CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
Lawak pulak rasanya...orang yg bagi nasihat kat aku jangan tinggal bilik tidur lama2, semuanya berlaki yang kerja office hour, tak payah pergi outstation bagai. Senang cakap malam tidur berteman. Next time, aku akan pelawa tidur bilik aku yg berjin tu. Try test tengok, suka tak  berspooning dgn jin seawal terlena hingga pagi kikiki Cakap senang, try being in my place 1 malam...

perasaan geram jugak bila mana sme adalah meols sorang je..sekali g cuti berantakan taktau nak buat padahal dah buat prosedure tapi malas kan kan kan..tunggu meols balik jugak nak buat segala..please train more pipol yach

malas nya nak mengemas..travel memang best, travel back to back lagi best tapi nak mengemas tu paling tak best..esok senin dah ke..lemme sleep until 1st Jan

br je naik cuti dah tak aman kt ofis ni. pagi2 dah buat aku kacau air sirap.
ko keje weekend, ko claim ot tapi keje xleh settle wakdehel??? tggu aku masuk jugak??

serius laaaa aku x tahan dh ngn org2 kt ofis ni. sorg talam berbelas muka, sorg mulut lepas, sorg kaki bodek, tp dpn aku sumeeee baik2 kononnya..

cepatlah dpt surat offer dr company baru.. aamiinnnn....

bila part makan n tido bole buat mcm rumah sendiri, bila bab mengemas, masing2 senyappp, mak ayah pun satu hal dok diam tk kisah, lg anak2 naik hantuu grrr. penatla nk kemas rumah, dh la jenis tk rajin, bila org sepahkan balik terus rasa downn..

happy new year semua

my siamese fren balik jua ke kpg halaman..lepas aku cuba racun pikiran dia agar jgn balik nti bhya kt ma dia blik dari zon merah..ya ya je dia xblik ktanya takut. tup tup dh smpa siap bgi ucapan siam. chan sebai dee, kap! ah aku suka suka je belajar bhsa siam..utk lebih dari tu aku tak pasti. siam muslim tp open minded katanya. baru aku tau apa masud dia open minded

oo igt nk pesan ingredients apa2 dari sana..aku paling nak palm sugar dan udang kering thai. juga dried chili flakes diorg. page thai food tu buat org lapar

Follow Us
ckp dgn cermin ke

Taktau nape rasa tak semangat nya masuk tahun baru 2021 ni.. sedihhh dan sayuuu jer..

semalam ada beli choc fudge kat sr..lagi sedap dari indulgence..reason beli sebab kek tu cepat habis so meols saja beli tapi sebenar nya tingin nak makan goreng pisang..hewhew

happy new year, syukur masih bekerja di zaman covid ni

Rindu sangat2. Hehhhh. Merangkak ke zaman Itu.

ak happy dlm masa yang sama aku sedih dgn berita yang aku terima semalam.

kteorg ada 4 org...aku dan biras2 perempuan. semua dah kahwin tp belum pregnant. kiranya mil aku mmg menunggu2 cucu

akk ipar  sulung dah 15 tahun kahwin

akk ipar 2nd dah 13 taun

akk ipar 3rd dah 8 taun..

dan aku dah 3 taun kahwin dgn satu2nya anak lelaki dlm family tu

tapi arini dpt berita adik ipar aku yang baru kahwin 5 bulan dah pregnant 5 minggu

ak happy utk dia. tp aku sedih untuk diri aku. aku nangis smpai bengkak mata..arini aku apply EL dok rumah dok dlm bilik. murung. husb ak pun tak tau nak pujuk mcm mana dah

aku murung......

aku rasa kakak2 ipar aku pun murung sama...tp ye lah masing2 tak tunjuk. tp kesian jugak kat adik ipar aku. mil aku mcm tak bagi dia post sngat2 pasal pregnant kat fb. sbb nak jaga hari kteorg. kan org pregnant selalu share ayat2 yang sesuai diamalkan, pemakanan ke...buku pink ke. tp kesian dia tak leh share sbb nk jaga hati kami

tp aku rasa..post je la..enjoy ur pregnant time..jgn sekat diri sbb nak jaga hati kami

bab sedih tu..biarla kami handle sendiri...kami tak perlukan simpati

uwaaaaaa aku murung

itu je aku nak luah...nak bangun dari katil pun malas..rasa nak tido je pejam mata shutdown otak

i panas hati dengan sorang ex staff department nie, dia dah naik pangkat ( bab nie i tak kisah lah dah rezeki dia). tapi  yang sial nya ialah , dia pi bercerita benda tak baik pasal i dan staff2 yang department nie sebelum dia berambus . dia bercerita yang dia selalu kena buat keje dan selalu kena marah ngan staff lain kat department nie . pasal i pulak , dia cakap i nie selalu marah2dia  pasal buat keje tak betul . eh2 perempuan nie dah you buat keje tak betul tak kan i pulak senyum dan cakap bagus .
dia pulak bercerita dengan org baru yang  mengantikan tempat dia . tak pasal2 dah effect hubungan keje i dengan org baru tu.

kaum leluhur ni memang celaka betol....berkira nak mampos... pemalas... tau memerintah orang saja... bila dia kena buat menyalak2 mcm anjing

psal lama tak buka email lagi satu..rupanya ada reply dari kilang yg aku komplen. kilang apa tau..kilang keropok popo

haritu aku takde keje..hantar complain kt diorg psal kandungan dalam paket 20gm tu tak cukup. jadi..aku mintak ganti rugi. padahal aku beli baru 3 iget lebih dlm tu ada 30 paket kecik. kan..saja nk cari psal..tup2 dia reply nak hantar gantirugi. kopok popo jugak..hahah yg aku beli tu pon tak abis. saja nk cari psal.

hal2 kecik camni laju dpt ganti rugi..

sbb tu aku suke uji dan lihat.  mcm mne sikap seseorg.   aku boleh berkorban ape sahaja..  dan aku akan pastikan utk tidak buat seseorg tu sedih..  tp bile aku minta pertolongan dengan kau.. kau susah nak permudahkan.. dari situ aku dah boleh paham.. kau hanya nak org permudahkan urusan utk diri kau sahaja.. tp utk org lain ko rase x perlu pon... xpe.   aku x kisah... tp stiap ape yg ko buat tu aku akan ingat.. aku x berdendam.. tp aku x mudah lupa.. itu je... sesungguhnya aku mmg terkilan.  

Ok, sedar diri

Masih beginners untuk sunning. Harap2 okay dan consistent.

Setiap kali study, rasa nak give up. Tp suffer is temporary. Ilmu utk selamanya.

aku rasa nak pencen awal laa.. ada berbelas tahun lagi, eh dekat2 20 thn jugek lagi.
tp kang org kata aku riak pulak psl zaman covid ramai org kena buang kerja.. aku pulak nk berhenti kerja.
aku tak suka sekolah ni.. kalo swasta, dah lama aku resign 24 jam.
persekitaran yg sgt toxic...
aku mute kan group2 socmed kat skolah tu pun jd isu.. psl aku malas nk sided sapa2 bila org bertelagah.

pelik aku beli cgu muda ni, suka  berpuak-puak.. aku dgn sorang cgu ni malas nk campur jd.. ari2 kami buat pdpr kat pss tingkat 3.. cukup masa, balik.

kenapa org suka bertekak kat socmed?
ko dah jumpa kat bilik guru, tarik je laa rambut dia

rasa mcm nk pindah skolah lain je. skolah skrg 14km dari rumah.. pkl 6.45 am gerak.. dlm 7 minit aku bulih sampai skolah sbb duty sop check suhu pkl 7am.

bila ler kehidupan mcm ni nk berakhir.

Esok my birthday
Tp hari ni i rasa sedih n sayu sangat2
1st sbb teringatkan my late mother yg died sama ngan umur aku (42) tahun ni
2nd teringatkan my late sister tak dpt rasa umur 40an.
3rd sbb i had enough of this life.Tiap2 tahun sam je kalau time bday i no one nak sambut anak2  pun kdg2 buat endah x endah husb just wish sekali tu je sebelum tido esoknya mcm x de apa2 sedihnya rasanya ni tak de siapa yg tahu. Sedangkan kalau birthday dia org i akan sambut beli kek hadiah n makan luar.bday my sibling si always remember utk bg suprise delivery sbb dia org jauh tp i tak pernah pun dapat dr dia org. Smlm anak2 nak try buat menu chicken chop i say buatlah time bday i nanti dia org tak nak nak buat hari ni jugak. My husband selalu kata x de duit nak sambut biarpun dah dpt gaji. No effort utk hargai i so today i ambil keputusan utk keluar dr rumah stay at hotel sbb i just wanna be alone.