CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tisu_premier

Suami curang selepas 6 tahun berkahwin

prettyuglybabe replied at 24-4-2018 03:49 PM
kalau perempuan lagi satu tu sundal, laki awak pun sama je sundal..
napa tak bahasakan laki awak su ...

bila baca luahan prasan tt ni, aku pun nk komen yg sama mcm ni & dah expect mesti tt takkan reply hang
hello bini mana yg nk panggil jantan jongos dia sundal? yg salah betina sundal...laki dia maksum even book & check in hotel dgn pompuan tu...
laki dia kna rogol dgn si sundal tu okay

laki ko tak guna... betina tu pun sama tak guna.

maka, kalau ko rasa takleh nak percaya dgn laki ko lagi.. ko proceed je la dgn tindakan yg ko rasa sesuai. jangan konon nak bukti la apa la.. kalau ada bukti depan mata tp laki tanak lepas sama jugak pi mai pi mai tang tu jugak. ko diskas je la baik2 dgn dia apa ko nak.. cerai ke tak. tanak cerai fine. nak cerai, diskas baik2 pasal nafkah semua2 tu. ko je tau perangai laki ko mcm mana. ktorg takat nasihat je la...

TT dah pergi buat HIV test ke belum?
at least ini satu usaha, yang mungkin boleh membantu TT membuat keputusan

smurfetz replied at 3-5-2018 12:06 PM
TT dah pergi buat HIV test ke belum?
at least ini satu usaha, yang mungkin boleh membantu TT membua ...

saya dah buat hiv test bersama. full test dgn herpes sifilies etc. result dah keluar saya akan share rm dan result sekali

jika positif result nye, mungkin sng saya menggunakan alasan untuk bercerai

tisu_premier replied at 4-5-2018 11:47 AM
saya dah buat hiv test bersama. full test dgn herpes sifilies etc. result dah keluar saya akan sha ...

nak pulak hasbed TT buat test jugak yer

smurfetz replied at 4-5-2018 12:07 PM
nak pulak hasbed TT buat test jugak yer

die konfiden terus ok jum kite buat
sbb i tahu i clean
tak tahu la kot sorong kondom or setakat blowjob
tah le. i mmg nk jumpa betina tu
rasanya die akan cakap tak ape yg diorg berdua buat?

Follow Us
Innrukia replied at 2-5-2018 09:47 PM
bila baca luahan prasan tt ni, aku pun nk komen yg sama mcm ni & dah expect mesti tt takkan reply  ...

u.. bukan i taknak reply. i tahu jantan tu pon sama menyundal
tapi dalam cerita ini, kalau dua dua i panggil sundal, u all pon boleh xfhm dgn siapa i maksudkan.

i harap u all jgn la fokus bende remeh ni
i masuk forum mmg harapkan sokongan/bantuan/nasihat dari u all semua yg i tahu mmg berpengalaman dgn bende2 mcmni

kalau i refer pada parents, mmg depa kata bagilah peluang
kalau tny kawan2, umur perkahwinan diorg pon lebih kurang i je
i takdan lagi nk pergi pejabat guaman di pejabat agama untuk minta nasihat

jadi i amek jalan untuk tny kawan2 kat sini terlebih dahulu
TQIA

tisu_premier replied at 7-5-2018 11:09 AM
die konfiden terus ok jum kite buat
sbb i tahu i clean
tak tahu la kot sorong kondom or setakat  ...

Kenapa TT nak jugak jumpa pompuan tu?

Selalunya dia org ni nanti exaggerate cerita, benda yg takde pun di ada-adakan sebab dia saja nak sakitkan hati kita. Dia pulak menyampah sebab dia kena confront dgn TT, padahal husband TT yg cari dia.
Lebih2 lagi kalo dia suka husband TT.. lagi macam-macam cerita dia reka, sebab nak suh korg berpisah

Kalo TT decide nak jugak jumpa, dengar boleh, percaya 100% jangan.

I rasa based on personal emphaty. Saya jenis big NO to curang. Saya tak boleh. Memang tak boleh. Even when i dreamt about my husband marrying other saya emosi seminggu sedangkan itu mainan tidur. Bab perempuan lain selain saya memang saya tak boleh dalam perkahwinan. Thankfully saya seorang yang indipendent dalam hidup. Kalau apa2 jadi God forbid hopefully not, saya harap saya kuat hidup sendiri.

update : kami telah pergi ke pej agama untuk kaunseling.

suami ada cakap yang die kecewa dgn layanan atas katil dari saya. sejak kami dapat anak, saya memang kuranggggg melayan tidur die. sampai la satu ketika saya perasan anak saya lambat bercakap. jadi saya struggle pergi hantar speech terapi almost setahun.

and now anak pon dah back on track. alhamdulillah.

memang saya mengaku saya tak dpt melayan tidur dek kerana penat ke terapi, pergi kerja, balik kerja pon sambung terapi di rumah. memang stress. risau kalau anak ada autism pulak.

maksudnya, suami salahkan saya yang tak melayan die tapi die boleh carik call girl? macam tu? solve la problem buat apa pergi create problem lagi

update on HIV : kami berdua negative on sifilis, hep B, HIV, herpes dll.

tisu_premier replied at 12-6-2018 01:25 PM
update : kami telah pergi ke pej agama untuk kaunseling.

suami ada cakap yang die kecewa dgn lay ...

Patutnye itu bukan reason utama somi puan cari call girl. Die patut sama2 bantu untuk membesarkan anak2. Somi puan patutnye faham sbb anak die jugok kan?

Kalo iols, memang tak dapat lagi terima suami yang dah mencelop dengan perempuan lain. Die dah khianat kita, buat apa kite nak terhegeh2. Sebab dalam islam pon dah kata, hukuman terhadap penzina yang dah berkahwin is rejam sampai mati. What should we say?

Anyway, it is your pilihan. Harap puan dapat membuat keputusan yang sebaik baiknye.

Rasa TT tengah fokus untuk pulihkan hubungan. Isu pun dah tahu sebab apa. Tapi tu lar kan, dah kantoi baru nak admit kurang layanan di tempat tidur.

Kalau dari awal bagitahu maybe takdelah nak jadi benda-benda macam ni.

I ada sorang kawan lelaki yg sentiasa ye dgn perempuan tu perempuan ni walaupon dh beranak pinak, isteri sentiasa maafkan, tak nak bercerai. Tup2 latest dengar cerita si lelaki dh ceraikan isteri, sebab isteri kantoi ada jantan lain. Well, padan lah muka kau kan.

Tapi what i want to say is, kalau laa TT maafkan suami TT dan stay, adakah kalau TT buat kesalahan yg sama, suami TT akan maafkan dan stay? Adakah kalau TT kantoi check in, tapi takde bukti TT buat apa2 dlm hotel tu, suami TT akan just bersabar? Most probably NOT.

Pendapat aku kan,laki yg curang ni mmg payah nak berubah
yes dia akan berubah..tapi percaya la kejap je
lps tu dia akan buat balik

sbb bila dia curang nanti,dia akan pikir alaaa bini aku marah kejap je
nanti esok2 dia ok la blk...gituh

jdi pk la mana yg terbaik.
org laki ni kalau diorg wat salah,bini jugak dijadikan punca
xpernah nk mgaku salah sndri..

zaza201516 replied at 13-6-2018 05:08 AM
I ada sorang kawan lelaki yg sentiasa ye dgn perempuan tu perempuan ni walaupon dh beranak pinak, is ...

exactly my thought.senang je suruh move on.cuba kalau bini buat hal,takyah siasat terus jatuh talak gamaknya

Tanya husband tu,kalau TT ade laki lain,siap check in dia suka ke x?

kalau blh berubah,bg lah peluang kedua,tp kalau da byk kali bg peluang tp still sama jgak dan xberubah....rasenye perlu kot pk kan semula utk bg peluang 2 atau pon x...

Hai tt,  i ada pengalaman yg sama mcm tt jgak..dh hampir setahun bnda ni, i bg peluang kedua utk husband i dan i janji inilah peluang kedua dan terakhir sbb bukti x ckp utk tuduh berzina..nasihat i jgn sesekali tya atau jumpa pmpn tu sebab nant mcm2 dia create cter yg mna kita pn x tau btl ke x melainkn u da btl2 nekad utk bercerai. Klu nk bg peluang jgn tya apa2, lg byk tt tau lg sakit hati..
Banyakkn solat hajat utk tenangkan hati.. Even smpi skrg pn bila i teringt i akan sakit hati sbb kita dicurangi,  mudah memaafkan tp tak utk melupakan.. Harap hati tt tenang, cari someone yg kita bole luahkan at least hati kita lega sikit..

duricinta replied at 20-7-2018 10:08 PM
Hai tt,  i ada pengalaman yg sama mcm tt jgak..dh hampir setahun bnda ni, i bg peluang kedua utk hus ...

Dalam tempoh hang bagi peluang kedua utk laki hang, sesi make love antara hang dan laki masih active tak????