CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9323|Reply: 20

Sabun cuci botol dan puting susu bayi supaya lemak susu mudah tanggal.

Lain orang, lain caranya. kan?

" Puting susu anak mesti berkerak. Guna kejap je dah berkerak. Walaupun Cuci dgn sabun khas. Terutama bila lambat basuh, lagi mudah berkerak. "

Saya percaya, momies juga demikian.
Tidak tahu bagaimana caranya. Pelbagai ilmu dicari. Pelbagai petua dicuba. Pelbagai pencuci telah di tukar. Semua tidak berhasil.

Semuanya kerana Tidak tahu formula yang tepat. Tiada yang sudi berkongsi formula yang sebenar.

Itulah sebabnya, saya kongsikan di blog " cara cikgu Farah cuci botol dan puting susu bayi untuk hilangkan lemak dan kerak susu dengan mudah. Semoga momies sukses, botol dan puting putih bersih. Sekaligus lebih bahagia.

Sejak 2015, bukan sedikit momies yang sudah mendapat manfaat. Kami buka rahsianya.

>> Momies akan tahu formula supaya kotoran degil tu sebenarnya mudah shj untuk ditanggalkan.
>> Satu demi satu, langkah demi langkah akan di terangkan dengan lengkap. Kalau lambat basuh pun tak mengapa.
>> Apa belenggu-belenggu yang menghalang sehingga masalah kerak berulang. Selepas ini, masalah sama tak akan berulang.
>> Dimana silapnya selama ini. Supaya bebas masalah ni serta merta.
>> Supaya... Bukan sahaja dapat lihat, tapi rasai dan nikmati sendiri hasil cucian yang lebih sempurna.

baca sekarang:-
http://formulacg.blogspot.com/20 ... uting-susu-hdw.html

.
.

Ibu-ibu pula ?
Macam mana cara ibu-ibu tanggalkan lemak susu supaya tak berkerak ?
terutama bila terlupa nak basuh. ?

Boleh share ? Lain orang. lain caranya kan ?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

klu dh bekerak cmtu aku buang je..geli nk basuh..

Euww dia jenis tinggal botol berapa lama sampai berkerak gitu. Botol dn puting anak iols xpernah plak berkerak gitu. Xtau la sbb jenama ke apa iols pakai avent je. Buang puting pun sbb lubang koyak digigit budak kecik tu tp xpernah la berkerak mcm ni. Lepas guna terus basuh la jgn la buat jeruk perkasam.

grizz replied at 17-7-2018 03:21 PM
klu dh bekerak cmtu aku buang je..geli nk basuh..

Tengok macam tu geli. Kalau tengok bila zoom in. Tak tau lah macam mana. Dah pernah tengok rupa sebenar kotoran ni bila zoom in ?
tengok kat sini:

http://formulacg.blogspot.com/2018/05/rupa-jijik-bakteria-bintik-bintik-putih-pada-puting-susu.html

Paling penting. jangan biar jadi macam ni. Guna pencuci dan cara cuci yang betul. supaya masalah macam ni x terjadi.

SayaSayangMama replied at 17-7-2018 03:39 PM
Euww dia jenis tinggal botol berapa lama sampai berkerak gitu. Botol dn puting anak iols xpernah pla ...

Ada ramai macam ni saya jumpa dan bantu...
Sebab basuh x cuci. tgk ada sikit. tapi tak tau cara nak cuci. Tak tahu nak cegah. akhirnya, jadi macam tu. nak buang sayang sbb beli yang jenis mahal.

Mukadimah nk tolg dh 500 patah pkataan
Faktanya simpan dlm link
X ramai yg rajin n suka nak masuk blog kau ni

Follow Us
sabunpps replied at 17-7-2018 03:42 PM
Tengok macam tu geli. Kalau tengok bila zoom in. Tak tau lah macam mana. Dah pernah tengok rupa se ...

xzoom pon dh geli..klu zoom mau muntah aku..
kekdg botol susu anak kakak aku bekerak cmtu aku nk je throw away..
sib bek bkn anak aku nye..klu x mmg sodakallah dh la..

Kopipes terus ke sini tak boleh ke. Kata nak tolong tunjuk. Payah juga dapat blogger kejar traffic ni

Errrr tak penah lagi botol my kids berkeladak putih mcm tu.slalu rendam dgn baking soda puting terbalikkan so cecah air rendaman dlm botol.paling lama 1-2jam  je rendam pastu basuh pakai sabun khas untuk botol baby/sayur tu.

Buang je lah.. aku tiap2 bulan beli 3 or 4 puting baru.. bkn mahal pun

Berkerak kekdahnya cuci cepat2 la.habis terus cuci.biar semalaman mmg la lemak susu tu beku

Nak cuci lemak minyak guna je cuka. I beli botol2 besar kat nsk or hero. Kalau nak cuci minyak dlm periuk. I tuang cuka pastu campur air. Pastu campur ngan pencuci pinggan mangkuk. I punya pencuci pinggan mangkuk yg bukan bahan kimia punya. Jadi itu pun mudah cuci minyak.minyak kat plastik pun tanggal.

Guna beras.

setiap 3 bulan carly tukar botol susu... so x payah pening2 pasal keladak etc... hanya mak bapak yg x peka je bg anak dia minum guna botol berkerak gitu....

munchkin replied at 18-7-2018 12:11 AM
Nak cuci lemak minyak guna je cuka. I beli botol2 besar kat nsk or hero. Kalau nak cuci minyak dlm p ...

Boleh cuba ni... tak pernah buat lagi.

sabunpps replied at 21-7-2018 12:39 AM
Boleh cuba ni... tak pernah buat lagi.

Cubalah. Nanti. Tapi sabun tu main peranan penting.

puting susu anak2 i tak pernah berkerak cm tu...petuanya senang jer, lps anak2 menyusu, kita terus jer rendam botol/puting susu tu kalo tak sempat nak basuh.

Kalau sampai berkerak mcm tu better buang je sbb maybe ada bakteria2 yg tertinggal kalau basuh pun

utk cuci botol2 dan puting anak2 saya guna yg sunlight nature tu, yg boleh basuh2 veggies sekali. guna yg tu botol bersih sangattt, bau wangi semberbak walaupun 2 3 hari botol tak berbasuh hihi bau hapak susu mmg akan hilang. puas hati guna ni dah lah murah rega RM 5.50 mcm tu lupa rega sebenar tapi tak lebih rm6 dan besarrr mmg makan bulan nak habis so jimatttt

memula pakai jenama pureen..
bila sunlight keluar hat natural, terus pakai sunlight...murah sket..

Tips dia senang je..JANGAN MALAS..ank da habis mnyusu je terus basuh..aku geli la nak bagi anak aku pakai puting ke botol berkeladak ni..aku punya geli sampai botol susu anak buah laki aku ni pun aku belikan sebab mak pak dia punya la kedek biarkan anak dia pakai botol susu berkeladak..da la pas anak habis menyusu dibiarkan je kat tepi sinki tggu la kat situ sampai berjam jam even worst sampai esoknya baru nak basuh..mana taknya anak tu slalu sakit2 semput batuk bagai sebab mak pak xprihatin..

12Next
Return to list New