CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
nampak gayanya akan masuk opis balik dlm masa terdekat..baru tadi bos pesan. terpksa tinggalkan bis ni. skrg baru dpt rehat..lepas subuh smpi skrg. karipap tk sempat menoleh nk simpan utk berbuka dh sold out pelita sempat juga aku simpan..kalau tk melepas lagi.

aku ni kan kalau makan reta hasil nafkah cerai dari ex sedaplah tkyah buat apa..walopun dia bagi belanja anak anak terus ke tapak tangan anak..haku tk pegang duit tu. syukur jga bgitu pun..masih juga dia bertggjwb pada anak. tapi selagi anak tu duk dgn aku..tggjwb aku jaga makan pakai diorg. aku kena bijak mengurus perbelanjaan. sejak pkp kalu dikira belanja dapo mmng besar budak dh besar panjang..bygkan makan diorg mcmana.

so..dpt buat bisnes ni aku sykur sgt..dahla dekat aku bole ulang alik bila tiba waktu pastu smbg balik buat keja kt kedai. semakin kita disibukkan dgn urusan dunia sepatutnya ia sbgi cabaran utk kita terus teguhkan amalan. segalanya dipermudahkan..sebelum ramdhan aku dh khatam skrg apatah lagi bulan ramadhan ulang balik setiap subuh dan maghrib. lepas subuh terus siapkan untuk jualan ptg nanti..kalau tgk mcm tak pecaya je semua kuih kuih tu aku buat sdri..juadah lain sprti harini ada pengat pisang seri muka..nasi tomato..spegeti meatball .hari hari menu lain lain. customer tak sabar tgu aku open order sbab nk tgk menu baru lain yg cod yg online yg pick up..tapi so far smooth je dgn pertolongan anak sulong aku tu dia jaga jualan dan delivery skli. alhamdulillah semuanya dipermudahkan..dpt aku bersedekah lebih byk, bagi anak anak aku makan...terutama minat aku dlm masakan jadi satu sumber pendaptan. sejak berniaga dah tkyah pikir belanja makan budak2. semua harong sekali..tapi tu lah..benda ni utk sementra je..after pkp ended kena keja balik. life back to normal..hantar anak balik u..pi visit anak kt n9...hati hari hntr anak skolah..dok ulang benda sama hari hari..tapi tu lah..mungkin keadaan akan berbeza nti.

McD dah ada chicken foldover..my fav!   tapi masih berkira2 nak beli ke tak..sayangnya nak spend duit

Ada rezeki jodoh dgn dia alhamdulillah. Kalau xde, kena redha. Dulu dia tak kuat bila waktu kitorg tak sama. Dia siang kita mlm. Skrg ni kita pula tak kuat sbb jauh. Sampai bila entah nak mcm ni. Masing2 xnk mengalah.

harini nasi lemak sotong
semalam nasi kakwok

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Mentally exhausted. Makin lama biar ni, boleh gila.

Follow Us
I always dream one particular person in my sleep. Taktahu mcm mana nak contact sebab bertahun dah x ckp. Dalam seminggu tu ada lah 5 hari mimpi dia. Sejak awal tahun. Sebab kan hari2 mimpi, dah tak boleh beza reality dgn mimpi. Yg the latest ni I was so happy that I finally can meet the person. So weird. Padahal mimpi je kot.

owhh..im back to office now. perasaan lama akan menjengah jiwa.. penat tak hilang lagi..tadi masa check suhu guard tu cakap saya demam suhu tinggi 36.6 mebi sebab penat tk hbis lagi dari semalam lepas subuh siapkan kuih kuih lepas tu angkut ke kedai smbg sana masak lauk kemas brg bwk balik dh takle meniaga..smpi kul 11mlm baru setel smua susunatur barang. punyalah byk lebihan termasuk extra gas penuh. brg brg masak byk mcm nk bukak kedai dah dapo...lepas dh kemas suka sorg sorg tengok semua tersusun dan lengkap. yeayyy..mission tercapai! speseli makin slim sbab keja kaw kaw..uiii penat wehhh..dahla puasa..

alhamdulillah..syukur tak terhingga.
mesti kestemer tercari cari iolss dh xberniaga..nti whtsapp masuk apa aku nak jwb..sorry

Mimpi lagi orang tu. Sampai terjaga. Makin lama makin x boleh beza realiti dan mimpi.

Taktahu lah boleh ke tak nak teruskan ni. Taknak berfikir sampai tahun depan.

I really missed my late prof right now. Missing her comfort words at time like this.

naper kredit tak naik naik

rindu kat mak ayah... last jmpe 9/3... lepas tu PKP.. semalam mak call.. nampak dia rindu kat anak2 dia... xleh tahan air mata bile mak ckp.. lame lg nak jmpe anak2.. xpela.. semoga covid ni cepat abis...

malas nya nak workout..semalam dah pulun sampai muscle sore..hari ni malas tapi rasa rugi pulop..kalau workout masa muscle sore ni lagi best kekdah nya

Stress aku ni. Dah sebulan I couldn't get hold of even a bag of plain flour. Yes.. a freaking plain flour n instant yeast!! Ada tinggal sikit dlm cupboard. Cukup ke x nak buat karipap sardin ni.

Sedih
Berdebar
Sedih
Excited
Sedih

puasa ke 19 dah kan? rasa cepatnya berlalu..tup tup dh nk abis ramadhan. lagi2 masa meniaga haritu tak rasa dh masuk puasa ke 10. skrg keja ok je aku..life is back to normal..new norm kata wak din..keja kt umah tu xde yg xnormal. tak abis abis..lagi budak tak sekolah skrg. penatla haii..tapi dari duk saja aku rela sebok buat keja. kt opis takpe..aku suka senyap dan sejuk disini.

cuti 3 hari buat sekut raya..batang bruk 2 botol sebotol dh hbis makan..sekut gunting dan sekut mazola. aku buat sbab stok dari kedai hritu..minyak masak tepung kacang tanah byk..sblum rosak baik aku buat biskut..biasalah kan setakat masak2. aku cuman org biasa tiada cerita luarbiasa. baru2 ni my oldpren tiba mesej..adeke patut dia ckp nasib baik ada anak2 kalau tak mesti sunyi. eh dia tu..entah dari mana tup tup cakap gitu.dan jiran sebelah sheols baik jah..tah nape mesej jga tnya hows work?..aku ckp ok rilex mcm biasa..pastu xde jwpn. apa yg diorg nak ckp sebenarnya?  even my sis yg beriya haritu tiba tiba terasa hati sebab aku ckp sesuatu. see..aku ckp je pandai lak sentap..yg dia selamani cakap sedap mulut je igt aku tak tau ke. kau beli bunga beratus ratus pastu ckp xdak duit bila abah mintak ulor brlanja..lainkli jgn pepandai nak ceramah kt aku..

Tak sahur tadi. Perut dah berbunyi bunyi ni. Baru tengah hari

Walaupun dah start bekerja ikut jadual, hati tetap berat nak pg office. I meluat kat bangsa2 gila kuasa tu, tak larat nak hadap dah

2 harini asik kena folo dekat dekat.
apa masalah org ni ha? semalam kt 99 ada 2 ore mamat duk folo merata aku jeling kta jaga jarak dia sengih..ishh..pastu pgini masa que nk scan code qr bagai omputeh ni mcm nak melekat ngan aku. kat sini kt ofis bldg mcm2 org line panjang..dia dok rapat sgt nape. nasib baik masuk lif kena tinggal kalau tak mau kena side kick ngan aku.