CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
Org lain mungkin sng bercerai tp aku tidak..semuanya sbb aku berduit..cuba kalau aku tak berduit, sng2 je kne cerai..semoga Allah bg kekuatan..nk bercerita pd family, kwn2, adik bradik..malu..smpai bila Allah nk aku tunggu, aku tunggu..aku percaya dan yakin Allah xkn buat aku menderita hidup dgn die selama2nya

Wah...  Hebat giler ah porumer CSI si Quack2 tu...  
Setelah sekian lama tak nampak kehebatan CSI porumer, last year CSI  Sk.

Hati 2 weh nak membawang,  krng jadi mcm kes acik buah..  Satu benang pasal dia pun tak boleh nak up,  untuk kesejahteraan ummah cari porum.

Aku nak ngomen kat benang dia pun tak berani

Bosan weh MCO

dah 16days

berat aku naik kut
makan tak kontrol
Mana dapur mana bilik pun aku dah konpius

Harap2 selamatla lepas 14aribulan ni

Pastukan..
Aku dah lama tak berporum ni..
gara2 MCO ni la aku aktif menjadi bawang troopers..
HAHAHAHAHA

Mula2 Kate nk dtg
Pastu ujung2 x dtg
Pastu x reti nak bgtau x jadi.
Pe guna HP tu yek??
Kalo Aku x kol x denye nk bgtau
Skrg semuanya malas!!!
BOSAN!!!!!!!!!!!!!

i miss my lover

Follow Us
td kelas mlm.  habis je kelas tu, masuk satu msg kt wasap yg kononnya dari zoom org boleh hack bank account cimb.  maka kalutlah semuanya nk uninstall zoom.  siap ada kelas2 yg ditangguhkn until further notice.  

persolannya, sahih ke berita tu?   kt US tkde pulak kes tentang akaun bank kena hack sbb zoom.  siapa punya kerjalah ni?  kelas budak2 sekolah, kelas2 agama yg pakai zoom terganggu jadinya.  ada org kata, the hacking on cimb bank accounts tu semunya sbb netflix.  wallahu'alam.

kena ingat juga, dgn izin Allah jua la benda ni terjadi.  mesti ada hikmahnya n salah satu hikmahnya ialah kesedaran bahawa kita mesti bertabayyun.

Edited by rospinki at 7-4-2020 09:35 AM

lama lama duk pkp ni aku semakin mahir buat roti..mana tknya..asikla baking. teknik baru yg aku explore menjadi..proven satisfied. roti gardenia pon kalah

wahaha..

aku hepi bos mesej suh buat keja..erkkk aku pun dh lupa aku wfh. mcm cuti wiken tak berpenghujung je aku rasa. atleast i feel secured with my current job now..my salary my family. alhamdullilah

Aku sedih.......... Okaylah, bye..

Benci baca komen forumer yang terfucking fucking tershit shit tak habis2, semua orang bodoh dia manusia terpandai di dunia. Kacau flow bacaan thread je. Kalau la ada butang block forumer kan bagus. Pokemak.

Aku risau mengenangkan life after covid. Buntu sangat.

alhamdulillah.  kalau cuaca panas, baju cepat kering.  kalau hujan, pokok tak kering.  carilah hikmah dlm setiap peristiwa yg terjadi.

sebaiknya dalam kerisauan itu kita dok diam diam sajalah..bukan carik perhatian risau tak tentu pasal. betullah aku cakap awal awal dulu..semua pakat hina maki tabligh punya kluster. aku cakap ada sebab kenapa Allah jadikan bgitu..kalau diuji kluster kayangan mula dulu atau kluster cingkis mai dulu..apahabaq?? skrg smua sedar kan..itulah beza bbnup tak up punya mentaliti.

asal bole komen je kan..

at the end..orang yg beriya mencari pasangan berkualiti bukan dia kesah pun kauliti ke tidak..yg penting bagi dia dapat advantage dari kelebihan pasangan yg dia dapat. since kualiti tu ada kat aku senangla tinggalkan dia..sebab aku pilih dia dulu bkan pandang certain kualiti..aku pandang kesugguhan dia dan berharap kekurangan yg byk dapat aku sama sama perbaiki. time flies..dia semakin selesa dan lumayan gajinya. aku? semakin penat.

Syukur dapat lepak kat luar sambil menikmati matahari memancar. Bagusnya manusia2 dok umah ni, udara pon rasa bersih sikit.

Bila baca balik entry aku kat rumah sebelah rasa macam pathetic pulak life aku ni.
Life itself is a challenge that can either make you or break you.
Perhaps she’s right, perhaps I should find a new hobby or interest just to spice up my life yang stagnant ni. I hv almost zero social life, oh well.

i miss my robot

antara hikmah MCO:  yg tua, yg muda semua dah celik IT.  

ptg ni ada kelas.  semoga Allah kurniakan kpd kami kefahaman dan beramal dgnnya.

dah ada sorg pelanggan tetap sedangkan bis belom official opening lgik..kes dia wsap tnya bila start aku cakap belum lagi..nada dia sedih. so aku pun tk sampai hati..aku ckp ada ni nasik impit kuah kacang daging dan kuah lemak self pick up..laju je dia amik. start hari tu pagi pagi dia akan tnya apa ada pastu dia amikla dri depan pintu..rumah dia blok depan tu je. tak sabr ktnya nk tnggu kedai akak bukak.  mula mula dia beli utk sorg pastu kawan2 dia pesan skli. senang je

Edited by wdl577 at 15-4-2020 09:01 PM

Alhamdulillah semoga maju jaya.

Klau dekat bole order.

Acah2 samseng la lu........