CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lilpurplelady

Updated: Dah dapat kerja, dilema pilih kerja as mommy

Try cari company lain yg ofer bagus.

I juga ada ramai kawan2 manager. Walau manager mereka perlu berhati2 beberlanja Dan berhutang. Yg mana sepatutnya separuh gaji kena simpan utk waktu2 gelap

aurorae replied at 25-4-2018 05:42 AM
macammana ada baby pun boleh bosan?   Mungkin tt type wanita bekerjaya.  Akak ni type wanita surirum ...

its so true, me big fan my daughter, cam sekarang
bila dia cakap new word kali pertama, me punya happy bahagia tak terkata,
syukur tak miss apa apa...

faraway1 replied at 28-4-2018 03:52 AM
its so true, me big fan my daughter, cam sekarang
bila dia cakap new word kali pertama, me punya  ...

berapa umur anak far?  Seronoknya dengar suara baby baru nak belajar bercakap.   Akak ingat dulu semua anak yang pertama kali bercakap, akak ajar cakap 'tomato', nanti macam2 versi boleh dengar.  Perkataan tu mencabar sebab 3 sukukata dan ada repetition.  Anak pertama sebut mato-mato,  , anak kedua sebut pato-pato. tapi 'a' tu slang orang putih punya.

aurorae replied at 27-4-2018 05:22 PM
berapa umur anak far?  Seronoknya dengar suara baby baru nak belajar bercakap.   Akak ingat dulu s ...

bulan ni genap 2 tahun,
dia dah start cakap sejak 18 bulan, tapi setiap kali  dia sebut perkataan baru.
excited sangat cam minggu ini me kasi epal, dia kata wow pomme..
ketawa me dengar..

her first word papa

dewimalam78 replied at 27-4-2018 05:04 PM
My biras awal dh masuk 10thn jd fulltime housewife.
Kesian dgn dia. Dia mcm quite lost, depression ...

ada juga kerja yang bagi komisyen, boleh jumpa ramai orang, dan boleh kawal masa sendiri macam ejen insurance, ejen hartanah kan.   Ingat lagi masa ejen insurance akak call nak buat temujanji,  kami pergi breakfast kat kedai kopi.  Masa tu akak fikir, wah ini pekerjaan yang fun kalau you jenis suka jumpa orang ramai.  Pelanggan dan duit  pun boleh buat sambil minum2 kat kedai kopi.    Tapi akak jenis introvert, memang tak masuk la kerja2 macam ni.   

BIL resign kerja manager bank sebab nak jadi ejen insuran, itu lebihkurang 30 tahun yang lalu.  Macam2 la dugaan sebab dia lelaki, pencari rezeki utama, anak dah bertambah, ekonomi pulak jatuh tahun 1998.  Masa tu lebih separuh pelanggan dia hilang, sebab dia based on small town yang ramai peniaga kecil.   Tapi kalau you surirumah suka nak kerja luar, dan duit bukan masalah, ok je.

Follow Us
Actually,

Ko jeles tengok perkembangan orang lain kan? Terutama opismet ko dulu?

Adakah artikel dlm fb tu boleh influences tt utk jd sahm

Adakah artikel dlm fb tu boleh influences tt utk jd sahm

kalo stress duduk rumah..baik kerja je

ada sedara aku depression jd suri rumah sunyi, sampai jd gila kena mcm ubat anti kemurungan

Tapi kan pelik jugak. Tt ni experience keje dah lama kot pahtu gaji tinggi jawatan tinggi. Susah jugakke nak cari job baru yg sipi2.dgn jawatan dan gaji? Dia bukan lama sgt pon benti..
Lainlah aku ni.. Dh 5 tahun resign.. Tah sapa. Nk. Ambik aku keje.. Huhu

aurorae replied at 28-4-2018 06:59 AM
ada juga kerja yang bagi komisyen, boleh jumpa ramai orang, dan boleh kawal masa sendiri macam eje ...

Yes keje mcm ni best. Kita manage masa sendiri.. Tp yg tak best nak kena promot produk tu.. Klu jadi baguslah dpt komisyen.  Kalu tak jadi cm.. Buang masa dan tenaga.
Baru ni pon i ada join one time.projek.kaji selidik utk sebulan. Pon ikut masa sendiri.. Best mmg. Best xsusah cume. Leceh.. Tapi gaji ok..i. lagi suka keje cmni dr terikat tu opis hour..

Tt try cari keje lain ya.. mmg agak depressed jd suri rumah kalau dah biasa bekerja.. aiol pun pernah jd sahm beberapa thn kemudian aiol keje blk.. baru la terasa lengkap blk hidup

sofiazara replied at 28-4-2018 06:11 PM
kalo stress duduk rumah..baik kerja je

ada sedara aku depression jd suri rumah sunyi, sampai jd g ...

dia sakit mental je la
bukan gila
gila tu berat sangat

dan sakit mental bakal jadi nombor satu di dunia soon 2050

lilpurplelady replied at 25-4-2018 10:13 PM
i awal 30 an, kalau i tak berhenti kerja dulu gaji i dah around 8k, skrg ni offer kerja i dpt tak  ...

Lumayan..  

U update linkedin...insyaAllah ada rezeki..
I pn ada byk job from lindkedin...

I lg la kne retrench last 2 yrs..beza ngn u yg resign rela hati..

Xpe la..i share dgn u ape yg i buat masa i sahm...

Yg menarik..i jg ank2 sendiri..even pnt, kne pick up ank school, heret ank kecik 2 org.. tp i yg manage tme la..mula2 i rimas.. i depress mula2 ddk umh...lme gak bru blh terima hakikat, i sahm...

Dalam 1yr i ddk umh.. i mmg blnje wisely. I x berani nk bazir..dh la i dlu pn gaji byk gak...bila xde income n x bergaya, i sedar diri..

I blja buat roti..i join grup breadmaker..i bgth hsbd i..then he pn present me breadmaker.. so, i blja la buat roti..kdg jd..kdg x jd..haha..tp enjoy la...

Kje umh..i x buat full..i bkn jns yg 1 shot buat house chores.. so, i still bahagi tugas ngn hsbd..lg2 we all berlima dlm fam..i x menang tgn nk handle sorg..i pn ada baby..

Hari2 i doa moga Allah bg i kje..setiap pg, i bukak jobstreet n linkedin cr kje...

Alhmdulillah, i dh dpt kje..contract basis la tp..but still ok...

Nw..ank sume antr daycare...

Hope membantu u.

kesian dgn TT...xpe terima je dulu keje tu..nanti lama2 blh carik keje yg gj lebih baik..

setiap org xsama..ada yg suka jd SAHM..ada yg suka bekerja..aku suka bekerja plus laki aku pun xbg aku berhenti...walaupun kadg2 tewas jgk dgn rasa nak berhenti tu..biasa la bila stress tu dtg....

just sharing...anak2 umo 5 dan 7 thn...hari2 bgn awal pg pukul 4.30-5...siapkan beg..hantar anak2 g umah pengasuh dgn tadika...balik ptg amik anak dkt umah pengasuh dgn dkt sekolah...smpi umah xsempat nak mandi kne terus memasak sbb anak yg darjah 1 tu klu blik ptg je mesti nk mkn..lapo sgt katanya...aku jarg beli sbb klu beli pun balik kne panaskan..dah la penah beli lauk tu terbasi...klu aku beli pun fast food mcm kfc dgn mcd which is mknan xsihat pun..baik la aku masak sndr je...

lpas tu hantar dia pegi mengaji dgn kelas piano pulak..balik kne tgk homework dia lg...mcm tu la cycle hari2 weekdays...

klu keje kat ofis xyah citer la..dgn students lg..management...dah la aku blh kata every weekend blik hometown tgk mak aku yg tggl sorg2 tu...ajak tggl sekali taknak..bosan katanya...

hubby keje jauh..dkt melaka...mereput la aku ..skrg aku outstation sebln dkt jb...besok last..xsabar plak nak balik...tp sbb jln ni aku pilih...redha je la di saat ramai yg memilih utk SAHM...tp aku mmg xmiss stp apa pun anak2 aku buat..meeting pibg pun aku pegi..hari gotg royg skola pun aku pegi..sbb aku dah tekad apa2 berkaitan anak2 aku..aku akan involve jugak selagi aku sihat...

good luck utk TT

Rate

1

onexox97 replied at 29-4-2018 10:05 AM
dia sakit mental je la
bukan gila
gila tu berat sangat   

berckp pun pelik2 tak waras. pertimbangan pun da tak betul..perangai cam budak kecik. pada aku dah gila tu, tp dia mkn ubat la...skrg mcm nk normal..belum normal betul..masih ada tingtong

saya pun stress juga dok rumah
dah la dok tmpt jin bertendang
boringgg sgt
awal tahun dulu penah meroyan kat hubby ajak balik mesia sbb tak suka kehidupan kat sini
tapi apakan daya, kene keje nak bayar utang

skarang ni alhamdulillah dpt tukar bandar baru
idoklah ceruk sgt

tapi saya masih berdoa agar dpt tempat betul2 bandar besar

makanya saya faham sgt perasaan bosan tu mcm mana
saya lagilah bosan, anak takde, memasak tak suka, menjahit tak suka
nak mewindow soping or jenjalan pun tak banyak tmpt best

stress jugak
ehhh tertumpang buat luahan perasaan pulak

aurorae replied at 28-4-2018 06:22 AM
berapa umur anak far?  Seronoknya dengar suara baby baru nak belajar bercakap.   Akak ingat dulu s ...

Anak sulung i masa mula cakap sebut tomato as tom to..

iols x pandai bagi pendapat.

tp secara umu, kita sebagai porumer yg dh baca kisah tt ni, ambiklah iktibar, usah terikut2 cara org. setiap org lain cabarannya dlm hidup.

kes tt lebih kpd terikut2 kemanisan brenti kije yg dipaparkan di socmed. Kte semua kena faham, setiap org laian cara hidup, lain cabaran kewangan, lain tahap kesabaran nk jd housewife, lain kemampuan kewangan, lain serba serbi la pendek cerita. so, tepuk dada tanya selera. jgn percaya 100% ape yg org tulis, sb diorg lalui kehidupan diorg setaraf dengan kewangan diorg. kita dengan lifekite serta tahap kemampuan kita.

kepada TT, tt boleh luah segala maslaah di sini tp kami x memahami situasi tt. tt kena tanya diri tt, sanggupkah tt terima gaji ciput dengan kelulusan n pengalaman tt, serta berbaloi tak tt bekerja start dari bawah, setimpal tak dengan gaji lps kos mcm2 tt tolak tambah semua, dan segalanyalah tt dh timbang baik buruk sehabisnya?

org sennag nk bg cadangan 'ya' atau 'tidak' berdasarkan kesedapan mulut masing2 TAPI tt yg lbh tahu keadaan tt. So, stop tanya org semata2 tapi lebihkan kpd ape yg tt mahu yg terbaik dlm hidup tt. org lain hanya bg panduan, tt yg timbal balik ape saranan porumer.

Good luck tt.

Rate

1