CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeylynn

minta pandangan..kalau korang jadi aku camne?

honeylynn replied at 26-4-2018 07:03 PM
dah wasap dia bgtau tunggak 4 bulan..bulan depan taknak amik hantar dah..boleh lak dia jawap & bgt ...

Akak wasap gini kat org tu..sy tolg akak memandangkam sy ni org niaga yg belajar closing..

Salam sis yg baik hati dan cantik bergaya..start esok akak memang tak leh bawak anak sis ke sekolah ye..Mintak maaf banyak2 .. akak pon ada komitmen..sian akak,akak ni suri rumah je..akak dah anggap anak sis tu mcm anak akak sendiri sebab tu tambang sebanyak RM240 tu akak kalau boleh nak pejam mata je..bukan apa..akak buat sebab akak xnak la budak tu di bawaknya dgn bas ke van ke, takut akak dgn kes culik sekarang.pastu naik van ke bas ke dalam rm100 jugak tu...naik dgn akak dah jimat RM40..dah banyak tu buat duit poket anak sis...dengan akak at least anak sis selamat la xde la kena culik ke,accident ke sbb xreti naik kenderaan lain..

Akak xdpt nak bawak dah anak sis selagi yg tertunggak tu xdibyar..bukan sbb xsyg..sbb akak sendiri ada komitmen berat memandangkan akak ni suri rumah je..maaf ye esk akak x pick up anak sis dah..

Ikutkan awal dulu kita just amik hantar anak2 sendiri je..mmg taknak amik hantar anak org sebab takmo jd camnilah..tp kalau dah hari2 tanya minta tumpang..so ok jela..nak elak pun dah takde idea..amik jela & boleh gak dpt duit poket..

Bila dah jd camni..dengan kena layan perangai parents masing2 give up la..next year masing2 naik la bas..huhu!

Issandra replied at 26-4-2018 08:18 PM
I pn pnh jd mcm ni jugak. Nak ckp pn segan. Nasib baik i pregnant masa tu. So ms cuti pantang tu i b ...

Tula pasal..kita lak segan mintak duit...patut paham la sendiri..

megan_pox replied at 26-4-2018 08:34 PM
Akak wasap gini kat org tu..sy tolg akak memandangkam sy ni org niaga yg belajar closing..

Hehe..panjang karangan tu..tula tgk hujung bln ni camne..kalau ada je alasan mmg nekad la tinggal anak dia..kita lak bukan jenis mulut laser..kalau tak leh gak sound bg dia sentap..huhu!

honeylynn replied at 26-4-2018 09:08 PM
Tula pasal..kita lak segan mintak duit...patut paham la sendiri..

Mcm kes i plk cucu kepada bff mother i. Waduhhhh susahnya nak luah masa tu.

honeylynn replied at 26-4-2018 07:35 PM
Tak tahulah keja apa..takde lak nak tanya2..huhu! Pasal budak ni selalu tertinggal kat sekolah tu  ...

Kesian anak. Bertabah la dapat mak bapak bodo

Follow Us
Issandra replied at 26-4-2018 10:03 PM
Mcm kes i plk cucu kepada bff mother i. Waduhhhh susahnya nak luah masa tu.

Susah bila ada yg perangai amik kesempatan camni..

Iols tau chuols sakit hati,  iols suggest amik dan hantar macam biasa je sampai hari yang dijanjikan untuk bayar bil2 tertunggak, kalau tak bayar jugak.. chuols cakap dekat anaknye, next month tak nak naik dah ke? sbb bapa kamu tak bayar lagi. cakap elok2 tau, jangan pergi maki hamun budak tu pulak.. pastu biar budak tu setelkan sendiri dengan bapanya.. esok2 kalau bapanya tak bayar tapi bapanya still suruh tunggu kat situ, budak tu faham sendiri la kalau chuols tak amik

Brp org yg tumpang tu...buat kad ala2 kad bas sekolah tu.. beli kat kedai.. soh anak bagi mak, bayar sebelum sekian.. lebih tarikh x ambil

kalau aku, aku x ambil dh.
dia dah amek kesempatan atas simpati ko tt.
biar je mak pak dia cari org lain sruh hntar..
mak bapak dia seolah2 lpas tangan, xde rasa tanggjawab lgsg nak ambik anak hntar anak..dh mnta org lain hntarkan, xnk bayar pulak..
caj tu dh kira murah kot..
common sense pon dh xdak.truk btol org mcm ni.
at least ade rsa segan la skit, dh la x byar, pastu tu sruh2 ambik pulak klu dh terlpas trip.selfish btoi.

honeylynn replied at 26-4-2018 07:48 PM
Tula dah wasap cakap tak amik dah bulan depan..at leasr dah inform awal2 suh cari transport lain.. ...

Bagus la sis dah inform depa awal.  Apa punya parent la. Malas nak bertanggungjawab.  I rasa depa mcm ambik kesempatan ja tu. Kadang2 kita kena jd selfish sikt utk org yg jenis mcm nih. Tolong jiran tu dah kira baik dah tu walapun tak dak pertalian kekeluargaan kan. Bila dpt jiran yg bg betis nak paha ni mmg mengada2. Geram pulak.

selyusi replied at 26-4-2018 10:51 PM
Iols tau chuols sakit hati,  iols suggest amik dan hantar macam biasa je sampai hari yang dijanjikan ...

Ikutkan kalau dia bayar hujung bulan ni pun masih ada 3 bulan lg dia tunggak..susah org camni..mmg akan sakit hati juga..hadoi kenapa.la ada org perangai camni..

Tgk la kalau masih buat perangai mmg kena cakap juga la kat anak dia..btw anak dia darjah 3 sama baya anak sulung i..

honeylynn replied at 27-4-2018 12:37 AM
Ikutkan kalau dia bayar hujung bulan ni pun masih ada 3 bulan lg dia tunggak..susah org camni..mmg ...

Bff anak u ke? Halamaks.. mesti you dilemma giles

kahkahkah....kannnnnnn kekadang kite yg betoi tapi kiter minta maaf...

tahan nya ko sampai berbulan2 jadi balaci orang...
kalo aku mmg x ar...
aku dulu time belajar geng2 suke tumpng gak...
aku xminta tapi deme yg nak kasi...
aku terima jela sebab aku x kesah ponn sebab duit minyak mak aku yg bayaq wakakaka

tapi berdasarkan kes ko
kalo aku jadi ko, aku g je rumah dia...cakap la baik2...masalah yg berlaku sekarang sb ko ber wassap bagai je...dalam wassap berani ler deme nak berdalih bagai...ajak laki ko g rumah dia...bawak kuih raya sekali...kihkihkih...jangan malas2...punca utama masalah sebab tiada komunikasi secara bermuka....
jangan tunggu sampai nak meletus baru nak jumpa...itu yg punca gaduh besar nanti
NO, kalau boleh jangan halal kan lagi....minta je ....tapi kalo ko terbunuh sebab mntk hutang jgn salah kan aku..hehe (rujuk kes http://www.thereporter.my/2018/04/dibunuh-kerana-kerap-tagih-hutang-rm300.html

lagi satu bagi la note kat anak dia....hari2 bagi... suh anak dia bagi kat mak pak dia...anak dia pon terencat ke? takkan tak tahu malu naik free kete orang.

penyelesaian terakhir...tinggalkan je anak dia...

Agak2 boleh songlap duit poket budak bawa brp ringgit sehari, terus singgah beli beras

selyusi replied at 27-4-2018 12:58 AM
Bff anak u ke? Halamaks.. mesti you dilemma giles

Takdela bff..satu sekolah..kelas lain..tp kami dok satu flat..

merrissa replied at 27-4-2018 01:11 AM
kahkahkah....kannnnnnn kekadang kite yg betoi tapi kiter minta maaf...

tahan nya ko sampai berbul ...

Sebenarnya akupun tak tahu dia dok tingkat brp, rumah no brp?..huhu! Yg tahu sebab selalu jumpa budak ni kat sekolah & rumah..so awal tu mmg kenal2 gitu la..pastu dia dapat tahu aku dok hantar anak2..dia merayu la kat aku mintak hantar..dari tahun lepas lg tp aku tolak sebab penuh..thn ni nasib dia baik sebab ada kosong..macam tahu2 je ada kosong..siap pesan awal2 kat aku thn ni kena amik anak dia..padahal aku tak janji papepun kat dia.. so aku ok jela..

Tak tahu lak perangai hampeh camni!

Sebenarnya ada citer lain pasal famili budak ni yg aku takleh citer detail..takut ada forumer kat flat aku ni yg kenal lak..hehe!

Aku mmg kesian dgn budak ni..mmg nampak sgt kurang kasih sayang..sebab apa aku perasan? Masa budak ni start sekolah awal dulu mmg sgt2 nakal..dgn bahasanya..perangainya..sampai aku sekat anak aku jgn berkawan dgn dia.. pastu thn lepas tu makin lama nampak budak ni jadi pendiam..dok sengsorang..macam baik lak.. jarang nampak dia ngan makpak dia..selalu ngan nenek dia..nenek dia lak jenis kepochi..byk mulit..aku tak suka sgt serempak ngan dia..nnt dia ajak membawang...huhu! Masa nak tumpangkan budak ni nenek diapun sama naik pujuk aku amik hantar cucu dia ke sekolah...

Eh! Ala..aku dah tercerita detail sket lak..huhu! Budaknya hensem..tak nammpak macam budak selekeh & terbiar..tp lebih kepada budak tak cukup perhatian makpak...sayang budak ni dapat famili perangai camni..

Aku ada gak wasap nenek dia juga tp sama je jawapan...nnt dia bayar.. last2 wat bodo gak..

Xyah amik. Kalu sewa rumah pn dh kene halau

Baiknye tt ni sampai berbulan org tu amek kesempatan pn tt blh katup mataa..dunia skrg ade makna lg ke sebuah kebaikan tu? Org suka amek kesempatan..kalau nak ckp pasal xde duit xckup duit,sumorang pn kena bahananya..bkn kau isi minyak seliter rm2.20 aku isi minyak dpt rm2 pulak..even dgn siblings pn i pesan pd my husband,x salah buat baik, tp jgn sampai org pijak kepala..lg jenis yg pinjam duit,tp xde usaha nak bayar,pastu ada hati nak pinjam lg..kite pn ada keluarga jugak nak suap..bkn kedekut ye tt,tp kenal dulu ummah2 yg suka amek kesempatan ni mentang2 kite diam x berkutik..sekian bebelan iolls