CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
dah 3 hari ni menyedih, tak tahu apa dlm fikiran, nasib baik forum ni wujud, boleh la sikit2 hiburkan hati yg sedih sendu ni...

KILL_NANCY replied at 28-8-2018 10:38 PM
aku berforum ni sebab nak cari kawan, tukar2 pendapat.aku tak pernah usik orang, tak pernah sindir2  ...

nancy marah kaka ka? oloooooo

Edited by MeghanK at 29-8-2018 10:11 AM

acik kepam tak move on lagi rupa nya..elok2 hamba allah tu diam tak balas pape kau provok sana sini..sekali hamba allah tu meletup habis aib kau terselak baru ada akai kot..time tu tengok sapa nak malu..tu pon kalau ada muka..kot kalau muka pon tebal macam kulit biawak memang takkan rasa apa lah..acah2 suci sangat padahalllll

lapar perhatian kot

kesedihan ini akan sentiasa mendatangi hati... selagi mampu untuk diri ini bersabar,, selagi itulah terus tersenyum..  

baru nka menaip sesuatu..tertengok iklan garlic habanero xtrreme chiken at Texas..wahhhh mesti super hot ni..

malas nk komen lah..kosser...rajin kang aku top up la mod bimbo kt sini.

ompuan tak pelik perangai bimbo jap ok jap tak ok..oghang laki jgnler..lek2 cool smbil sapkok tepi pokok tengok ayam bekokok tumpang lalu macik wok.

ada dak jantan tu aku tak bekenan..moga dia dah arwah..lama2 stress aku dibuatnya. welcome to the new one

@kill kaka ok jer kill..jalan2  tepi ofis jek..bawak budak tak kemana..asik ulang alik jadi transport diorg..adalah jugak gi jalan2 tapi small matter jah..nothing to brag.

the best is..my doter dpt scholarship from MOE tk mintak pun..tiba2 dpt surat, beside her salary kt U skrg..syukur sgt.

KILL_NANCY replied at 29-8-2018 10:46 AM
kakaaa...bukan kaka lah entah makcik kepam mana tah.hati busuk, pastu suka nyanyi lalalalala .me ...

fuhhh nasibbek....ingatkan marahkan kaka...

jomla kita berbaik2, bergumbira, bergurau senda

dahla kat luar hidup penuh tekanan tahap hampagas...kat dlm ni nak hepi2 chill2 jea

Follow Us
KILL_NANCY replied at 29-8-2018 11:38 AM
alhamdulillah kak ros.rezeki dialah tu.seronok tengok anak2 dah berjaya kan.segala hasil titik ...

Alhamdulilah..alhamdulillah..thanks kill.
rezeki dia..

harini ada lunch kt tempat dulu2..
shy2 masih setia dan selamanya..

@kill pakai digi lah..akak sbulan baru RM50 lebih je monthly amik pakej 38.00 kuota 5G + 70G free 1-7 daily. top up call etc 20/month

buat apa byr mahal2 for unnecessary charges. buat kaya diorg je.

KILL_NANCY replied at 30-8-2018 10:33 AM
5gb+75gb daily?huish betul ke kak?ada untuk youtube tak?

sorry..bukan 75gb..pengiraan yg betul free daily 1-7 1024mb/day = 30gb++ free
fixed data 5gb/month

smua bole tala..akak klu nk on utube lama2 amik daily vidio rm1/day renew basis..tu pon wiken je bagi anak tgk.

KILL_NANCY replied at 30-8-2018 10:50 AM
sorry salah baca.video daily berapa gb kak?kalau singgit tu bape gb?

mo man tai..youtube rm1/daily unlimited sis

anak akak tengok quota top up youtube unlimited tu smpi muntah ijo..berpinau2 mata dia mengadap henfon

tp kill jgn salah fhm..itu under pakej yg kita langgan utk quota top up sajork

KILL_NANCY replied at 30-8-2018 11:02 AM
ohhhhh...wowww...boleh lah saya layan bigo sampai ke pagi.

tapi digi line sangkak lah kak.kal ...

ya digi memang sangkak..manjang tak abis kuota pasal line kaput.
ikutlah..kalau akak takdenya nk layan bigo ke apa internet atas gunung..buat penat je memanjat ujung2 ngadap fon

rasa susah nak move on

KILL_NANCY replied at 30-8-2018 01:02 PM
ala joke je kak ros.dah tua2 sebegini mau bigo live.saya pun baru tau bigo tu apa kat youtube. b ...

Alahhhh..dan2 pembaris
Byk nau lak soalan dia..baik kill pegi digi centre..pospaid ni byk hidden charges tp ada pakej murah+fon.

Sila dail 1800800800

Dlm proses bersihkan hati nan hitam kelam ni, nampaknya tewas lagi, Allah uji sikit je tetap meroyan jua...

Sedih...tp takpe, jangan putus asa, paksa diri cari ilmu, paksa dan paksa....jgn cepat tewas, kuatkan iman...be positive wahai diri

Rasa sakit hati, kecewa. Dari dulu perkataan yg aku asyik dengar "ingat sikit dgn abg kau. Kesian sikit dgn abg kau". Eh bosan lah! Dia igt dkt aku sgt ke masa dia senang? Nnt jumpa bini baru sibuk buang suma kluarga. Pastu stiap kali aku nak buat apa2 "ingat abg kau sikit. Kesian tu haa abg kau tu takde lansung kau igt dia". Eh menyampah tahu? Soal makan dia kau pikir tiap masa. Soal makan aku pernah pikir tak? Aku pun bkerja tahu? Pastu aku jugak yg kena buat sgala2nya. Anak jantan tu jugak asyik d pelihara mcm puteri. Semoga nnt bila aku ada anak lelaki, aku x kejam dgn anak lelaki aku sbb aku geram mbesar dlm keadaan anak jantan wajib di layan mcm raja di sediakan segala2nya pastu hujung2 dpt bini baru buang keluarga sendiri!

deal ngan anak2 dalam situasi aku sekarang kadang amat mencabar keimanan.
anak2 pandai manipulate keadaan..mereka seperti menyukai keadaan sekarang..ohh kejap sana kejap sini..selagi permintaan mereka ditunaikan..aku bukan berpihak pada mana2..anak2 seklipun tiada dalam senarai wajib diberi muka..TIDAK...tugas aku adalah tanggungjwb dan amanah yg mana aku tau bukan lagi aku harapkan org sana yg buat..selagi rahang aku ni tak tertanggal aku ulang2 smpi telinga kau berdarah seklipun.

cakap saja semua parents bolehkan..cakap senang..hahahah..macam minah sebelah ni..asal nmpk aku je mesti soal..kenapa lambat..awal blik? aiyaaaa..jilaker betul dia ni..aku takde nk kepoh kau pun..kau tu senang la anak2 kau campak umah parent kau..aku malas lah nk layan..tapi manusia annoying sentiasa ada je menyakiti hati ini kan..tapi dalam pada itu..ramai juga manusia yg berhati mulia. InsyaAllah..smua tu ujian je..ujian anak2 ujian harta dan perasaan..

cakap pasal manusia annoying..kemarin lepas pi kenduri..sedap2nya makananan..bagus la catering tu lauk smua tip top..dudukla aku geng acik2 salah sorg tu kawan..anak aku buat perangai tknak makan..geram betul..dahla sama duduk dgn org gebang anak2 dia smua masuk U sorg pulak taknak kalah anak aku pun smbung master..eh anak2 aku pulak..aku ngan anak hanya memerhati mereka rancak bersembang..aku? hehe..senyap je lah.

itu je kot nk taip..byk benornya..cuma.. kemanisan yg sedikit itu amat bererti..thank you shy2 bawak gi jalan2 makan2

boss tak masuk eh

yeahhh boleh santai2 keje

psssttt @kill..saya bukan staff digi..tapi owner DIGI

besok pagi2 nk kena drive lagi ke sg. besi sinun...baru je lst week drive ke sinun semata nk hantar Mekdi utk dia dan rakan2 satu bilik..dgn makan malam sekli aku tapau utk diorg smua..maklumler time tu dewan makan tk buka lagi..diorg tak bole suka2 keluar..hrpkan studen awam tukang jual makanan kt diorg..budak awam pun belum balik lagi..maka aku sebgi pembekal makanan utk mereka..alhamdulillah dpt bersedekah makan kt dirog..aku suka tapi tulah jauh nau pegi balik minyak tol atleast 2 kli smiggu kdg..kopak poket. pegini smata nk amik form scholarship dh siap isi pastu nk kena pi mati stem pulak lusa nk hantar balik..bukan senang nk masuk sana..hadaplah berenti lapor diri kt guardhouse askar situ..dua gate nk masuk dalam sana lagi..sabar jelah..sapa lagi nk buat kalau tak aku..

bapak dia? dia ikut suka hati dia..org mcmtu toksah ditanya byk.buat sakit hati je. Pada Allah je aku mohon moga aku sentiasa tabah.

ni anak sorg nk  trial SPM i..sorg lagi nk UPSR..

rospinki replied at 3-9-2018 11:56 AM
besok pagi2 nk kena drive lagi ke sg. besi sinun...baru je lst week drive ke sinun semata nk hantar  ...

U can do it rosy!

selagi tulang 4 kerat kita ni berfungsi dgn baik, selagi tu la kita akan terus melaksanakan tanggungjawab besarkan anak2...x perlu berharap pada bapak yg tak reti makna tanggungjawab, buat sakit hati jea...cuma yg penting, Allah diletakkan teratas sekali dalam apa2 pun...inshaAllah semua will be ok

kata2 semangat untuk diri sendiri jugak ni

hibernation replied at 3-9-2018 12:13 PM
U can do it rosy!

selagi tulang 4 kerat kita ni berfungsi dgn baik,  ...

Terima kasih hibe..kata2 semangat. tak mudah dan tak susah tapi susah juga nk bagi mudah..erkkk apa aku ckp ni

samalah..kak ros doakan moga Hibe baik2 saja dgn apa yg dilakukan..entahla..kita berhadapan dgn pelbagai ujian pelbagai harapan.