CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Amiey

Didesak Jadi Ibu Susuan Anak-Anak Angkatnya, Ini Jawapan Padu Datin Shahida!

Aku tengok Alip ngn bini dia layan semua anak termasuk Mina Qayyum sama je. Just yg baby tu extra special. Anak dia yg lain pakai baju cincai jugak. Playroom/bilik pun nampak biasa n sempit. Aku rasa palace sebesar alam tu showroom je untuk perabot jualan dia. Actual house maybe attached somewhere ngn palace tu kot. Tu yg bilik Mina Qayyum nampak sempit.

Ok. Baru je stalk ig babyterlajaklaris tu. Aku tengok.ok je.. Baju2 yang korang kata baju bodo2 tu takde pon nampak lusuh/buruk. Membawang sungguh korang ya.. Sedangkan anak2 kandung dorg pon pakai kan baju bese2 je. Kat rumah pon xkn nak cantik2 mewah2. Pahtu bab kasih sayang bagai.. Anak sndri pon tak dpt sepenuh perhatian la tgkla dato tu busy manjang. Mesti dato ni kalau balik keje p jenguk jugak anak2 dorg.
Pasal tilam pon nak membawang. Bodoh la korang ni.. Mana tak stress dato datin tu wei.. Bagi korang kasih sayang tu dinilai dgn harta ke apa. Kah!
Bagi maid jaga sorg satu tu pon keperluan yg bagus jgk sementara dorg bz keje. Budak2 besar tu tak perlu tilam tinggi2. Tdo bwh je. Helok je aku tgk pakai baju sedondon satu family. Siap hantar vaksin kat sepital/klinik.swasta.

lazim replied at 16-7-2018 11:15 AM
meena ni muka redup. bila tengok dia renung terpinga2 dlm video tu jadi kesian. tu rasa geram bila ...

Kau duduk serumah ke nak kata dia layan ala kadar? Kau nak dato datin layan anak2 angkat 24 jam ke baru puas hati nmpk layanan sama rata gitu ek.

Dalam bilik yom ngn meena tu pon ada mainan mahal2, siap playground benda tah nama tu yg pagar2 tu. Mahal ok. Nak upah bibik pon mahal. Bagi makan pon sedap2 cukup khasiat. Setakat tilam bodo pon nak jadi isu. Dato datin kat rumah pon selekeh kain pelekat/batik ngn tshirt bodo jgk. Mungkin yom ngn meena mmg ada katil. Tapi bahaya la tgh melasak karang jatuh. Ingat tilam bodo yg korang bawangkan tu setakat toto siam. Kah.

naina replied at 17-7-2018 05:48 PM
Kau duduk serumah ke nak kata dia layan ala kadar? Kau nak dato datin layan anak2 angkat 24 jam ke ...

Mungkin ko yg duduk dgn dia. Tu melenting sgt. Org denial je kata semuanya ok.

ais_kosong replied at 17-7-2018 10:11 AM
tu la.
bukan senang nak bela anak angkat plus ada lak baby tertiba.
kalau dia nk jaga kebajika ...

Entah knp aku rasa alip yg beriya2 nk amek.. datin bosan nk bantah maka layankn je.alip ni kn jenis semua nk ikut trend supaya viral

Follow Us
Comel meena dgn yom... Yg x puas hati sgt kt alip tu nk dorang tu dipkaikn baju emas ke apa..x phm btl.  Elok je datin bwk jln2 pusing semua ank dia... Busuk hati org yg suka kondem tu

lazim replied at 17-7-2018 08:24 PM
Entah knp aku rasa alip yg beriya2 nk amek.. datin bosan nk bantah maka layankn je.alip ni kn jeni ...

Mmg spesis batak perhatian nk mngikut trend org buat itu ini heshe pon nk buat.Sama mcm kucing tu la ore bela heshe pon gigih nk bela tp cara layan kucing tu pon kemain batak.Tkde pon nmpk heshe ikhlas nk bela binatang gitu tergedik2 main campak je kalo kucing tu garang.Bodo toklip pondan ni

heran kenape si terlajak laris ambil anak angkat.....kesian tengok 2 budak ini. Nak anak ramai lah konon. quantity against quality.....

budak bukan bayi ...kenape di suap makan terlentang macam ini. Mangkin biol si pokcik terlajak laris.

pitera replied at 16-7-2018 01:26 PM
rasanya toklip dan tin kali ni nampak sangat drama.

dari awal dah dedahkan all out pasal baby, be ...

Gigih sgt nak jual ig utk apa sebenarnya? Akak x faham org yg jual2 ig ni.. Sebab followers  yg ribu riban kah?

eyansss replied at 15-7-2018 12:52 AM
ini pendapat aku sahaja...  u can agree to disagree...

aku tak setuju part anak2 mewarisi peranga ...

Akak sangat setuju dgn pendapat eyanss ni. Mmg betul. Anak angkat akan adapt dgn didikan yg dia terima dari keluarga yg membelanya. Samada dia diberitahu atau tidak akan statusnya pada certain age, mak ayah yg membela aje yg tahu bila waktu yg sesuai. Ada yg terima berita dgn tenang. Ada yg akan memberontak. Cara penerimaan mereka juga bergantung kpd cara didikan yg diterima dari makayah angkatnya.

Apapun, akak harap Meena dan qayyum akan membesar menjadi anak2 yg baik kpd mak ayah angkatnya..

supermum replied at 17-7-2018 12:09 PM
Aku tengok Alip ngn bini dia layan semua anak termasuk Mina Qayyum sama je. Just yg baby tu extra sp ...

Kata sama tp ada plk extra special. So x sama la tu.. mmg org banding dgn yg kecik tu yg bsr sbb dh bsr keperluan xsama. Ni sama2 baby .. tp keraian pon berbeza. Potong rambut qayom nk jimat.. majlus yusuf bertabur duit keluar xapa. Sedehhhhh

beautifulliar replied at 17-7-2018 08:47 PM
Mmg spesis batak perhatian nk mngikut trend org buat itu ini heshe pon nk buat.Sama mcm kucing tu  ...

Kadang2 aku harap kucing tu cekau je muka dia.sbb nk mnunjuk sgt. Sedih tgk kucing beranak dia teruja sbb ank2 kucing tu blh bt duit. Duuuit je.oikir.. Aleh2 mati. Kucing stress tgh nk branak dia terpekik terlolong. Mcm dia plk beranak.

Paling aku xphm knp dia nk pakai kain pelikat sampai ke dada.. shirt dok dlm kain..cool ke weh pki mcm terencat tu.. datin looser sgt ke mngikutkn laki bt perangai bodoh2 alang menari2 tergedik2 dgn vida. Tp apa nk diharap bila dua2 sekolah corot itu la hasilnya. Pastu play victim.. apa salah saya??? Alahai lebih dungu dr kekrul nmpknya.

lazim replied at 17-7-2018 09:28 PM
Kadang2 aku harap kucing tu cekau je muka dia.sbb nk mnunjuk sgt. Sedih tgk kucing beranak dia ter ...

Meols br skodeng ig bini toklip tgok cara bls komen kt ig pon nmpk sheols sejenis nk menang je padahal ada je yg tanya baik2 pasal qayyum n meena.Terus meols rasa annoying ngan sheols sblum ni meols tersuka la jgk sbb sheols nmpk baik tkde la tergedik2 mcm toklip pondan belut kena letrik tp rupanya diam2 prgai sheols pn sjenis 2x5 ngn toklip acah2 je humble brag

duricinta replied at 17-7-2018 08:30 PM
Comel meena dgn yom... Yg x puas hati sgt kt alip tu nk dorang tu dipkaikn baju emas ke apa..x phm b ...

Kan. Aku pon g cek la jugak ig baby terlajak laris tu. Scroll sume gmbar.. Helok je takde pelik. Aku heran dorg bole kata macam2 pasal kasih sayang tak sama lah apa lah. Macam duduk serumah satu bantal satu tilam. Secara kasar nampak ok2 je la.. Bab kasih sayang bagai tu Allah je yg tau. Secara kasar yg ditunjuk Alhamdulillah keperluan nampak cukup.

lazim replied at 17-7-2018 09:22 PM
Kata sama tp ada plk extra special. So x sama la tu.. mmg org banding dgn yg kecik tu yg bsr sbb d ...

Haha cuba nak bersangka baik ni. Anak dia dari nomo 1 sampai nomo 5 macam anak org middle class mcm aku hahaha

naina replied at 17-7-2018 05:59 PM
Dalam bilik yom ngn meena tu pon ada mainan mahal2, siap playground benda tah nama tu yg pagar2 tu.  ...

Ada katil. Dalam satu gambar pernah nampak ada katil dalam bilik tu. Queen sized or king. Lebih kurang je kan layanan ngn anak2 lain. Baby Yusof sorang je extra sikit. Just part dia gunting sendiri tu memang sengal. Tapi Alip memang semulajadi sengal pun hahaha mcm masa dia gigih paksa anak stay rumah anak yatim ke apa aritu

beautifulliar replied at 17-7-2018 09:37 PM
Meols br skodeng ig bini toklip tgok cara bls komen kt ig pon nmpk sheols sejenis nk menang je pad ...

Betul. Sebelum ni rasa dia ok je. Tp skrg rasa patut la dorg ni berjodohan, perangai sama naik je kekdahnye

kikiharris replied at 13-7-2018 02:39 PM
Itulah pentingnya privacy. Bila ko tak cite kehidupan seharian selama 365 days, maka takda penyebok. ...

yesza

semua benda celah2 pon masuk media social
nasib la

lazim replied at 15-7-2018 07:37 PM
Ko sendiri kecewa sbb ko ank tiri dilayan xsama blh plk setuju ank angkt dilyan ala kadar supaya s ...

ko nak tahu ko akan bg layanan sama rata ke tidak, try la ko ambik anak angkat dulu. then dgn mak budak tu banyak songeh. agak2 ko akan bagi layanan sama rata ker?

cakap mmg senang beb

aku dah jumpa ramai org yang bela anak angkat, byk anak angkat banyak songeh bila besar. mak cik aku merana sampai ke mati dek perbuatan anak angkat tak sedar diuntung. walhal dari kecik, dia tatang bagai minyak yg penuh. bagi semua dia nak. bila besar? dibalas dengan tuba. sampai merana mak sedara aku dibuatnya

so tak payah la nak kecam sangat Tok Lif kalau sendiri pun tak pernah ada anak angkat. cukup bagi makan, pakai minum sudah. lbh baik daripada merepek dgn mak kandung tu.