CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: espri6006

Cerita Hantu - Hiking

aku kalo bab2 panjat bukit ni fail sikit..
time naik nak terberak la..nak terkencing la..
bila dah turun tak rasa pulak

anarina replied at 12-2-2019 01:36 PM
Area mana beb?- bukit kutu, broga, angsi, datuk, gunung berembun/telapak buruk, bukit baginda, pin ...

baru berjinak2 hiking geng...
tq.. baru tau fb hacam..
jasa anda dihargai..

btw.. nk tambah citer sikit je la.. zaman muda2 study dulu. masa orientasi, kena ikut la g camping kat ulu bendul sana. aku igt2 lupa. tp tempat tu ada tapak khemah banyak la. yg bersimen tu. so malam 1st tu aku kena berjaga malam jg tapak. tempat ni mcm berbukit sikit. aku pny tempat kat belah hujung atas. belah bawah ada la org lain jaga n paling hujung bawah tu tmpt fasi lepak2, tmpt simpan makanan. tmpt tu terang letak byk lampu.

tempat tu agak terang sebab kat bawah tu lampu dia suluh byk gak. berbekalkan lampu suluh biasa aku dok round2 area khemah2 atas. geng lain tdo sudah. lupa nk cakap, tapak khemah tu ada pokok2 kurus tp tinggi. so tertutup la langit. pokok apa aku tak tau.. haha. dah malam, lepas dari pkl 12 tiba2 aku dgr bunyi mcm hujan timpa daun2 pokok. waa.. sudah, basah plak malam2 ni. hujan tu dgr dtg dari hujung atas bukit. tp lepas tu aku dgr dari hujung bawah plak.. aikk, pelik dah aku masa tu.. lg pelik sebab setitik air pun takde. aku pun suluh la ke atas, nampak daun2 pokok yg lebar tu je pun. org2 yg jg bawah n fasi elok mcm takde apa2 pun masa tu..

lepas tu tiba2 aku dengar mcm ada benda atau orang ke apa ke berlari.. bukan sorang dua berlari tapi mcm banyak.. kira ko dengar mcm stempede tu la lebih kurang... datang dari atas gak.. aku tgk la amende yg datang, kot dalam hutan ada babi ke rusa banyak2 tengah lari.. pastu bunyi tu beralih dari atas ke tepi kiri.. pastu kanan.. bawah.. macam dari setiap arah tp bukan serentak. jap atas, jap tepi, jap bawah.. aku takut la masa tu.. tgk orang lain2 rilek tak dengar apa2.. aku tanya kat org berjaga belah bawah.. aku jerit sikit.. dengar apa2 tak? tak salah budak cina.. dia jawab takda apa2 pun?

dah macam tu aku pun masuk khemah tdo je la.. hahaha.. fasi nak marah ke lantakkan.. dia pun dok tmpt makan dok ngeteh dgn biskut tak ajak aku.. tak la seram mana tapi lebih ke pelik. zaman muda masa tu.. ingat2 balik, berani aku suluh2 atas hujung semua. nasib tak nampak apa2.. cuma dengar je la.. hahah

taji2906 replied at 12-2-2019 02:41 PM
baru berjinak2 hiking geng...
tq.. baru tau fb hacam..
jasa anda dihargai..

ha ha..itu perkara biasa bila kita di tempat yang jarang atau tak pernah pergi...

Weh doa kan grup kami yang akan mndaki CBL pada 24-26 April 2019 ni ye. Rasa cuak pulak dengar cerita kehilangan ahli2 grup hking. Ada ynag tak jumpa terus sampai sekarang.

Masa zaman Uitm dulu aku selalu g hiking,

Antara gunubg yang pernah aku daki, Gunung Ledang, Gunung Dato,  Water rafting di kelantan, banyak la lagi aktiviti aku join sampai aku pun dah lupa.

Ada satu peristiwa ni yang aku tak boleh lupa sampai bile bile.  Kejadiani berlaku kat Gunung Dato. Gunung dato ni tak la susah nak daki. Sebba dia rendah je.. boleh turun naik hari yang same .. so tak payah bawak la beg berat berat.

Aku n the geng berkemah kat bawah, esoknya baru g daki. kita org ade dua kumpulan satu kumpulan dah nak dulu. so aku dgn kawan aku bertiga naik kendian.. dlm kul 9 lebeh la kita org naik. Group aku ni ade 1 je laki aku ngan kawan aku ni pomwan.

Aku naik mcm biasa beg kecik bawak air n makanan. Kwn aku yg laki tu bwk pisau la..kot kot ..kott..

Sepanjang aku naik tu takde ape ape kejadian la yang pelik.. cume masa nak sampai dah kat atas, aku dgn kawan aku pomwan sorang ni nak berlawan la lari sape sampai dulu..sambil lari gelak gelak tarik tarik ..aku nak sampai dulu..gurau gurau ..

Tetiba sampai kat satu lorong tu nak sampai pondok berehat dah..sebab dah nampak  ade atap(gazebo berehat),jaouh la sket tapi dah nampak da cucur atap.. tetiba aku dengar suara harimau kumbang mengaum dengan sangat kuat. Mcm rimau tu nak terkam aku dh..sekali je dia mengaum. dekat sangat bunyi dia..suara tu dari atas bukit tula yang nak sampai pndok tu... kenape aku kata rimau kumbang mengaum, sebab aku suke tengok national geografi.. so sebab tu aku boleh relate kata ngauman rimau kumbang.

So aku dgn kawan aku yang perempuan ni terkejut..trus patah balik kat kawan aku lelaki yang tertinggal kat belakang sebab kita org main kejar kejar kanak kanak ribena tadi...
kwn aku apesal korang? kita org ckap kita org dengar suara rimau.. kwn aku tu terkejut trus keluarkan pisau dia..suroh kita org dok belakang dia. standby..tapi kita org tak nagisss.

tunggu kejap kot kot rimau muncul..
...
dah 5 memet mcm tu
..

tunggu punye tunggu takde ape ape menjengah..

kwn aku yang lelaki tu tanya betol ke ape korang dengar tadi..
aku ckap aku tau ape yang aku dengar.. bukan khayalan

.......

kita org amik keputusan naik gak tapi kwn aku ni lead dulu...

.....

Sampai atas ade org dok kat gazebo tu (pendaki lain kita orang pun tak kenal).
Tanya kot kot dia pun dengar suara rimau kumbang.... pada aku mustahil pendaki tu tak dengar sebab suara tu datang dari arah diorang. lagipun mmg kita org dah nak sampai sangat dah kat pondok tu.. lagi berape saat je nak sampai.. .dia kata takde pun.. dah setengah jam diorang dok situ.. tak dengar pun  ape ape bunyi mencurigakan.. aku  n kawan aku yang main kejar kejar tadi keliru sangat..sebab aku memang dengar dengan jelas n kuat suara mengaum rimau kumbang tu...

...    .... ..... ..

aku keliru sampai sekarang
...

ape bende yang dok kacau tadi..kwn aku speachless sampi kata mungkin kita salah dengar...geram plak aku.... dia takot mungkin tak nak cakap bende bukan bukan...dlm utan plak tu.

...    ...   ....

lepas dah rest sikit kat gazebo tu, dah minum dah malas pk pasal rimau tadi kita org decide nak ke puncak gunung dato yang ade tapak kaki kononye tu..panjat la aku n kawan aku sampai atas betol puncak...jumpe la tapak kaki yang di sebut tu.

dah amik gamba, kita org pun balik

takde kejadian aneh terjadi masa balik..
     .
     .
     .
     .
cume sampai sekarang aku tak tau ape yang kacau aku tu.

tapi mmg Gunung Dato tu berantu..kesian kat pelajar yang hilang masa menyertai larian maratoh dlm utan kat gunung dato tu.. tu kes 2014 kalau tak silap... meninggal budak tu
nasib baik aku idup lagi...sekian

beautifulorchid replied at 2-4-2019 03:56 PM
Masa zaman Uitm dulu aku selalu g hiking,

Antara gunubg yang pernah aku daki, Gunung Ledang, Gun ...

ye ke ..kesiannnya kat budak tu. Sekarang kau aktif lagi ke naik2 gunung ni?

Follow Us
Korang... takde sesape ke yg rajin simpan kes2 org hilang kt hutan ni?
Meh la share sini

bezita60 replied at 3-4-2019 08:09 AM
Korang... takde sesape ke yg rajin simpan kes2 org hilang kt hutan ni?
Meh la share sini

rasanya ada kot kat BOD misteri gunung2 di malaysia, kalau nak share sini pun okey gak. Bolehlah para hikers menyelami dan mengambil iktibar dari kejadian mereka. Antara yang hilang di gunung Hassan, Acap ..kalau x silap laa.

espri6006 replied at 3-4-2019 07:38 AM
ye ke ..kesiannnya kat budak tu. Sekarang kau aktif lagi ke naik2 gunung ni?

Dah tak larat nak angkot beg ddaaahhhh   .. hiking yang rendah rendah je..kat Kota Damansara, kat Bukit Cerakah, FIRM , favorite spot skang ni kat kota damansara...

aku ni pulak kat gi hiking/trekking ni biasanya balik hari jer..
x minat pulak nak bermalam pasal nak membuang tu mcm leceh ...
kalau bab2 trekking nie kalau pasal hal mistik tu x berapa nak pikir sngt ..
aku paling takut binatang jer...ular bisa ke atau babi hutan... hahaha.. kadang2 lalu sebelah
tempat dia berkubang ... ya allah busuknya ...

sepanjang aku hikers 4x, tak pernah alami pengalaman misteri, 1st hiking siap baca ayat kursi memalam, 2nd, 3rd, 4rd ....ermmm hancur hutan tu dibuatnya

shamsadis replied at 5-4-2019 01:32 AM
sepanjang aku hikers 4x, tak pernah alami pengalaman misteri, 1st hiking siap baca ayat kursi memala ...

kalau di kira dah 4 kali juga aku hiking..1 kali di GKinabalu, 2 Kali di CBL dan sekali di Cameron tapi di CH sekejap je...dengan anak2 sedara lelaki belaka (anak sedara dah besar ye bukan yg kecik2). Sekali lagi nak pergi CBL 24-26 april 2019. Semuga semuanya berjalan lancar.

Aku nk share jugak la pngalaman dolu2 msa aku muda remaja hiking ngn cikgu2 aku. Pngalaman tu masih jelas aku igt.. dlm thn 1996 la. Kmi daki Bukit Wang Burmah, Perelih.. smpadan Perlis Thai xtau la skrg mcmna rupa tmpt tu.. msa dlu.. dlm hutan tu ada 1 gua.. nk ke sblh hutan 1 lg kn lalu gua tu.. mulut gua tu rendah smpi korg kna mrangkak dlm air .. ada mata air mngalir.. bru tmbus masuk gua.. dlm gua tu ada 1 kwsn lapang bpasir mcm besar court volley ball gitu. Msa aku dlm gua tu.. kmi team 1st ikot cikgu.. msa dlm tu la aku tsuluh dkt 1 sudut gua.. ada benda mcm org tgh mncangkung.. gelap hitam.. kt tepi aku.. huhuhuhu.. mmg laju ja aku jln.  X pandang dh kiri kanan. Mlm tu kt tapak kem, agak kecoh esoknya.. senior cerita ada benda lalu lalang kt bwh kanopi pokok.. mcm lalu lintas kapal terbang gitu.. nasib mlm tu aku x pergi kencin.. scary.. tp kt perlis mmg tkenal ngn langsiaq nya.. xtau zaman skrg masih ke depa diami bukit2 bukau kt perlis tu.. dlu pnh skali ank kwn ayh aku.. dia naik moto ngn pak dia.. lalu la kt 1 flyover ni.. biasa la  aik moto honda cup ja.. slow steady ja..
Smpi la ank dia bgtau pak dia.. " ayah.. tu ada burung besar terbang kot ats td " hohohoho.. sapa melintass tu.. krik..krik..

Klau korg free cuba2 la mintak izin Ranjer Frim nk daki Bukit Nenas.. sblh KL Tower jer.. ats sna ada hutan simpan.. kmi pernah bmlm ats tu.. huhuhuhuhu.. tu lah camping paling ngeri bdebar aku lalui.. smpi dlm hati aku dok bdoa jer.. bilalah nakkkk sianggg.....
Kwn aku dlm kemah siap bukak ayt kursi lg.. aku yg xleh lena dok dgr org dok seret slipar lalu lalang kt blakang khemah.. hakikatnya.. sapa nak lalu oii mmlm buta.... last2 kwn2 laki aku ajk bjaga mlm.. phewe.. dgn sorg kwn aku lemah semangat... klu ikotkn bdn dia ada lohong dh.. "laluan" gitu.. dia dh kejung mata dh nk putih.  Kmi dh heret dia dok dkt grp jaga mlm.. haiishh.. ats tu bnyak " flash " zupzapzupzap lalu mlm2.. energy bnyk la katakn.. dkt pencawang gitu..
"Energy " ni akn agk kuat bila bdekatan dgn punca kuasa spt dam @ pencawang..

beautifulorchid replied at 3-4-2019 09:17 AM
Dah tak larat nak angkot beg ddaaahhhh   .. hiking yang rendah rendah je..kat Kota Damansara, ...

kat kota damansara yg kat sesyen 9 tu ke..? eco apa tah..nanti roger2 boleh..? nak try.wlupun dah 14 tahun duduk kota

aku nak kata terror hiking tu tak dela.tapi adalah beberapa kali..hutan kecik2 je yg ramai orang je aku pilih..tapi memang betul klu dalam hutan ni klu tak kuat semangat memang senang di ganggu.

MASA pakcik 1st time naik KInabalu tahun 2013 dulu,pakcik seramai 7 orang dan 2 guide. Masa mula2 dari Timpohon masih bersama2 berjalannya. Lenih kurang 3oo meter..tinggal pakcik dengan kawan pakcik jer. Pakcik masa tu baru masuk 40 ..kalau ikutkan bulan belum lagi tapi pakcik kira cukup aje lahh ye. Kawan pakcik pulak masa rasanya 29 kot...dia dah mula tunjukkan tanda2 sakit di pangkal peha. Kami serigkali berhenti sambil di temani oleh 2 guide tadi. Kawan2 yang naik tadi dah tak tau kemana, mereka ni masih muda (semua 20an) jalan laju jer.
Kawan pakcik tadi terasa amat sakit di peha..jadi dia berhenti. Pakcik banyak kali urutkan peha beliau sambil lumurkan ubat panas sekali. Bila dah banyak kali berhenti tentu melambatkan perjalanan. Ada satu tahap tu kawan pakcik ni nak surrender dah...memang dah takleh jalan dah tapi guide tu cakap xpe jalan je pelan2 dan sampai kan perhentian (pejabat hutan atau telekom lupa pakcik)...dan kawan pakcik ni jalan juga slow2. Sampai je kat sana guide pakcik berehat sambil makan maggi. Guide pakcik ni sorang muda dan sorang lagi tua(baya2 pakcik juga maybe tua dalam 2-3 tahun kot).
Sampai sana kawan pakcik buat keputusan xnak teruskan dan dia akan bermalam disitu dan terpaksa membayar rm20 untuk sleeping bag. Sorang guide pakcik kena temankan dia. Bila dah buat keputusan gitu pakcik pun nak teruskan perjalanan dan pakcik bgtau guide pakcik yg pakcik akan jalan dulu sebab pakcik memang lambat sebab semput kalau jalan laju2. Semasa pakcik borak dengan kawan pakcik tadi..ada sekor tupai tu amat jinak duk main2 kat situ.
Lepas tu pakcik teruskan perjalanan sorang diri meninggalkan guide pakcik yg masih muda ..hensem orangnya ( kadazan) sebab beliau guide..bila2 masa je boleh pintas pakcik. Pakcik rasa langsung tak takut sebab kat bahagian atas gunung walaupun belum sampai peak..tapi kawasan hutannya hanya pkok2 yang renek maksudnya takdelah pkok yg besar2 6-10 meter, hanyalah pokok yang rendah dalam 2-3 meter jer. Pakcik juga hairan ada yang ikut pakcik....tupai yang tadi tu follow pakcik sampai ke mana pun pakcik tak perasan sebab pakcik tak fikir mistik pun semasa mendaki tu memang tak terasa langsung walaupun tinggal pakcik kesorangan di belakang (maybe grup pakcik last sekali berlepas dari timpohon). lebih kurang dalam 1 km nak sampai laban rata pakcik jumpa kawan pakcik2 orang..sorang tu dah jalan berdecut2 dah..maybe krem. Alhamdulillah mula2 tu jalan sama lagi ..last2 pakcik tinggalkan diaorg sebab pakcik takut akan ketinggalan lagi...sori tak seram cuma nak cerita jer..

Ini kisah hiking lagi tau, kisah ni kisah dekat CBL juga dan rupanya ada kisah lain yang saya tak tahu pun Baru tadi budak-budak tu bercerita. Alkisah kami borak pasal kisah akak yg nak kena rasuk tu dlm grup wasap hiking, ada sorang budak perempuan tu bercerita, budak ni sama juga dia sama grup dgn saya dan dia saksikan akak tu kena rasuk.
Dia bgtau semasa sampai di sungai bangan, dia berdua dengan budak M tu (dua2 perempuan) turun dekat sungai tu utk melintas. Ye lah sebab diaorg sampai duluan kan so dia tunggulah kami yg tertinggal di belakang ni. Masa dia sampai dia ada nampak dua budak lelaki tau muka pucat tapi dia tegur juga, jadi budak tu senyum je. Budak tu bukan dr grup kami tapi dr grup lagi satu. Waktu tu dh maghrib so dia org hairan juga caner boleh ada situ budak tu kan. So dia buat derk jelah ingatkan budak tu nak turun hala ke balik. Tapi..tapi kan bila kami sampai situ xde pulak kami terserempak dengan dua budak laki laki tu.  Sah...budak perempuan grup abang jumpa penyamarN. Dia kata masa dh sampai kat parking, bersama dgn grup2 lain, budak perempuan tu bertanya, rupanya grup diaorg lalu lalaun lain tau bukan lalu jalan yg kami lalu. Kalau ikutkan bila grup lain balik ia akan bergerak sebelah pagi tau jadi tak mungkin budak perempuan tu jumpa grup lain di waktu maghrib..ish seram pulak abg bila bercerita.

gummygummy replied at 21-5-2018 03:41 PM
kisah tak hiking tapi gi air terjun kat rawang. apa ntah nama tempat air tu ada cing cing belakng di ...

sg kanching kot..

wpun dah pernah baca dulu, baca lagi sekali. dan2 ada update pulak tahun 2020 ni