CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3391|Reply: 37

Perlu ke terus berkawan?

Post time 12-5-2018 04:45 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hi korang..
Nak share 1 cerita.... i ada kawan2 yang i baik sgt... Tapi friendship kami punah akibat salah paham dari dia sendiri.... Dan dia cakap benda yang i sendiri tak cakap pd kawan2 yang lain....

Lepas tu, kawan2 i pun benci kan i..... I sedih sebab tak sangka dia macam tu.... I berkawan dengan dia dan kenal kan dia dengan kawan2 i yang lain sebab dia tak ada ramai kawan sangat.... Sebab kesian dia selalu sorang2.... Lunchtime sorang2, lepak sorang2, so i ajak dia berkawan dengan kawan2 i....

Dan yang paling terkejut, kawan i yang dah berkawan dengan i hampir 10 tahun ni pun dah termakan cakap dia.... Diorang lebih percaya kan dia yang diorang baru kenal setahun jagung.... Dan kawan2 i ada jugak yg mengata & mengumpat dia cuma i tak nk bagitau dia sebab takut dia sedih, kecik hati ataupun meroyan....

Sekarang diorang tengah berseronok2 sedangkan i tengah bersedih.....  walaupun i tak salah, i tetap rendahkan diri & buang ego i minta maaf pada dia & kawan2 i kalau i ada buat diorang salah paham, kecik hati atau apa2 ajeee...... Tapi diorang kata i ni talam dua muka yang kononnya diorang ni jahat, i ni mangsa keadaan.... I tak paham apa masalah diorang....

Kalau lah i ni jahat, dah lama i bagitau apa yang kawan2 i penah mengata pasal dia.... Almaklum lah dia ada kerjaya, berharta, anak orang berpengaruh.... Mungkin orang lebih dengar cakap dia dari i yang hanya kerani cabukkk.....

So, patut ke i jauhkan diri dari diorang??? Apa yang patut i buat? Kiranya i teraniaya sebab difitnah..... Patut ke i terhegeh2 buat baik dengan diorang sedangkan diorang dah anggap i dah mati?? Mohon kata2 nasihat dari warga CF.....

motip yang ni pon jadi isu
tinggalkan je la orang camtu..tak bawak sen dalam hidup

MeghanK replied at 12-5-2018 04:51 PM
motip yang ni pon jadi isu
tinggalkan je la orang camtu..tak bawak sen dalam hidup

Ermmmm.... Bak kata orang, putus kawan lagi seksa dari putus cinta hahahahahhaha.....

Pada aku, ko dah tak ada sebab untuk jadi kawan diorang lagi. Ko pun dah mati pada diorang kan?
Tak best nak berkawan bila ko macam, "eh kawan la dengan aku, kawan la dengan aku". Apsal ko kena mintak orang untuk berkawan dengan ko? Biar diorang jadi kawan ko, because they want to. Make new friends, dear. Lantakkan mereka. Satu hari nanti diorang akan tahu kebenaran.

Tkde kawan pn leh je hidup tau...

Edited by Kakaknanako at 12-5-2018 05:10 PM
ayorsuam replied at 12-5-2018 04:54 PM
Pada aku, ko dah tak ada sebab untuk jadi kawan diorang lagi. Ko pun dah mati pada diorang kan?
Tak ...

Betul jugak ye..... Sebab ye lah ni kira ni pertama kali i kena dengan orang seteruk macam ni.... Nak pegi kerja pun dah tak syokkk..... Diorang pun penah cakap dekat i, "pergi cari mangsa baru....."

Follow Us
Buat tak tau je....

Tak rugi pn tak join org mcm tu...kau buat hal kau je...

Satu hari nanti, kekwn lama kau tau lah sapa dia tu....

Dah...tak yah sedih....wassap bf mintak dia bawak kau gi tgok Avengers

jazaa100 replied at 12-5-2018 05:22 PM
Buat tak tau je....

Tak rugi pn tak join org mcm tu...kau buat hal kau je...

Hahahahhaha..... Tak minat pulak avengers.... Anyway, tq

Ptt ah xramai kawan!! Sebb perangai mcm jilakeeeeee!! Hahahahahhaha! Kuat meroyan tuw bahaya, baik xpayah berkwan dgn org mcm tuw,, xrugi pun ah,, ko susah manew adee dorg tolong pong!! Abaikan jeww,,dorg tgh seronok2, ko pulak yg buang masa pikir kat org yg perangai macam binatang kaler pink! Bahahahahahhaa

mulakan hidup baru, jangan kawan dengan jering

CiliPadiSedap replied at 12-5-2018 05:37 PM
mulakan hidup baru, jangan kawan dengan jering

Kawan dengan jering? Maksudnya?? Hehhehehe

ni kisah kawan2 ofis ye? pedulikan diorang tu. ko fokus kerja from 9-5 pastu 5 sharp ko blah. Yg penting kerja betul2 dan jgn buat hal dgn boss cukup.Ingat tujuan asal ko gi office hari2 tu utk ko buat keja, hujung bulan dpt gaji halal. Kalau ko mmg jenis takleh hidup tanpa kawan, carilah yg baru kat luar office.

misc replied at 12-5-2018 05:51 PM
ni kisah kawan2 ofis ye? pedulikan diorang tu. ko fokus kerja from 9-5 pastu 5 sharp ko blah. Yg pen ...

Ermmmm.... Bila pikir kan balik kalau i keluar dari company tu, nampak sgt i yang salah.... Betul tak? Tak apa selagi boleh hadap, i hadap aje lah.....

Palabis replied at 12-5-2018 05:35 PM
Ptt ah xramai kawan!! Sebb perangai mcm jilakeeeeee!! Hahahahahhaha! Kuat meroyan tuw bahaya, baik x ...

Hehee.... Tq atas nasihat yang diberi.....

Aku tk suka mcmnilah..kawan2 last kita rasa serba salah. Ada kes dlu..aku ckup baik jaga kawan2 2 kali aku rekemen keja dua2 buat taik..last aku jga yg busuk..kawan lagi ngan mrmber baru dak2 keja sebuilding..bab belanja makan bawak makan2 yg aku masak..last diorg kawan sebab nak favor from me..bole plak tknak tegur aku kat tempat makan sebab takut kolig india dia marah sebab tegur org lain..india tu org opis dia dan harus rajin suck up that india..end then few fren lain pon camtu..aku kan kawan sunggu2 nak baik tapi aku sedih dibuat camtu..biar la buat hal sendri. Nak kawan2 pon dah takde mood skrg. Ompompuan taulah kan..sosek2 tanya itu ini..aku plak takut telepas cakap.

Kakaknanako replied at 12-5-2018 05:56 PM
Ermmmm.... Bila pikir kan balik kalau i keluar dari company tu, nampak sgt i yang salah.... Betu ...

laaa.. jgn la resign pulak. just buat dekkkkk kat org2 mcm ni. bukannya terus tak kawan dan tak ckp dgn diorang, just bukan jadi bff je means ko sembang bila perlu saja & pasal hal2 ofis sudah. tak perlu share benda2 personal. Slowly ignore org2 mcm ni. Mmg la menyampah kan sebab kena hadap muka2 tu hari2. Tapi tak berbaloi sampai nak resign dari kerja.

misc replied at 12-5-2018 06:47 PM
laaa.. jgn la resign pulak. just buat dekkkkk kat org2 mcm ni. bukannya terus tak kawan dan tak ck ...

Masalahnya pasal kerja pun diorang tak bercakap.... Diorang pakai orang lain utk sampaikan.... Langsung berprofesional.... Dah tua masing2 tapi act like a childish....

berkawan biar seribu
bercinta biar satu

I'm 33 and have no best freind. I ada families, tunang dgn colleague jah. I ok je. Less drama

ini kawan seofis ka,
rakan2 seofis sebenarnya x boleh rapat sgt, tikam belakang biasa berlaku di ofis, patut kawan biasa2 aja sekadar rakan sekerja, x perlu lebih2
rakan2 serumah pun bergitu, juga rakan2 luar lain
ada rakan boleh dikongsi cerita ada yg x boleh,  

12Next
Return to list New