CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4374|Reply: 33

Insecure

Post time 8-5-2018 09:58 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Sejak husband berhenti kerja bisnes sendiri dan bergelumang dgn perempuan2 ni aku start rasa insecure. Kami kahwin dah 8 tahun. Sebelum ni dia kerja dengan orang,aku tak pernah rasa macam ni.

Adalah dalam 8 orang semuanya perempuan dia hire. Actually dia dan adik dia. Adik (lelaki) dia yang ditugaskan cari dan pilih pekerja.

Macam mana nak hilangkan rasa insecure aku ni?

Aku rasa lah laki aku tak kan gatal dgn pekerja2 dia tu tapi dia hari2 dengan budak2 tu kecuali sabtu ahad la kan sebab cuti. Tak kan tak terdetik sikit pun perasaan kat budak2 tu. Semua cantik2,muda2 awal 20an nak compare dengan aku yang umur nak masuk 35 tahun anak dua ni (sebaya dengan husband). Aku ni kulit pun tan(memang dari kenal dengan husband berkulit tan),tak cantik pulak tu.

Hari2 aku stalk whatsap (whatsap web) laki aku. Stalk fb dia,stalk mesegger dia.  Hari tu diaorang keluar makan ramai2. husband dah bagitau malam tu tapi bila dia post gambar kat fb dia aku terus rasa jeles. Sibuk nak cari gaduh sebab jeles.

Keluar tengok wayang ramai2, aku rasa jeles. Berhari2 aku merajuk.

Aku sibuk nak beli mekap,sibuk nak beli baju,beli tudung untuk cantik depan suami,depan budak2 bila ada majlis yg budak2 tu ada sebab rasa tak percaya diri (walaupun hakikat nya tetap x boleh lawan diaorang) ni nanti nak buat majlis berbuka aku dah sibuk2 fikir nak pakai baju yang mana. Aku rasa penat sebab aku orang nya simple je sebenarnya,x suka mekap2, just simple girl dari sebelum kahwin lagi. Tapi disebabkan rasa insecure menebal aku rasa aku perlu cantik2 supaya laki aku tak kan dengan perempuan lain. Korang faham tak?

Aku rasa sedih. Macam mana nak hilangkan perasaan insecure aku? Suami2 boleh tak bagi pandangan juga dari perasaan seorang suami.

Iols tak kawen lg. tp as a woman i feel you.risau takut hati suami kita berubah. Tp nk tny, layanan dia kt sis masih sama ke mcm dulu? Atau lain?

Edited by flowerfrog at 8-5-2018 11:25 PM
Sazida replied at 8-5-2018 10:43 PM
Iols tak kawen lg. tp as a woman i feel you.risau takut hati suami kita berubah. Tp nk tny, layanan  ...

Alhamdulillah setakat ni layanan masih sama..

Tadi kan diaorang ada majlis. Sibuk la bawak baju semua. Tak  pernah lah selama 8 tahun kahwin minta gambar bukti macam tadi..even masa bercinta pun x pernah mintak gambar bukti..betapa insecure nya lah.

Kadang2 rasa sebagai suami dia pun mesti tak selesa bini dia macam ni..

Its ok to feel insecure.tp jgn lbh2 sgt. Nanti jd doa pulak.
Husband u syg u. U pun tau.
Kalau u rase, u x menarik, menarikkan la diri tu.
Sila berkuntum kt BFT, mgkn blh ambik aura dr situ.

Kesian kt ko..aku dlu pn cm tu..tp skng aku lebih yakin dan redha kalo terpakse melepaskan..sbb aku rase terseksa hidup insecure

I feel it.. tgk wayang x ajak tt ke.. husband kena sensitive juga..
For me.. jgn follow fb , stalk bagai.. buat sakit hati kalau tau..
Buat mcm biasa. Tanggungjawab ok.. ada jodoh x kemana

Follow Us
tt pon try penuhi masa tt dgn menda berfaedah. Yg blh majukan diri tt juga. Laki kagum dgn wanita yg tahu apa yg yg dia (wanita) nk capai dan mahu.

Kalau i jd tt. I akn pergi beberapa sesi dlm isnin to friday tu utk libatkn diri dgn urusan keje suami. Tgk invois ke. Check acc ke. Setengah jam sehari pon bole

I feel u tt... Sebab laki i pun keje lebih kurang mcm laki u gak, dikelilingi pompuan. Pulak tu i jenis bam2, lagi la selalu rasa rendah diri.

Dulu penah gaduh besar sbb i jeles membabi buta sampai laki i fedap. Tp lepas tu i insoff, taknak dah bersangka2 mcm tu. I pegang kata2 mom i, kalau benda tu kita x nampak sendiri depan mata, xyah la susah2kan hati pikir benda bukan2 pasal laki sendiri.

So tt, tenang2 dah la ye. Selagi hasben u layan u mcm biasa, bersangka baik la dgn dia. Sambil2 tu marilah kita mengupgrade diri kita supaya x kalah dgn pompuan2 lain kat luar sana tu ye

noraidil_06 replied at 9-5-2018 02:14 AM
Its ok to feel insecure.tp jgn lbh2 sgt. Nanti jd doa pulak.
Husband u syg u. U pun tau.
Kalau u r ...

Ok sis, ye la kan..cakap2 tu doa. Board fesyen & tips kan.baru tadi tgk2 board apa bft ni..hehe. Tqqq

NurAlia14 replied at 9-5-2018 06:33 AM
Kesian kt ko..aku dlu pn cm tu..tp skng aku lebih yakin dan redha kalo terpakse melepaskan..sbb aku  ...

Terseksa kan hidup.kenapa terpaksa Melepaskan? Dia berubah ke?

umbut replied at 9-5-2018 10:09 AM
I feel it.. tgk wayang x ajak tt ke.. husband kena sensitive juga..
For me.. jgn follow fb , stalk ...

Tak ajak tapi dia dah bgtau malam nya yg diaorang akan tgk wayang ramai2. Lagipun waktu bekerja,dia je la yg free sebab kerja sendiri kan.

Ok je takdela rasa nak marah ke apa malam tu sebab fikir husband dah jujur. Tapi bila dia up gambar kat fb rasa jeles pulak..merajuk berhari jgk la.

lilac85 replied at 9-5-2018 10:27 AM
tt pon try penuhi masa tt dgn menda berfaedah. Yg blh majukan diri tt juga. Laki kagum dgn wanita yg ...

Beberapa kali jgk husband bawak pergi ofis dia sebab kadang2 i akan ambil annual leave utk dating berdua dgn dia. (Biasanya i yg ajak) lepas dia settle kan kerja dia baru la kitaorang pergi tgk wayang ke jalan2. Then petang ambil anak2 mcm biasa. Bila pergi ofis dia memang selongkar je kat meja dia tu tgk invois semua..tapi tak faham..hehe.

I sekarang tengah belajar menjahit tapi baru peringkat awal.  

Megikari replied at 9-5-2018 11:49 AM
I feel u tt... Sebab laki i pun keje lebih kurang mcm laki u gak, dikelilingi pompuan. Pulak tu i je ...

Betul jgk ur mom kata tu..thanks. Akan pegang kata2 ur mom jgk..penat sebenarnya bersangka buruk ni. Tapi risau sgt kot2 dia berubah hati.

flowerfrog replied at 9-5-2018 12:35 PM
Terseksa kan hidup.kenapa terpaksa Melepaskan? Dia berubah ke?

Bkn..sbbnye perasaan insecure tu membuatkan hidup xtentu arah..xtenang..nk buat ape pn xtenang..bkn mcm tu kan tujuan hidup kte sbnrnye..kalo die buat jht blakang,yakin lah dgn balasan Allah..lgpn kte bkn hidup selame2nye..n die buat jht pn bkn sihat selame2nye

business apa yg suami cuols buat hanya ambik staf pompuan yg cantik2 sajork jd staf? siap pi tgk wayang dgn staf?

tapi kadang2 suami cuols mgkn mmg jujur tp kita pun x pasti kalau pihak lain plak yg busy menggoda. kerak kalau kena air hari2 pun lama2 jd lembut. jgn bg suami cuols berdua2an dgn staf pompuan

keja la sama dgn suami..
suami u boss kat situ kan

flowerfrog replied at 8-5-2018 10:56 PM
Alhamdulillah setakat ni layanan masih sama..

Tadi kan diaorang ada majlis. Sibuk la bawak ba ...

Hehe i yg tunang ni pun insecure jgk kalau tertengok kt fb org pempuan duk komen ke ape. Rase mcm tergugat bila tgk pempuan tu lg lawa n cantik wlpn tau dia xlyn tp dh nama pempuan, mesti pikir lain jgk.

as a man...i cakap berdasarkan apa i rasa..lelaki suka tgk kemas...xperlu cantik tapi kemas...wangi...make up sikit but not so tebal..
layan lelaki..maksudnya bila dia balik..ambil air...bagi dia minum..bila makan cedukkan nasik..
jadi good listener..
u kerja x?? kalu kerja..bila cuti u ajak dia pi bercuti...spend masa together...with anak2 pn xpe..but make sure ada masa privacy with both of you....my wife pn sama je dari dulu...she so sempoi..pi supermarket pun pakai selipar je..depends on what ur husband nak..
n dont ever say no masa kat tempat tidur...sesetengah lelaki xboleh consider bnda ni.for me i okay kalau wife cakap penat...n kita siap set up hari apa yang sesuai. ..
insecure perlu tapi jangan lebih2

Sazida replied at 8-5-2018 10:43 PM
Iols tak kawen lg. tp as a woman i feel you.risau takut hati suami kita berubah. Tp nk tny, layanan  ...

Aku pon sama belum kawen tp paham perasaan.aku ni pon jenis simple. Kadang2 terdetik org sekeliling lawa2, mesti bf suka tgok

zuri154 replied at 9-5-2018 03:53 PM
business apa yg suami cuols buat hanya ambik staf pompuan yg cantik2 sajork jd staf? siap pi tgk way ...

Pekerja2 tu tugas nya mcm admin/kerani..update website dan brg2 nak dihantar pada customer. Ada yang tukang jawab soalan2 customer dan kerja2 yg i pun x pasti. Sesuai perempuan la kot kan..tapi utk seramai tu i pun garu kepala.

12Next
Return to list New