CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flowerfrog

Gaduh Besar Dengan Laki

jue10 replied at 13-7-2018 01:54 PM
allah akn tlg klu kita usaha. ni laki dia xusaha nk cri kje dh tau biz lingkup. xnk perbetul keada ...

Tp rezeki anak dlm kandungan tu kte xjangke kan..mmg la bapak die useless tp mak dgn anak dlm tu xberslh rezeki tu unpredictable nk2 kalo anak ngn mak di aniaya bapak

Xsemua orang dilahirkan untuk berbisness. Setiap bakat ade dlm dna dan darah.

U betul, dia buat hutang dia kene setelkan. Untuk setelkan hutang, dia kene generate income dia sendiri. Kalau bisness dh tonggeng, pergi carik keje la untuk dapat gaji duit dn setelkan hutang. Bukan dok menempek kt opis kian bankrupt dia tu

Kalu u xsnggup idup susah, u tau ape u perlu buat

Aku org bisnes..

Sebabnya bisnes x menjadik sbb takde ilmu..

Semangat bisnes tu mmg ada.. aku pernah ada semangat je takde ilmu.. jadi bisnes mmg rugi..

Once aku dah ada ilmu p kelas azizan osman yg korang kata penipu tu alhamdullillah..

Saving aku dah 400k .. sales dah juta .. jd nasihat aku jgn berbisnes kalau takde ilmu tp ada semangat je.. lebih baik makan gaji..

Tp kegagalan dia ni adalah utk dia belajar.. kalau dia xgagal dia xkan belajar.. semua org bisnes yg berjaya mmg wajib gagal..

Cuma kalau dia terus tak de ilmu jgnkan 3 taun, 10 taun pon xkan berjaya..

Pegi la kelas2 yg korang kata merapu tu.. kelas azizan osman ni mcm 1st step sblm teroka lebih salam pasal bisnes

Rate

1

prettyuglybabe replied at 13-7-2018 11:15 AM
i nasihatkan jangan sesekali pi akpk..
no such thing ada diskaun bagai..
akpk cuma tolong u adju ...

Mek tgk tv kata cemgitu.

Sis..business ni share 3 org ker? Tapi hanya hubby u sorang jer ker run the business?

flowerfrog replied at 12-7-2018 05:39 PM
omg. rumah ni nama aku dgn dia momod. kena tukar ke nama aku sorang ke? tapi dia dah buat hibah. k ...

Bole..hire lawyer buatkan. Tapi u kena ada duit nak buat semua ni..bayar lawyer dan dlm proces itu ini pun ada juga keluar duit. Paling penting mesti dapatkan persetujuan dari suami nak keluarkan nama dia. Nanti dia x nak sign agreement susah juga.

Takpun u discuss dgn hubby u untuk refinance rumah tuh. Nanti loan tuh bayar semua hutang2 jadikan 1 jer. Cuma skg ni kalau nama u dah blacklisted ctos or criss susah nak lepas loan bank.

Follow Us
Laki berduit pun payah x dak duit pun payah..tp cm laki aku yg x berduit sgt dia xdak hutang..tp laki hg memg erkkk sengkak dada baca..he is just plain selfish..aku kesian dgn anak dlm perut..kenapa x kontrol?

jangan percaya la dalam tv tu..
better settle je sendiri selagi mampu..
kalau tak mampu, gi direct kat bank untuk refinance ke apa..

daripada buang anak tu baik buang laki tu
memang la maki maki mintak cerai tak jalan
eloknya pegi mahkamah isi borang seksyen 47 cerai cara baik
pastu dia akan lafazkan la sbb dia xmampu jugak bg u senang
pastu dia akn meroyan cakap puan nak laki time senang je
memang la camtu
udahla gila sbb dia babaikan aje insyaallah aman hidup
trust me sbb i dah buat

belonair replied at 13-7-2018 12:22 AM
Bace ko menyampah tgk muka die pn dh tau ko emo lebih sbb mengandung

Pasal emo tu i tak setuju sgt kot. On tunggakan 10bulan alone she patut emo gila already, blm msk masalah2 lain. Nak sort 10bulan ni pun bkn senang.

ceri_pink replied at 13-7-2018 11:47 AM
Sepatutnya sebelum nak berbisnes, suami u kena ada saving at least 6 bulan gaji untuk tampung perbel ...

aku rasa 6 bulan pun pendek sgt. at least setahun kalau kita buat bisniess yang bukan orang selalu guna/cari mcm makanan atau baby sitter atau maid.

Hana replied at 14-7-2018 06:29 PM
aku rasa 6 bulan pun pendek sgt. at least setahun kalau kita buat bisniess yang bukan orang selalu ...

Ikutkan mmg 6 bulan tu pendek. Sbb suami I pernah cuti tanpa gaji 6 bulan utk bisnes. End up business partner pulak kaut semua. Nasib ada black white perjanjian. Amik la bisnes tu semua. Janji duit dpt balik. Rasa mcm buang masa, tp pengalaman tu dapat.

ceri_pink replied at 14-7-2018 08:04 PM
Ikutkan mmg 6 bulan tu pendek. Sbb suami I pernah cuti tanpa gaji 6 bulan utk bisnes. End up busin ...

so, mcm mana? laki u teruskan bisness ke teruskan makan gaji?

Hana replied at 14-7-2018 08:34 PM
so, mcm mana? laki u teruskan bisness ke teruskan makan gaji?

Teruskan makan gaji. Fokus kejar pangkat bak kata laki

Lg tenang macam ni.

Suami I bukan seorang pemarah, baran etc. Tp first time nampak dia marah gila bila partner dia buat mcm tu. So pengajaran la kt situ.

Aku sebagai orang yang buat business nak cakap, kalau ada kerja tetap vs buat business baik ko kerja je la. Unless ko ada safety net. Tt kerja ke tak? Iolls laki kerja & iolls business sebab memang lahir2 kerja aku jual barang je wakaka. Alhamdulillah memang itu rezeki aku. Dan kat social media usahawan berjaya tu banyak propa ya pls la. Yang kaya selalu pakai tshirt pagoda je, tak kuasa dia nak hutang cc or kumpul 3 bulan untung untuk beli bag chanel. Tt kena brainwash laki tt jgn terpedaya cerita2 tu. Business takes blood & sweat. Nak start tu ko kena plan dah 6months or setahun punya komitmen nk bayo camne sbb duit dpt 6bulan first bukan boleh ambik untung lagi.

megan_pox replied at 13-7-2018 03:13 PM
Aku org bisnes..

Sebabnya bisnes x menjadik sbb takde ilmu..

I suka baca ni. I pun pernah hantar laki i pergi Azizan Osman tu. Riban2 abis. Tapi bukan dia yg bisnes. I yg bisnes.

I bisnes bodoh2 je. Apa yg laki i belajar kat Azizan Osman pun ngah I tak tahu. Tapi pada i Azizan Osman tu bagus. Sejak gi kursus dia yg percuma tu i semangat nak meniaga.

Bila i fikir2 banyak abis hantar suami i kursus itu ini, tapi tak jadi apa pun. Hantar kursus saham bayar 4k. Beli laptop 4k. Labur saham 10k. Semuà lebur je. Ni saham turun duit 10k I bagi pun tinggal 6k je agaknya

2 tahun pertama business, sewa rumah bayar pakai duit saving je.   Duit business tu la nak pusing2 modal dan bayar bil grocery semua.  Dah tahun ke3, baru nafas lega sikit, tapi memang kena la buat duit by hook or by crook, sebab duit saving dah habis.   

semoga dipermudahkan ye. kena take 1 step ahead. tak boleh biar camtu makin melarat nnti

ak x mampu bg kata2 ape2 pun sb ak pun termenung bc cite sis ni....

Adoi..pening gak eh