CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hagemaru12

Kahwin Lebih 5 tahun..Suami/Isteri Banyak Membantu atau Biawak Saja?

salmon-suki replied at 15-5-2018 06:29 PM
Ku belum kawin lg..tp nk taw jgk,ape rahsia utk kekalkan perkahwinan hingga ke akhir hayat tanpa ada ...

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Bila dh kahwin, masalah rumahtangga mesti akan timbul punya.  Ringan or berat bergantung bahagian masing2.  Cara kita handle problems tu la yg akan menentukan pjg atau pendek, bahagia atau sakit rumahtangga tu.  Kalau masalah ringan dan bukan masalah berat spt lari aqidah, domestic violence, biawak dll masalah berat... selagi boleh selamatkan, selamatkanlah.  Kita sebenarnya belajar terima partner bila masuk alam rumahtangga ni.  Terima flaws dia, terima dia seadanya.  Same with our partner.  Vice versa la kan.  Do not get too emotional over petty things.  Akhir zmn ni mcm2 dugaan n temptations.  Semua perkara boleh jd punca gaduh... dari smartphone sampai ke belanja dapur.  Kalau nk bahagia, kena berfikiran dan bertindak dgn rasional dan matang.  Ckp mmg senang... tp nk buat semua tu kena ada guts la... especially bila partner selalu buat tindakan yg mengecewakan over n over again.  Hate the actions, not the doer. The marriage can last forever.  I'm not kidding, it's possible.  Sabar, be forgiving dan berserahlah 100% kpd Allah.  Just let our love for the Almighty leads us to happiness in this world n hereafter.

JDT replied at 17-5-2018 01:56 PM
Sama dengan suami saya juga..
Dia kalau ada duit lebih memang tak berkira dengan saya dan anak2.
...

Alhamdulillah

JDT replied at 17-5-2018 01:56 PM
Sama dengan suami saya juga..
Dia kalau ada duit lebih memang tak berkira dengan saya dan anak2.
...

I pun oldies kak. Tapi lagu i nak bajet2 lagu dak WeChat.haha

So far sgt membantu, semoga kekal hingga hujung nyawaku, chewahhhh puihhh.

dia memang la tak membantu sangat kerja-kerja rumah.
tapi dia sediakan semua kelengkapan.
dan kalau i malas, dia suruh panggil part time helper untuk kemas rumah.
sebab dia pun jenis tak boleh tengok rumah bersepah
atau ajak makan luar.
dulu pun dia sediakan bibik.. tapi bibik dah balik sebab tak sihat
semua benda dalam rumah pun dia sediakan..
so, i ok jer... hahaha tak mampu kalau takde dia...

Genkidesuka replied at 17-5-2018 06:05 PM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Bila dh kahwin, masalah rumahtangga mesti akan timbul pu ...

Betul tu, akak setuju. Memang tiap perkahwinan tiada yang sempurna tapi yg penting kita cuba sebaiknya.
Hahah jangan harap nak tangankan kita atau ambil kesempatan membiawak, ni kalau kena memang akak karate terus..
Anak2 perempuan haruslah dihantar belajar seni pertahankan diri, anak2 akak hantar belajar tae kwan do huhuh..ngeri akak tengok gambar emilia hanafi penangan ex lakinya..

Follow Us
kuihbakar replied at 17-5-2018 09:34 PM
I pun oldies kak. Tapi lagu i nak bajet2 lagu dak WeChat.haha

Jangan tak tau..akak pun terpengaruh juga dgn lagu bbnu penangan anak2 ...hahha

Pd iols perkahwinan kalau berlandaskan syariat..ins allah allah akan bagi jalan2 kebaikan dan kemudahan pd pasangan tsb.
Bersedia menerima baik buruk pasangan dgn IKHLaS kerana nak dpt pahala..pasti allah bagi rewards setelah kita BERUSAHa.
Kita selalu mengharapkan hidup bahagia tp tak berusaha mendapatnya.
Teringat Prof Kamil, penulis buku Travelog Haji. Iols pernah dgr ceramah dia. Dia kata ms muda@awal perkahwinan perangai dia teruk. Diberi kelebihan bijak, dia rs sombong,b judi, minum kalau x silap. Solat dan puasa pun jarang. Suka main golf dgn kwn2 ntah pape.
Dia syukur bila ni masuk umur 40, dia insaf. Dia kata hidayah allah tu dtg berkat doa isteri dia yg bertahun lamanya minta allah kembalikan suami dia ke pangkal jln. Lps tu, dia belajar solat dr basic, mengaji dr alifbta dan bykkn membaca dan join majlis ilmu.

Dah lebih 20 tahun berkecimpung dlm dunia sharing rumah, kereta, kucing, katil, anak, dapur so buat ajalah apa yg mampu. Tak mau buat pun takpa laki ada utk dikerahkan....ada kerja yg dia buat tak payah nak suruh umpamanya check enjin keta, buang sampah, bagi makan dan bersihkan toilet kucing, sapu dan vakum, sidai dan lipat baju (yg ni amin sgt)

Apa lagi?...dan mcm-mcm lagi....ya, ya ada satgi nak ngutuk aku bini paling malas. I ok punya. Aku mmg malas sesungguhnya cuma rajin masak dan cuci bilik ayaq saja..

tak tau nak pilih jwpn mana poll tu...

dah 15 tahn kawen...kitorang xde anak...jadi asben penting dlm hidup aku sebagai kawan borak n gaduh...sunyi wei kalau dia xde...aku nak gaduh ngan sape.

bab2 lain dlm hidup 50-50 kitorg share sume dr segi duit/harta mahupon keje umah...mana yang x boleh share msg2 buat sendiri2...jadi dia ada alhamdulillah bersyukur...kalau dia xde tetap boleh hidup cuma kena usaha lebih la.

entahla. tak tahu nak masuk kategori mana.
ada masa best. ada masa tak best.
susah sket kalau aku pentingkan kekemasan rumah tapi, laki aku ok aje sepah2. dia boleh aje baring kt timbunan kain baju blum lipat.

Yang pasti kalau orang tanya, kalau diberi peluang tukar masa, nak kawen awal ke nak kawen lewat? aku pasti jawab, kawen lewat.
tak hingin la aku kawen muda2/ awal utk jadi bibik. penatlah wat keje2 umah. itu sgt pasti.

JDT replied at 18-5-2018 02:19 AM
Betul tu, akak setuju. Memang tiap perkahwinan tiada yang sempurna tapi yg penting kita cuba sebai ...

kak emilia tu black belt taekwando k

SLAManya replied at 12-6-2018 01:13 PM
kak emilia tu black belt taekwando k

Huhhh... La ye ke.. Macam ni kena belajar macam yang shao lin tu yang boleh cucuk2 point sendi tu...biar lumpuh..

JDT replied at 12-6-2018 06:09 AM
Huhhh... La ye ke.. Macam ni kena belajar macam yang shao lin tu yang boleh cucuk2 point sendi tu. ...

silat pun ok jugak..
i dulu taekwando juga bawah black.. itu pun i belajar sampai umur i 20

SLAManya replied at 12-6-2018 02:22 PM
silat pun ok jugak..
i dulu taekwando juga bawah black.. itu pun i belajar sampai umur i 20 :lau ...

Wahhh....bestnya..  Saya guna seni lentuk liuk je kalah suami... Takat miaow je terus dia terduduk hahah.. Suami sebenarnya baran tapi tak naik tangan, cuma kuat suara bila marah..
Kelip2 mata buat muka sedih,  pastu buatlah mata berkaca, terus lembut hatinya..
Anak2 pun cakap akak the gentlest manipulator queen... Huhuh.. Killing with kindest,  acah2 lagu Selena Gomez..

JDT replied at 12-6-2018 06:28 AM
Wahhh....bestnya..  Saya guna seni lentuk liuk je kalah suami... Takat miaow je terus dia terduduk ...

haha opposite lah... saya garang sikit, maybe saya pun lagi tua dari husband
tapi so far belum pernah sekali pun saya tibai husband saya
kalau mengusik, dia nak calit2 air liur ke (sorry gurau laki bini) saya ngelat2 je sambil gelak tak ingat dunia
kalau dah gelak tu memang lah lemah sendi2 kan

SLAManya replied at 12-6-2018 02:59 PM
haha opposite lah... saya garang sikit, maybe saya pun lagi tua dari husband
tapi so far belum pe ...

Ini akak setuju... Part gelak2 memang tak jadi marahnya.  Walaupun Kadang2 lawak suami hambar dan agak krik krik,  akak bantai gelak amik hati..
Dalam membuat  keputusan selalunya, akak buat macam kagum dan setuju dengan cadangan dia.. (tenguk isu camana) tapi bila akak tahu idea akak lagi ringkas dan cepat capai matlamat,  akak akan twist sampai ikut plan induk akaklah..
Jangan terus bantah usul beliau, kena jaga ego dia juga dan buat sampai beliau rasa idea akak tu actually cadangan beliau.. Hahah
Most of the time,  i let him has his way..haha

shernazz replied at 15-5-2018 06:10 PM
Saling membantu....
Tp.iols br kawen.8 tahun..masih merangkak.lagi..hehe

Dah kawen 8 tahun, kira ok la tue. Dah masuk darjah 2. iols, baru nak masuk tadika.

Hana replied at 12-6-2018 10:08 AM
entahla. tak tahu nak masuk kategori mana.
ada masa best. ada masa tak best.
susah sket kalau aku  ...

Kak hana kawen lambat tue umo bapo? Sorry tanya.

JDT replied at 12-6-2018 07:33 AM
Ini akak setuju... Part gelak2 memang tak jadi marahnya.  Walaupun Kadang2 lawak suami hambar dan  ...

betul kan tak kisah umur berapa pun suami kita, biar dia jadi leader
kita ni sebagai co-pilot je bagi cadangan2 je
baru dia rasa dia ketua dan bertanggungjawab kat orang2 yang dia pimpin tu

bab financial kalau suami isteri bekerja pun macam tu
biar suami lead, isteri jadi tukang penampung je
baru dia tau erti tanggungjawab.. gittew