CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

Kak Hassanah masak nasi 15 pot, kari ayam 2 ekor namun anak murid tak datang ber

LadyDiddy replied at 21-6-2018 05:10 PM
Jadi kat mak aku jugak raya ketiga hari tu...yg satu famili ni janji nak datang tengahari...satu lag ...

sebab tuh la raya2 nih better kita buat stail serbu jer.... jgn dok janji... takut tak tercommit... lepas tuh tuan rumah pulak dah prepare mcm2...

selalunya aku just call bila dah bertolak ke rumah tuan rumah jer utk pastikan tuan rumah ada di rumah.

Kes ni studentnya budak sekolah ke budak2 kolej atau universiti..bdk sekolah lagi jgn percaya sgt le

Cash sngt..budk sah2 nk lepak dgn kawan2 drpd eprgi rumah cikgu..janji budak beh pakai ke sis? Paling2 pon comfirmkan dgn parent...bukan quantum physic pon sissister.

Edited by jazaa100 at 21-6-2018 07:13 PM
prettyuglybabe replied at 21-6-2018 04:43 PM
aku percaya je jadi macam ni..
beria kata nak datang kita pun masak la nak jamu..
sekali segala ba ...

Ha...ha.. .lawak kau babe.....

Segala batang tak nmpak.....

LadyDiddy replied at 21-6-2018 05:10 PM
Jadi kat mak aku jugak raya ketiga hari tu...yg satu famili ni janji nak datang tengahari...satu lag ...

Raya thn depan, kau ckp dgn mak kau, klu ada org nk dtg, jamu almond london dgn air sirap je.....

ai da pesan siap2 kat mak
selagi xsampai depan umah bg salam
toksah masak
just readykan ja rencah bihun goreng
tggl tumis cmpk bihun ng sayu r ja

Follow Us
Tulah bila tak buat orang bertanya ...bila buat orang tak datang.

Pandai cakap aje geng geng ni.  

Ada jiran saya sampai serik nak buat openhouse sebabnya tak ramai datang.  Dahlah khemah dan berkatering bagai.

Tghari td dpt watsap anak murid nak dtg esok..dalam 6 org katanya..dtg lepas solat jumaat. Dia minta share loc rumah.. Aku cakap esok cikgu bg. Siap pesan cikgu masak simple2 je.. Duit raya takde..Kalau lapar lg pegi raya rumah org lain plak..

Esok kalau dia minta share loc baru aku bg..tp sebelum bg aku nak tanya brapa org yg dtg..

Budak2 memang x leh pecaya..tahun2 lepas da kena..skjap nak dtg..skjap x jd dtg..aku dah penat2 masak siap panggil geng lain dtg sbb x nak bazir..eh! Last2 ko dtg jugak..hmm..memang da takde apa yg tinggal..nasib ko lah..

Esok da confirm brapa org baru nak masak kuetiau grg je..rebus nasi impit, makan dgn serunding..

Cukup x cukup pandai2 la korang..

sofiazara replied at 21-6-2018 05:20 PM
sabtu ni meols nak ready je menu berikut. sapa nak datang, datangla. takde sapa datang aku melantak  ...

Hang nk jemput caritizen ke niiii

GigaMom replied at 21-6-2018 07:59 PM
Hang nk jemput caritizen ke niiii

hihihi datangle. ajak ayam ni

haryatie replied at 21-6-2018 04:27 PM
kesiannya..
baik mcam dulu2 kan
nak dtg...serbu jerk..nasib la kalau tuan rumah ada, dpt lah beray ...

kannnn pelikla org skrg berkira nk beraya kena ada masak2 spesel. zaman dulu xda pon mcm ni. dtg bebila je. xde janji2 pun. ada kat rmh kita masuk n mkn apa adanya. kalau xda kita letak pasu bunga atau susun batu kat dpn pintu atau tangga mcm tanda ada org bertandang dah n esok2 xdtg lagi repeat kira setel even xda org. zaman skrg kena apoinmen la masak2 spesel la xleh siang la kena malam je la...ntah apa2...kalau xikut kena kecam kata kedekut la xfeel raya la

Isu Ni sampai Abang Jamil mampos pun tetap jadi..

malam raya 5 smlm meols hampir nak kensel jln mlm2 sbb dh penat siang tu sekali kwn kata dh masak so meols n husbaby g jugak balik lewat malam pon xpe asalkan xmungkir janji n mkn jugak la apa yg dh dimasak tu. senyum kwn tu even mlm2 pun meols dpt dtg. gembira jugak rasa sbb dh happy kan sekeluarga sbb kwn meols tu mak ayah ada sama dtg beraya gak dr johor ke bangi. so happy la meols dpt happykan org2 tua

AnaisAnais replied at 21-6-2018 05:13 PM
betul sangat...

kalo nasib take berapa nak cun tu, haa, ko makan je lah biskut2 dan kerepek dlm ...

huishhhh kerepek la sedap sebalang xjemu ngapp ngup ngapp janji dh dtg beraya kannn

sadis nk citer ada je sepupu husbaby meols yg kedekut gaban bengong kot time raya p hidang biskut meri kat meols n husbaby n mil meols yg ikut sekali. bertabah je kan org mcm ni pun ada siap ckp kuih raya dh habis awal thn ni sbb ank murid ramai sgt dtg. diaorg tu lakibini cikgu

Simunggu replied at 21-6-2018 04:21 PM
punya teruk...

Koooo diyam!

C1k_J4h replied at 21-6-2018 07:19 PM
ai da pesan siap2 kat mak
selagi xsampai depan umah bg salam
toksah masak

Samalah, family i pun standby aje rencah kuah mee banyak2, beli mee peket. Kalau ada orang datang baru masak, kan sonang. Kalau menu lain tu buat tuk makan sendiri aje, memang buat lebih so kalau ada tamu hidang aje. kalau takda, weols adk bradik ipar duai anak buah semua ramai tolong habiskan

Baru kena raya haritu.. mak iols plak mmg jenis nak menjamu org. So bila 3 4 family ckp nak datang (adik beradik mak) dalam 50 org jugak sebab ada anak cucu sekali...

Masak la nasi lemak sampai 2 periuk u.. 1 kecik, 1 periuk besar.. mee goreng..  masak extra kot2 adik beradik mak nak tapau. Kebetulan mmg ada sedara2 and kengkawan lain nak dtg..

Alih2 sorang je adik mak yg datang.. dgn anak dia 3 bujang.. aiseh.. makteh dah balik melaka.. mak uda tak jadi datang sbb nak rehat rumah nenek je.. 2 hari jugak la nak habiskan makanan tu.. itu pon iols bungkus packing siap2 bagi je mana2 yg jumpa..

Utk murid2 ni sediakan kerepek2 & kacang2 je kot.. kalau depa tk mkn lg sediakan je la brg2 utk grg mi ke.. depa ckp nk gerak ke rmh baru la start masak..

Sebab tu ramai orang sediakan frozen food jah simpan dalam freezer. Ko datang nak melantak beriya ke nak menziarah tuan rumah?