CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watatakut

[Tempatan] Janji 110hari PH : PTPTN tangguh bayaran, bebas sekatan serta-merta

Iolls terjumpa ni kt twitter.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Atata replied at 23-5-2018 11:41 PM
Ni org yang sama ka dgn crita you kat post #131

Dua orang berbeza. Yang tadi tu lelaki..

Edited by generate at 24-5-2018 01:48 AM
babyhubby85 replied at 24-5-2018 12:37 AM
Ramainya yang dalam thread nie tak puas hati, dari hangpa duk busuk hati jeles dengan golongan yang  ...

Tudiaa. Tak tau nak gelak ke apa baca statement hang ni. Tak boleh fathom aku pemikiran macam ni. Sibuk cakap org busuk hati perut tapi at least peminjam yang bayar tiap-tiap bulan ada kesedaran tanggungjawab sebab tau PTPTN tu HUTANG.

Kalau dah kata PTPTN ni riba pi sign setuju amik loan buat apa. Dosa riba takut dosa tak bayar hutang tak takut pulak.

Hang yang dok rasa peminjam bertanggungjawab ni iri hati tak tenteram la apa la. Settle hutang saper tak lega. Hanya orang yang bayar hutang je tau perasaan lega dan kepuasan settle hutang ni macam mana walaupun dalam jumlah yang kecik.

Hang tak tau la kot perasaan tu macam mana sebab mungkin sejenis yang tak suka bayar hutang. Apapun harap hang TENTERAM la hidup dengan berhutang.

Mohon muhasabah diri hang jugak apsal boleh bagi statement tak cerdik macam ni. Sebab tak bayar PTPTN kot sebab tu sel otak tak berapa nak berhubung.

generate replied at 24-5-2018 01:37 AM
Tudiaa. Tak tau nak gelak ke apa baca statement hang ni. Tak boleh fathom aku pemikiran macam ni ...

Hahaha kasihan....... kan aku dah kata yang dah bayaq tu ok la tak payahla nak pong pang tak puas hati busuk hati mcm hang. Panjangnyaaa tulis nak balas apa aku cakap.... harap hang TENTERAM no, jangan duk pertikai awat PH buat manifesto lagu tu. THANKS TO PH and aku happy untuk peminjam2 yang bertuah tu  

Edited by Atata at 24-5-2018 04:58 AM
fairy_fairy replied at 24-5-2018 01:36 AM
Dua orang berbeza. Yang tadi tu lelaki..

ada jgk mcmni kan, taknak bayar sebab kena tipu dek bapak
Tapaham kenapa bapak dia tak bagitau itu loan?

sonatalady replied at 24-5-2018 12:02 AM
Esok2 x bayar..tiba2 umur x panjang..mcm mana?
Dihalalkan ke?
Hutang tu.kena jawap nanti bila diso ...

Aku Ada terbaca komen kata..nape tak dimansuhkan aje hutang ptptn tu. Then Ada org jawab dia dah kaji teknik nak kasi hutang ptptn dimansuhkan iaitu dgn 2 cara:1. Dptkan first class.. no 2. Ko g mati. Ko mati hutang ptptn tak dituntut.. gittuu

Follow Us
babyhubby85 replied at 24-5-2018 04:36 AM
Hahaha kasihan....... kan aku dah kata yang dah bayaq tu ok la tak payahla nak pong pang tak puas  ...

Hang lagi kesian nak argue cara elok pun tak boleh. Dari tadi dok cakap riba orang busuk hati la apa la. Satu benda pun tak menjawab. Balik-balik dok ulang point yang sama. Point pun tak berapa cerdik. Patut tak reti-reti nak bayar hutang.

Sedih....

Mzz dulu buat potongan gaji. Pastu nak clearkan payslip sebab nak beli rumah, tukar buat auto debit pula. Tak terasa pun dia potong. Nanti ptptn anta emel ucap tenkiu sebab bayar hutang. Kembang kempis hidung ada org ucap tenkiu.

Tapi kalau dpt mansuhkan yang dpt 3.5 above utk diploma ok juga. Mzz dapat waiver utk degree ja..nak utk diploma juga boleh tak?

Yang tak bayar hutang ptptn ni busuk hati dan tak fikir masa depan orang lain. Dah selesa tamat belajar lepas tu melaram gaya hidup mewah tapi takda keinginan nak bayar semula.
Kesudahannya generasi baru yang nak sambung belajar susah nak dapat pinjaman atau tak dapat penuh pinjaman menyebabkan ada yang terpaksa tangguh niat sambung belajar.

Alahai acik kepam smua,mse ptptn dikuatkuasa wajib byr wlupun ko xdpt kje lg or gji ciput sebok merungut sewa rmh la kete la kasi mak la ptptn la ni gov dah kasi kelonggaran acah2 pulak masing2...ye2 smue tau utang wajib byr okeh tak prlu sebut bnyak kali...klau sndri dah hbs byr brsyukur jelaa xpyh nk sindir org sana sini masing2 smue tau diri masing2...psl ptptn mnyalak mcm hanjengg tp psl utang lain pndai wat dono jah...munafikkk mcm jibby

generate replied at 24-5-2018 06:17 AM
Hang lagi kesian nak argue cara elok pun tak boleh. Dari tadi dok cakap riba orang busuk hati la a ...

Kasihaaan kat hang nie, tak habis2 dgn point tak bayaq hutang. Thanks to PH buat manifesto nie and bagi org macam hang gelupuq dengki

SEKIAN TERIMA KASIH

Clan204 replied at 23-5-2018 05:20 PM
pada koi mana student yg betul2 guna duit ptptn utk belajar, beli peralatan belajar, support sara hi ...

Yg tu slalu student ipta yg bli2 ipone blnje awek g brcuti yada2...psl.stodent ipts ni satu sem kdg smp 3k lebih so balance2 rm50 satu sem je xckup nk bli ipone blnje awek joli2 ape smue,nk sume tu pndaila2 pama ke kje partime ke so ptptn ipts ni btul2 hbis utk pngajian jah...

ninyahnoks replied at 23-5-2018 10:54 PM
Nyah selalu merasakan ptptn ni sebenarnya menguntungkan private universities and colleges. Dekat RM5 ...

Tu btul ok...aku degree half way je kt ipts tu mnyesal.aku msok pvt univ ni mmg hanjengg laa bnyak mkn duit student wlupun ptptn dah cover...degree ntah kemana sbb bnyk putarbelit dr admin,mereput jela gn diploma je kelulusan aku skrg..nsib diploma aku x amik ptptn duit pama

tipuware replied at 24-5-2018 05:59 AM
Aku Ada terbaca komen kata..nape tak dimansuhkan aje hutang ptptn tu. Then Ada org jawab dia dah k ...

Kalo meninggal, takaful akan cover. Sama jgk kalau contoh eksiden kah apa sampai hilang upaya, pun waived hutang tu. So boleh tambah option ke 3, sila bawak diri langgar tembok supaya jd oku

bungaavee15 replied at 24-5-2018 01:21 AM
Iolls terjumpa ni kt twitter.

yg iols faham mmg kena bayar kan...cumanya sape yg gaji belum 4k tak perlu bayar, tp nak tunggu gaji 4k bila? mungkin dpt mungkin tak..
dan sementara nak dpt gaji 4k interest mcm mana?
interest tu yg akan buat sakit klu tak cpt2 setelkan

munchkin replied at 24-5-2018 12:14 AM
Menyampah aku golongan yg tak nak bayar hutang. Biar disumpah dek rakyat biar tombang hidup macam  ...

Setuju
Pastu kata org busuk hati
Mcm sial je

babyhubby85 replied at 23-5-2018 11:08 PM
kasihaan kat hang nie, marah sangat awatt

Marah dgn org bodo bahlol macam hang laa
Tau jawab kasihannn je
Sbb apa? Sbb hang tau hang bodo

P mampus la melingkup hutang xmau bayar pstu tunggang agama

pujanggacinta replied at 23-5-2018 11:27 PM
x aci betul la mcm ni
patutnya dikurangkan amount pembayaran dan interest rate

Patutlaa banyak betul budak2 sakan holiday
Ingatkan ank org kaya
Guna ptptn rupanya
Pastu malas bayar
Huh

palmolive replied at 23-5-2018 10:33 AM
then dia buat gaji minima RM4k

Hahaha..out of the box sgt

aku rasa lepas ni PTPTN mesti ketatkan lagi syarat syarat untuk lulus pinjaman pelajaran

dan aku rasa lepas ni akan ramai student student baru yang takkan dapat duit PTPTN lagi

so untuk student student baru sila bersiap sedia guna duit sendiri atau buat pinjaman bank