CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5400|Reply: 29

"Best Sangat Ke Hantar Anak Ke Sekolah Jenis Kebangsaan Cina?"

Ibu bapa mana tidak memikirkan kebaikan demi masa depan anak-anak? Yang pastinya, semua ibu bapa mahu yang terbaik untuk anak mereka. Jadi, penting bagi setiap ibu bapa merancang dengan teliti hala tuju anak-anak.

Perkara ini dapat dilihat dari sudut persekolahan di mana hari ini, kita boleh melihat lebih ramai ibu bapa memilih sekolah jenis kebangsaan cina (SJKC).

Dikecam? Ya, sudah pasti ibu bapa Melayu akan dikecam 'pembaris' apabila menghantar anak ke SJKC. Mesti ada sebab mengapa mereka memilih SJKC untuk anak-anak.

Best sangat ke anak sekolah Cina?

Seorang ibu terpanggil untuk memberi penjelasan berhubung perkara ini. Susylawati Faizol menerusi Facebooknya menjelaskan ada beberapa kebaikan menghantar anak ke SJKC antaranya kelas agama.

"Kelas pendidikan Islam akan belajar di surau. Bulan puasa pula ada sesi khatam al-Quran," jelasnya.

Malah, Susylawati juga mengaku anaknya satu sekolah dengan anak pelakon dan pelawak Johan.

"Anak kita satu sekolah dengan anak Johan Raja Lawak tau. Pun pandai agama dan mengaji," komen netizen.

Ramai juga ibu bapa lain berfikiran sama dengan wanita itu.

EH, ramai juga berminat mahu menghantar anak mereka ke SJKC.

Macam mana nak hantar anak ke SJKC?

"Macam mana nak tolong anak buat kerja rumah kalau tak faham Bahasa Cina?" soal netizen.

Foto: FB Susylawati Faizol

Semua benda di atas dunia ini ada baik dan buruknya. Terserah kepada ibu bapa untuk menilai sendiri, namun jangan tergesa-gesa buat keputusan. Pertimbangkan terlebih dahulu baik dan buruknya sebaik mungkin supaya tidak menyesal di kemudian hari. - CARI

tertanya tanya juga..ada tak yg hantar anak ke sekolah tamil?

belum pernah lg dengar org hantar ank ke sekolah tamil
sekolah cina ni biasa jerk
dr dulu2 da ada

Arwah bapa i pun pernah cakap, kalau kawasan rumah kami ada sjkc..memang dihantarnya sjkc..

I sekarang stay kat kawasan yg sebaris nursery cina..belakang rumah pun ada nursery cina.. Ada rezeki lebih, i plan nak hantar situ jua. Nilai tambah kalau pandai mandarin

Hantar anak2 ke sekolah cina merupakan 1keputusan yg bijak..

myakayina replied at 16-7-2018 11:46 AM

indahnya bila dicipta dari keturunan yg lebih putih
White supremacy

Follow Us
i skolah cina. smpai today alhamdulillah boleh borak dalam mandarin lagi.

anak2 In Shaa Allah kalau mendapat persetujuan dari bapaknya boleh juga teruskan legasi maknya.

i nampak bahasa mandarin ni sangat penting di masa akan datang .

Didikan agama juga penting. Even i sekolah cina zaman 90-an, alhamdulillah pelajaran agama masih diutamakan. So apatah lagi zaman sekarang da lagi moden dan terbuka, of course setiap sekolah diberikan juga didikan agama. InShaa Allah.

anak2 ai 2org sekolah cina

betul walau anak sekolah cina tapi bab ugama kami tekan kan jugak supaya seiring.

siang sekolah,malam pergi mengaji.

myakayina replied at 16-7-2018 11:46 AM

kalau bahasa tamil jadi antara bahasa utama macam mandarin, aku akan hantar anak aku kesana...

Ramailah melayu hantar anak sekolah cina... kelas anak aku melayu lagi ramai dari cina..

aku tahun depan pun dah daftar anak darjah 1 kat sjkc..memandangkan dia tak dapat pra sekolah skjc aku anta dia tusyen dari umo 5th sehingga sekarang dan cikgu yg skjc tu yg open tusyen..ty juga cikgu samada anak aku boleh bawak ke tak bahasa cina dan so far cikgu dia kata dia ok sgt dan dia sangat cepat paham dari budak yg mmg dah sek cina tu..tp tu la kita kena usaha lebih sebab bahasa kat umah bukan bahasa cina then kita pandai2 la baik ngan semua org dan kita sendiri pun kena rajin belajar jugak..harap anak aku bertahan la masa dah masuk sekolah tu...

yg aku selalu baca mak bapak cina ni lagi prihatin pasal pendidikan anak dorang compare ngan mak bapak melayu..pandai komplen jek tp time mesyuarat PIBG takder nampak batang hidung..betul ker?

kena hantar anak extra tusyen kelas mandarin sbb kat rumah kita bukan faham pun apa dia tulis tu..

btol la zman skrg mmg knon lain skit smua nk upload kt media sosial ek. aku dok shah alam bapak aku hntr smua anak dia skola cina kt taman rashna klang. aku ngn abag aku je x skola cina sbb aku dlu kuat mkn tkot aku mkn apa2 kt skola cina tu pastu abg aku sorg macik aku bela dri kecik. tu zman 90an ngn awal 2000. 6 bradik 4 je g skola cina yg abes smpi drjah 6 aku rsa akak aku je.  adek bradik lain smua mrajuk sbb x biasa ngn skola cina pastu ptg skola agama. skola cina slalu abes pkol 2 pastu pkol 230 nk g skola agama last xtahan . dri 4 tu 3 je ley ckp cina skit2. tp jrg org continue skola cina msa skola mngah sbb kos mahal. msa aku f6 aku knl sorg je prempuan melayu dia form 1 smpi f5 skola cina pastu f6 smpi high school

Edited by akudracula at 16-7-2018 04:51 PM

anak melayu bukan tak leh  p sekolah cina leh....
tp mak apak le pening mcm mane nak ajar bahasa cina nanti...

satu lg kena belajar dr awal...jgn masukkan budak bile tahun 1..
nanti budak balik umah kata cikgu halau dr sekolah......................
*selalunye kalu anak tak leh ikut @ cikgu tak boleh ajar, cikgu akan rekemen p SK

sekolah cina sama je mcm sk belajar agama dia....
ade gak kelas j-Qaf...

#kejesekolahcina

caprut replied at 16-7-2018 04:38 PM
btol la zman skrg mmg knon lain skit smua nk upload kt media sosial ek. aku dok shah alam bapak aku  ...

Tergelak aku baca kau tak sek cina sbb kuat mkn.....

Klu mcm tu, buat pe nk bersusah payah sek cina....amik je kelas bahasa mandrin bila dah besar.....

Menyampah aku nk petik ank retis ni sama sek dgn ank aku.....

Hish....kisah aku kau petik nana artis....

jazaa100 replied at 16-7-2018 05:56 PM
Tergelak aku baca kau tak sek cina sbb kuat mkn.....

Klu mcm tu, buat pe nk bersusah payah sek  ...

mgkin sbb klo blajar dri kecik sng nk pickup.  klo da umo 20 lbih bru nk amek bahasa cina bile nk abes cmne nk add on dlm resume. tp skola cina mmg penat adik bradik aku ckp. kena blajar sempoa. akak aku ckp skola cina pon rasis gak. mgkij sbb bdk2 lg kan. akak aku kaler org warna coklat bdk skola tu or cikgu tu pelik. skola rendah mgkin ok lg kot. msok skola mngah kos makin mahal sbb skola mngah cina majoriti fund sndri klo skola rendah ada gak gomen support

akudracula replied at 16-7-2018 04:49 PM
anak melayu bukan tak leh  p sekolah cina leh....
tp mak apak le pening mcm mane nak ajar bahasa ci ...

Oh..the best way maksudkan anak ke tadika cina dulu ye?...

yes,
me rasa jika kita mampu hantar memana untuk buat anak fasih bahasa lain, ianya cam satu hadiah parents boleh kasi untuk anak..

dan ianya my dream untuk anak fasih banyak bahasa.. sekarang 3, nanti harap dia boleh belajar Spanish language juga.

so balik cita, kalau dapat hantar sekolah cina, fasih bahasa cina bagus sangat.

12Next
Return to list New