CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13099|Reply: 145

KENANGAN JATUH CINTA - SHARE PLEASE

Edited by adila39 at 29-6-2018 06:44 AM

Boringla takde topik baru so I create one, semalam drive thru highway utara selatan...tengok awan Ya Allah , subahanallah sangat cantik. Sambil dengar lagu yang best..so automatically mood jadi soo romantic.

Some people sangat reserved to show how romantic they can be, but what a waste kalau tak explore. Tetiba teringat all memories jatuh cinta.

Anyway jom share your best moments, masa bercinta.

I would say, mine first love -- CINTA PANDANG PERTAMA

masa ni i jadi receptionist, since baru grade xd keje so keje la reception kat forein company. One day..datangla one man ni...i masih ingat until now, berkemeja putih, lengan berlipat until siku...to me that is sexy...sebab i suka tengok jari lelaki yang cantik...- weird? maybe. So di pendekkan cerita, dia datang kemeja i, as usual...mestilah i kena greet kan...Good morning sir, welcome to XXXXX can I help you? dengan senyuman yg pd I masa tu paling manisla i boleh buat....lelaki tu mcm tergamam kejap...then selepas dia masuk i pun biasa je, but yes....ada one kind of chemical reaction yang susah nak explain. Rasa mcm ada vibes dalam badan ni...those yang pernah jatuh cinta pandang pertama ni mesti u all faham.

Well after an hour, lelaki charming tu pun keluar...and he came back to my table and hulurkan tangan dia, hi my name XXX it is nice to meet you. N your name? hmmmm budak mentahla katakan so i pun tersipu sipu nak sambut tangan tu...but yes i did hulurkan tangan. And another chemical reaction..hahaha

AFTER 3 MONTHS

We are officially couples for 4 yrs, and yes i nak ingat yang sweet moment je.

What about yours??? share lerrr

Rate

1

saya selalu jatuh suka pandang pertama dan
nak tengok berkali kali pada org yg tall dark and hensem mcm shah rukh khan
tapi xada apapun berlaku lepas tu

jatuh cinta macam xdak pengalaman la pulak

Kena recall.kahkahkah.tp rasenye dh sll tulis dlm bod n i am kind bored of my own stories.

Edited by mrizumi at 27-6-2018 10:23 PM

Xsure dh mcmana leh jatuh cinta dulu2..
Stkt suka2 biasa prnh la..
Tp slalunya rupa bkn sbb utama..
Lebih kpd minat pd personaliti mereka...
Mgkn kbtln kot..tp stiap kali aku suka/minat someone..
Kbtln org2 tu pun ada prasaan yg sama..

Nak simpan untuk diri sendiri jer

Edited by noor2 at 29-6-2018 11:50 AM

Ish. ..deletela. ..hehe..

Follow Us
noor2 replied at 29-6-2018 03:17 AM
Ish. ..deletela. ..hehe..

eeeee..nyampah...share je la..bukan kenal pun

Topik fevret ni..sbb sy baru je jatuh cinta. Oh gini rasanya bercinta ye..

Edited by misc at 1-7-2018 07:06 PM

Rasa mcm pernah cerita kat thread mana ntah. Selalu share nanti org muntah

jhasmeen replied at 30-6-2018 06:24 PM
Topik fevret ni..sbb sy baru je jatuh cinta. Oh gini rasanya bercinta ye..

best kannn.. semuanya wangi2

huhu.. i xtaw la tu perasaan cinta ke x.. atau syok sendiri... i perasan je kalau laki tu selalu senyum tgk i.. sebab bila i lalu..mesti dia pandang je.. bukan sekali dua.. lama2 tu i macam syok pulak dkt dia. tapi sayang selepas setahun.. i dpt tahu dia kahwinn.. sedihnyaaaaa...masa tu xtaw la..hati dah remukk. sedihh..kecewa pun ada.. kahwin dengan akak senior i..rupanya selama ni syok sendiri je.. lepas tu.. i susah nak terbukak hati mana2 lelaki..huhuu..

cinta pandang pertama--tapi tak kesampaiann haha. sedihnyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

alaaa jgn gitu, Kadang kena cari cinta tu sis...

Seronoknya beb rasa masa jatuh cinta tu your heart blooming setiap saat tapi once the conflict start..hell yeah

nsagb replied at 1-7-2018 01:59 AM
Seronoknya beb rasa masa jatuh cinta tu your heart blooming setiap saat  tapi once the conflict  ...

yeah true...but hell just think the best time jeeee

Kenangan cinta kena reject...dia layan i tapi sebagai kawan sahaja....boleh cakap lama2..call...msj....kuar makan2 tp tk lebih sebagai seorang kawan sahaja...sbb dia dah ada org yg dia tunggu2 cuma org tu mcm tak memberi respons yg baik pada dia....i tgk je dia hati mesti berbunga2 jantung laju je berdegup...tp nasib baik dah bgtau awal2 dia tk nk sy berharap ngan dia...cukup sebagai kawan2...lama2 saya menjauhi dia..mgkn frust..mgkn sedar diri ini bkn untuk dirinya..kali ke2 jatuh cinta mmg seronok...msg2 sayang menyayangi..tp syg kami...tiada jodoh bersama...berkawan dgn jodoh sya ni...sy redha...sy akan terima sesiapa sahaja yg akan ajak sy kawin..sy dh tk fikirkan psl syg or cinta...sy terus terima walaupn pd awal nya was2 takut2 ttp ada...sy serah semua pd keluarga n Allah yg maha esa....mmg cinta insan ketiga ni jodih sy....tp hampir2 nak kawin ni sy ttp jemput si dia yg pertama bertakhta di hati....dia luahka dia nak berkawan baik ngan sy.....syg sudah terlambat...tak ada jodoh sy n.dia...hingga kini.kami hanya bertanya kabar sebagai kawan shj....

Rate

1

honestly, tak penah lagi ada rasa fall in love sampai sparks sana sini... hahahaa... rasa sampai tahap melting kaw2 semua... agaknya sebab semua ex aku kawan dulu baru bercinta... dan suami pulak kawan satu sekolah then jumpa balik lepas bape belas tahun... dia ajak kawen siap bawak makbapak dia jumpa makbapak aku... pastu aku tengok semua ok, kawen la kami... hahaha...

Rate

1

eyansss replied at 2-7-2018 02:09 PM
honestly, tak penah lagi ada rasa fall in love sampai sparks sana sini... hahahaa... rasa sampai tah ...

sometimes, benda yang tak plan and simple paling menjadi.

adila39 replied at 4-7-2018 08:49 AM
sometimes, benda yang tak plan and simple paling menjadi.

setuju sebab aku ngan suami takde fall in love melting sana sini... jumpa balik pastu aku gi kelas photography dia, tak sampai sebulan dia ajak kawen... pastu next week ajak jumpa makbapak dia... tak sampai dua minggu makbapak dia balik kampung aku jumpa makbapak aku... then terus decide tarikh kawen... pastu tak sampai seminggu bapak dia suruh cepatkan tarikh nikah... hahaha...

Edited by sarukhan at 5-7-2018 08:27 PM

3 jenis cinta yg wujud. 4 kali jatuh cinta. Dan jatuh cinta pada 3 lelaki sahaja.

CINTA MONYET
CINTA PERTAMA
CINTA TERAKHIR? Insyaallah.

Cinta monyet ni sebab bermula dari sekolah. Tingkatan 4. Masing-masing bersekolah, tapi bercinta kalah orang besar. Hahaha. At this moment, rasa macam dia lah true love, first love, endless love. I could say ini cinta yg sangat bodoh tapi hello! Bila kita angau, yang bodoh tu nampak indah je! Jarang gaduh. Sangat manis. Paling penting, ramai yg cemburu. The best moment bila kawan cakap, “kau tau tak, masa kau tengah tidur tadi, kitorang tengok dia tak berhenti kipas kan kau!” Auchhh.. jatuh cinta lagi! Masuk universiti, semua yang indah jadi derita semata. Dia berubah dan aku pon mula jauh melangkah.. dan kami berpisah..

5 tahun kemudian..

Cinta pertama, cinta yang mustahil untuk aku lupa. Dia datang saat aku kosong dan sunyi. Saat aku dahaga kasih dan perhatian. Saat aku kusut dengan hal dunia. Walaupundalam tempoh yang sangat singkat, sungguh aku rasa bagai seorang puteri yang dimanja. Segala impian dan wishlist, dia teman aku agar tertunai. Terlalu indah. Dan aku benar-benar rasa nikmatnya dicintai oleh seorang lelaki. Sakit pening, makan minum, semuanya bagai dijaga dan disua. Sungguh, tiada satu saat pon aku rasa sengsara. Semuanya indah belaka. Dia benar-benar meninggalkan memori yang tak mungkin aku lupa. Tapi sayang.. kami kesuntukan masa.. cinta yang kali ini, cinta terhalang dan ditentang. Sakitnya perpisahan itu, masih ada.  Sehingga aku redha dan terima cinta terakhir aku.

Cinta terakhir, sebenarnya hadir sebelum cinta pertama. Mungkin terlalu lama bersama, maka perasaan itu makin hilang melayang. Tapi aku perlu terima kerana keluarga. Dalam keadaan hati yang masih bersisa rasa cinta pada yang lama, aku cuba redha. Kami nekad, saat akad dilafaz, kita mesti pupuk semula rasa yang pernah ada. Lama.. terlalu banyak masa yang kami ambil untuk bina semua apa yang dah tiada. Sempat diuji hubungan terlarang sang suami. Sempat jua buat haluan masing-masing walau masih bergelar suami isteri.

Berkat sabar dan doa, alhamdulillah semuanya luar biasa.

Benar, Allah swt tidak akan menghantar yang sia-sia. Bahagia harini tak boleh dikata. Rasa cinta yang terakhir ini, lebih dari yang dijangka. Adat pasangan berkahwin, ada pasang dan surutnya. Tapi syukur, semua mudah, indah.

Rate

1