CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Kak Hasanah di RNR Sg. Perak?

RNR ni patut ada smoking area untuk perokok. Tak payah la buat besar besar. letak ashtray je dah. kerusi pun tak payah. diorang pun bayar jugak toll highway.

kalau akak keluar lunch dgn  colleagues yg merokok mmg awal2 akak suruh duduk smoking area.  kalau tak mmg la keluar masuk hisap rokok. tu pun ada non smokers yg sesat kat smoking area ni.

akak mmg tak kisah dgn smokers  agaknya pasal arwah atuk opah semua perokok tegar sampai ke tua lol. nasib masa pregnant tak teringin rokok mcm kawan akak.

KILL_NANCY replied at 19-6-2018 11:45 AM
cakap kat encik suami leklok.

b, kawan i cakap, tak merokok tu bagus, tapi yang merokok tapi bo ...

8 thn kawen ngn dia rokok lg penting dr kami sume ckp la pape pn padahal bapak dia meninggal pn sbb kanser paru2 thp 4 sbb rokok gak

benci la bercakap ngn org hsp rokok ni..mmg takkan dgr... buat gado je

smlm lg jahat iols amik rokok dia buang dlm tong sampah..pastu kang nnt lg bising iols amik blk rokok tu letak tmpt tersorok..dia tny nmpk rokok x..iols ckp nth xtau..pastu dia geledah rumah jupe plak kt dia

idakamaruddin replied at 19-6-2018 12:01 PM
8 thn kawen ngn dia rokok lg penting dr kami sume ckp la pape pn padahal bapak dia meninggal pn sb ...

sabarlah ida ya.

saya dulu pon heavy smoker.saya baru quit last year.banyak kali saya try.tapi tak boleh.saya doa dipermudahkan dan allah perkenankan.saya start merokok seusia 12 tahun.bayangkan macam mana nak hilangkan benda yang dah sebati dengan hidup kita berpuluh tahun.hati memang kena kuat.rasa rindu tu allah je yang tahu.lagi2 lepas makan.

berdoa banyak2 ida, kasi terbuka hati dia untuk berhenti.kadang2 susu anak habis pon dibiarkan menangis anak tu, rokok habis pukul 2 pagi sanggup menapak pergi 7e.lagi satu perokok ni pengotor.bau mulut, main petik je puntung, badan berbau dan tak cergas cepat pancit.

KILL_NANCY replied at 19-6-2018 12:09 PM
sabarlah ida ya.

saya dulu pon heavy smoker.saya baru quit last year.banyak kali saya try.tapi  ...

cane uols bole berenti mcmtu je ek?

puas dh doa siap mengata mcm2 anak ckp pn dia sengih je la

x hbs2 ayat dia duit dia hbs kt rokok je pn..sume yg iols nak n anak nak dia beli tp bab rokok nape nak bising gak mcmtu la

Edited by KILL_NANCY at 19-6-2018 03:03 PM
idakamaruddin replied at 19-6-2018 02:12 PM
cane uols bole berenti mcmtu je ek?

puas dh doa siap mengata mcm2 anak ckp pn dia sengih je la ...

mana macam tu je...mana.

banyak kali saya try tau ida.fail manjang.lepas fail smoke balik lagi kuat.dia punya rindu boleh buat orang demam.berhingus, air liur berlecak dalam mulut.

tapi yang membuatkan saya nak berhenti merokok sebab kawan sekerja saya menderita lung cancer stage 4.dah meninggal dah.ayah long saya buat by passed kat jantung, jantung lemah.operation berjaya, tapi jantung tak berfungsi dengan baik effect pulak buah pinggang.kena pulak kanser buah pinggang.sebelum raya hari tu buah pinggang belah kanan dah good bye blue sky.lagi satu saya fikir bakar duit hari2 berpuluh ringgit memang tak berbaloi.lagi satu tak fit, jogging sekejap dah pewai.

hati kena kuat lah.macam2 method saya try, nicotine patch, nicotine gum pon fail jugak.tapi kurang la kuantiti rokok yang saya ambil.dia tak boleh berdesup stop.kena kurangkan dulu.kali terakhir saya try, saya cuba cut down nicotine jugak, kalau rasa gian sampai saya mandi air sejuk.saya beli pack ais banyak2.letak dalam fridge.tadah air dalam kolam curah ais dalam kolam.mandi pakai gayung, selawat.busy kan diri, buatlah memacam aktiviti, jogging ke hiking ke ect ect supaya boleh lupakan gian tu.solat sunat bebanyak.minum air masak banyak2.kurangkan lepak dengan kawan yang merokok.jangan lalu dekat semoking area tempat kerja.tapi semua2 ni bukan mudah seperti menaip.yang penting hati kena kuat, kena kental.

sambil2 ida masak, masa selawat sulamkan dengan ayat ni :

Hai orang yang beriman! Bersabarlah kamu dan kuatkanlah kesabaran kamu, dan bersedialah serta bertakwalah kepada Allah, supaya kamu berjaya.

surah al imran ayat 200

masa tidur bila suami dah lelap ida cuba zikir ya aziz, ya jabbar, ya mutakabbir.kau lembutkanlah hati suamiku seperti mana kau lembutkan besi ya allah.

saya doakan suami ida berhenti merokok suatu hari nanti.insya allah ya.

rnr kan dah diwartakan sebagai kawasan larangan merokok. Takkan la tak tau

Follow Us
masa tidur bila suami dah lelap ida cuba zikir ya aziz, ya jabbar, ya mutakabbir.kau lembutkanlah hati suamiku seperti mana kau lembutkan besi ya allah.

yang ni ida hembus kat dia masa dia tidur.hembus perlahan je.jangan kuat2, kang jatuh katil lak dia.

Kita rasa bagus mesej yang cuba disampaikan. Pesanan ini beliau tujukan kepada semua bapa-bapa yang berat mulut rasanya. Kalau yang menegur biasanya kaum wanita, jarang orang nak ambil teguran. Ada yang buat tak endah lagi.

Kalau i jadi beliau ....cari tempat lain saja pegang anak saja kot bukannya tidak mobile pun.....i pun tidak suka perokok but tengking dengan cara menegur itu salah lah ..... sedang 1 family sedang makan .... i tidak membela keluarga merokok pun at least try to make sense lah .... tegur cara baik dan mereka sedang makan .... kan lebih selesa pegang anak tidur dalam kereta.....

Bukan ke rnr mmg kawasan larangan merokok sekarang?
Iols mmg anti perokok...even ipar sendiri merokok pon depa akan merokok tmpt jauh dr orang...pikir sendiri la tmpt makan.kot
Ngah.makan nak lari mana kalau ada perokok sebelah?

Lagi.jilaka ada org merokok sebelahnklinik
Btol btol kat pagar
Tu.mmg setan.tu...
Asap masuk.klinkk la bangang

Perokok yg tk tahu adab merokok di kawasan yg ramai org selayaknya la di tegur secara terang terangan.. supaya ingat dikemudian hari...nk merokok dok jauh2 dari org ramai..

Iols x payah org jauh..laki iols pn bile dh stat nyala je paip dia.terus iols halau g jauh2 dr org ramai..koserr pening kepala..kalau kt luar tu kdg iols x tegur takot tersalah tegur org samseng..zmn skg ni bkn leh percaya ramai naw yg sakit mental..so cuma boleh buat reaksi dengus tutup hidung je sambil berdoa banyak2 huhuu

Aku kagum masih ada orang g tulis karangan 1000 patah perkataan semata mata nak update socmedia dengan ..

'Hari ini ada jantan merokok di  rnr g saya larang. Tuan2 jangan ikut perangai beliau"

Siap

Nak tegur tegur je la...tapi nape rasa menyampah bila baca

Aii lagi rela bawa anak pergi tmpt lain dari menegur orang yang hisap rokok ni. Tau tak orang tu dah sangkut dlm traffic jam berapa lama? tak tak anak anak dia punya ragam dlm kereta? tau tak duit dia dah berapa banyak habis beraya?

kang tak pasal pasal kena debik. Hishhh berani tak bertempat.

grouper replied at 19-6-2018 11:44 AM

Kakak nampak aura kak hasanah dlm penulisan beliyau

Sakit hati bila kat restoran ada larangan merokok tapi pakcik melayu takde adab gigih hembus asap rokok. Bole bawak gado oii kalau tegur.. harap perokok ni mati cepat takde la menyusahkan org sekeliling.

Dulu suami isap rokok dunhill..lepas tu makin mahal, dia hisap rokok seludup yg murah tu.. bau dia nauzubillah busuk! Sejak tu dia selalu batuk..rasanya content dalam tu ada bahan2 yg lagi bahaya..sebab tu dia murah kot..

Penah makan nicotine gum..bleh tahan mahal jugak..dah la makin banyak dia kunyah..bukan makin sikit..skrg ni dia beli rokok gulung je..tembakau rm2 dan daun rm0.70 tp kena gigih menggulung la..seminggu tahan..

Bila dia bz x sempat nak menggulung, dia akan standby rokok loose sebatang..bg iols ok la tu..cuma nak berenti tu tak tau la bila..