CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: misfit

Salah aku ke?

abaikan ..

jangan jd orthodok ..

jangan fikir soalan .. "nanti apa org kata" "nanti apa org cakap" ..

yg penting kita happy ..

Pedulikan apa diorang cakap. Yang nak bahagia is u, not them. Kalau diorang mengata, baca auzubillah hembus kiri kanan dekat diorang. Yang pasti, bila diorang dah penat, diorang akan diam.

pedulikan bisikan2 sekeliling tu.. yang nak bersama, menghadap semuanye tt.. ini pilihan tt, tak perlu nak pening kepale dengan perangai kawan2 dan sepupu sepapat tt.. kalau die orang melampau sangat tt sound je biar setepek kat muke die..pilihan tt adalah hak tt

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Kalau korang berdua (u n ur new girl) serius nk bersatu ke alam rumahtangga, both of u kena kuatkan iman dan mental.  Siapkan pertahanan diri dgn mendekati Allah.  Buatlah byk2 amal kebajikan kerana Allah n doa byk2 kpdNya semoga ur family can accept the girl.  Takde cara lain dah.  Allah yg pegang hati kita semua.  Semoga urusn kalian dipermudahkanNya.

misfit replied at 21-6-2018 09:23 AM
Pernah sekali saja je nak bawak pergi premium outlet tengok barang branded handbag kasut semua dia ...

tgk gaya ur new gf ni bgus orgnye sbb xnk even da offer nk byrkan brg2 yg mahal utk bdk2 instapemes skrg ni..

pyh nk jmp org cmtu skrg ni...kalau betul dia yg jenis xpndg harta & duit awk etc, jaga la gf awk tu elok2..

myb dia senyap xde ckp pape tp dlm hati kite xtawu.. die jenis pendam tu xnk cite sbb yg mengata dia mcm2 tu ur family & friends..

yg nk hidup dgn dia nnt awk, bkn cousin2 & kwn2.. so better pilih yg bsederhana dr pilih yg culture shock sgt dgn instapemes ni..

dia sndiri pn xbg awk mara2 sgt kt family sbb xnk rosakkn hbgan keluarga, boleh nmpk kt situ effort dia nk jaga..

cuba2 pujuk family utk terima dia, nmpk byk kebaikn dia tserlah kt situ...

"pakej rupa, body, duit, pelajaran pun tinggi" << yg ni xmenjamin awk akn bahagia, lg ssh nk jaga pmpn yg cmni..

Buktikan kat awek baru tu yg awak benar-benar serius, jumpa mak bapa, kahwin cepat-cepat dan leave socmed utk selama mana yg boleh, hidup dlm alam reality. Pedulikan org yg mulut longkang tu semua. Sejujurnya aku dulu sengaja tukar telefon no dan hijrah ke tempat baru semata-mata utk ada privacy life dgn my partner. Pelik dgn kawan-kawan yg tak sensitif langsung

Follow Us
chesfa replied at 21-6-2018 06:27 PM
Pedulikan apa diorang cakap. Yang nak bahagia is u, not them. Kalau diorang mengata, baca auzubillah ...

Memang yakin dah nak dia tapi takut dia pulak yang tak bahagia sebab orang orang macam ni

Genkidesuka replied at 22-6-2018 08:33 AM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Kalau korang berdua (u n ur new girl) serius nk bersatu ke ...

Insya Allah..

aja109 replied at 22-6-2018 11:41 AM
tgk gaya ur new gf ni bgus orgnye sbb xnk even da offer nk byrkan brg2 yg mahal utk bdk2 instapeme ...

Dia memang jenis malas nak besarkan isu banyak kali memang dia senyap je. Kadang kadang nampak la sedih siap dia yang minta maaf sebab kitorang kena face this situation

cmf_blingblings replied at 22-6-2018 02:43 PM
Buktikan kat awek baru tu yg awak benar-benar serius, jumpa mak bapa, kahwin cepat-cepat dan leave s ...

Sejak kenal dia memang tak aktif langsung dah socmed, ye la dia pun tak main benda tu. Kalau yg dulu bila tak reply post2 sweet memang seharian la dok pujuk sebab merajuk. Pening kepala aku. Jumpa parents memang dah tapi belum discuss secara serius lagi. Ikut perancangan mmg nak kahwin terus hujung tahun ni. Takut jugak la family tak restu. Nak migrate tu payah sikit sbb nak jaga mak ayah lagi

misfit replied at 22-6-2018 09:03 PM
Sejak kenal dia memang tak aktif langsung dah socmed, ye la dia pun tak main benda tu. Kalau yg du ...

Kenapa tak restu? tak kenal maka tak cinta

Terus terang je kar sepupu kawan2 tu cakap dah tak nak cakap fasal ex sebab nak teruskan kehidupan,masing2 dah bawa haluan berbeza. Yang penting tt bertegas dgn org lain pedulik la kat org lain tu.

TT, aku pun dlu kena macam ko, bezanya aku pmpuan, bf aku masa tu mmg katanya x sesuai ngn aku.. selalunya ex2 bf aku muka siap and jenis berharta jg la..

Bila aku kawan ngn bf aku masa tu..ramai gelakkan aku, kgkwn aku, even mak aku terperli aku kata betul ke ni pilihan aku.. aku kecik ati sgt ngn sume sbb aku mmg bgtau aku selesa ngn bf aku masa tu..Dorg siap kata aku punya taste dah di downgrade kan ke?? Masa tu aku marah sgt tp aku diam, aku byk jauhkan diri drp org yg duk kutuk2 bf aku,

Aku nekad, selagi bf aku layan aku helok, aku nyahkan sume2 kutukan org luar kat bf aku, aku firmed bgtau yg aku mmg syg bf aku. aku x pedulikan pun ckp org psl kekurangan bf aku sbb aku x nmpk ape kurg pun..aku rasa aku lg byk kurg.. blom penah aku jmpa org sebaik die githchu..

Aku jarang lepak ngn org yg suke nk negatif tuduh bf aku bomohkan aku..aku pikir, esok lusa yg nk kawen aku, aku yg ari2 hadap suami aku, aku pun melantakkan org2 yg aku takat jmpa sejam dua sehari tu..kesah pulakk...

Belah2 bf aku sume sgt baik, kwn2, parent, adik  badik die sume layan aku sgt baik..even aku mmg rasa senang  dan selamat, plus tenteram ngn bf aku masa tu..

Slowly, x kenal maka x cinta..sume terpaksa terima jg sbb aku yg nak ngn bf aku..sampai la kitorg kawen.. aku kawen pun kutuk2 lg suami aku..aku p lantakk je.. aku x peduli pun ckp org.

Bila slowly dorg sume kenal ngn suami aku org cemana, even kawan aku penah ckp dpn suami die sendiri yg suami aku bagussss, rajin, pandai serba serbi..  die duk puji2 suami aku dpn suami die.. aku diamkan je.. :dlm hati, bru aku padankan muka die".

Byk lg isu masa tu..kalau nk cite mmg pjg lebar, nasib aku kuat and x mengendahkan ckp org..kalau x, mesti aku makan hati... mak aku, adik badik aku skg ni plg die puji pun suami aku..

So,  pilihan aku tepat berdasarkan kualiti pd seseorang..dalaman die yg aku pilih, bkn luaran.
p/s : kgkwn aku ade yg pilih luaran drp dalaman tu, ari2 kalau jmpa komplen suami memasing kat aku.. mls la, curang la..selalu kuar lepak malam blk pagi laa.
aku? sentiasa bersyukur dpt suami aku yg baik..okla tu je.. Alhamdulillah selalu..moga Allah kuatkan ikatan kasih syg kami, berikan ujian yg ringan2 buat kami...aminnn
tak semestinya die x femes x lawa hidup kite x bahagia yer..

yg baik jdkn tauladan, yg buruk jdkan sempadan

12
Return to list New