CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamiary

hubby so hardworking, ada tak?

Oh... design engineer ke.
C&S ke, M&E ke ?
I ramai kenal design engineer...
Ada yang kerja kuat, ada yang biasa2 aje..
Tapi kebanyakannya mmg busy..
Lagi2 bila dapat Client giler suka tukar2 design..

Bertabah la TT.

chandrahusin replied at 22-5-2018 04:34 PM
cari lah yr own hobby untuk isi masa sndrinshaaAllah.. sbb kawan aku ni.. abg2 ipar aku semua lela ...

i kerja remotely, so sometimes i akan masuk office if necessary, if not i akan pergi mall mana mana yg ada mcd nak wifi. after siap kerja, kdg ada jek pergi shopping , tgk wayang sorang2, jumpa kawan. but u know, i tak halang dia nak kerja but i macam terasa cos dia dah tak bother pun time dia dgn family. whenever i cakap balik la awal sekali sekala i bole masak asyik makan luar, dia tk dgr ponnn. usually he'll come home around 9 gitu. weekend pon sama.

onexox97 replied at 22-5-2018 05:22 PM
takpaah rajin keje
nanti xda keje
kang awk jugak melopong

nope i tak halang dia keje. cuma bahagi masa cos ada anak. dia balik keje, anak dah tido. pegi keje, anak still tido. kdg dapat jumpa 30 mins sebab htr rumah babysitter je. so i'm concern about his relationship with our daughter n our marriage. dah 3 tahun raya, i minta dia cuti extra 1 day je dia taknak takut lose money. ofcos i terasa sebab i balik kampung setahun sekali je jumpa mak i. itu pun mak i paham, sebab dia keje.tp balik kampung raya, mestilah bukan nak jumpa mak je. jumpa semua family. nama pon raya. meanwhile i duduk sini, tiap2 minggu spend time dgn family dia. i have never complained dia nak duduk rumah parents dia 3 4 hari ke.

sarahmirza replied at 22-5-2018 08:35 PM
Oh... design engineer ke.
C&S ke, M&E ke ?
I ramai kenal design engineer...

M&E u. yg buat i takut, officemate dia ramai yg pjj. wife semua duduk kampung. so i takut dia terinfluenced la dgn officemate dia sebab wife jauh2 kan.

mamiary replied at 22-5-2018 07:55 AM
nope i tak halang dia keje. cuma bahagi masa cos ada anak. dia balik keje, anak dah tido. pegi kej ...

my husband dulu kerja kuat, plus dia kerja kemudian kami ada business juga.  
tapi sejak ada anak, memang jenis sedar diri, sebab dia suka balik rumah, our 2 years old sambut cam "hello papa" ayat keramat betul tu. my husband kata itu buat dia tak sabar sabar nak balik rumah ..  

Mungkin boleh cerita or share kat ur husband pasal trend mati mengejut disebabkan overworked skang ni, n bende ni bkn jadi kt countries yg mmg bertuhankan kerja cam japan n korea je tp kat malaysia sendiri pun da ade byk kes... Hardworking is good tp xde bende yg bagus dgn berlebih2an...
Gently reminds ur husband yg mase ngn anak2 ni kejap je... They'll grow up in a blink of an eye, n by the time anak2 nk besar, kerja2 tu still macam tu la berlambaknye, never ending
Walaupun maybe sbb still rase young in his 20s so nk focus kat keje, tp we can never turn back time... Tanggungjwb kt dunia ni bukan sekadar kat kerja je... family, diri sendiri n agama pun ade hak2 yg perlu dilunaskan

Selamat mem'brainwash'kan ur husband... Hehe

Follow Us
Kes tt terbalik dengan aku
kes aku, aku yg overworked
aku balik malam, pukul 9, 10 pm baru balik
husben aku follow office hour
ada masa sampai rumah pukul 9 tu lah baru nak masak nasi
yes, memang seronok keje tapi bukan sbb duit
sebab aku tak boleh fokus waktu office hour
after 5pm lepas orang dah balik kerja baru aku jadi productive, banyak je idea

beberapa tahun kebelakangan ni kami pjj
anak aku jaga
time aku keje, mak aku jaga
husben dok dengan parents dia
aku ngan parents aku
so lagi lambatlah aku balik

sabtu ahad aku memang spend full  masa kat anak
sebulan sekali jumpa husband
and few months once kitorang plan holiday - local ada, oversea ada
dan aku tak kisah kalau husben aku balik lambat sebab kerja

ayah aku jenis mcm ni.. tapi sbb dia bisnes..
dia balik umah utk tidur je..

huhuhuhuhu bosan.. siyes bosan.. smpai aku dah besar.. aku tak mo niaga la kalau boleh..
org cuti dia niaga.. raya pun cuti kejap je... pastu bukak kedai balik..
kedai 24 jam..
yang monitor dia.. even dia dah bagi kat abg sulung aku.. tapi mcm takde perubahan pun..

kalau ikut mak aku.. mak aku jenis tak kisah.. kekadang tu kena tahan malu juga.. kalau pi kenduri ayah takde..
aku plak.. sblm kawin jadi peneman mak la..
nak pi mane aku ikut...
time kecik rasa kosong je.. kawan2x pi holiday.. aku.. pi tolong ayah niaga..
hahahahha..

tapi dah besar ni. paham ayah busy sbb cari duit..
kena betul2x paham la.. tugas dia... mmg kena sabar banyak..

yes, i ada suami yang sama macam ni.  dia Project Manager yang mmg base kat site.  kerja hari isnin smpai sabtu.  Hari-hari sampai rumah pukul 8mlm. Kadang-kadang kalau start new project, pernah smpai rumah pukul 12 pun ada.   

Awal 5 tahun perkahwinan mmg stress.  Merajuk begaduh jgn cakap la.  Dia memang jarang ada kat rumah.  Masa untuk isteri dan anak memang hari Ahad je.  Tapi kalau kat site ada problem, ahad pun di p keja.  

Dari segi duit takda masalah.  Cumanya tanggungjawab bersama tu mmg susah nak dapat. So semua tanggungjawab kat rumah tu semua on me.  Dari hal anak, tgk kerja sekolah, hantar tusyen, barang dapur, bla bla... semua saya buat sorang.  Kadang2 sy jeles dgr citer kawan2 yang dpt husband tolong buat kerja rumah.  basuh kain, sidai, kemas rumah etc.  Untung nya dorang....

Sampaikan setiap kali ada jemputan kenduri or majlis kahwin saudara mara, kalau boleh saya taknak pegi. sebab? sbb semua maksdara akan tanya eh mana husband? susahnya nk nampak ur husband. anti social ke?
Yarabbi.... stress okay nk jawab.

Tapi bukan la dia tak ambil tahu hal rumahtangga lansung.  Setipa kali ambil report card anak mmg dia akan ikut sama.  Disiplinkan anak mmg saya serah kat dia.  Kadang2 kita pegi holiday, tp kena tunggu time yang dia tak bz la.

Tapi dah lama2, dah 10 tahun kawin ni umur pun dh makin tua, anak pun dah darjah 3.  i dah cool down.  Sebab i kena faham dia kerja bukan ikut office hour.  Bukan mcm suami2 kawan kita tu.  Dah mmg tuntutan kerja di mcm tu, Nak buat mcm mana kan?  Kita sbg isteri kena sabar banyak. banyaaaakkkkkkkk gila. hahaha

You kena tgk the better side of him.  Dia buat kita gelak dgn lawak bodo dia, tolong kita mcm contoh time sinki tersumbat, tolong drill frame, tolong pasang almari  ikea, pasang rumput tiruan kat laman, angkat anak yg tetido kat bawah, tu belum lagi dia blanja hbag baru lagi hehehe.... mcm2 lagi....

So rumusan dia banyak bersabar, fikir yang baik2, jadilah mak yang power and stay positive.  Hidup kita pun aman damai insyaAllah. =)

Edited by Genkidesuka at 2-8-2018 10:18 AM

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Muda2 lagi ni biarlah suami kerja lebih, TT.  Adatnya mmg mcm tu la.  Kalau nak naik pangkat cepat la.  Kalau masuk keluar ofis ikut time, alamat jd engineer je la sampai bila2.  Suami TT nk naik level manager n above la tu.  Elokla dia kerja dari dia buat bukan2.  Kerja pun ibadah.  Tp yg penting sekali, kerja mesti jujur dan amanah.  Isteri pun mesti fahamlah cita2 suami sbb dia kerja utk kita n anak2 juga.

Suami akak pun dulu mcm tu.  Akak tak kisah pun dia balik lewat sbb akak tau dia bz buat kerja.  Now dia balik ikut office hr sbb dah ada bilik sendiri in a big company, Alhamdulillah.  Kewangan pun dah selesa.  Anak2 pun takyah apply loan PTPTN utk belajar kat U.  It's worth it, don't u think?

Kdg org salah faham.  Suami balik lewat tu pun bukan dia yg nak.  Deadlines tu dia mesti kejar.  There r mouths to feed.  There r bills to pay.

Genkidesuka replied at 2-8-2018 10:12 AM

Muda2 lagi ni biarlah suami kerja lebih, TT.  Adatnya mmg  ...

betul tu.. setuju dengan Genkidesuka.  Husband penah cakap, dia kerja ni utk anak bini, kerja pun bukan setakat dapat gaji, sambil keja dia dpt ilmu tu yang penting.... boleh kembangkn pd pekrja2 kat site tu jugak...

onexox97 replied at 22-5-2018 05:22 PM
takpaah rajin keje
nanti xda keje
kang awk jugak melopong

Hang isteri derhaka lain...nak kemana Tak payah mintak izin laki pung.....

I mean ex laki...

salam....

Posting kerek ke nee????

Gebang nak sebut laki hi flier???

Kerja sikit, membodekz lebih....last last buih bini kata nak kejarkan dateline, timeline punchline....

mannnakautahu replied at 2-8-2018 12:45 PM
salam....

Posting kerek ke nee????

Bukan la, Manak.  Cerita utk adik2 ni jdkan contoh.  Kita sebagai isteri mesti sabar la.  Syukur byk2 suami kuat kerja.  Tak semua isteri bernasib baik dpt suami mcm tu.

mannnakautahu replied at 2-8-2018 01:20 PM
Kerja sikit, membodekz lebih....last last buih bini kata nak kejarkan dateline, timeline punchline ...

Alhamdulillah.  Not to worry.  Suami akak bukan kaki kipas punya org.  His boss nak hanky-panky the company's money, dia tak validate the documents n tak beri kerjasama.   Sekarang tgh jadi kes espiarem.  Tak boleh cerita detail, classified.  

tick replied at 2-8-2018 11:14 AM
betul tu.. setuju dengan Genkidesuka.  Husband penah cakap, dia kerja ni utk anak bini, kerja pun  ...

Betul, betul, betul.  Kongsi ilmu kt tmpt kerja dpt pahala.  Org bawah n big bos sama2 syg o.  Kerja satu bidang ni, kita akan jumpa org yg tu2 juga la walaupun dah tukar company.   Maka, berbaktilah dgn company dan wangikanlah nama (n improvekanlah resume) selagi boleh. Kerjalah dgn bismillah dan lillaahi ta'aala.  

Genkidesuka replied at 2-8-2018 07:21 PM

Bukan la, Manak.  Cerita utk adik2 ni jdkan contoh.  Kit ...

Salam...
Keberkatan  hidup itu bukan perlu di sebut sebut ada bilik sendiri in a big company.......

Itu lebih menampakkan keriakkan.....

Nak manak smbung lagi tak???

Genkidesuka replied at 2-8-2018 07:36 PM
Alhamdulillah.  Not to worry.  Suami akak bukan kaki kipas punya org.  His boss nak hanky-panky th ...

Siapakah yg benar???siapakah yg kena bubble???

Edited by Genkidesuka at 3-8-2018 04:52 PM
mannnakautahu replied at 3-8-2018 05:46 AM
Salam...
Keberkatan  hidup itu bukan perlu di sebut sebut ada bilik sendiri in a big company..... ...

Kau dah salah guna perkataan riak, Manak.  Riak is when somebody yg menunjuk2 amal kebaikan dan amal ibadat yg dilakukannya.  

Ada bilik sendiri kat big company pun tak boleh challenge dgn Manak yg selalu travel oversea.  Kita org tak pernah pun travel ke Europe nun.  Save ur breath, brother Manak.  Sama2 muhasabah diri dah la.