CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3578|Reply: 4

Macam mana cara nak mohon tukar penempatan bertugas kerajaan?

Edited by ejulfaizul at 10-7-2018 02:02 PM

Salam tuan2 & puan2. Saya nak tanya, skrg saya berkhidmat di sarawak state punya jabatan government. Saya belum disahkan dalam jawatan. Boleh tak tuan2 & puan2 yg berpengetahuan beri pendapat mcm mana nak tukar lokasi penempatan bertugas sekiranya takda pegawai untuk swap 'suka sama suka'? Saya tak tahan nak hidup dkt penempatan skrg kerana kos sara hidup tinggi, tambah lagi komitmen dan hutang boleh tahan dari setengah gaji campur lagi dgn kos hidup di tempat orang ni (sewa bilik, mkn minum & etc...) dan satu lagi, lepas saya dpt kat penempatan skrg, ayah saya sorang2 tinggal kat kampung takda yang jaga 😭 kalau boleh saya nak mohon utk ditempatkan ke hometown sendiri. Ada apa2 idea tak kawan2 mcm mana saya nak settle benda ni? Sepatutnya pihak management tengok lebih banyak pro's dari con's nya sekiranya saya ditempatkan di hometown sendiri dr tmpt lain. Ni dah rasa mcm kerja nak tanggung mkn, sewa dan hutang ja. Langsung tak dapat nak saving. Apakah ertinya kehidupan bekerja kalau mcm tu? Kan lebih bagus kalau ditempatkan kat hometown sendiri. Rumah sendiri ada, dpt jaga org tua. Sedihhhh ☹ mohon pendapat dan cadangan kalian semua.

kalau kerja dengan kerajaan negeri Sarawak, maknanya lantikan state la kan? kalau lantikan state, biasanya anak-anak tempatan dari negeri tu juga yang bertuah dapat pekerjaan dalam kerajaan negeri. Jawatan sebagai apa ni? Gred berapa?

Patutnya awak bersyukur sebab masih dapat berkhidmat dalam negeri awak sendiri. Bagi lantikan federal la yang serba salah. Macam iols ni, dah 9 tahun duk merantau & kerja kat negeri lain. Nak pindah balik kampung halaman, asik tak lepas je. Kalau nak balik kampung, 3-4 jam juga la kena drive.

Jumpa big boss la wat rayuan

menyembah bagai

Themilo replied at 10-7-2018 02:59 PM
kalau kerja dengan kerajaan negeri Sarawak, maknanya lantikan state la kan? kalau lantikan state, bi ...

ya, lantikan state tuan. jawatan dan gred maaf saya tak boleh bagitahu. dekat penempatan saya ni pun kalau nak balik kpg drive dlm 4 ke 5 jam. kalau penempatan jarak dr kpg saya drive dlm 2 jam maximum mcm tu mmg saya akan balik kpg tiap minggu jenguk ayah saya. saya mmg bersyukur sbb dpt state. sbb sebelum ni saya federal. cuma, saya kenangkan org tua yg tinggal sorang2 nun di kpg. sangat complicated kalau nak cerita kat org. org akan cakap "eh, kenapa tak bawa ayah tinggal sama kat tmpt skrg" benda tu complicated nak explain. org takkan faham punya sebab hidup kita masing2 tak sama. confirm punya lah kalau saya nak mntk tranfer guna alasan jaga org tua mmg takkan kena layan. tu lah nak mohon pendapat tuan2 yang pernah ada pengalaman & yang lebih berpengetahuan maybe ada cara nak mohon. sementera org tua saya yang satu2nya ni masih ada, tu saya nak habiskan masa depan mata dia. ni dah jauh dah. sedihhhhhhh

Mohon melalui HR..for sure ada cara dia..yg penting bos bg pelepasan