CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

Kak Hassanah masak nasi 15 pot, kari ayam 2 ekor namun anak murid tak datang ber

LadyDiddy replied at 22-6-2018 11:37 PM
Tu la..my mom pulak jenis yg kalau orang datang tengahari, kita suruh goreng beehoon je dia kata  ...

i paham. buat simple je. depa ni banyak rumah pergi.
bila airfryer je u. my mom ada airfryer sibuk nak pakai kuali. i demo kat dia masak karipap samosa . selama dia tak confident i masak. bila dia tengok result i goreng pakai airfryer dia pun impress. hahahah. campak je pusing ting siap. kalau tak makan pun, takde lah rasa nak marahh. hahahah

munchkin replied at 23-6-2018 01:27 AM
i paham. buat simple je. depa ni banyak rumah pergi.
bila airfryer je u. my mom ada airfryer sib ...

Okay u..good idea gak tu air fryer.. I ada gak plan nak belikan pressure cooker utk dia..takde la penat sangat masak kan..air fryer pun boleh jadi salah satu options gak ni.. thanks u

LadyDiddy replied at 23-6-2018 11:06 PM
Okay u..good idea gak tu air fryer.. I ada gak plan nak belikan pressure cooker utk dia..takde la  ...

Pressure cooker i tersepuk je dalam almari. Masakan pun limited pakai pressure cooker.

Air fryer ni almost everyday guna. Goreng ayam meatball frozen food etc.  Kalau yg kering sapu sikit minyak.

pertama kali beraya di rumah dekat dengan adik beradik. Setakat nie adik beradik datang sekali tapi dlm 3 kali (berulang). Makan nasi jer, lauk aku dh masak awal aku frozenkan, depa datang aku panaskan campur makanan baru masak sikit cam telur dadar. Lepas tu kawan2 dtg, buat yg simple je I. E goreng cekodok udang, ketupat palas, roti poori.
Dh kerja nie, aku rebus ubi je mkn ngan sambal tumis. Kuih raya pun aku tak der bnyak, adalah 6 balang makanan ringan beli kat kedai jajan macam kacang, asam and goreng keropok sikit.
Payah gak nk fikir menu, oleh itu hargai tuan rumah. Tetamu aku kebanyakkan tak pandai mkn western food, kalau tak senang kerja aku.
Ngan menu aku tu mau serik org nk dtg raya haha

Dulu kalau org nk beraya dengan aku, aku open table kat restaurant.. Maklumlah merantau masa tu

Suchi replied at 21-6-2018 10:45 PM
Mcm jiran kt kg iols lg keji siap ckp nk mkn kek butter yg selalu arwah mak iols buat. Dah tau org ...

keji dan biadap sgt perangai jiran chuols tu ye
kalau aiols da dilaharkan da

Follow Us
Jenis org dulu2 punya perangai kalau dtg rumah org xde makann berat terutamanya nasi boleh jadi buah mulut..org skrg raya lebih simple dtg nak berkunjung je ada makanan adalah..rezeki la ..kalu xde pon xpe... jgn berjanji apa2 dgn tuan rumah..pada me kalau kita bgtahu awal kita macam harapkan tn rumah buat sesuatu..lagi menggangu..elokla serbu je..kalau xde makanan pon xpe.. jgn harap nak kambing golek pulak..melampau jugak kdg2 expectation tetamu ni pon..