CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: capiloton

utk wanita saja, survey tentang POLIGAMI

Close [Copy link]
Piqachica replied at 27-6-2018 10:48 PM
Apa benda entah rm2k boleh buat?aku ni umur awl 20an pon x hadap elaun rm2k tu pompuan kg x ada pe ...

Sis perempuan kampung pon xhadap 2k tu ok. Da la kne melayan lelaki mcm tu. baik dia keje kilang jebuat ot pon da dapat extra. Maybe stok2 tt ni yang very skanky type kot. Kat tepi2 jalan tu. haha

siputsedut replied at 27-6-2018 08:07 PM
1-2 hari je kat rumah dlm seminggu? So dlm seminggu tu anak2 jumpa bapak 1-2 hari je? Mak sorang je  ...

TT kata kahwin 4
dalam seminggu ada 7 hari je so ikut giliran, seminggu sorang boleh dapat 2-1 hari sahaja

if kita kat forum memang nampak berat dan tak setuju
tapi realiti yang kahwin 4 tu ginilah kehidupannya
contoh kahwin 4... salleh yakob
buat penat badan je... tapi itulah nafsu pantang tengok pompuan

Apa2 pun,  banyakkan berbincang.. Orang perempuan kadang bukan sebab duit sangat.. Kalo tak,  tak ada istilah biawak hidup   kahwin sebab sayang beza kalo kahwin kontrak macam ni..  Ada kahwin nak cari soulmate.. Ada kahwin nak cari sugardady..  So ikut macam mana.. Yg penting sama2 puas ati dan win2 situation..  

wana89 replied at 28-6-2018 09:40 AM
Apa2 pun,  banyakkan berbincang.. Orang perempuan kadang bukan sebab duit sangat.. Kalo tak,  tak ad ...

Kalau kawin kontrak serupa macam sugarbabe la... cuma halal je la

Ni iols tolong kopipasta.

Pengakuan jujur dari sugar baby Malaysia tentang hidup ditaja sugar daddy!

Ayu Idris
Anda pasti terkejut membaca pengakuan jujur dari sugar baby Malaysia ini! Tak sangka rupanya begini kehidupan mereka ditaja sugar daddy...

Kehidupan sugar baby Malaysia
Seorang sugar baby Malaysia telah membuat pengakuan jujur di Reddit tentang gaya hidup dalam kancah sugar bowl ini untuk tatapan anda.

Pengakuan jujurnya itu mendapat perhatian netizen kerana netizen boleh menyoal sebarang soalan kepada mereka. Ini mendatangkan jawapan yang kita mahukan!

Bagi sesiapa yang sering tertanya-tanya tentang sugar baby Malaysia dan bagaimana mereka boleh ditaja oleh sugar daddy, baca kisah ini dengan lebih lanjut.

Pengakuan jujur sugar baby Malaysia

Nama saya Sufia *bukan nama sebenar. Saya berusia 22 tahun dan berbangsa Melayu. Saya sedang belajar di Kuala Lumpur.

Saya memiliki 2 sugar daddy. Satu hanya bertahan selama 4 bulan manakala satu lagi masih menaja kehidupan saya sehingga kini. Saya jadi sugar baby Malaysia kerana ingin membayar kos pembelajaran di KL.

Malah, saya juga nak simpan duit untuk sambung Masters di luar negara. Berikut antara pengalaman saya ketika menjadi sugar baby di Malaysia.

Sudah banyak aplikasi untuk sugar baby yang ada. Dengan aplikasi itu, senang sugar daddy mahu mencari sugar baby. Ada 2 jenis lelaki yang sering mahu menjadi sugar daddy saya.

Satu diberi nama salt daddy. Lelaki jenis ini selalunya pakcik tua yang berlagak kaya, namun mereka sebenarnya hanya mahukan seks semata-mata. Potential sugar daddy pula lelaki yang ada ciri-ciri untuk jadi sugar daddy.

Biasanya, sugar baby Malaysia akan berjumpa sugar daddynya melalui temu janji yang diatur. Sama ada dalam website atau menerusi match.

Sebagai sugar baby Malaysia, berapa banyak sugar daddy awak ada?
Dalam masa 2 tahun bergelumung dengan hidup sugar baby ini, saya sudah jumpa 3 salt daddies. Semua pakcik-pakcik tua ini akan cakap tentang seks sebelum kami berjumpa pun.

Mereka akan minta gambar bogel anda dan cuba untuk sexting. Setiap kali kami merancang nak jumpa, dia akan cancel last minute.

Kemudian dia akan beri alasan bodoh dan menggoda saya untuk ke rumah atau hotel yang dia sudah tempah. Ada salt daddy yang sengaja tinggalkan bil makan dekat saya!

Adakah kawan-kawan tahu kerja awak sebagai sugar baby?
Ya, semua kawan-kawan saya yang mengajar dan memperkenalkan kerja ini pada saya. Kami ada sugar baby sisterhood di mana jika kami perlu berjumpa klien yang berpotensi, akan ada kawan yang teman kami ke sana.

In case anything happens…

Berapa kos yang sugar baby akan kenakan pada pelanggan?
Sebenarnya, tiada kos tetap. Sugar daddy saya mahu beri saya allowance setiap bulan sebab mereka mahu hubungan jangka panjang. Sugar daddy pertama saya beri RM2k setiap bulan.

Sugar daddy kedua saya pula beri RM2k kemudian ia semakin meningkat sehingga RM5k sekarang! Itu tak termasuk hadiah…

Sebagai sugar baby Malaysia, apa yang awak perlu buat?
Biasanya, saya hanya menawarkan khidmat untuk menemani dan menyayangi sugar daddy tersebut. Mereka selalu tidak dilayan oleh isteri mereka yang sibuk.

Jika sugar daddy itu tidak mahu melakukan seks, kami hanya akan cuddle dan saya akan dengar apa yang dia sembang.

Kadang-kadang, saya masak makanan yang dia suka. Dia juga pernah memasak untuk saya. Mereka suka buat benda-benda yang couple suka buat.

Apa yang sugar baby Malaysia akan buat pada pertemuan pertama dengan sugar daddy?
Bincang tentang hubungan itu. Adakah mereka mahukan hubungan intim atau hubungan platonik semata-mata
Bincang tentang allowance
Berapa kerap kalian akan perlu berjumpa
Adakah hubungan ini perlu dirahsiakan?
Allowance setiap kali jumpa atau setiap bulan? Biasanya, ramai sugar daddy jarang dapat jumpa selalu, maka mereka rasa allowance setiap bulan itu merugikan
Hadiah – sugar baby gemar ditaburkan dengan hadiah
Bagaimana bayaran dibuat? Adakah dengan tunai, paypal atau online transfer? Biasanya sugar baby Malaysia akan ambil cash.
Sebagai sugar baby Malaysia, apa pandangan anda tentang perkahwinan dan ajaran Islam?
Ibu bapa saya sendiri bercerai dan tidak mampu menjaga kesucian rumah tangga yang dibina. Saya tidak lagi percaya tentang semua itu.

https://my.theasianparent.com/sugar-baby-malaysia

Catpaw replied at 28-6-2018 12:32 PM
Kalau kawin kontrak serupa macam sugarbabe la... cuma halal je la

Dah TT cakap kena tahu limit2..

Follow Us
Nurul8001 replied at 27-6-2018 03:00 PM
Sebab cinta..saya setuju  berkahwin dengan suami

Kedua, sebab saya rasa suami mampu sara saya sea ...

"kot2 saya gila terjebak ada boyfren (nauzubillah) atau dah mula bosan dengan dia, rasa nak me time je sebab malas nak hadap muka dia, ha masa tu, nak kahwin, kahwinlah berapa banyak pun.."
Macam mana kalau masa ni dia masih cintakan awak dan tak bersedia lepaskan awak?

Macam mana pulak kalau suami awak pula yang tiba2 gila terjebak ada girlpren (nauzubillah) atau dah mula bosan dengan awak, rasa nak me time je sebab malas nak hadap muka awak, sedangkan masa tu awak masih cinta pada dia?

Iols jenis over thinking...
Bila sharing yang satu tu..iols.cm.x bleh terima...
Walaupon semua disediakan...
Laki iols skang pon koje x tentu masa...
Iols dh berpoligami dgn koje beliau

capiloton replied at 27-6-2018 11:27 PM
ohw kira nya bila jadi isteri ni, perangai dia pun tukar jadi lain la yer.
jap nak tanya kalau da ...

Kalau kawen sbb kontrak,  sng la mcm yg ko ckp tu. Bg duit. Bini dduk umah goyang kaki, perbelanjaan semua ditaggung. Jg ank. Ko xperlu pikir perasaan bini2 lain. Kalau ko kawen yg ke 2 3 4 ats sbb cinta, semua tu xsemudah yg disangka. Mgkin sbb ko x penah betol2 jatuh cinta kot, so ko rs cukup la jmp fmily semgu 2 3 kali je. Mcm mn pon aku xhalang bab2 poligami asalkan mmg ko mampu la. Sekian pandangan aku

Edited by Nurul8001 at 28-6-2018 08:48 PM
imatt replied at 28-6-2018 06:05 PM
"kot2 saya gila terjebak ada boyfren (nauzubillah) atau dah mula bosan dengan dia, rasa nak me t ...

Sekarang ni, saya sangat sangat cintakan suami saya. Cinta sampai tahap takmo fikir langsung pasal berkongsi..orang perempuan, kalo sayang sangat, memang mcm ni..

Saya tak menentang poligami, takut berdosa..tapi, apa yg boleh saya buat, hanya berdoa supaya cinta kami yang telah disemai sejak lebih sedekad lalu, akan sentiasa mekar..doa semoga dia tetap cinta pada saya sebagai mana saya cintakan dia..dan doa semoga Tuhan tetapkan hati dia untuk menyintai saya sorang je..

Aduhai, rasa mcm bbnu pulak cerita pasal cinta cinta nih..

emma.giggs replied at 28-6-2018 11:35 AM
Kalau kawen sbb kontrak,  sng la mcm yg ko ckp tu. Bg duit. Bini dduk umah goyang kaki, perbelanja ...

Yang u emo kenapa sis?
Kalau u tanak, u cakap je tak nak.. settle

capiloton replied at 28-6-2018 08:49 PM

Hehe. ....kesian capi buka thread kena tentangan. ..

Aku tak rasa tt ni serius pasal poligami. ..dia sekadar survey suka2. ...

Bertabah lah capi. ....hehe

Biasa la isu sensitif.. harusla tabah terima hencapan

Mana TT... cakap nak bgtau sebab buka benang ni @capiloton

Better single je la kalo i ols.

sume i urus sendiri namanya i memang da independent namatey la. so bek i duk sorang2 kepala tak pening nak layan somi bila dia balik.

ada org offer

2nd wife

smua kasi..bini pun bgi lampu ijau

okler..bila nak execute??

Kak-Leen replied at 27-6-2018 04:15 PM
Elok sangat lah kan  bekas madu isteri pakcik kaya tu gi joli katak harta anak dia dgn pakcik kaya ...

Begitulah Kak Leen.
Harta anak yatim diguna ibunya untuk menyara keluarga baru.
Si ayah tiri itu kerja juga tapi kita tau la tahap kemampuannya.
Rumah dan kereta yg didiami dan guna sekarang pun harta anak yatim itu juga.

Asalkan tak meninggi diri dan tak riak, mungkin orang tak berbunyi.

Kenapa u nak rebut hak penjagaan anak dari wife u kalo bercerai? Buruk2 dia pun, mak anak u.. Banyak2..paling xsetuju hak penjagaan anak tu..   Setiap orang berhak bahagia kan..kalo u pun xnak dia,  dia pun tak ada hati nak terus perkahwinan.. Let her go.. Ni kes ada skandel la  

wana89 replied at 29-6-2018 01:58 PM
Kenapa u nak rebut hak penjagaan anak dari wife u kalo bercerai? Buruk2 dia pun, mak anak u.. Banyak ...

Sapa tu wana. ....tt tu kawin pun belum ...hehe. ..dia survey suka2 jela. ....adehh

noor2 replied at 29-6-2018 03:47 PM
Sapa tu wana. ....tt tu kawin pun belum ...hehe. ..dia survey suka2 jela. ....adehh

dalam agama pun hak jagaan bawah ibu kan..   ibu mati pun xsilap wana dapat keluarga sebelah ibu.. Bab hadanah.. kat situ ada berat sebelah Wana setuju poligami sebab agama.. That's all tapi harap jangan kena badan sendiri..

Wana xkenal TT..   Kalo TT belum kahwin , lupakan sajo.. Tapi kalo benda ni nak diaplikasikan masa kahwin nanti..hmmm..  ol: macam wana cakap hidup ni ada pilihan..