CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tangen

[Jenayah] Hok aloh.Sampah sarap sampai 1 tan penuh tepi jalan di highway Gua Musang, Seram

Peterpan17 replied at 14-6-2018 10:41 AM
penyokong PAS di Kelantan pun 2x5 pengotor. Pengalaman aku sendiri waktu di Kelantan

Bdk bdk uum ada menyewa kat rmh i di kedah...semya dr kelantan. Terbalik pulak...rajin dan bersih rmh i. Siap tanam pokok bunga lagi...i terkejut jugak...mmg tak mau sewakan rmh tp depa kawan my anak sedara dan anak sedara i yg pujuk i sewakan rmh tu. Nasib baik depa pandai bawak diri...kalau tak mmg anak sedara i kena

ultra78 replied at 14-6-2018 10:48 AM
Lain kali jawab : Negeri lain kotor pun sebab puak-puak kelate jugak yang mencari rezeki di sana.
...

Ahak!! ngam sgt tu. Lain kali aku blh guna ayat ni.

scorpionkiki replied at 14-6-2018 05:04 PM
Bdk bdk uum ada menyewa kat rmh i di kedah...semya dr kelantan. Terbalik pulak...rajin dan bersih  ...

Setakat ni aku blm pernah lg jumpa org Kelantan yg pembersih. Budak2 students dr Kelantan dok apartment unit atas kita org ni pun spesis pengotor. Hari2 aku sound derang psl sampah derang tu buang merata pdhal tong sampah sebesar gabak 50m je dr pintu utama unit derang.

harisbee replied at 14-6-2018 05:29 AM
Yg x de civic tu geng2 ph dan bn le tu... perangai dorang kan jijik .., taraf sampah

keluarga mertua kakak iols orang kuat pas chuols..pengotor nya nak pijak kaki kat rumah pon geli

MeghanK replied at 14-6-2018 05:11 PM
keluarga mertua kakak iols orang kuat pas chuols..pengotor nya nak pijak kaki kat rumah pon geli

Ye ke... soh je dorang bersihkan diri mereka dulu sebelum bersih rumah

ultra78 replied at 14-6-2018 10:52 AM
Kalau BN memerintah kelantan pun aku tak nampak tabiat buruk ini dapat dibuang.

Truth hurts

rasanya dpt dikurangkan... sebab teganu oun pengotor jugak.. tp saya ke sana dlm sebulannlepas.... cukup bersih!  nak jumpa plastik tepi jalan memang susah
saya perati kerajaan ganu sediakan 3 tong hijau yg tinggi tu di setiap area... dlm 50 meter ada  berpasangan 3-3....dah ada bnyak tong.. kalau buang di tanah jugak memang bengap laaa mcm tu... dan cara kerajaan ganu ni berjaya
antara salah satu sebab kelantan kotor ialah takde pengurusan sampah.. bayangkan saya tinggal di kubang kerian... tak ada tong sampah!  kami tetpaksa bakar di belakang rumah atau bawa pegi ke pusat bandar utk buang (kalau rajin)  lori sampah memang takkan masuk ke area perumahan dalam dalam...

Follow Us
Bab sampah ni aku tak 100% salahkan kerajaan negeri walaupun aku tak suka pas, kerana masalah utama adalah tabiat penduduk negeri itu sendiri yg sudah lali dengan sampah depan mata tapi buat tak nampak.

Kalau lori sampah tak angkut sampah di tempat pembuangan sampah, maka ia kelemahan kerajaan negeri dan pbt. Tapi kalau halaman dan di dalam rumah penuh sampah, itu salah diri sendiri. Jangan salahkan orang lain. Malangnya tabiat buruk inilah yg dibawa ke tempat lain.

Bab sampah ni aku tak 100% salahkan kerajaan negeri walaupun aku tak suka pas, kerana masalah utama adalah tabiat penduduk negeri itu sendiri yg sudah lali dengan sampah depan mata tapi buat tak nampak.

Kalau lori sampah tak angkut sampah di tempat pembuangan sampah, maka ia kelemahan kerajaan negeri dan pbt. Tapi kalau halaman dan di dalam rumah penuh sampah, itu salah diri sendiri. Jangan salahkan orang lain. Malangnya tabiat buruk inilah yg dibawa ke tempat lain.

finesse replied at 14-6-2018 02:16 AM
Iols x sangka bro begitu romantis orangnya..

Dan juga sensual

[youtube]6E0lMStitRg[/youtube]

dodolgemok replied at 13-6-2018 10:58 PM
Ummah serombi mekoh kebanggaan lobai. Kata negeri Islamic, rupanya sampah semata-mata. @harisbee @cm ...

Padan tag orang je lah utk provok.  

zorrro_03 replied at 15-6-2018 04:59 PM

Lobaiii oiii bila geng kjaan lobai ko nak didik ummah serambi mekah tentang kebersihan kohkohkohhh

zorrro_03 replied at 15-6-2018 04:59 PM

Lobaiii oiii bila geng kjaan lobai ko nak didik ummah serambi mekah tentang kebersihan

OrenTheReturn replied at 15-6-2018 05:06 PM
Lobaiii oiii bila geng kjaan lobai ko nak didik ummah serambi mekah tentang kebersihan kohkohkohhh ...

Selama ni, dalam keadaan normal pungutan sampah boleh dilakukan dgn sempurna mengguna fasiliti dan manpower yang ada.  Tapi bila berlaku pertambahan pengguna di musim perayaan dan hasil sekatan yang diteruskan oleh kerajaan PH kau melalui Kpkt yang menyekat pembelian jentera baru bagi kerja2 pembersihan.  So tolong guna akal fikiran yang waras ya.   Kohkohkahakkkk

zorrro_03 replied at 15-6-2018 05:47 PM
Selama ni, dalam keadaan normal pungutan sampah boleh dilakukan dgn sempurna mengguna fasiliti dan ...

Alasan bodoh apa ko bagi ni? sekatan manpower n beli jentera baru? kohkohkohhh

OrenTheReturn replied at 15-6-2018 06:28 PM
Alasan bodoh apa ko bagi ni? sekatan manpower n beli jentera baru? kohkohkohhh

Alasan bodoh atau kau yang bodoh.  Bodoh punya lobai bodoh. Bnda mcm ni pun tak boleh  nak fikir.  Nanti kau nasihat lah supaya Kpkt di Haha PH kau tu bagi fund utk pembinaan incinerator di Kelantan.  Dn tambah bajet  utk pembelian.

zorrro_03 replied at 15-6-2018 06:45 PM
Alasan bodoh atau kau yang bodoh.  Bodoh punya lobai bodoh. Bnda mcm ni pun tak boleh  nak fikir.  ...

Hoiii cari duit sendiri lah bangangggg....dah jd kjaan berkurun lama pun tak tahu cari duit; asyikkk merempattt mintak sedekahh jahh...dasar lobaii tin milo kohkohkohhh dah le hari tu menipu kutip zakatttt, jahattt nak mamposss golongan ko ni, sampaiii ke thp tu menipu duitt

OrenTheReturn replied at 15-6-2018 06:48 PM
Hoiii cari duit sendiri lah bangangggg....dah jd kjaan berkurun lama pun tak tahu cari duit; asyik ...

Duit sendiri apa lobai bodoh.  Kan royalti tu hak state.  Kau terlalu bodoh ye nak faham kontrak ni.  Nampak nya tak jauh beza bodoh kau dengan UMNO.  Kohkohkohhhhkahakkkkk

zorrro_03 replied at 15-6-2018 07:06 PM
Duit sendiri apa lobai bodoh.  Kan royalti tu hak state.  Kau terlalu bodoh ye nak faham kontrak n ...

Amboiiii lobaii dah rasa cukop pandaiilah dia tahu skit psl duit royalty ni kohkohhh. Hellloooo selama ni tak dpt duit ehsan ke since puak ko ni memang jenis muka mintak sedekahhh kohkohkohh

Kalau kat jepon dorang simpan sampah sampai dorang jumpa tong sampah baru diorang buang. Kelate dan sampah berpisah tiada. Ubahla sikap oii dari beri alasan. Nasib baik x berak merata tepi jalan tu tau lak menahan sakit perut

Ummah Kelate memang pengotor...fakta..