CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

Salahuddin al-Ayyubi dan Richard The Lion Heart

yg ckap arab tu citer saladdin gak tp citer lama.........tgk citer kingdom of heaven by ri ...
Yustan Post at 16-2-2012 10:58

wow, best tu. tapi, tak jumpa. tgk saladin tu macam tak best - sebab kaler kureng.
ada tak link nak download citer tu? nak.

kalo ko taip saladin memgla cmtu. cube type kingdom of the heaven. kdg2 saladin dlm versi kartun ...
encikotot Post at 16-2-2012 10:32

aku type kingdom of the heaven la tu. banyak sangat muncul. sebab tu aku pilih citer saladin tu. tp, tak best.
balik malam ni aku try carik lagi.

aah ustaz tu kta wali 9 tu bkn org nusantara tp org arab yg ade karamah. mksudnye doa depa ni su ...
encikotot Post at 16-2-2012 10:35

owh, rupanya depa bukan orang nusantara la ye.. aku ingat orang jawa. sultan muhammad al-fateh yang hantar ye.. thanks for da info. aku taktau before ni.

tapi, respek ar kat wali songo - depa sebarkan dakwah dengan masuk ke dalam budaya dan minda masyarakat setempat.
time dulu masyarakat suka nyanyi/hiburan - sebab tu dia buat lagu ilir-ilir - sebagai makna tersirat berdakwah.

err, maap teroff topic pasal salahuddin plak. pasal wali songo ni, correct me if i'm wrong. aku tak banyak ilmu, tapi minat.

wow, best tu. tapi, tak jumpa. tgk saladin tu macam tak best - sebab kaler kureng.
ada ...
hAzEL^nut Post at 16-2-2012 11:43

aku pasti ada byk kt intenet.......tp aku pun taktau yg mana........ko try je google 'kingdom of heaven, free download', mesti jumpa..........hehehe.......kalo nk beli dvd lak, try carik yg ada penerangan tambahan.......masa ko tonton citer, akan ada note2 muncul kt tv yg terangkan babak dlm citer dan apa sebenarnya berlaku dlm sejarah.........tapi note2 tu aku rasa lebih bias kpd kristian tp tdk la anti-islam.......cth: masa king of jerusalem nk masuk ke kota kerak, dia trus masuk je, tp note tu bagitau yg dia ketuk pintu/panggil reynald sebanyak 3 kali utk masuk sbb reynald taknak kasi masuk..........cuma mood ko agak terganggu la masa menonton kalo sibuk nk baca note2 tu..........

aku type kingdom of the heaven la tu. banyak sangat muncul. sebab tu aku pilih citer salad ...
hAzEL^nut Post at 16-2-2012 11:44

mesti ade punye tp mgkin xfull version..crugi xtgok citer tu tau.

owh, rupanya depa bukan orang nusantara la ye.. aku ingat orang jawa. sultan muhammad al-f ...
hAzEL^nut Post at 16-2-2012 11:48

best dgr psal wali songo ni. memg superb. ade skali dia kna rompak, dia ckp ngn perompak tu dlm peti xda pape kcuali kitab2 jek. pastu prompak tu mtk gak emas.

wali tu doa, pastu tumbuh pokok emas ngn daun perak xsilap aku ustaz tu citer. perompak tu last2 jd murid wali tu.

n pastu perompak tu jd wali 9 gen ke-2 lak.

hebat btul depa tu.

off toic jap ek....

Follow Us
baru je sebentar tadi, dgr kat radio: perubatan cara islam..
ada sebut pasal ni, Richard the Li ...
reddots Post at 16-2-2012 09:40

btul tu. memg dia yg ubat. dia dtg melawat richard tu.

btul tu. memg dia yg ubat. dia dtg melawat richard tu.
encikotot Post at 16-2-2012 12:07

kalo tak silap bukan masa ni ke sallahuddin tunjukkan kehebatan pedang damsyik dgn biarkan kain sutera jatuh atas pedang dan kain sutera tu putus dua???kan?kan?kan?

apa kesudahan kehidupan richard the lion lepas kena rukyah oleh Sallahudin tu?

kalo tak silap, lepas perang kt tyre, richard 'terpaksa' menarik diri dr perang salib kononnya atas beberapa sbb......pertama, resourcenye dh dihabiskan utk membiayai perang, kedua, adiknya john sedang merampas kuasa dan ketiga hilangnya sokongan militari dr perancis dan templars apabila cadangannya utk menyerang mesir ditolak........apa yg pasti, keadaan tentera kristian pd masa tu mmg tenat dan ada pendapat yg mengatakan kristian sebenarnya awal2 lg mmg tdk mampu berdepan dgn tentera sallahuddin yg menerima sokongan byk pihak2 islam........

richard seterusnya pulang ke england dlm keadaan malu krn gagal menawan jerusalem.......dia mengambil kembali takhtanya di england dan meneruskan peperangannya dgn perancis.......dia terbunuh terkena croosbow yg ditembak musuh ketika berperang di perancis...........

p/s: ingat lg tak citer robin hood??? robin hood jumpa richard kt hutan........

best dgr psal wali songo ni. memg superb. ade skali dia kna rompak, dia ckp ngn perompak tu dlm pe ...
encikotot Post at 16-2-2012 12:06

ye, aku baru baca bab tu. hehe.
wali yang dirompak tu - anak sunan ampel (salah sorang walisongo).
yang merompak tu wali kalijaga - dulu dia merompak orang kaya yang kedekut sebab nak bagi sedekah kat orang miskin.
asalnya dia golongan bangsawan - tapi kena fitnah dan dibuang daerah.

best baca kisah hidup wali kalijaga ni. mau jatuh chenta den..

huwaaaa....maap TT. Teroff topic banyakk kali..

Reply 81# oni313

krisis israel dan palestin skrg ni, kita masih ternanti2 siapa pula salahudin al ayubi zaman moden yg boleh bantu bebaskan palestin...

tak lain tak bukan Pang Five UNEKS, pembukak popular thread Board Legenda Mitos dan Sejarah

ye, aku baru baca bab tu. hehe.
wali yang dirompak tu - anak sunan ampel (salah sorang wa ...
hAzEL^nut Post at 16-2-2012 21:10

bestkan kalo bc sjarah tu. kat surau2 pun jrang nk citer cmni.. tgok2 gak ustaz nye.

aku pernah terbaca/dengar kisah ttg seorang ulama/wali yg merasa pelik kenapa org islam mesti meraup muka apabila selesai berdoa...........so, ulama/wali ni meraupkan tangannya pd dinding slps berdoa dan dinding itu bertukar menjadi emasssssss........ada sesiapa yg penah dengar citer ni????  adakah ulama/wali yg dlm kisah ni salah sorang dr wali songo???

pada zaman Salahuddin lagi pemimpin islam berpecah.

bila mana Salahuddin rahmatullah meminta pertolongan, mereka menolak.
ada 3 caliph zaman Salahuddin..tp ade sesiapa yg tahu nama caliph2 tersebut?
takde sorg pown yg ingt.
yang org ingat hanyalah Salahuddin.

diorng siap nk bagi duit untuk rasuah Salahuddin hentikkan peperangan terhadapt crusader.
Salahuddin once said to them.."how can i negotiate with u people, when u are on another valley and im on the other valley"

"valley" yg dimaksudkan Salahuddin kepada mereka adalah duniawi..dan "valley" yg Salahuddin berbakti adalah akhirat.

fleurzsa replied at 17-1-2005 04:59 PM
Pd thn 1170M beliau berjaya menghapuskan sama sekali fahaman Syiah dan nama khalifah Fatimiyah di bu ...

SULTAN MALIKUS SALEH .. macam pernah baca kisah baginda.

Kalau nak merasa secara virtual susahnya Sultan Salahuddin Al-Ayubi menentang musuhnya, cuba main game Microsoft Age of Empire II. Dalam tu ada 7 level utk dihabiskan, tapi jgn pakai cheat code ler. Dulu saya main guna laptop pentium III 800 Mhz 256mb ram.

Saya stuck kat level 7.

Level 7 adalah peperangan Sultan Salahuddin terbesar yg terakhir di mana baginda bertahan dalam Kota Palestin. Serangan musuh dari semua penjuru darat dan laut. Mungkin keletihan dari peperangan yg sangat panjang dan kehilangan banyak sumber, kedua pihak, Sultan Salahudin dan pihak tentera salib  membuat kompromi win-win solution. Bahagian besar dipegang tentera islam dan ada bahagian diserahkan kepada tentera salib dgn kemudahan utk memasuki palestin tanpa halangan dan gangguan utk tujuan pekerjaan agama mereka.

Game Level 7 tu buat saya emosi sebab tak mampu nak selesaikan. Seolah-olah saya adalah  general perang Sultan Salahuddin yg gagal mempertahankan empire yg dibina baginda. Movement jadi sangat lagging kerana graphic laptop tak mampu nak handle aksi serangan semua penjuru bertali-arus. Saya merenung membayangkan cabaran yg lagi hebat dan amat besar dihadapi Sultan Salahuddin.

Saya baru dpt selesaikan Level 7 selepas mengguna Pentium 4 512mb ram.

Dari game tu saya berpendapat utk org islam nak menang dlm menyampaikan dakwah islam, tak mengapa kita  menggunakan hasil ciptaan non-muslim samada alatan perang, alatan ICT atau apa saja bentuknya, yg penting kita punya dana utk memilikinya dan menggunakan utk tujuan memenangkan agama ALLAH, bukan utk memenangkan ego kita.

Ramai kita hanya kenal Sultan Salahuddin seolah-olah hanya baginda yg berjuang ketika itu, terlalu didramatikkan. Mungkin sebab Kota Palestin itu dimuliakan oleh 3 agama samawi.

Sebenarnya adalagi yg lain. Kalau berminat nak tahu, ada buku yg pernah saya baca dgn tajuk: Perang Salib Di Alam Masyrik dan Di Alam Maghrib oleh seorang pengajar sejarah dari Tunisia.

Dalam tu ada disebutkan kisah Sultan Salahudin menulis surat kepada seorang lagi sultan yg juga hebat tetapi di belah benua yg lain utk memohon bantuannya, TETAPI DITOLAK. Menurut penulis tu, tolakan dibuat hanya kerana Sultan Salahuddin menulis "Kepada AMIR AL-MUSLIMIN" bukan "Kepada AMIR AL-MUKMININ". Rupanya dua gelaran itu sangat berbeza level martabatnya.  

Rate

1

Macam manalah kalau katakan Salehuddin Al Ayubi yang mengetui tentera Islam melawan tentera Mongol yang dipimpin oleh Genghis Khan? Kedua - duanya mempunyai kepimpinanan dan strategi peperangan yang sangat hebat