CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melnanzz

[2018] PULANG [Remy Ishak, Puteri Aishah, Alvin Wong, Azrel Ismail, Erwin Dawson]

joy_ah replied at 1-8-2018 09:49 PM
So.kenapa dia taknak balik?

dia balik.. tp time dia balik...ada kenduri che tom dgn cikgu hassan
dan othman tak tnjukkan diri dia kat che thom..
dan anak dia nampak dia balik

cuba kalau othman balik jumpa che thom time tu..
ini tak..othman pergi semula dan tak balik2
dia tak tau che thom dgn anak dia setia tunggu dia

ariellin replied at 2-8-2018 01:44 PM
dia balik.. tp time dia balik...ada kenduri che tom dgn cikgu hassan
dan othman tak tnjukkan diri ...

Pendapat I la, maybe dia rasa bersalah tgglkan isteri and anak lama sgt. Lepas kapal karam, dia nk balik tapi malu dgn org kampung and famili sendri sebab balik dgn sehelai sepinggang.
But bila balik, dia nampak isteri dia happy dgn org lain plus dia trdgr kwn Che Tom ckp utk kebahagian Che Tom juga and ckp apa ntah lagi. Maybe dari situ, dia terasa kecil hati, bawa diri and tgglkan family dia sekali lg.

Side Che Tom, mmg kita kesian sebab dia sorang2 besarkan anak dia. Mau gila sbb sorang je nak jaga anak dgn dugaan yg mcm2. Side Othman plak, as lelaki - mesti nk senangkan family dia. Nak keluar dari kehidupan yg susah. Nk isteri dia berhias. Hati seorg suami and ayah, selalu kita x dpt baca. Nak blame dia sorang sebab tgglkan family dia tanpa khabar berita, tak adil juga. Dulu x de internet nk bg khabar on the spot or kalau nk post surat, might be susah and Othman bukan jenis pandai luahkan perasaan. Even telephone pon tarak. So nk blame Othman, its not fair.   

Saya perempuan tapi saya fhm both side mcm mn. But cerita ni sedih sgt. 3 parties yg byk main perasaan. Isteri mcm org gila tggu suami, suami berusaha nk senangkan family and x pandai luahkan perasaan and anak plak tersepit antara mak & ayah....

tp agak xsangka bila Che Ton sggp ke Hong Kong semata2 nk crk Othman. Pengorbanan dia sgt2 besar smpi sggp crk tu kt tmpt yg dia sndiri xtau psl HK tu ngan bahasa lg...'

tp i doubt about pegi HK tu la...adakah mmg btul dia smpi ke sana? atau sekadar perencah jer utk tmbah emosi dlm filem ni...

Cuppy replied at 2-8-2018 01:44 PM
Pendapat I la, maybe dia rasa bersalah tgglkan isteri and anak lama sgt. Lepas kapal karam, dia nk ...

betul..paham tu.. 3-3 suami, isteri, anak mangsa keadaan
dan aku rasa nak g tgk lagi sekali ..mcm x puas

ariellin replied at 2-8-2018 04:39 PM
betul..paham tu.. 3-3 suami, isteri, anak mangsa keadaan
dan aku rasa nak g tgk lagi sekali ..mc ...

Pergi tgk lagi sekali la uols. Mana tau jodoh u dpt jumpa remy ishak ke? or jumpa jodoh dgn org yg u suka ke? Nak I teman u tgk lagi sekali x? Iols free to teman u....:d
Iols 2 kali pergi tgk. 1st time jumpa Izham Omar. 2nd time jumpa Remy ishak dgn Alvin Wong. Kalau 3rd time, tak tau jumpa sapa....

Sorry la terpromote cerita ni...

Cuppy replied at 2-8-2018 04:27 PM
Pergi tgk lagi sekali la uols. Mana tau jodoh u dpt jumpa remy ishak ke? or jumpa jodoh dgn org yg ...

Aku dh jmpa remy aritu... adoiiii senyum je dia .. sampai skg tak boleh move on.. sedih pikirkan tiga beranak tu huhuhu

Follow Us
ariellin replied at 2-8-2018 05:50 PM
Aku dh jmpa remy aritu... adoiiii senyum je dia .. sampai skg tak boleh move on.. sedih pikirkan t ...

Amboi uols. Angau ka?

Mmg sedih bila fikir 3 beranak tu. Terkesan kat hati I.

But I love to see the friendship between Othman dgn Lum. Dlm cerita ni, chemistry dorang lg hebat dari chemistry Othman dgn Che Tom. Maybe sebab pelakon kot.

Dapat dari FB:

"PULANG

Terkesima membaca novel Pulang, terkedu membaca komentar.  Saya terpanggil memberi komen di sini. Nama saya Akhmal, cicit kepada Thom, watak utama cerita Pulang. Saya membesar di kampung Serkam Pantai.

Saya di sini bukan mahu menceritakan perihal diri saya tapi saya terpanggil menulis tentang kisah benar movie Pulang.

Utk pengetahuan semua, cerita Pulang ini bukan cerita biasa, bukan cerita Harry Potter, cerita fiksyen adaptasi novel yang dipendekkan menjadi sebuah filem. Pulang sebuah cerita benar, watak2 utama mmg wujud, ini kisah nyata. Bukan fiksyen. Tapi cerita Pulang ini samada novel ataupun movie sgt bercanggah dgn cerita sebenar.

Watak utama, Thom sebenarnya adalah seorang janda beranak lima bukan anak dara seperti dlm cerita. Anak sulongnya Abas atau Ibrahim Md. Said adalah datuk saya.

Memang saya tak kenal Moyang Othman, dan saya cuma berjumpa Omar apabila dia pulang sekali sekala bertemu dgn keluarga semasa hari raya.  Saya juga berjumpa Izham Omar sekali dua sepanjang waktu membesar. Saya tak berapa kenal dgn keluarga Datuk saudara saya Omar dan anak2nya.  Tapi saya tau kami adalah satu famili.

Membesar dgn datuk nenek di kg serkam, saya sgt kenal dgn Thom, moyang saya. Mungkin saya tidak tau kisah sebenar, tidak tau kisah cinta moyang saya, tidak tau kisah dia ke Hong Kong dgn kapal mencari suami, meninggalkan anak, tapi saya tau banyak kisah di dlm novel dan movie hanyalah rekaan semata2.

Saya di sini bukan mencari publisiti murahan tp saya cuma mau memperbetulkan fakta.  Saya tidak faham kenapa cerita ini diputarbelitkan sebegini rupa sekiranya ia adalah sebuah cerita penting, pembentukan sebuah salasilah keluarga.  Mungkin keluarga Izham Omar lebih tau.

Utk pengetahuan sekali lagi, Omar atau Pak Enal, anak Thom adalah adik kandung datuk saya Abas atau Ibrahim atau Atan Beliau cuma berlainan bapa. Memang benar Omar anak tunggal tp tunggal dari bapa yg berbeza.  Memang tragis hidupnya sebagai anak dulu, dan saya tidak nafikan ketabahan Omar semasa membesar mencari ayah kandungnya hingga ke Liverpool.

Sekarang semua abg dan kakak2 Omar sudah ke rahmatullah, jadi tak ramai lagi yg tau selain anak cucu Thom yg boleh dijadikan rujukan lg.

Kalau kisah ini menjadi sensasi, ia hanyalah kerana fakta yang salah dan kisah yang direka untuk menjadi sensasi sesebuah filem.

Kalau ia dikatakan kisah benar, saya sekeluarga merasa kecewa dgn Kisah Benar ini.

Mungkin selepas ini kisah sensasi lain pula yang akan berlaku dlm keluarga kami dan keluarga Tokcu Omar.

Akhir sekali kepada Arwah moyang saya Cik Thom, tenanglah di sana.  Kami di sini sentiasa berbangga dgn ketabahan seorang wanita sepertinya.

Akhmal"

Ada sebab kut pengarah highlight hanya kisah sebelah AIO sahaja.

dah 2 kali tengok pulang...
first tgk mmg nangis.. 2nd ok, dah blh control jiwa

cikus replied at 3-8-2018 02:40 PM
Dapat dari FB:

"PULANG

dh agak dh mesti adayg akan claim here n there. kalo nk mskkan citer famili akhmal ni maunya jd 5 jam kot psl smua nk sumbat dalam 1 filem. Of coz la director n producer akan pokuskan apa yg perlu jer utk tayangan 2 jam. dah kata ni kisah Che Tom - Othman - Omar, xkn nk mskkan gak adik bradik tiri yg 5 org lagi tu. Dan yg fakta nya mmg Othman suami terakhir Che Tom (kalo btul la apa yg di claim dlm fb tu yg Che Tom penah kawin sebelum Othman), Kalo nk ikutkan byk bnda leh dimasukkan dlm  file ni cthnya setiap negara Othman pegi dia akan kirim Poskad, unlike dlm movie yg dia hnya antar poskad plg last kt Okinawa / Hong Kong.

sama kes mcm telemovie Saloma ari tu, dan2 tu gak la belah AR Tompel msk campur gak..

tp knapa fb tu cam xkluar je kt fb atau twitter? kalo xmesti viral pnya kan..

graxier06 replied at 3-8-2018 05:14 PM
dh agak dh mesti adayg akan claim here n there. kalo nk mskkan citer famili akhmal ni maunya jd 5  ...

Setuju dgn uols.

Biasalah akan ada yg claim itu dan ini. Nk tumpang sekaki kot. Cuba kalau cerita tu tak berjaya or tak famous, agak2 ada tak yg nk claim?

If betul ada family lagi satu, cuba korang pulak buat jugak filem side korang. Cerita dari mula hidup Che Tom. Dari baby smpai kahwin dgn 1st husband. Bercerai mati or mcm mn.

Cuppy replied at 3-8-2018 05:27 PM
Setuju dgn uols.

Biasalah akan ada yg claim itu dan ini. Nk tumpang sekaki kot. Cuba kalau ceri ...

tu la..better la famili Omar tu pokus kt famili dia - dia ngan mak dia terhadap Othman xyah nk mskkn adik bradik tiri dia (if betul la apa yg pemilik fb tu claim). Kang kalo di mskkan skali kisah anak2 Che Tom (kalo ada la) n kononya salah fakta dh 1 hal plak pihak AIO nk pertahankn.. slp2 ari bln amik kesempatan utk saman famili AIO since Pulang pn mmg nampak berjaya kn...

Tgk ptg td
Takdir x menyebelahi diaorg
Othman ingt isteri dia dh kwin tu dia lari

graxier06 replied at 3-8-2018 04:14 PM
dh agak dh mesti adayg akan claim here n there. kalo nk mskkan citer famili akhmal ni maunya jd 5  ...

Kan.. lgpun aku kisah apa kalau tak masukkan kisah pasal adikbadik tiri si omar .. yg penting kisah che thom, othman dn omar saja dh cukup menyedihkan aku smpai la ni tak boleh move on dgn Pulang

cikus replied at 3-8-2018 02:40 PM
Dapat dari FB:

"PULANG

mmg la highlight kan kisah dari ahmad izham omar saje..sbb itu idea asal diorg dan citernya dari perspektif kisah  diorg shj.segala sedara mara ..sepupu sepapat..cucu cicit jauh   tak masuk dlm ini drama.tapi ntah kenapa aku masih tak berminat dgn filem ni

Cite sedih mcm i x sggup nk tgk

tunggu jugak time nak menangis tapi takde hehe. maknanya tak sesuai dengan jiwa saya lah kot. tapi still filem melayu yang masih boleh kita support esp kalau tentang persahabatan othman dengan lum. remy mmg bagus, puteri aishah boleh baiki lagi mutu lakonan, lakonan alvin dengan cikgu tu mmg harus dipuji. ye, masih marah dengan konsep sesetengah karakter tapi nak buat cerita kan, boleh laaaaa  

Darjah kerinduan remy ishak tu menyebabkan aku menangiss

Kalau indonesia ada Reza Rahadian.. kita ada Remy Ishak..

Memang lakonan RI xperlu dipertikaikan lagi.. 1st class.. jadi muda ke tua semua menjadi..

Sedih masa dia paksa diri makan rotten food..boleh rasa kesedihan.. penyesalan dan kerinduan dia..

Putri Aishah byk improvement.. tp aku duk imagine Maya Karin yang pgg watak cik tom tu..

Yang jadi cik tom dah tua tu siapa eh.. mula2 aku ingat Aida Khalida disolekkan jadi tua.. memang suara asal atau fatimah ab bakar?

Ape2 pun cerita ni memang best.. ending dan reason Othman abiskan sisa2 usia dia tu mmg unpredictable.. kalau dah jodoh setakat itu.. kita plan ape pun ttp tak kesampaian

Omar nampak othman balik tp why dia x kejar?aku x pham kat situ