CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: missunguviolet

Macam mana nak ada keyakinan drive kereta mcm orang lain? :(

Ya Allah sis, iols punya lesen bln 5 ni dh 16 tahun x 'guna' ... lg lama dr uols2 sume xpnah drive lgsung.. stakat ni keadaan blum terdesak lg

Try slow2 je tt..jnji try jgk bwk..
Kalau xsmpai bila2 xberani..
Try prgi dekat2 ngn rumah dulu..
Then bila dh biasa,g la drive jauh2 skit..slow2 try masuk bndr..lama2 msti ok..
Stkt kena hon tu biasa la..
Alah bisa tegal biasa...

missunguviolet replied at 25-4-2018 11:53 AM
thn ni 28thn dah..sedih kan..waa..
nth la terlalu byk fikir what if kot..pdhl bnda blm jd..
tkt  ...

28muda lg.. aku pon dulu bwk kete lmbt jugak pdahal lesen da dpt lama.. bile anak dok ckp.. pakcik van asek anta lmbt kt umh.. aku da rase kesian kt anak.. slow2 start bawak.. smpi bgesel jugak la kete tuh kalu nk parking.. nasib baik ngan kete mak aku je.. so.. blh pejam mata.. hahah.. skrg nih.. blh la bwk.. lps nganta anak2 sek.. amik anak2.. pegi beli ayam.. ok la.. xdek la nk tgu laki aku balik br nk p pasar.. boleh tuh.. slow2.. sume org takut mase mule2 bwk.. caiyoookkkk

Sama lah dengan i pun..... Rumah boleh dikatakan dekat dalam 4 km juga dari LRT.... Berani bawak sampai LRT then parking kereta naik LRT pergi kerja.... Bila orang suruh i bawak kereta, i tak berani.... Hehehehhehe

Edited by msamyrazi at 14-5-2018 03:56 PM

salam tt , i pun dulu takut gak nak bawak kereta . tiap2 pagi ayah hantar pi lrt . tapi lama2 i terfikir gak, sampai bila nak bergantung pada org ? if nanti org yg kita dok bergantung harap tu tak ada , cam ne?. memula2 mmg i bawak kereta tahap siput , tak ada keyakinan kan. tapi bila dah lama bawak kereta , keyakinan pun ada mari.

jangan jadi cam ada sorang kawan kat opis i nie, dia ada lesen kereta dan tiap2 tahun dok lah renew lesen tu. tapi dia takut nak bawak kereta sebab pernah tergesel motor(bab nie dia cite ngan org lain , tp i terdengar)  . since hari tu , dia mmg takut bawak kereta. so, dia mmg dok bergantung harap kat laki dia lah  100 % .  << dia mmg tak cite kat i benda nie (kecuali bab dia ada lesen je yg dia cite)  . tapi ada satu hari nie , laki dia demam ,  dia pun amik cuti . memula cuti 1 hari , lepas tambah lagi 1 hari , lepas tu  tambah lagi 3 hari. i pun tanya lah dia kenapa tak bawak gi klinik , kan u ada lesen ? . tapi  dia tak reply pun.

ada lah sorang staff nie dah kantoikan yg ghuper dia ni takut bawak kereta . nak je i nasihat kan dia , jangan dok takut sangat nak bawak kereta . sebab nanti in the of the day dia yg susah if laki dia masalah . lagi satu, dia nie  spesis , tak reti nak naik public transpot ye.

bawa kereta ni mmg nebes je..even i dah bertahun bawa kereta perasaan takut tu tetap ada..

tapi kena berani la.. memula mmg takut punya, tgk la... lps 2-3 bulan silap hari bulan ko yg paling laju sekali bawa keter.. best oo

Follow Us
Eh dah dekat sebulan ye thread ni... i ingat baru hari ni TT post

so apamacam TT?

Camarlaut replied at 26-4-2018 10:17 AM
Masa awal2 nk bw keta, memang takut pun esp masuk round abt.pastu de kwn kata alaaa semua org sayang ...

Kat roundabout..tgk dlu keta dari arah kanan kita..bila xda bru keluar..jgn main keluarr je bila dah smpai roundabout tu.

Ramai lil tgk..driver keta bila sampai roundabout..xde perati keta dr arah kanan..main keluar je

akuwell replied at 25-4-2018 04:12 PM
Bawak kete masa jalan tak sibuk. Contohnya, masuk keje 9 pagi, keluar rumah pukul 7. Sampai opis puk ...

Mcm aku jgk la masa mula2 drive..keje kul 8..kuar kul 630..sampai opis kul 7..

1. Beranikan diri
2. mula2 nk drive tu..kuar awal..utk biasakan ngan jln
3. Sentiasa guna signal..org akn tahu kita nk gi mane..
4. Kalu kite wat salah..angkat je tgn..org x marah punye..(penah mula2 drive dulu..awal pg..termkn jln tanpa sedar..ada motor kejar sy..cuak jgk..sy angkat tgn..dia angguk n teruskan..nasibb)

Dah pandai ckit..blaja kuar masuk parking..cara sy..dtg opis awal..pastu blaja kuar masuk petak..lama2 ok..

Sekian..tips dari sy yg bwk kete auto..

Nurul8001 replied at 6-5-2018 12:38 PM
Pandai tengok meter rpm tak..?

Rpm paling elok kat lebih kurang 2000 la..

tak pandai kak.

aku selalu kuar umah pagi2 waktu peak hour. so, mcm2 la leh jumpa gaya orang memandu. potong Q, tukar lorong tetiba tanpa signal. mcm2 lah. ko try pandu waktu peak hour nnt kejap aje ko leh terer.

tapi kan memandu ni tak best pun. cari husben cepat2 pastu bergantungan 100% kat husben.
ramai orang gila memandu skrg ni. aku bawak kete berkerut2 aje muka aku. mana nak jaga jarak selamat lagi. mana tanak bagi orang potong Q lagi (amboi.. kepala bana bapak ko lah nak cepat potong Q) mana nak make sure orang lain tak langgar aku lagi (bukan aku langgar orang).
aku rasa bawak kete zaman skrg ni sgt stress. nasib aku keje & tempat tinggal dlm selangor jugak. itu pun ambik masa 1jam 10 minit . tak dpt bayangkan kalau aku drive dr selangor ke kl (keje). Thn2 seblum tu penah la ada keje kat kl, balik , kena 2 jam. penat betul kaki. Nyesal tak ambik lrt.

nak drive dengan penuh yakin macam orang lain... amik lesen racing... yang ni kawan atas kawan selalu kena bahan sebab nak parking pun tak lepas... so, dia main drag car racing masa study kat jepun

sama jugak kalau takut berenang... amik diving license..
ada kawan yang memang takut berenang sbb dia pernah hampir lemas... skarang dia travel the world doing scuba diving

Hana replied at 30-5-2018 11:17 AM
tak pandai kak.

Hahahah...
Adik hana pakai kereta auto, kan..
Jadinya, meter rpm kereta manual ni, tak tau pun takpe..

Hai TT!.

Sy mula2 takut macam TT jugak.
Tapi sebab 'kaki jalan' so usaha jugaklah untuk pandai drive .

Masa mula2 sy dapat lesen tu, sy takde kereta n tinggal kat asrama dekat U.
So apa yg sy buat, sy sewa kereta pastu ajak kawan2 yg reti drive utk teman sy drive dlm U tu.

Alah dlm U kan tak sibuk kan.
So confident lah nak drive pastu belajar parking semua.
Syaratnye mestilah dgn kawan yg sporting dan tak garang.