CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
alhamdullah..tahun ni promoted 2 kali
awal tahun sekali, hujung tahun ni sekali..rezeki allah bagi walaupun diam2 iols duk belek jobstreet
rezeki allah, alhamdulillah

MeghanK replied at 3-10-2019 01:05 PM
alhamdullah..tahun ni promoted 2 kali
awal tahun sekali, hujung tahun ni sekali..rezeki allah bagi  ...

Tahniahhhhhhhhh meg. .......mesti gaji lagi tinggi dah....nanti belanja kaka roti canai yaaaa. .....

Edited by MeghanK at 3-10-2019 07:29 PM
noor2 replied at 3-10-2019 04:46 PM
Tahniahhhhhhhhh meg. .......mesti gaji lagi tinggi dah....nanti belanja kaka roti canai yaaaa. ... ...

insyaallah..boleh je kak

tapi sebenar nya yang awal tahun tu increment..bukan promoted..malas nak edit yang hujung taun promoted

MeghanK replied at 3-10-2019 07:27 PM
insyaallah..boleh je kak

tapi sebenar nya yang awal tahun tu increment..bukan promoted..ma ...

Wah....increment dulu baru promoted. ...tapi dua kali kenaikan gaji lah ya....

noor2 replied at 3-10-2019 08:14 PM
Wah....increment dulu baru promoted. ...tapi dua kali kenaikan gaji lah ya....

ya dua kali naik gaji..rezeki kak, alhamdulillah

Abe K sabar sangat2 ngan daku yg suka merempan & merajuk ni. Maafkn daku syg.. janji tak buat lagi...dia pun sedar masa tak cukup utk kami. Tp dia sentiasa cari peluang utk Kita jumpa.kol..whatsapp...
.sabar2....9 bln lagi...

Follow Us
It's never too late to learn.  Doalah semoga Allah permudahkan usaha kita utk menuntut ilmu.  Buat apa pun, mulakan dgn Bismillah.  Dgn itu, kita akan berfikir byk kali sebelum melakukan sebarang bentuk maksiat/dosa, kecil atau besar.  Kalau dah terbuat dosa dlm hati, cepat2lah beristighfar.  Semoga bila kita tersedar dari mimpi ini, kita berada dlm keadaan yg selamat dan bahagia.

Y are u ghosting me? Misterinya kooooo....... Ak pn nk buat bodo saja sama ko
..

si kecik aku tu selain aku kena ajar dia cara bersilat, kick boxing (ni utk emergency case kalu kena buli etc..) at times aku cerita psal bola..ronaldo dan ronaldinho how they made to succes..ada jugak dia mintak aku ajar dia cara lipat kain basuh pinggan dan soon nk belajar masak ktanya. lipat baju seluar sdri bolela..umo 9 tahun..dia pun tak berapa suka berkawan sgt..kawan kt skolah je ramai.
aku pelikla nape nk mak ajar lipat kain..dia ckp nti bole lipat sdri kalu kt asrama. ouuu..kata xnk jauh2 dari mak? kalau..tak lama lepas mak nk main fon mak bole? hmmm..patutla tiber nk belajar lipat kain..rupanya nk main fon mak.

I love him so much..kakak2 dia tkde nk mintak ajar lipat kain. anak lelaki pulak berminat nk belajar masak sbginya. moga Allah sentiada lindungi anak2 ku dan tetapkan hati mereka dalam jalan yg benar..aaminn.

rasa sedih
dah seminggu aku menangis
hari2 menangis

betul lah kan...
orang ditinggalkan lebih sakit dari orang yg meninggalkan

syukur..dpt jga anak aku tajaan itu.

yeayy!

jimat ongkos univesitas

maafin aku temen
aku mmng kurang reti bersosial seperti kalian
aku sepertinya ada sempadan yg menghalang aku
sekejap saja aku mesra kemudian aku lelah
sudah begini takdirnya hidup aku
asalakan segalanya baik2 saja selama ini
biarpun kelihatan sepi aku bahagia dgn caraku.

kok ngomng indon..tgk vid indon paranormal tu kot

Sedihnya........  Patut hari ni last rawatan,  tapi tertangguh sebab mesin rosak la pulop.....  

Aku harap apa yang aku hadapi sekarang dapat meringankan dosa2 ku yang lama.

Semoga jika di akhir hayatku,  urusan semua berjalan lancar,  tiada tertangguh,  tiada halangan..

Masa hidup pun terseksa menunggu untuk habiskan perkara pahit yg perlu ditempuhi,  apatah lagi jika dah jadi Jasad kaku terpisah dengan roh yg Keduanya bukan milik muka bumi lagi.  

Aku juga harap,  dimasa senangku kelak,  aku Bisa menoleh belakang semasa ku susah derita,  melihat siapa yg sentiasa disamping memberi semangat dan bantuan serta sokongan.

Tak sihat nak seminggu ni jadi panas baran. Selalu nya tak tinggi suara kat depa. Tp smlm tertinggi suara. I know akan ada feedback. Haihhhh. Sudah mengakui kesalahan itu.

Ye kita baru tahu. Totally lain. Tak sangka. We’ll see.

Td before taking the test, aku sibuk baca subjek lain utk test hari Selasa depan sbb aku confident test yg ni aku boleh buat.  Lepas habis test, cikgu terus bagi result.  Alhamdulillah.  Pastu cikgu ajak borak sikit.  Lepas dia tanya pasal anak aku, aku pun jwb, pastu dia pun bla bla bla n mcm biasa keluarlah skrip yg sama mcm org lain ckp tu.  Mungkin Allah nak ingatkan aku agar lebih bykkan bersyukur.  Apa2pun, istighfar la kita byk2.

Sampai2 rumah, NB.  Automatik aku terpikir: Woah, test hari Selasa bkl ditunda ke minggu hadapan.  Ke still ON?  Ehh, kenot kenot.  Kena tunda ni. Apa2pun yg lepas2 tu kena ingat la ye,  Insya Allah.

Oh... sekarang terhegeh2 je aku tukar cadar katil.  Tak terangkat dah tilam tu.  Nikmat kekuatan tulang sdg Allah tarik sedikit demi sedikit.

Rasa happy keluar dinner dengan family. Celebrate birthday anak buah sekali. Nasib baik hujan pun dah berhenti masa nak pergi tadi.

feeling cringe at different level

Alhamdulillah.  Sesungguhnya dpt cikgu spt beliau itu satu nikmat.  Sorang2 keluarkan tissue dari dlm bag.  Siapa sangka, belajar tentang menyapu air di balutan pun boleh menerbitkan keinsafan dan membuatkan air mata berjurai2.  Semoga kami dpt manfaatkan ilmu tadi.  Al Jabaair dan Al Asaa'ib - walaupun mungkin tak pernah kena pd kita, dgn adanya ilmu ini, mungkin kita dpt membantu keluarga dan sahabat2 kita ketika mereka memerlukannya.  Perkongsian ilmu itu tandanya syg.

Poor signal kt smartphone time mendung2 ni.  Rumah plak kt tepi bukit.  Msg yg patut dpt pg td, baru keluar notification.  Ribut petir la.

Alhamdulillah.  Allah uji sikit je ni. Pasti ada hikmahnya.  Hujan kat luar tu.  Tp tkpa, aku sidai kain dlm rumah, boleh kering esok.  Insya Allah.  

Happy thoughts, happy thoughts.  Innallaha ma'os sobirin.