CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Najib tak tahu duit 1MDB dalam akaunnya

mcm tuhan je korang ni..nak hukum org tu. semua politician takde yg bersihla...semua sbb duitla...kita yg bangang taksub sangat

badaksumbu replied at 21-6-2018 03:42 PM
rasa nak maki2 je petang2 ni baca komen sorang2 kat sini

Maki ja....apa susah ....aku dah biasa kena maki dengan penyokong fanatik umno. ..siap fitnah aku lagi. ...sebab mengutuk BN....

badaksumbu replied at 21-6-2018 04:54 PM
tak payah nak spin2. jwb je 2 soalan tu

ko pun tak yah spin...cuba jwb nape najib tak nak usaha tuntut harta yg dirampas????..ko tak pelik ka harta negara sendiri tak nak tuntut???..bukan 1-2juta tp berbillion!!

sub5zero replied at 21-6-2018 01:35 PM
Klau pun time bicara nti video tersebut dimainkan semula, jibbun akan jawab 'itu bukan saya, saya  ...

Sejak kes najib arul menipu kata 1mdb byr hutang sendr tu pdhal gomen da byr sejak tahun lepas aku da x pecaya da 2 ekor ni..ckp serupa ular

kecimpret replied at 21-6-2018 05:00 PM
ko pun tak yah spin...cuba jwb nape najib tak nak usaha tuntut harta yg dirampas????..ko tak pelik ...

dah2 la tu. taktik lama la kecimpret spin2 ni. blh pulak hang pusing org lain yg spin.

btw, sebelum reply post hang yg us rampas aset tu i dah google, us authority blh rampas harta yg disyaki diperolehi menggunakan dana haram w/pun pemilik harta tu tidak dituduh/disabitkan kesalahan.

so, memandangkan law ni bkn bidang i n hang dah mcm terer sgt, bgtau la undang2 malaysia ada ke yg sama mcm undang2 us tu

noor2 replied at 21-6-2018 04:58 PM
Maki ja....apa susah ....aku dah biasa kena maki dengan penyokong fanatik umno. ..siap fitnah aku  ...

sebenarnya komen tu bkn nak tuju dkt semua forumer pun. kita ni nak elakkan sebut forumer mn. ramai pulak yg terasa ye

Follow Us
pittjie replied at 21-6-2018 04:43 PM
kan totok. ada pulak rasa nak maki2 kita semua. kita2 ni maki najib je pun .. bukan dia. dan maki  ...

Macam kawan2 macai umno... Masing2 pertahankan umno, bela najib aku agree jer sebab tgk dia get projek mmg kaya hidupnya... Tapi tahap macai yg berpeluh kepala dok pikir ayat bak cuci tahi najib dan rosmah sedang hidup terkais2 meroyan sana sini nak toll pree, nak duit brim, nak minyak murah, alahai... Aku tgk tahap bangsatnya hidup mereka ni....

v(T.T)v replied at 21-6-2018 04:29 PM
Perogol kata mangsa rogol pelacur.
Perompak kata duit rompak itu derma.
Pencuri kata hasil curi it ...

Si gemuk babi jho low lamaaaaaa dah bertahun sudah bagi hujah bela diri dlm interbiu dgn media mana ntah, dlm belit2 konar sana sini tu terkeluar juga "ko hengat, kalu aku buat apa2 yg korang tuduh aku buat tu, ko hengat aku bulihhhhh ka nak buat semua tu kalu tak ada payung besarrrrrrr punya yg bulih protect aku dr hujan panas ribut petir? Ko hengat aku beraniiiiii ka nak buat main redah saja tanpa ada apa2 pelindung?"
Fast forward ke june 2018....najib: entah, saya tatau apa2, saya tak buat salah apa2, ni semua kerja jho low, pengurusan dan bod 1mdb pun tak maklumkan apa2 menda salah yg dikata dah berlaku tu kat saya

LOL

badaksumbu replied at 21-6-2018 03:21 PM
ramai pulak yg sentap. baru 1st time kot najib bg statement v 'skandal' lps kalau pru14.

sabar. t ...

Macai jugak bodoh percaya kakmah dpt hadiah hermes berlori lori. Kahkahkah

badaksumbu replied at 21-6-2018 03:42 PM
rasa nak maki2 je petang2 ni baca komen sorang2 kat sini

Maki je lah kau mampu tpi masih xdpt tutup kesalahan najib kesayangan kau tu cai!

iloveselangor replied at 21-6-2018 03:49 PM
Acik2 kepam pprt selalu hadiah pinggan mangkok dan cawan je dik....mana lah sangka hadiah kawen camt ...

Hadiah kawen smpai berlori lori kan? Sbb tu lah lobai mampu angguk dan paham saja dgan penjelasan arul kandaq kah

totokreturn replied at 21-6-2018 04:35 PM
Ada najib ker dlm ci nih.. Sebab bau2 jilat najib sangat kuat.... Tak tau laa dia hidup 7 keturunan  ...

Cc @badaksumbu @kemaruk @tobby kemungkinan mereka adalah najwa dan ashman busuk. Kahkahkah

adila39 replied at 21-6-2018 04:54 PM
mcm tuhan je korang ni..nak hukum org tu. semua politician takde yg bersihla...semua sbb duitla...ki ...

Relax lah cai, tak payah taksub dgan najib si perompak tu sgat.

kecimpret replied at 21-6-2018 11:06 AM
yup...ugut salesgirl ke apa...jual nama rosmah dgn najib

Bukan salesgirl tapi pemilik kedai Birkin di US iaitu Bella Belkin dan suaminya.

AnBulisia replied at 21-6-2018 10:02 AM
najib tak register online banking ke?
dia tak pernah check balance dan tak tau ada transaksi dalam  ...

Ini akibat x cek balance enquiry kt atm mcm abam mat sabu...kalo dia ngecek sendiri..x jd gini...

dodolgemok replied at 21-6-2018 06:08 PM
Hadiah kawen smpai berlori lori kan? Sbb tu lah lobai mampu angguk dan paham saja dgan penjelasan  ...

Lobai puas hati dgn penjelasan arulnakonda ttg 1mdb..ape yg lobai tolol puashati tu?

"U guys don't have to worry. I'll take the fall, as long as u guys stay loyal to me"

Tu bbrp minggu lepas laaaaaaa

SEBELUM jho low babi gemuk berura2 sedia utk berjumpa wakil sprm di dubai
Terus terkencing dlm sluar pahlawan bugis nih
Saya tatau apa2. Saya tak salah apa2. Ini semua keja jho low.

Dwdrum replied at 21-6-2018 01:04 PM
And then beliau layak kah jadi PM untuk pikul tanggung jawab di amanah rakyat ...seperti dengan is ...

Actually Najib pon tak tahu mcm mana dia diangkat menjadi PM.... dia just follow the flow gitu kekdahnya....

badaksumbu replied at 21-6-2018 11:37 AM
takde la bahlol mananya statement najib tu. yg dok bahlol ke hulu ke hilir tu mesti tak pernah tengo ...

Kalo mcm tuh... mungkin Najib wajar dipenjarakan kerana kebodohan2 beliau ini... .

Bodoh #1 kerana membiarkan staf bawahannya mempergunakan nama nyer dlm account yg dipergunakan itu utk urusan yg meragukan.
Bodoh #2 kerana sign document2 1MDB tanpa mengetahui butiran2 transaksi yg sebenar.

kalo ikut argument anda nih, nampak sgt la Najib nih sgt senang diperalatkan oleh golongan tertentu. Inikan pemimpin yg anda mahu pertahankan dan terus memimpin sebuah negara????

Nape tak siasat je zety tu.. Dh sah2 dia tau..