CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BoLapciOus

Jodoh Ooo Jodoh

kaoru44 replied at 22-12-2019 08:13 PM
Pngkal nama dia huruf U ke ?
Kalau bukan..bukan la tu..kebetulan je..
Ye la..phm2..kira mcm ok ...

bkn u..strts with M..haha..bkn ler tu..few cases yg sama..ade je laki mcm ni..ada semua tetiba lahhh gitu plk citer..tp for me deme laki..leh la nk relax2 wat peace..umur 40thn nnt pun leh lg dpt yg 20s..yg ssh cket mybe kaum pompuan..sb nk kejar deadline beranak tu..but for me..everything happen for a reason..bila tgk org sekeliling..mklum la dah tua..byk dah la tgk org sekeliling lalu lalang..
yg mana msih bjg tu..byk ladang pahala dgn mak bapak..
i nk share 1 tips lg..xtau la berhasil ke x..i dulu ms zmn single mom..ada kwn baik pegi umrah..dia tlg doakan i..mak i berkali2 pegi umrah pun dia xdoakan i bab jodoh..hahaha..dia ckp doakan anak2 i ni dgn kerjaya i je..tp kwn i plk concern bab jodoh i..n dia buat in correct way..dia x gtau i at the 1st place..
lepas i kenal laki i, dia antara yg 1st i bgtau..then dia terkejut la pastu ckp ms dia pegi umrah dia ada doakan i..siap doa details giler..bg i jumpa laki yg sebaya atau lbh tua lingkungan umur 30an..kerjaya stable ada degree sekurang2 nya..perwatakan yg baik, lemah lembut sopan dan bukan panas baran n rupa paras yg sedap mata memandang..
dia ckp dia doa gitu sb dia risau tgk i byk berkwn dgn laki lbh muda je..i xpnh berkwn dgn yg lbh tua lepas menjanda dulu..dia risau laki tu semua main2 je..bkn serius pun..blk2 mesti 2-3thn muda dr i..beh tu kalau sbaya semua laki org nk buat apa? yg lbh muda kebykan nya sah2 bjg lg..hahaha..sekali mmg jodoh i dgn laki sebya n masih bjg lg..exactly mcm kwn i doakan tu kot..n time i kenal laki i tu..kwn i msh tgh buat umrah..xblk msia pun lg time tu..
pastu i ada dgr gak kwn lain ckp..kalau nk doa mustajab mmg xleh doakan seseorg dgn pengetahuan dia..kne di luar pengethuan dia..wallahulam la bab ni..samada kebetulan ke atau boleh dijadikan tips..

Edited by kaoru44 at 22-12-2019 11:48 PM
sitisitu25 replied at 22-12-2019 10:38 PM
bkn u..strts with M..haha..bkn ler tu..few cases yg sama..ade je laki mcm ni..ada semua tetiba lah ...

Ow..bukan2..haha..boleh plak sbijik semua sama..
Tp kwn i tu pun ok sgt..jnis humble walau bljr overseas..n senang bawa bincg jnis positif tiap masa..

Ye ke..tq share cter sis tu..tp slalunya kte2 yg xkawen ni yg smngt kirim2 doa dkt org yg prgi sna..
Alhamdulillah la..nk kata kuasa Allah kn..
I sndri pun xkawen lg..n xda plak usaha mencari ke apa..

Time mak prgi umrah tahun ni pun..xkirim apa2 doa..and mak pun xda ckp apa2 yg di doa kat sna..msti ada la doa utk anak2 kan..
Tp i pcya dgn kuasa doa tu sbb i prnh doa 4,5 thn utk kenal someone yg i xprnh bckp pun..
Then Allah makbulkan doa tu,dia dtg cari i..mksdnya lambat atau cepat je Insyallah doa2 tu terjawab..kena yakin je..dan jgn push dri sndri sgt..

kaoru44 replied at 22-12-2019 11:44 PM
Ow..bukan2..haha..boleh plak sbijik semua sama..
Tp kwn i tu pun ok sgt..jnis humble walau bljr ...

betul tu..da kawen pun x abis gak org bertnya..bila nk dpt anak? bila nk tambah adik..bila nk tu nak ni..hahahaha..that questions akan di tnya xkisah la kat bumi mana ko berpijak..kat europe ke kat msia ke berzmn soalan yg sama je..
bab doa mmg kalau hari2 mintak akan dpt either lambat or cepat..sb i dulu duk doa utk kehidupan skrg mmg dpt je..sb hari2 doa..n usaha jugak la..kalau kita da berkehendak bnda tu..ia akan dtg..
kelebihan utk org bjg ni kawen lambat..sempat beli umah dulu..beli kete yg sesuai dulu utk family then bila kawen leh terus fokus utk anak..i dulu beli keje n umah lansung x pk nk remarried..i beli apartment..850sf..kete pun kodok blkg xde bonet..sb mmg da xpk bab kawen lg..sekali dpt laki pun sama gak..kete dia dulu lg la..2 pintu je..pastu dia xbeli umah..beli tanah..end up bila kitaorg kawen plus anak 2org lak ni..semua bnda tetiba jd ‘tak ada’ n xmuat..hahaha..dah satu hal lepas kawen nk kne reshuffle blk plkkk..nk kne jual kete dia beli kete besar cket utk family..pastu umah pun xleh duk dah umah apartment tu..nk kne cr umah besar cket sb brg2 laki i pun byk..puas dah ni lepas kawen membuang brg..almost selori kecik maybe..hehe..
mula la terpk.ptt ms bjg dulu kumpul beli je kete sedan or umah yg besar cket..tp mana la nk tau kan..skrg da kawen ada anak nk membesar ni kesian la plk anak2 n family yg nk dtg..tempat xde..
and duit nk kawen pun actually kurang2 kne simpan 20k..10k hangus keduri..10k tu saving kecemasan..i dulu sempat simpan 10k je..abis ke kduri pindah umah now xde saving blk nk teruskan hidup utk emergency..nk simpan blk payah dah ler..dpt simpan pun 100-200 je sbln tu pun tgh thn korek blk..hahaha..so tgh2 bjg tu..byk2 la menyimpan..

sitisitu25 replied at 23-12-2019 09:00 AM
betul tu..da kawen pun x abis gak org bertnya..bila nk dpt anak? bila nk tambah adik..bila nk tu n ...

Setuju..slagi boleh simpan..simpan la time xda komitment lain..
Jgn mbazir bnda2 xperlu tnjuk gah sna sni..
Hujung2 dh kawen myesal time bujang xpernah myimpan..
Sikit2 pun xpe..janji simpan kan..
Ye la perancangan kte..tp rezeki Allah nak bagi..
Semakin bertambah anak,btambah rezeki lagi..
Janji keje ke apa2 nk buat nawaitu kena betul ingt kat fmly and anak2..kita cari makan untuk keluarga kita..

jodoh ni kadang2 mmg kite xsangka, masa dlu aku selalu doa dipertemukan jodoh dgn mr A, mr B ke mmg specific aku doa, tp sudahnya selalu xjadi or putus tengah jalan.
last2 aku pasrah aku doa seikhlas hati ckp nak jodoh yg terbaik untuk aku, yg boleh jaga aku n jd bapa yg baik kepada anak2 aku, sesungguhnya Allah mmg lagi tahu siapa yang terbaik untuk kita.
Alhamdulillah lepas tu aku pn jumpa dengan suami aku dan dia mmg the best daripada ex2 aku yg sebelum ni.
Kadang2 Allah tu lebih tahu kita akn bahagia dengan jodoh yg mcm mana sbnrnye.. tawakkal n never give up

shalalaqueen replied at 23-12-2019 03:32 PM
jodoh ni kadang2 mmg kite xsangka, masa dlu aku selalu doa dipertemukan jodoh dgn mr A, mr B ke mmg  ...

Alhamdudillah shalalaqueen dipertemukan dengan lelaki yg baik..doakan iolls ditakdirkan bertemu dgn jodoh yg baik,iklas dan menerima sy seadanya..ewahh

Follow Us
BoLapciOus replied at 26-12-2019 09:45 AM
Alhamdudillah shalalaqueen dipertemukan dengan lelaki yg baik..doakan iolls ditakdirkan bertemu dg ...

saya doakan tt jumpa jodoh yang baik,bertanggungjawab and soleh..smoga 2020 ada jodoh utk kite smua..fighting tt..doakan saya jugak

BoLapciOus replied at 26-12-2019 09:45 AM
Alhamdudillah shalalaqueen dipertemukan dengan lelaki yg baik..doakan iolls ditakdirkan bertemu dg ...

da taun baru ni TT..da jumpa jodoh ke

MinahMalang replied at 28-12-2019 04:45 PM
saya doakan tt jumpa jodoh yang baik,bertanggungjawab and soleh..smoga 2020 ada jodoh utk kite smu ...

Amin2 ya rabbal alaminnn..insyaAllah iolls doakan awk jgk minahcomel2..2020 will be our years..gituww!

Sis TT dh jmpa jodoh ke dh msuk 2020 ni...

Iols bru lps kena bebel dgn my mom, smpai drama air mata plak dia...punca nya ktorg ada kenduri kamis lps, dia jmpa kawan2 lama dia or shuld i say makcik onion... biasa lah tnya dpn2 kite kt mak iols tu ank brapa cucu brapa menantu brapa etc...
Sudahnya blk umah mak iols touching lbih kot duk bangkit malu kawan2 tnya bla bla bla...wtf sgt

Saya juga sedang cari jodoh...yang baik2..tp belum ada ...haha

BoLapciOus replied at 8-1-2020 01:17 PM
Amin2 ya rabbal alaminnn..insyaAllah iolls doakan awk jgk minahcomel2..2020 will be our years..git ...

Hi TT..da jumpa jodoh ke skrg..aper cite skrg