CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6532|Reply: 54

"Muslim Lokek Tak Nak Kongsi Raya" - Netizen Marah 'Ex-Muslim' Bangga

Aduh, parah! Semakin ramai 'ateis Islam' membuat kemunculan di laman sosial dan berbangga dengan gelaran bekas Muslim yang dibawa mereka.

Terbaru, pengakuan seorang pengguna Twitter yang mendakwa dirinya kini lebih gembira menyambut raya sejak bergelar bekas Muslim mencetuskan pelbagai reaksi netizen.

Foto: FB Resepi Sedap Bawang Channel/Twitter

Apa yang menakutkan dan membimbangkan masyarakat adalah ramai pihak menyokong tindakannya itu. Menerusi komen netizen, Wyatt sering memuat naik posting yang meluahkan rasa bangganya sebagai bekas Muslim.

Seram bila banyak komen yang sokong dia

"Dengan segala hormatnya di atas "kebebasan beragama", saya dengan rendah hati meminta anda menasihati Encik Wyatt supaya menyambut perayaan lain yang lebih sesuai dengan kepercayaan ateis anda,"
komen netizen.

Malangnya, banyak pihak terpesong dan memandang serong kepada umat Islam yang kononnya 'lokek', tidak membenarkan penganut agama selain Islam untuk menyambut Aidilfitri.

Muslim lokek

"Betul, Wyatt E Coyote berhak menyambut apa jua perayaan. Raya bukan milik Muslim semata-mata,"
ujar netizen.

Bukan lokek, tapi tegas

"Bila tiada ilmu agama, sibuk buat agama sendiri. 'Free Thinker' merasakan diri mereka terlalu bijak,"
kata netizen.

Ramai yang tidak senang dan geram dengan kenyataan penyokong Wyatt.

Sejak bila raya bukan untuk Muslim?

Foto: Twitter

Persoalannya, adakah mereka (free thinker) sebebas yang mereka sangka? - CARI

Klu dah definition raya dia forgiveness n family..npe nk juga tunggu 1 syawal nk celebrate? Hari2 lain pun bole?

Gigihnya ada yang puasa lagi cos it was how they were raised? Berbuka tetap tunggu azan maghrib jugakah?

Raya is about celebration.
Ko dah tak puasa nak celebrate pe benda?

Ko nak mintak maaf makan ketupat lemang segala bulan April pun boleh kan.
Tak yah nak tunggu 1 Syawal.

Ni aku cerita, sumpah aku tak tipu.
Dulu aku pernah persoalkan kewujudan Allah, sampai satu tahap aku hampir tak percayakan Allah.
Satu hari aku nak sembahyang balik sebab nak jaga hati parents aku, aku tak ingat satu pun ayat alfatihah. Jenuh la aku dok ulang bismillah, tak jugak aku ingat.
Aku bukak al-Quran, aku baca & hafal, tapi bila nak sembahyang balik, terus aku lupa.
Masa tu, memang aku rasa diri aku hina, jijik, kotor. Aku nak menangis tapi air mata aku tak boleh keluar.
Baru aku sedar, alfatihah tu bukan untuk manusia yang tak beragama, solat bukan utk jaga hati manusia lain.
Lembut pun hubungan dengan Tuhan kena jaga.
Jangan sesekali bangga dengan ateis korang, sebab korang tetap akan cari Tuhan untuk pertolongan.

MizzNaza replied at 20-6-2018 04:50 PM
Gigihnya ada yang puasa lagi cos it was how they were raised? Berbuka tetap tunggu azan maghrib juga ...

Kan?gigih sgt nak justify sebab membesar mcm tu.kemon free thinker patut fikir cara lebih baik utk "improvise" pemikiran ikut cara sendiri.kata free kenapa nak terikat lg.

Follow Us
Teringat ada sorg kwn yg katanya athiest.dia anak imam kat melaka.berbf anak bilal sentul.gigih jugak justify kenapa free thinker bagai ni.alih2 balik kg pakai tudung.gambar ic pakai tudung.takde la free sgt.mcm ikut2 je.sbb bf nya athiest

Ala egonya ni. Acah2 urban. Mohon buat wasiat jgn diurus mayat Cara Islam ok? Ko dah pandai ni mikir sendiri, nk mikir 1 hari utk celebrate pon x reti? Nk gak menempel kat raya org. shooooh! Semak

Syok sendiri. Kasihan pun ade. Nauzubillah mintak dijauhkan jd mcm ni. Perasaan supremacy rase kononnya diri lebih hebat drpd org lain tu mmg patut dielakkan. Ni yg macam ni. Byk nya contradictions dlm statements tu. Dia berlawan dgn perasaan sendiri sehingga x jumpa cari jalan keluar dan terus menidakkan ape yg benar. Sentiasalah doakan diri terpelihara drpd tipu daya syaitan.

Setakat main twitter boleh la..jom main forum cari ni tgk...mesti rentung kena bako ngan forumer kat sini

Who are uuussssssss..

hari raya tak sama mcm krismas

krismas tu mmg perayaan ciptaan manusia.

hari raya aidilfitri ni perayaan org islam, sbb tu ms 1st syawal tu diharamkan utk berpuasa sbb Allah swt nk suruh kite sambut kemenangan berpuasa sebulan. kenapa berpuasa sbb tu salah satu rukun islam. dah ko ex-muslim, diam diam jelah takyah nk claim itu ini. menampakkan kebodohan diri sendiri je. kene kecam claim cyberbully plak

islam itu mudah, tapi jangan dipermudahkan.

X de ke libtards cari nak membekap mamat ni?

Hanya sbb nak org tgk ko "open minded" maka berduyun yg sanggup tinggalkan agama. Org beragama close minded katanya. Padahal bkn muslim je ada agama. Byk lg agama lain tp kenapa nak salahkan islam semata. Moga kita di jauhkan dr fitnah dunia

kesian dia
allah akan bagi hidayah pada siapa yg dia kehendaki
utk yg free thinker nih, bukaklah al-quran tu dalami perintah2 ALLAH dalam tu

Everytime a feeble minded weakling (atheist) types trash you want to make it an issue ?

Nauzubillahiminzalik...

pathetic ..dh xde perayaan sendiri raya yg bekas2 pun jadi lah ye dok

Alais replied at 21-6-2018 03:36 PM
Allah akan bagi hidayah pada siapa yg dia kehendaki

la nak kesian pon kena ada reason ke?
subject to personal feeling pon nk query... triple kesian