CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Saussurea

NEAR DEATH EXPERIENCE (NDE)

Interesting

Saussurea replied at 30-6-2018 02:31 AM
jiwa memberontak. ego. insecurity adalah masalah ego. tak nak blend dlm society. need to stand out ...

Saya tertarik dengan pengalaman sis ni.Suami saya pun macam ada something.. tapi sy tak tau mcmana nak cerita hihi
yang sy tahu, bila suami saya stress, dia tak pandai kawal perasaan amarah yang membuak dalam diri,
padahal dia ada six sense yg baik..
macam mana ya saya nak cool kan dia, bila kemarahan sedang melanda diri dan jiwanya.

hatikosong replied at 5-9-2018 08:10 AM
Saya tertarik dengan pengalaman sis ni.Suami saya pun macam ada something.. tapi sy tak tau mcmana ...

Morning puan..

I see. I cadangkan puan cari tahu dahulu punca kesakitan hubby puan. Adakah beliau cepat marah atas sebab energy sangat panas, atau dipanggil liver fire. Atau ada trauma/kecederaan di mana-mana bahagian tubuh badan, tumor dan sebagainya. Puan boleh kenalpasti melalui simptom-simptomnya..

Saussurea replied at 5-9-2018 09:10 AM
Morning puan..

I see. I cadangkan puan cari tahu dahulu punca kesakitan hubby puan. Adakah beli ...

ya puan,

Suami sy seorang panas baran orgnya, tapi dia cepat sejuk juga,
ya memang dia ada trauma.. semasa kecik hampir lemas, alhamdulillah sempat di selamatkan oleh arwah pak ngah..
suami sy pun dulu pernah belajar makrifat,
kadang saya buntu.. sebab angin tak berapa nak ok huhu..
kerja stress dekat opis, tapi boleh bawa sampai ke rumah..

hatikosong replied at 5-9-2018 10:23 AM
ya puan,

Suami sy seorang panas baran orgnya, tapi dia cepat sejuk juga,

I see.. Ok

1st, counter energy panas dalam tubuh dengan energy sejuk

Makanan bersifat sejuk sederhana
1.green tea
2.tembikai merah
3.timun
4.lemon
5.pisang,pisang embun(jangan selalu)
6.mint leaves untuk melegakan pernafasan

Energy huby puan kemungkinan agak overwhelm, jika beliau ada pernah belajar ilmu pernafasan tenaga batin dekat kawasan perut kurang dikawal dengan baik, jadinya naik turun mendadak. Energy di kawasan perut panas dan terbeban.

Belajar ilmu makrifat ini bukan sembarangan boleh masuk ilmu sahaja kerana jika tak detox dan tidak mampu mengawal energy, jadinya energy jahat dan baik menjadi keliru dan berlawanan dalam tubuh badan. Yang tak mampu mengawal kedua-dua energy akan mudah gila, gila isim atau hilang akal.

Langkah terbaik ialah berniat membersihkan diri dengan detox unsur-unsur liar di dalam tubuh dan disiplin mempraktikkan nya.

Saussurea replied at 5-9-2018 11:42 AM
I see.. Ok

1st, counter energy panas dalam tubuh dengan energy sejuk

"Langkah terbaik ialah berniat membersihkan diri dengan detox unsur-unsur liar di dalam tubuh dan disiplin mempraktikkan nya."

Sis.. ayat kat atas tu macam mana nak buat ? maksudnya detox unsur2 liar dalam tubuh dan disiplin.. adakah ia bermaksud dari seri pemakanan dan juga cara hidup yang lebih harmoni..

Tq sis.. insya allah, saya akan cuba praktikkan

Follow Us
hatikosong replied at 5-9-2018 12:07 PM
"Langkah terbaik ialah berniat membersihkan diri dengan detox unsur-unsur liar di dalam tubu ...

Aha. Di situ perlu membuang dahulu ilmu-ilmu yang tak bermanfaat dan menjejaskan tubuh badan seperti ilmu pemanis, pelaris, penggerun dan sebagainya jika ada.. Perlu berjumpa guru untuk memulangkan. Atau berniat sahaja membuang jika guru telah tiada atau jauh.

Mandi limau untuk membuang sisa energy kotor. Merendam kaki ke dalam air garam untuk meneutralkan energy. Mandi sungai yang sejuk untuk melegakan saraf tegang. Air terjun untuk minda yang terang. Ke laut untuk lebih oksigen.

Kemudian puasa diet, detox dengan makanan yang sejuk sedikit. Selaraskan yin dan yang energy. Dan pernafasan dalam.

Saussurea replied at 5-9-2018 12:25 PM
Aha. Di situ perlu membuang dahulu ilmu-ilmu yang tak bermanfaat dan menjejaskan tubuh badan seper ...

ooo...
tapi mcm mana sy nak cakap ya. suami sy ini ego tinggi pun ya juga..
mcm ada betul sis ckp ilmu pemanis ni.. dulu pernah kantoi dengan saya,
saya jumpa mcm sejenis ayat pelembut hati katanya.. tapi katanya dia dah lama tak amalkan,
dulu dia amalkan sebab nak tolong orang.. tapi sy tak tahu sekarang ini dia dah betul2 buang ke tak

hatikosong replied at 5-9-2018 12:37 PM
ooo...
tapi mcm mana sy nak cakap ya. suami sy ini ego tinggi pun ya juga..
mcm ada betul sis ck ...

Ego tu biasalah puan haha. Puan cuba berhikmah selalu sebabnya orang yang ego ni jangan ditegur direct. Tekan saraf katanya.

Ilmu pemanis dan seumpamanya tu sangat panas. Ilmu kaf40 ke dan macam-macam lagi walaupun surah yusuf sekalipun. Rezeki pun susah  nak masuk. Rezeki seperti keharmonian hidup.

Ilmu pemanis semulajadi senyum saja haha. Selawat ok la, ilmu sejuk.
Selawat pun salah satu hadiah kepada orang. Puan  boleh cuba selawat banyak-banyak niat hadiah lembutkan hati untuk pujuk hubby. Selawat tafrijiyah dsbg.

Semoga membantu..

Saussurea replied at 5-9-2018 01:15 PM
Ego tu biasalah puan haha. Puan cuba berhikmah selalu sebabnya orang yang ego ni jangan ditegur di ...

Baik sis,

Terima kasih ya atas nasihat dan ilmu2 yang diberi..
Insya allah.. saya akan buat..

Kenapa dgn surah yusuf tu tt? Byk bertebaran di fb pasal surah ni..br nak try amalkan.. Bole explain in detail tak?.. Tqvm

Sabel replied at 5-9-2018 02:59 PM
Kenapa dgn surah yusuf tu tt? Byk bertebaran di fb pasal surah ni..br nak try amalkan.. Bole explain ...

Surah Yusof ayat 4-,bila diamalkan untuk dijadikan pemanis, pemikat, tujuan kepentingan diri, menarik perhatian. Boleh jadi kesannya memakan diri sendiri.

Ooh.. Tak jadi la..huhu..

Morning..

Isu lgbt yang sedang diperkatakan boleh dianggap sebagai situasi yang agak sensitif.
Punca lgbt bukanlah disebabkan masalah mental dan seumpamanya. Ia terjadi kerana seseorang yang terlibat ini sangat berlembut hati lalu memendam trauma jauh di dalam hatinya. Golongan kecelaruan identiti mengamalkan tradisi turun temurun dari keluarga seperti agama dan kepercayaan yang akhirnya telah menjadi contra dengan dirinya, berpunca daripada ada perasaan tidak puas hati terhadap ahli keluarganya atau seseorang yang pernah rapat dalam hidupnya sewaktu awal kehidupannya yang masih innocent ketika waktu itu yang mana baginya isu tersebut sangat peribadi dan mendalam buatnya dan tidak akan selesai baginya. Orang kecelaruan identiti hanya memilih orang yang tertentu sahaja untuk masuk ke dalam hidupnya.

Orang kecelaruan identiti boleh jadi sesiapa jua walaupun seorang hetero.

Namun kebanyakan kecelaruan identiti berakhir dengan lgbt. Ada isu kurang percaya diri, dengan kemampuan dirinya yang sebenarnya amat berpotensi. Mereka memilih kerjaya mengikut cara tersendiri yang kadangkala unik, untuk survive dan berjaya, dan tidak mempedulikan pandangan masyarakat sama ada caranya betul atau melanggar norma. Kehilangan personal power, maruah dan rasa hormat untuk dirinya atau orang lain adalah kerana tidak mampu untuk menyuarakan kesakitan/trauma yang berlaku di masa lampau terhadap orang yang menyebabkan sakitnya. Hatinya juga tertutup buat orang-orang yang sering menghakiminya.

Mereka sering merasa menjadi mangsa keadaan, sering rasa ditindas atau dibuli. Dalam perhubungan, mereka gemar dikawal pasangan kerana kekurangan personal power.(self esteem) namun mereka juga sangat drama atau queen.

I berharap agar semua pihak hormat dengan orang kecelaruan identiti terutama jika mengenali sama-sama, silalah memberikan sokongan moral. Berhentilah menghukum dan menghina.

Orang kecelaruan identiti perlu mencari keberanian untuk berhadapan dengan diri sendiri. Kemudian barulah bersemuka dengan pihak yang pernah merampas kehidupannya.

Jikalau tidak mampu, tiada kekuatan untuk melakukannya, atau pihak tersebut telah pergi, letgo, maafkanlah pihak tersebut dan diri anda sendiri.

Saussurea replied at 30-8-2018 06:52 AM
Morning everyone,,

Antara petua untuk mengelakkan minda, tubuh dan jiwa, bebas daripada sakit me ...

Boleh TT suggest makanan jenis camna yang elok dimakan? Tq in advance atas perkongsian hehe

Assalamualaikum TT Saussurea..saya sangat tertarik dgn topik ni..pengalaman Tt rasai mmg sgt menarik..saya juga pernah mengalami situasi yg Tt ceritakan cuma sll tak lepas astral travel..sbb saya cepat sgt terlena..saya pernah eksiden teruk dulu semua rakan saya meninggal seorg koma dan hanya sy cedera patah tgn dan kaki..semasa dlm tempoh sakit..saya pernah didatangi seorg wanita yg menghulurkn saya air..sangat sejuk rasanya..sangat real.. Rupa2nya saya tidur tiada sesiapa dtg beri air..antara pengalaman astral yg saya ingat sy rasa sejuk keluar dr rumah terlalu ringan..saya ibarat cahaya bjln dlm gelap..bila saya sedar kembali ke tubuh

miftahuljamilah replied at 7-9-2018 09:12 PM
Assalamualaikum TT Saussurea..saya sangat tertarik dgn topik ni..pengalaman Tt rasai mmg sgt menarik ...

Adik saya juga mempunyai pengalaman mcm TT tapi dia rahsiakn dr kecil..saya cuma tahu masalah dia slps saya baca dlm fb org berdarah O kemungkinan alien terus dia terkesima..barula perlahan2 dia bercerita apa yg dia alami selama ni..saya tak sangka pelbagai pengalaman ghaib yg dia alami..

TT mempelajari ilmu tasawuf ke? Selepas saya mengalami pelbagai pengalaman..saya tlh berubat dan disuruh membuang saka..slps saya buang saya baru bljr tasawuf secara berguru..tapi sbb saya wanita dan hanya sendirian bljr.. (suami tak minat) maka ia terhenti..

Saussurea replied at 26-5-2018 01:43 AM
I mempunyai banyak kisah tentang pengalaman alam spiritual.

boleh dikatakan I dianugerahkan esp.  ...

Saya tak pernah nmpk secara nyata..tapi kalau jumpa lawan dlm.mimpi tmasuk kes sihir bantu org dll

nefnefnef replied at 7-9-2018 01:44 PM
Boleh TT suggest makanan jenis camna yang elok dimakan? Tq in advance atas perkongsian hehe

Makanan yang baik seperti -

1.sumber haiwan dari daging dada ayam organic, telur organic atau telur ayam kampung, ikan laut seperti siakap, talapia

2. Sumber buah dan sayuran dari nenas, tembikai, betik, mangga, anggur, kren beri, ubi kentang, lobak merah, timun, capsicum, pisang, brokoli

3. Herba dari ketumbar, rosemary, thyme, basil, halia, kunyit (tidak berapa panas) tongkat ali

4. Bijirin dan kekacang dari beras perang, quinoa, flax seeds, chia seeds, cashews, almonds, walnuts, beras putih kurangkan sebab kutang zat.

5. Minyak zaitun(masak) minyak kelapa(minum) , flax seeds oil(untuk otak)

Sebenarnya agak sukar untuk menjaga pemakanan kerana peniaga dengan promosi makanan yang kurang menyihatkan. Kalau keluar ke mall, i prefer makan ke kedai bms organic sebabnya senang untuk order food yang ok.

Apa-apapun makanan perlu sesuai dimakan dengan empunya tubuh badan, dan juga tujuan-tujuan khusus untuk berubat.

Makanan dimakan dengan berdoa. Makanan tidak boleh dicela jika tak sedap. Makanan dimakan dalam keadaan tenang. Makanan dimakan tanpa berbual atau menonton.
Makanan tambahan/supplements yang bukan sintetik/tiada filler
Cara penyediaan makanan
Sumber makanan

Wah,... banyak perlu dititikberatkan, diharap bertabahlah sekalian..