CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8136|Reply: 41

'Saya dah lama kahwin' - Haida

TEKA-teki mengenai status perkahwinan penyanyi Haida Hafiz terjawab apabila mendedahkan sudah berkahwin dengan lelaki pilihannya yang ingin dikenali sebagai Mr R.

Namun Haida enggan berkongsi butiran lanjut. Haida atau Noor Haida Mohd Idris, 37, yang juga bekas peserta program Gegar Vaganza musim keempat (GV4) berkata, dia meminta maaf kerana selama ini berahsia daripada pihak media dan peminat.

“Sebelum ini kalau ada rakan media bertanya mengenai kehadiran lelaki yang selalu ikut saya walau ke mana juga, saya selesa untuk tidak berkongsi.

“Malah ketika menyetai GV4 pun saya tidak bercakap perkara ini. Kalau boleh biarlah kerjaya saya ke depan. Dalam masa sama waktu itu saya nak fokus pertandingan. Saya berterima kasih kepada rakan media yang faham.

“Saya selalu cakap, sampai masa saya beritahu. Macam sekarang, saya fikir ini waktu sesuai. Sejujurnya, saya dan suami sudah lama berkahwin. Bila dan di mana, biarlah ia kekal menjadi rahsia. Tidak ramai tahu kecuali dalam kalangan keluarga saja,” katanya kepada Harian Metro.

Haida yang popular menerusi lagu Zapin Usik Mengusik bersama kumpulan Senario berkata, dia tidak kisah tanggapan orang sekeliling mengenai perkahwinannya itu.

“Tidak ada sebab nak berahsia sangat, cuma prinsip saya tidak mahu terlalu bercerita soal peribadi. Lagi pula sebelum ini saya tidak aktif menyanyi.

“Apabila menyertai GV4, orang kembali mengenali saya. Kebetulan ternampak pula ada pasangan bersama saya. Jadi, ia menimbulkan tanda tanya.

“Apa pun tanggapan orang, biarlah. Saya anggap ia seperti angin lalu. Cukup saya beritahu sudah berpasangan dan bernikah,” katanya.

Haida pernah berkahwin dengan bekas penerbit rancangan televisyen, Aminudin Yahya pada 2004 dan bercerai tujuh tahun selepas itu.

Menerusi perkahwinan itu, Haida dikurniakan anak lelaki, Muhammad Al Hafiz Aminuddin yang kini berusia 13 tahun.

bkn laki org xpe la..

grizz replied at 4-5-2018 11:56 AM
bkn laki org xpe la..

Kalau sorok2 ni sah2 lah laki org nokk

Haida hajat ngan haida hafiz nih lain2 org la.. huhu

yang nyanyi lagu hajat tu mak hayam haida lain la mak hayam!

bg nama haida senario lah
sbb satu2nya lagu sholes yg meletup adlh lagu duet dgn senario tajuk zapin usik mengusik

"adik pandang2
pandang pada siapa?..."

Follow Us
BookerT replied at 4-5-2018 12:02 PM
yang nyanyi lagu hajat tu mak hayam haida lain la mak hayam!

kau layan juga ke nyah lagu haida hajat. sayang ku moga kau tahu.. kih3. muka je negro tapi dalam hati ada taman dbkl

sesuatu sgt kan bila nak berahsia bagai nih...

Wanita bernombor la ni

Benda baik eloklah dihebohkan, takut mengundang fitnah. Tapi rasanya takder la sampai tahap netizen nak tau dia bernikah bila dan dimana

kalo sorok2 ginj sllnye kawen dgn laki org kot

mawar_pink replied at 4-5-2018 01:05 PM
kalo sorok2 ginj sllnye kawen dgn laki org kot

Biarlah dia berahsia, lebih molek.. drp dok tayang kat orang sampai kena kutuk tak habis2. Kalau betul bernombor, eloklah ambik sikap begini. Kan korang gak yang puji Zarina Zainuddin, pandai ambik hati madu tak kecoh nak tayang laki kat public

CiliPadiSedap replied at 4-5-2018 12:23 PM
kau layan juga ke nyah lagu haida hajat. sayang ku moga kau tahu.. kih3. muka je negro tapi dalam  ...

Dia kan bekas pondan tak laku haji taib tu.. smbil tunggu customer sambil tu lah mulut terkumat kamit nyanyi lagu hajat bersama2 kengkawan pondan tak laku tu, kah!

mieymiey replied at 4-5-2018 12:39 PM
Benda baik eloklah dihebohkan, takut mengundang fitnah. Tapi rasanya takder la sampai tahap netizen  ...

Kan? Ada ke netizen nak tahu bila dan dimana? Dia cakap dah kawen pun sebab taknak fitnah kalau nampak dia dan tok laki

Whooo R yusss

kiah_mai_pulak replied at 4-5-2018 01:20 PM
Dia kan bekas pondan tak laku haji taib tu.. smbil tunggu customer sambil tu lah mulut terkumat ka ...

Kejam sungguh mulut mu...

CiliPadiSedap replied at 4-5-2018 12:23 PM
kau layan juga ke nyah lagu haida hajat. sayang ku moga kau tahu.. kih3. muka je negro tapi dalam  ...

kau dah kepenatan menyakat cinta hati kau si mak hayam vokuru kau nak kacau mak pulak kan...mak ni isteri orang tau nyah...kau jangan nak jadi mak hayam forumer iwan007 pelahap vimax nyah...

habis nyah..nak laki binatang ke baru kau happy nyah...biar bukan laki orang..asal bukan laki kita ye nyah....

Kalau kawen org bujang mestilah akan bangga nak bgtau n tayang pada sume sebab takut laki kena kebas.

Tapi kl xnak tunjuk tu hmmmmmmmmmm...

BookerT replied at 4-5-2018 02:18 PM
kau dah kepenatan menyakat cinta hati kau si mak hayam vokuru kau nak kacau mak pulak kan...mak ni ...

sis vokuru pun tak nak layan heshe