied at 24-4-2018 01:36 PM
sis vokuru pernah upah orang cari guni acik bawang angkut suami dia dan pukul tinggal tepi jalan s ...

boleh asalkan si suami tak tahunanti dah lebam bisik kt telinga suami yusuff taiyoob...

tisu_premier replied at 24-4-2018 01:36 PM
tak apa ke reply sini expertise tu?

computer science hacking ke sis? or ada database?

xtau la nk ckp pe..
sbb klu mak metua pertahan kn ko mksudnye anak die salah..
klu cerai ko still bleh jmpe MIL lg..
tnye pendapat aku..mmg aku mintak cerai je..

U mcmana tt? Masih hendak bersama suami atau tak? I taknak la menghasut.. tapi kalau dah main perempuan rasa diri dikhianati. My mom pun mcm u tapi dpt tau pun mereka dah kawin hampir 3 tahun. Gro indon. I terus teman my mom check darah. Pegi pejabat agama cerai taliq dlm masa sebulan je. Pasang lawyer utk pembahagian harta. Setel. Kaum lelaki jgn memain dgn kami, kami team csi/fbi mmg terbaik dunia.

mawarika replied at 24-4-2018 01:54 PM
U mcmana tt? Masih hendak bersama suami atau tak? I taknak la menghasut.. tapi kalau dah main peremp ...

zzZZZZ

mawarika replied at 24-4-2018 01:54 PM
U mcmana tt? Masih hendak bersama suami atau tak? I taknak la menghasut.. tapi kalau dah main peremp ...

bile i buat solat istikarah, Allah bawak hati i kepada untuk selamatkan rumahtangga kami. walaupun pada masa ini, i tak tahu sejauh mana hubungan diorg. i nekad untuk bagi peluang terakhir dan berjanji untuk cuba sebaik mungkin dalam perkahwinan ini. jikalau satu hari nanti dah tertulis untuk berpisah, saya tak ralat sebab dah buat sehabis baik. dah perpisahan bukan datang dari saya.

ya. saya masih bersama suami. bukan tidak mampu untuk keluar dari rumah itu tapi kepada dah berjanji pada diri sendiri untuk melakukan yang terbaik.

mungkin orang akan kata saya in-denial. fikiran saya berubah2. mungkin check in dengan kawan2. mungkin check in dgn si sundal.

segala bukti telah disimpan rapi andai suatu hari akan didedahkan.

grizz replied at 24-4-2018 01:50 PM
xtau la nk ckp pe..
sbb klu mak metua pertahan kn ko mksudnye anak die salah..
klu cerai ko still  ...

in laws tahu anaknya salah. anaknya jua dah mengaku salah. tapi mengaku sebagai scandal sahaja. segala yang terjadi suami hanya mengunci mulut. apa yang i jumpe hanyalah bukti die pergi. bukan bukti die buat

kalau lah ada cara untuk tahu....

si sundal bekerja sebagai call-girl.

you all tahu mana nk buat HIV/sifilis test?

CiliPadiSedap replied at 24-4-2018 01:44 PM
computer science hacking ke sis? or ada database?

CiliPedasSedap

i tak tahu board apa yang u cakap. i newbie actually. more to handset hacking.
kat mana i boleh belajar computer hacking?

tisu_premier replied at 24-4-2018 02:48 PM
in laws tahu anaknya salah. anaknya jua dah mengaku salah. tapi mengaku sebagai scandal sahaja. se ...

owh..susah la cmtu..
rsenye kt hosp kerajaan ade HIV test ni..
xsilap kt farmasi ade je jual kot HIV test kit..

tisu_premier replied at 24-4-2018 12:57 PM
Sarah..
Saya perlukan jugak consult dari lawyer. apa patut dibuat. tapi at the same time, saya ta ...

Sebaiknya jumpa lawyer selepas TT dah ada keputusan nak buat apa...
Bertahan demi kasih sayang dan keluarga dengan harapan suami berubah atau tinggalkan suami durjana itu.

Kalau nak bertahan, nak buat cerai taklik perlu ada persetujuan dari suami. Tak perlu rujuk ke lawyer, buat persetujuan bertulis dan simpan rapi jangan sampai suami jumpa pulak. Bila dia langgar taklik, bawa perjanjian itu kepada lawyer dan fail kes di mahkamah.

Kalau nak tinggalkan suamk durjana itu, boleh fail cerai fasakh. Jumpa lawyer dan ceritakan segalanya, nanti lawyer tau la nak charge under alasan apa.

Kalau ada masalah kewangan, boleh minta bantuan dari Biro Guaman kalau gaji TT below 3k kot.