CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7591|Reply: 58

Banker ke aku ni?

Post time 14-5-2018 01:08 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum..nak meluah rasa.. saya bujang..jenis menabung..Jenis lembut hati(hati2 lah kalau dah panas hati apa jadi ). Gaji tahap miskin bandar kottttt kita ni...
Alkisah adek beradek lain tiada kesedaran menabung tok diri sendiri..asal sesak je duet cari saya..mntk bukan sikit2..cth: nak kebumi anak duet takde mintak ( dye kata pinjam tp x ganti pon) 500..cth lain, sebulan gj lesap sebab kene saman apa tah..kalau tak bayar on that day kene naik mahkamah( tak bape ingat kes dh lama).. Nak cerai, xde duet bukak fail katanya, mntk pinjam 150..tak bagi pon sebab keraskan hati..dan hari ni dua org sekali mntk nak pinjam..sorang 100..sorang 500(yg ni kete tunang eksiden..dye rs bersalah sbb dye yg ajak tunang balik kg)..kete tu abang kpd tunang dye yang punya..katanya nk bayar saman kesalahan & towing..lepas tu saya tanya
Saya: kalau kete tu kete aku, ada tak nk hulur?
Dia:kalau ada duet aku hulur
Saya: oo, untuk tunang xde duet, cari aku.. Kalau kete aku yg kena, jawab cmtu pulak  ..500 xde lah..100 bole la pinjam..nak tak( dh kecik hati, dia diam je)
Pahtu kecik hati pulak bila tanya cmtu...apa saya xde hati ke?
Sy more concern kejadian pinjam utk eksiden ni...kejam ke soalan? Kebarangkalian nk dpt balik duet tu payah le...lagi2 hutang lapuk..suro saving buat dang...bila sesak hurmmm..asyk jd banker je..pulangan takde..i is stresssssss...sampai mindset bila berkawan dgn orang lain takot kene kikis..boleh bg pandangan? Moge2 tenang hatiku ini...mekaseh..muachhh ciked  

best la ade adik bradik cm ko..asal mntak je msti dpt..
xleh ke ko jwp xde duit ke..gaji dh abis ke..
xpon ko xnk bg adik ko pinjam ko simpan duit kt tmpt susah nk kuakn..

Ckp je xda duit langsung... tgu gaji.. kena keras hati...
Ituler ayat aku bila org nak pinjam.. dah pinjam buat2 lupa.. mcm kita pulak yg pinjam bila nak mintak duit.. dari sakit hati, jgn kasik pinjam... ckp xda duit langsung.. nak mkn pun tunggu gaji

Keraskan hati.. kalau yg pinjam pandai bayar balik tu boleh consider. Kalau yg tak pernah bayar tu kirim salam sikit..

Dh tau mcm tu keraskan lah ht..ko je yg blh ubah diri ko bkn org lain..jgn slhkn opportunist ni jgk sbb dlm dunia ni ade mcm2 jenis org..pokok pangkalnye u have to be smart

ye.. memang adik beradik amik kesempatan atas kelembutan (or kebodohan?) awak..
so belajar untuk keraskan hati dan kata tidak..
sampai bila nak spoon feed adik beradik tu..
melainkan mereka masih belajar dan perlukan bantuan kewangan untuk belajar (bukan utk gf bf), tak apa..
tapi kalau masing-masing dah kerja dah kawin dah bertunang, tak payah la nak bantu lagi..
bukan tanggungjawab awak untuk tanggung mereka sekeluarga dan pasangan mereka..

Follow Us
Simpan tempat lain..biasa kan dlm wallet ada 20rm ja..sila buat acc bank lain yg adik beradik xtau..tiap kali p cucuk bank yg duk ada ni tunjuk baki..nahh ada 2 kupang ja bang oiii..

Mungkin kalau dah bertunang tu takyah la tolong. Adik-beradik yang muda, hat kecik tu yes la perlu dibantu. Bak kata mak konah "kalau nak menggatai, pastikan hangpa dah boleh jaga diri. Jangan makan pakai pon mak pak tanggung lagi nah..".

Baiknya TT.nmpk sgt adik beradik TT amek kesempatan kat TT.keraskan hati.tak kejam pun sekali sekala tolak.

same case..  kadang try keraskan hati..  nnt depa akan guna mak utk pujuk kita..  Aishah serba salah.. geram..  kesian.. nyampah semua ada

Untung lah weh ada adik beradik cam ko tt
baik hati sgt..
sila keraskan hati pasni eh
aku kalau dgn adik beradik yg liat nak byr, mmg aku tak bagi
tapi kalau ada rezeki lebih, aku bg duit kat depa
atau belanja baju raya ke
lain tu..bagi pinjam dgn belanja

same case... kadang2 rasa bodoh je..

kadang2 utk diri sendiri nak membeli, berkira2...

tapi kalau org nak guna duit/pinjam, cepat jer i bagi...
byr balik tak jugak...

nasib badan, kdang2 dah keraskan hati... tapi x jugak boleh, last2 terbagi jugak

Takpe la dik.. ko tak keseorangan .. laki akak pun mcm ko.. lagi mintak riban riban. Bila tak dpt ngentan dik. Paling best mak mentua org tgh.. bila dieorg tak dpt pinjam.. disuruh mak mintakkan. So akak rasa manusia ni mmg takde kesedaran sivik. Tamak duit org. Sbb bila ko susah takde org tolong. Ko ckp takde duit pun org tak percaya. Sabar je la dik.

Banker amik duit more than bagi duit dek...bagi pun bersyarat ketat...ko bukan banker....ko pemberi sedekah tu.....siler bertahan untuk kuatkan diri dari memberi....

apa adek bradek amik kesempatan gini.. melampaunya.. sian ko.. kalau dah kes gini, ko kne keraskan hati jgn bg.. kata ja tadak sen.. mampos p la gitu..

kalau adik-bradik jenis pandai pinjam tapi takde initiative nak bayar balik tu mmg haru la.. maybe diorang ni jenis kena remind selalu kot...

aku selalu je kena mcm ni... xtahu knp, org suke cari aku utk pinjam duit. Dan selalu jugaklah nk membayar balik tu liat, kna mintak bru bayar.  Tu pn bkn byr penuh.. klu pinjam 400, pulang blk 200 la. Klu pinjam 500, pulang blk 300...sampai kdg2 aku yg naik malu nk mintak.

Yg pinjam tu bkn miskin pn...kebanyakkan nye keje bagus, kete besar.

Skrg ni, aku buat pendekatan...ckp xde duit je kalau org nk pinjam. Time aku susah..xde sape nk tlg pun.

cakap tak ada duit

bila dorang nak pinjam jer..tt ckp kat dorang.. aku bru nak pinjam kat kau ...bru senang nak kata takde duit..

budakshinchan replied at 14-5-2018 02:53 PM
same case..  kadang try keraskan hati..  nnt depa akan guna mak utk pujuk kita..  Aishah serba salah ...

Yes..lemahkan kite dgn mak...dh cakap kt mak...lepas ni x pyh dh la nk tolong...masing2 nk hidop kott..