CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: flowerfrog

Insecure

zuri154 replied at 9-5-2018 03:53 PM
business apa yg suami cuols buat hanya ambik staf pompuan yg cantik2 sajork jd staf? siap pi tgk way ...

Pekerja2 tu tugas nya mcm admin/kerani..update website dan brg2 nak dihantar pada customer. Ada yang tukang jawab soalan2 customer dan kerja2 yg i pun x pasti. Sesuai perempuan la kot kan..tapi utk seramai tu i pun garu kepala.

miss_baby replied at 9-5-2018 05:17 PM
keja la sama dgn suami..
suami u boss kat situ kan

I dah kerja kat tmpat sekarang dah 10 tahun dah..lagi pun bidang i makmal. Tak boleh masuk dgn bisnes suami

awaynepian replied at 9-5-2018 08:39 PM
as a man...i cakap berdasarkan apa i rasa..lelaki suka tgk kemas...xperlu cantik tapi kemas...wangi. ...

Thank you. I tanya husband,klu hari2 jumpa kot2 tersuka tak nanti? husband ketawa je ckp tak lah. Harap2 mcm tu lah selamanya

Edited by Genkidesuka at 10-5-2018 08:00 AM

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Sabar Tt.  Sabar dgn menahan hati dari cepat cemburu.  Sabar dgn menahan hati dari cepat bersangka buruk. Lelaki suka perempuan jeles, tapi kalau melampau, rimas la.  

Sudah2la stalking tu, tiada apa yg kita dpt kecuali penat dan sakit hati.  Jgn cemburu sgt, nanti Allah cemburu - kita hamba milikNya beri hati kita kpd org lain.  Bukan apa, takut satu hari, BOOM!  Yg kita sangka buruk tu la yg jadi nanti.   Nak sgt kan?  Allah boleh bagi.  Kun faya kun.  Tp tak nak la jd gitu, kalau boleh kan.  Na'uzhubillah min zalik.  

Jln paling terbaik ialah letak harapan pd Allah, TT.   Jdlah wanita solehah, perhiasan yg paling berharga di dunia.  Hati akan mudah redha dan tenang dgn apa jua ujian yg Allah beri.  

Utk keluar rumah tu, biarlah tak vogue or tredy, asalkan kita pakai bersih, kemas dan tepati syariat... bukan ikut syariat berpakaian separuh2, tapi ikutlah sepenuhnya.  Biarlah pakaian kita tu menjadikan kita disayangi Allah dan dihormati manusia.  Kat rumah utk suami, pakaila lawa2 wangi2 seksi2. Selagi tak langgar hukum aurat dgn anak, bergaya la puas2.

Jaga mkn minum suami, lembutkan suara, lebihkan senyuman dan gurauan dlm rumahtangga.   Amalkan mengaji Al Quran hari2 dlm rumah.  Selawat masa sediakan makanan.  Istighfar dan sedekah byk2 (kpd org atau pun haiwan).  Setiap kali pgg tgn suami tu, doa kpd Allah agar jauhkan suami dari maksiat.  Semoga kita semua menjadi pasangan yg diredhai Allah dan diredhai pasangan masing2.

Edited:  Tmbh apa yg Rasul swt sarankan - bykkan bersedekah.

Edited by sarahmirza at 11-5-2018 01:46 PM

Macam BBNU dah suami TT ehh...
Dah tua pun sibuk nak up gambar pergi movie dengan kawan office kat FB..
Kenapa I rasa bagai tak matang perangainya?

Patut la wife pun insecure..
Dah suami pun budget2 macam orang muda.

Sorry la TT..
Tak membantu.

join jela seme aktiviti suami tu
mesti best

Follow Us
itula, lelaki boleh handle anak bini, hnadle mak bapak, handle kerja, handle company, handle pekerja2, kawan2 dan dunia
kalau x selamat sila la siap2 beli rumah ka, simpan wang byk, bekerja

zuri154 replied at 9-5-2018 03:53 PM
business apa yg suami cuols buat hanya ambik staf pompuan yg cantik2 sajork jd staf? siap pi tgk way ...

hahahha..aku pun nak tanya soalan yang sama

flowerfrog replied at 9-5-2018 09:21 PM
Pekerja2 tu tugas nya mcm admin/kerani..update website dan brg2 nak dihantar pada customer. Ada ya ...

admin/kerani pun perlu lawa2 ke? lain le orang sales team. receptionist kena lawa. itu penyeri ofis.
lepas ni, ko tengok untung syarikat vs gaji pekerja. kalau tak begitu menguntungkan, buang pekerja paling lawa. tinggalkan tak lawa aje.
tak patut post kerani/admin byk sgt. patut sorang aje kerani pastu buat semua keje2 termasuk angkat barang dari lori ke stor. orang lawa sure tanak keje berat mcm tu.

sorry la tak membantu. saja suka2 nak post gak. lama tak post. dapat cuti 4 hari. haevennya rasa..

Edited by flowerfrog at 12-5-2018 06:00 PM

Tu la aku menyampah jgk..nak pekerja ramai2,semua perempuan,lawa2 pulak tu..tapi memandangkan yg cari dan interview pekerja tu adik. Tapi aku still marah laki aku as ceo mcm terima je apa yg partner buat. Aku syak tu yg membuatkan diaorang jadikan laki aku as ceo sebab dia cool,ok je apa hal.

Actually kat rumah aku yg dominant compare laki aku so boleh bygkan tak dia pangkat je ceo tapi keputusan semua ok je apa2 yg partner buat.

Contoh tengok wayang tu..aku baca kat whatsap

Adik: jadi tak kita tengok wayang
Laki aku: aku ok je

Hari tu buat makan2 konon2 utk raya
Adik: boleh tak kita buat makan2 esok
Laki aku: ok je

Masa nak hire budak intern
Adik: budak ni aku intv ok
Laki aku: ok boleh

Gitu la

sarahmirza replied at 11-5-2018 01:45 PM
Macam BBNU dah suami TT ehh...
Dah tua pun sibuk nak up gambar pergi movie dengan kawan office kat  ...

Kann..aku pun hangin. X perlu la nak up2 gambar. X jaga air muka aku langsung sbb friendlist fb dia ada kawan2 universiti (kitaorang satu fakulti) dan kawan2 kerja aku (kwn2 ofis aku memang kenal laki aku)

Bila marah katanya dia x terfikir lain pun,fikir nak tunjuk apa yg dia buat utk ofis dia (bawak pekerja tgk wayang).

Doa byk2 je...ketenangan tu akan ada

cam my husband sikit sikitlah, mostly penyewa apartments
kami perempuan, single pula tu ..

awal awal dulu cam cemburu juga kalau penyewa asyik tepon betulkan
lampu lah ke apa.. tapi sekarang heran pun tidak dah...
mungkin dengan masa so cemburu pun dah hilang...

tapi cam over pula your husband pergi tengok movie tu pula..
kalau camtu, baik you join aje aktiviti dorang, kalau ada anak,
angkut anak sekali...

Its normal kalau rasa insecure. Sb mcm perkara baru kan bila asben u start up co sendiri dan staff semuanya perempuan muda yg cantik bergaya.

Lalui fasa tsb dgn lapang dada. Ambil berkat bulan ramadhan ni doa byk2 supaya suami dilindungi perkara yg tak baik. Jgn gaduh psl jeles ke apa..tp nasihat dgn penuh hikmah.
Bgtau asben, tak perlu join tgk wayang dgn staff..buka puasa dgn staff. Kena ada gap antara ceo dgn pekerja bwhan.

Susah jg ye hidup dgn manusia zaman millenium@media social ni. Sb byk risiko suami kena caras, skandal, overexposed etc.
Asben ai takde fb, ig twitter. Dia tak minat dan takde masa nak buka semua tu. Even asbn ai 2nd boss n ada 5 dept bwh dia...ramai staff segan sb asben ai serius, senyap dan tak join grup2 staff melepak.

12
Return to list New